(Wrocław) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
TusiaMara
Posty: 331
Rejestracja: 19 sie 2008, 15:00
Lokalizacja: Wrocław/Katowice

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: TusiaMara »

treeworker pisze:Witam. Jestem nowy na forum, na dodatek nie mam prawie żadnego doświadczenia planszówkowego (nielicząc gier logicznych). Chęci poznawcze mam spore, jedynym ograniczenie jest chroniczny brak czasu. Jednak w piątek (1 maja) jeśli gdzieś się spotykacie,chętnie dołączyłbym wczesnym wieczorkiem.
Pozdrawiam
Jakub
Nie mam pojęcia jak to będzie wyglądac w ten piątek (czy Instytut w ogóle będzie otwarty?...). Nas (Tusi i Sawki) w kazdym razie nie będzie...
Ale spotkania odbywają się co tydzień, więc zapraszamy :). Jeśli masz ochotę zagrać/zobaczyć jakąś konkretną grę, napisz kilka dni wcześniej na forum - jest spora szansa że ktoś spełni Twoją prośbę (jak nie zapomni :P).
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2009, 09:59 przez TusiaMara, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zielu
Posty: 339
Rejestracja: 03 maja 2005, 16:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Zielu »

Treeworker - w piatek spotkania w Instytucie nie ma (Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy).
Moze sklei sie jakies nieoficjalne spotkanie.
Awatar użytkownika
boskiolo
Posty: 321
Rejestracja: 16 sty 2008, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: boskiolo »

Zielu pisze:(Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy).
Szokuje mnie, że stosujesz pełną nazwę - nawet w moim kalendarzu jest skrót.
Skoro tak, to celnicy i przemytnicy też mają wolne? (pytam teoretycznie, bo mnie nie będzie)
"Who am I determined to be? Is that the Question? And if so, who answers?"
Kazikus
Posty: 42
Rejestracja: 22 sty 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cytadela

Post autor: Kazikus »

TusiaMara pisze:Konto pokazuje Tusię, ale pisze Sawka :).

2) czy można użyć zdolności specjalnej postaci przed wykonaniem akcji?
Oczywiście pytanie nie dotyczy zdolności które nie wymagają aktywacji (np. Poborca) ani takich które mają ścisle określony moment działania (np. Architekt)
Tu, niestety, nie udało mi się znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

Elementy sugerujące, że TAK:
- zdolności specjalnej można użyć w "dowolnym momencie swojej tury"
Elementy sugerujące że NIE:
- akcję wykonuje się na początku swojej tury (At the beginning of your turn)
- kiedy Wiedźma zaczaruje postać, ta postać wykonuje akcję, ale już nie zdolność

EDYCJA: literówki
Moim zdaniem:
1) "w dowolnym momencie tury" oznacza również przed rozpoczęciem akcji
2) Wiedźma zabiera oczarowanej postaci jej zdolność a nie akcję bez względu na ich kolejność, która w tym przypadku jest zachowana dla porządku w grze: najpierw Wiedźma wykonuje akcję, potem oczarowana postać swoją akcję (jak przyjdzie jej kolej) a na końcu Wiedźma wykonuje zdolność postaci którą oczarowała.
Czyli ja jestem za opcją że: TAK - Magik może zrobić "wymianę" w dowolnym momencie po wywołaniu swojej postaci.

A co do Gry o Tron - jeżeli są plany na środę w przyszłym tygodniu to jestem bardzo chętny, dajcie tylko znać o której mam być w Instytucie.
Awatar użytkownika
TusiaMara
Posty: 331
Rejestracja: 19 sie 2008, 15:00
Lokalizacja: Wrocław/Katowice

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: TusiaMara »

Kazikus pisze: A co do Gry o Tron - jeżeli są plany na środę w przyszłym tygodniu to jestem bardzo chętny, dajcie tylko znać o której mam być w Instytucie.
Wstępnie umówiliśmy się na środę na 16 30, niestety tym razem ja nie dam rady przyjść na czas - przepraszam. Sawka jednakże dalej jest chętny i stawi się na czas. (Ja za to z wielką przyjemnością dołączę do Was jako widz - przyjemnie będzie popatrzeć jak choć raz nóż wbijany jest w nie moje plecy).
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: steady »

Ja mam zamiar wpaść w środę, pojawię się koło szóstej. Wezmę ze sobą AoS - jeżeli się uda (Misiek, nie zapomnij wysłać zamówienia:)), to będę miał mapę Europy - czy ktoś byłby chętny?
Kazikus
Posty: 42
Rejestracja: 22 sty 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Kazikus »

TusiaMara pisze: Wstępnie umówiliśmy się na środę na 16 30, niestety tym razem ja nie dam rady przyjść na czas - przepraszam. Sawka jednakże dalej jest chętny i stawi się na czas. (Ja za to z wielką przyjemnością dołączę do Was jako widz - przyjemnie będzie popatrzeć jak choć raz nóż wbijany jest w nie moje plecy).
No to super :) Będę na 16.30!
Awatar użytkownika
Tigal
Posty: 22
Rejestracja: 29 kwie 2009, 22:00

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Tigal »

Hej szukam składu do gry na jutro ( i osoby która ją przyniesie ) a mianowicie Battlestar Galactica
Ja będę kole 16-16:30

Pozdrawiam
Arek
There is no escape from the CHAOS
Awatar użytkownika
kubek
Posty: 243
Rejestracja: 17 mar 2008, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: kubek »

