Lucky Duck Games 2021

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 519 times
Been thanked: 153 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: gregoff »

Chciałbym Season 2 i Dice Throne Adventures ale może Marvel by udało się podpiąć pod kampanie i wydanie szybsze... :)
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: japanczyk »

Ja bym się w DTA nie ladowal ;-P

Marvel though...
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 519 times
Been thanked: 153 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: gregoff »

japanczyk pisze: 06 paź 2021, 17:53 Ja bym się w DTA nie ladowal ;-P

Marvel though...
A czemu nie??
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: citmod »

citmod pisze: 06 kwie 2021, 21:42 Tak się zastanawiam, czy przypadkiem dla nas graczy nie jest to "zła" informacja, że Kaczki wydają Sleeping Gods.
Spoiler:
Wygląda na to, że miałem rację. Jak widać nie zawsze jest to najlepsza wiadomość, że dane wydawnictwo wydaje jakąś grę. Co zresztą tłumaczyłem ludziom broniących śmieciowe wydawnictwa pokroju Czacha Games. Jak gra jest dobra, to znajdą się na nią chętni do wydania wersji PL.
Żeby nie było, nie porównuje tutaj Lucky Duck Games do Czachy. Nic do nich nie mam, wręcz przeciwnie szybko trafili do mojej czołówki polskich wydawnictw, bardzo lubię ich portfolio i podejście do klienta i możliwe, że Sleeping Gods również trafi na moją półkę (nie zastanawiałbym się gdybym miał czas na granie kolejnej kampanii).
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: krwlng »

citmod pisze: 07 paź 2021, 23:50
Spoiler:
Nie rozumiem w czym tkwi problem? Gra poza wspieraczką trafi do sklepów i będzie taniej niż w kampanii, Kaczki o tym mówią otwarcie - będzie to ta sama gra która była na wspieraczce, ale bez dodatkowej zawartości "deluxe" i dodatek Podziemia będzie dostępny tylko w ich sklepie. Kto chce mieć bonusy (umówmy się - poza Podziemiami to są kwestie kosmetyczne) i wysyłkę gratis rzuci groszem na wspieraczce, kto chce kupić taniej poczeka aż gra trafi do sklepów - dla Kaczek ryzyko finansowe wejścia w projekt jest mniejsze a wspierający dostają grę po polsku i część gratisów z oryginalnej kampanii na KS. Wilk syty i owca cała.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: citmod »

krwlng pisze: 08 paź 2021, 00:46 ...
Nie rozumiem w czym tkwi problem? Gra poza wspieraczką trafi do sklepów i będzie taniej niż w kampanii, Kaczki o tym mówią otwarcie - będzie to ta sama gra która była na wspieraczce, ale bez dodatkowej zawartości "deluxe" i dodatek Podziemia będzie dostępny tylko w ich sklepie. Kto chce mieć bonusy (umówmy się - poza Podziemiami to są kwestie kosmetyczne) i wysyłkę gratis rzuci groszem na wspieraczce, kto chce kupić taniej poczeka aż gra trafi do sklepów - dla Kaczek ryzyko finansowe wejścia w projekt jest mniejsze a wspierający dostają grę po polsku i część gratisów z oryginalnej kampanii na KS. Wilk syty i owca cała.
Przede wszystkim nie ma żadnego problemu. Zwracam jedynie uwagę na fakt, że gra w wersji PL jest/będzie w identycznej cenie (czy też zbliżonej) do wersji angielskiej na kickstarterze (do tego bez monet). Tak jak pisałem w poście w kwietniu, domyślam się, że właśnie dzięki ustaleniu tak wysokiej ceny, to kaczki zostały wydawcą tej gry w Polsce. Wszystko to oraz wytłumaczenie dlaczego tak uważam, można wyczytać w moim poście z kwietnia. Ludzie (włącznie na początku ze mną), ucieszyli się że wydadzą to Kaczki, a de facto wcale nie była to taka idealna wiadomość, bo gdyby wydał to ktoś inny to gra byłaby u nas po prostu tańsza. Wszystko powyższe to oczywiście tylko moje domysły.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: krwlng »

citmod pisze: 08 paź 2021, 02:11
Spoiler:
Nie uwzględniasz tego, że przy okazji oryginalnej kampanii na KS była trochę inna sytuacja w branży i na świecie, co teraz pośrednio przekłada się na odpowiednio wyższą cenę za mniejszą zawartość (wciąż mówimy o SCD), generalnie temat jest szeroko poruszany w wywiadzie z Planszowymi Newsami ( https://www.youtube.com/watch?v=GSRi6C908lc ). Gdyby gra trafiła do innego wydawcy wydaje mi się, że nie byłoby wcale taniej.
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

citmod pisze: 08 paź 2021, 02:11
krwlng pisze: 08 paź 2021, 00:46 ...
Nie rozumiem w czym tkwi problem? Gra poza wspieraczką trafi do sklepów i będzie taniej niż w kampanii, Kaczki o tym mówią otwarcie - będzie to ta sama gra która była na wspieraczce, ale bez dodatkowej zawartości "deluxe" i dodatek Podziemia będzie dostępny tylko w ich sklepie. Kto chce mieć bonusy (umówmy się - poza Podziemiami to są kwestie kosmetyczne) i wysyłkę gratis rzuci groszem na wspieraczce, kto chce kupić taniej poczeka aż gra trafi do sklepów - dla Kaczek ryzyko finansowe wejścia w projekt jest mniejsze a wspierający dostają grę po polsku i część gratisów z oryginalnej kampanii na KS. Wilk syty i owca cała.
Przede wszystkim nie ma żadnego problemu. Zwracam jedynie uwagę na fakt, że gra w wersji PL jest/będzie w identycznej cenie (czy też zbliżonej) do wersji angielskiej na kickstarterze (do tego bez monet). Tak jak pisałem w poście w kwietniu, domyślam się, że właśnie dzięki ustaleniu tak wysokiej ceny, to kaczki zostały wydawcą tej gry w Polsce. Wszystko to oraz wytłumaczenie dlaczego tak uważam, można wyczytać w moim poście z kwietnia. Ludzie (włącznie na początku ze mną), ucieszyli się że wydadzą to Kaczki, a de facto wcale nie była to taka idealna wiadomość, bo gdyby wydał to ktoś inny to gra byłaby u nas po prostu tańsza. Wszystko powyższe to oczywiście tylko moje domysły.
1. Nie ma zbytnio sensu porównywanie ceny gry sprzed 2 lat na KS z dzisiejszymi cenami, po prostu ceny poszły mocno do przodu, i to nie tylko gier. I nie piszemy dlatego, żeby się jakoś bronić, ale zwyczajnie takie są fakty.
2. Red Raven Games ma taką politykę, że gry na KS są u nich tańsze, niż ich późniejsza wersja retail. Wersja retailowa kosztuje dokładnie 85 USD. Proszę pamiętać, że dla Red Raven to ich gra studyjna - mogą sobie ją pozwolić sprzedawać trochę taniej (tak jak np. LDG PL sprzedaje taniej w Polsce Kroniki zbrodni, Paranormalnych detektywów - po prostu możemy sobie pozwolić na obniżenie marży).
3. Trudno wróżyć z fusów, ale znając marżowania innych wydawców to nie sądzę [MH], żeby inni zrobili to taniej (to moje osobiste domysły). Niemniej proszę np. zwrócić cenę Roam (Tu i tam) - oryginalny wydawca ma MSRP 29,99 USD, a my 99 PLN. Na prawdę znając realia rynkowe wiem, że nie marżujemy gier w LDG wysoko jak na nasze warunki.
4. Grę udało nam się wywalczyć, bo LDG PL wcześniej zrobiło Tu i tam, nie wspominając o LDG FR, dla których to już czwarta gra od Red Raven. Zaoferowaliśmy, że zrobimy tę grę na dwa rynki i to przeważyło. Do tego mamy po prostu bardzo dobre kontakty z tą firmą :)
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: fitzroy »