Maks - jak nie znajdziemy więcej chętnych do GoTa, to ja się piszę na AoS.
Na razie do GoT są 3 osoby - to trochę mało. Ale zobaczymy co się w środę okaże.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: tokage »

Oj tyle fajnych gier a spotkanie takie krótkie... Najchętniej zagrałbym w gota, potem w AoS, z przerwami na jakieś lekkie tytuły, pyknał partyjkę w TtA, i zagrał w jakieś nowości typu snow tails, bombay. Niestety to plan nie na jeden wieczór a na najbliższe 2 tygodnie spotkań... Może spotykajmy się częściej? ;)
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: steady »

tokage pisze:Oj tyle fajnych gier a spotkanie takie krótkie... Najchętniej zagrałbym w gota, potem w AoS, z przerwami na jakieś lekkie tytuły, pyknał partyjkę w TtA, i zagrał w jakieś nowości typu snow tails, bombay. Niestety to plan nie na jeden wieczór a na najbliższe 2 tygodnie spotkań... Może spotykajmy się częściej?
Za!!! Ale dłużej niż do 21 :).
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Sandman »

Steady/Tokage: A może zrobimy sobie jakąs sobotę* (powiedzmy od 17 do oporu) z planszówkami i wódeczką:>









* Z zastrzeżeniem, ze ta sobota u mnie odpada, weekendowy wyjazd na grand prix lewoskrętnych.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: steady »

Ja nie lubię łączyć wódki z graniem - albo jedno, albo drugie. Soboty - myślę, że spoko, ta również odpada u mnie.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 49
Rejestracja: 05 maja 2009, 20:56

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Pablo »

Hej hej! :D
Witam wszystkich fanów gier planszowych. z chęcią dołączę do tego elitarnego grona 8)
Gier do grania mam tyle co nic, ale serca do grania tyle co węgla na hałdzie w Bełchatowie :P
Moi znajomi nie czują tych klimatów i nie miałem nigdy z kim grać i ciesze się że znalazłem właściwą grupę docelową. A że jestem teraz na etapie pisania pracy magisterskiej to mam mnóstwo czasu i mogę grać we wszystko od świtu do zmierzchu i od zmierzchu do świtu :D

No to do zobaczenia dzisiaj. :mrgreen:

No to mały edit- czy aktualne jest to co jest na stronie gry-planszowe czyli Instytut czy to co ma linka w podpisie Steady czyli pub "Brama Oławska" ?
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: tokage »

Widzę, że liczba planszówkowiczów stale rośnie. Rewelacja! Pamiętajcie żeby brać gry na spotkania bo czasem wychodzi tak, ze nie ma w co grać!

@Maks- ile trwa AoS?
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: steady »

Pablo - auaktualnie linki jeszcze dzisiaj, w tej chwili mam straszne zamieszanie w pracy, a zpomniałem tego zrobić wcześniej :).

Misiek - AoS na mapie podstawowej trwa lekko ponad 2h z tłumaczeniem reguł w cztery osoby. Jeżeli przyjdą mapy, to USA powinno być jeszcze szybsze. Zagrasz?
Awatar użytkownika
TusiaMara
Posty: 331
Rejestracja: 19 sie 2008, 15:00
Lokalizacja: Wrocław/Katowice

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: TusiaMara »

Pablo pisze: No to mały edit- czy aktualne jest to co jest na stronie gry-planszowe czyli Instytut czy to co ma linka w podpisie Steady czyli pub "Brama Oławska" ?
Witaj Pablo:)
dziś gramy w instytucie
tokage pisze:Pamiętajcie żeby brać gry na spotkania bo czasem wychodzi tak, ze nie ma w co grać!
z naszej strony będzie Caylus, Puerto Rico i Tyrus
Awatar użytkownika
memnos
Posty: 83
Rejestracja: 24 paź 2007, 20:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: memnos »

Steady - Byłem już dzisiaj ustawiony na coś, ale okazuje się że prawdopodobnie do tego nie dojdzie, więc byłbym pewnie chętny na AoS.
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: steady »

Memnos - cieszę się :)
Kazikus
Posty: 42
Rejestracja: 22 sty 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Kazikus »

Jakby GoT, z braku chętnych, nie wypalił to ja też jestem chętny na AoS.

tokage pisze:Pamiętajcie żeby brać gry na spotkania bo czasem wychodzi tak, ze nie ma w co grać!
Przytargam: Puerto Rico i Cytadele.
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: steady »

Niemiło będzie jak napiszę, że trzymam kciuki za nie granie w GoTa, więc się powstrzymam :P.
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: macike »

tokage pisze:Widzę, że liczba planszówkowiczów stale rośnie. Rewelacja! Pamiętajcie żeby brać gry na spotkania bo czasem wychodzi tak, ze nie ma w co grać!
U mnie w bagażniku dziś: Agricola, Brass, Le Havre.
Będę około 17.20.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Sandman »

Ciągle sie waham czy się pojawić dzisiaj, także szybkie pytanie: znajdą się 2 chętne osoby na TtA? Warunek konieczny: znajomość zasad. Nie mam siły dzisiaj tłumaczyć. Kolejną partię szkoleniową mogę przeprowadzić za tydzień.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
boskiolo
Posty: 321
Rejestracja: 16 sty 2008, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: boskiolo »

Ja się planuję pojawić i ja z kolei na GOTa chętnie

Będę miał ze sobą na pewno Wysokie Napięcie dla Piotra + może coś jeszcze
"Who am I determined to be? Is that the Question? And if so, who answers?"
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Sandman »

Dobra jeden chętny na TtA jest. Znajdzie się drugi?
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
ODPOWIEDZ