citmod pisze: 08 paź 2021, 02:11
krwlng pisze: 08 paź 2021, 00:46 ...
Nie rozumiem w czym tkwi problem? Gra poza wspieraczką trafi do sklepów i będzie taniej niż w kampanii, Kaczki o tym mówią otwarcie - będzie to ta sama gra która była na wspieraczce, ale bez dodatkowej zawartości "deluxe" i dodatek Podziemia będzie dostępny tylko w ich sklepie. Kto chce mieć bonusy (umówmy się - poza Podziemiami to są kwestie kosmetyczne) i wysyłkę gratis rzuci groszem na wspieraczce, kto chce kupić taniej poczeka aż gra trafi do sklepów - dla Kaczek ryzyko finansowe wejścia w projekt jest mniejsze a wspierający dostają grę po polsku i część gratisów z oryginalnej kampanii na KS. Wilk syty i owca cała.
Przede wszystkim nie ma żadnego problemu. Zwracam jedynie uwagę na fakt, że gra w wersji PL jest/będzie w identycznej cenie (czy też zbliżonej) do wersji angielskiej na kickstarterze (do tego bez monet). Tak jak pisałem w poście w kwietniu, domyślam się, że właśnie dzięki ustaleniu tak wysokiej ceny, to kaczki zostały wydawcą tej gry w Polsce. Wszystko to oraz wytłumaczenie dlaczego tak uważam, można wyczytać w moim poście z kwietnia. Ludzie (włącznie na początku ze mną), ucieszyli się że wydadzą to Kaczki, a de facto wcale nie była to taka idealna wiadomość, bo gdyby wydał to ktoś inny to gra byłaby u nas po prostu tańsza. Wszystko powyższe to oczywiście tylko moje domysły.
Polecam obejrzeć planszowe newsy gdzie Piotrek rozmawia z Michałem Hermanem z LDG.
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

Co do Arcade mode w dodatku. W ofercie jaką dostaliśmy nie było go uwzględnionego w kosztorysie. Jednak widzimy, że zależy Wam na nim - udało się załatwić, że będziemy go mogli dokupić - tak więc będzie. Oczywiście cena pozostaje bez zmian. Dobrego weekendu.
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 441 times
Been thanked: 135 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: esubotowicz »

Lucky Duck Games pisze: 08 paź 2021, 16:20 Co do Arcade mode w dodatku. W ofercie jaką dostaliśmy nie było go uwzględnionego w kosztorysie. Jednak widzimy, że zależy Wam na nim - udało się załatwić, że będziemy go mogli dokupić - tak więc będzie. Oczywiście cena pozostaje bez zmian. Dobrego weekendu.
Brawo Kaczki! :)
Ewa
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: japanczyk »

Lucky Duck Games pisze: 08 paź 2021, 16:20 Co do Arcade mode w dodatku. W ofercie jaką dostaliśmy nie było go uwzględnionego w kosztorysie. Jednak widzimy, że zależy Wam na nim - udało się załatwić, że będziemy go mogli dokupić - tak więc będzie. Oczywiście cena pozostaje bez zmian. Dobrego weekendu.
Szanuje ze wam się chciało, ale to troche sztuka dla sztuki i ludzie zrobili halo nawet nie sprawdzając czy w ogóle to komuś do czegoś potrzebne
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: citmod »

krwlng pisze: 08 paź 2021, 02:17 Nie uwzględniasz tego, że przy okazji oryginalnej kampanii na KS była trochę inna sytuacja w branży i na świecie, co teraz pośrednio przekłada się na odpowiednio wyższą cenę za mniejszą zawartość (wciąż mówimy o SCD), generalnie temat jest szeroko poruszany w wywiadzie z Planszowymi Newsami ( https://www.youtube.com/watch?v=GSRi6C908lc ). Gdyby gra trafiła do innego wydawcy wydaje mi się, że nie byłoby wcale taniej.
Lucky Duck Games pisze: 08 paź 2021, 15:26 1. Nie ma zbytnio sensu porównywanie ceny gry sprzed 2 lat na KS z dzisiejszymi cenami, po prostu ceny poszły mocno do przodu, i to nie tylko gier. I nie piszemy dlatego, żeby się jakoś bronić, ale zwyczajnie takie są fakty.
Zgadza się, że ceny poszły do góry i wziąłem to pod uwagę. Tak jak napisałem, wersja z kickstartera zawierała monety. Wydaje mi się, że cena takich monet gdyby była do dokupienia osobno, spokojnie pokryłaby wzrost cen przez te dwa lata.

Nie mniej jednak, przemawiają do mnie pozostałe argumenty. Szczególnie nie pomyślałem o Tu i Tam, a już na pewno nie o LDG FR. Także może rzeczywiście nie byłoby taniej u innego wydawcy, ale nawet jeśli, to tak jak już pisałem wcześniej kibicuje wam, chociażby za takie akcje jak z tym Arcade Mode (chociaż zgadzam się z wypowiedzią japanczyka).
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Beskid »

Lucky Duck Games pisze: 08 paź 2021, 16:20 Dobrego weekendu.
Czy na szerokim horyzoncie jest spolszczenie Land vs Sea?
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: tomg »

Jaka jest planowana obecnie data wydania polskiej wersji "Destinies" ?
Kapel
Posty: 51
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:49
Has thanked: 40 times
Been thanked: 38 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Kapel »

Czy wiadomo może coś więcej na temat daty premiery Search for Planet X?
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: krwlng »

Kapel pisze: 20 paź 2021, 11:57 Czy wiadomo może coś więcej na temat daty premiery Search for Planet X?
Przyszły rok
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

krwlng pisze: 20 paź 2021, 12:19
Kapel pisze: 20 paź 2021, 11:57 Czy wiadomo może coś więcej na temat daty premiery Search for Planet X?
Przyszły rok
Przełom Q1/Q2 2022
tomg pisze: 16 paź 2021, 11:58 Jaka jest planowana obecnie data wydania polskiej wersji "Destinies" ?
Grudzień 2021.
W torii statek przypływa 18.11 więc pierwszy tydzień grudnia wydaje się być w miarę realny, ale to do potwierdzenia.
Beskid pisze: 16 paź 2021, 00:31
Lucky Duck Games pisze: 08 paź 2021, 16:20 Dobrego weekendu.
Czy na szerokim horyzoncie jest spolszczenie Land vs Sea?
Raczej nie planujemy wydawania tego tytułu.
Akwamarynowy
Posty: 106
Rejestracja: 18 lut 2020, 17:32
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Akwamarynowy »

Jaka jest planowana data premiery Kaskadii?
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: rand »

Teoretycznie 28.10 tak jak Wyspy kotów, ale wczoraj kaczki udostępniły link do śledzenia kontenerowca z grami i póki co jest w okolicach UK. Wątpię czy w tydzień zdążą dopłynąć, przejść kontrolę celną, przyjąć na magazyn i rozesłać do sklepów... No ale może się mylę .... oby tak było :wink:
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: rand »

Post pod postem ale temat inny. Czy było może już wspomniane jaka będzie cena SCD Amazonii? Ostatnio parę filmów o grze się pojawiło i wygląda spoko, ciekawi mnie cena bo jednak nie chce wydawać za dużo za typową dwuosobówkę ;-) zwłaszcza, że Botanik kupiony a od kaczek jadą koty i kaskadia.
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: sydonia »

rand pisze: 22 paź 2021, 18:08 Post pod postem ale temat inny. Czy było może już wspomniane jaka będzie cena SCD Amazonii? Ostatnio parę filmów o grze się pojawiło i wygląda spoko, ciekawi mnie cena bo jednak nie chce wydawać za dużo za typową dwuosobówkę ;-) zwłaszcza, że Botanik kupiony a od kaczek jadą koty i kaskadia.
Bardzo fajnie o Amazonii opowiadał Michał z LD w rozmowie Planszowych Newsów i tam też padła cena - 89 scd :)
Link do fragmentu tej rozmowy: https://youtu.be/GSRi6C908lc?t=6484
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: tomp »

Hej Kaczki czy coś wiadomo o dacie premiery Paleo ?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
WolekMKB
Posty: 128
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:10

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: WolekMKB »

witam jaka jest realna szansa wydania wszystkich dodaktów do destinies po polsku?
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Phate »

Kiedy mniej więcej ruszy przedsprzedaż Destinies w wersji PL ?
Zablokowany