Skup planszówek?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Firewind
Posty: 20
Rejestracja: 16 lut 2020, 23:28
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Skup planszówek?

Post autor: Firewind »

Temat brzmi trochę jak dla rolników, ale pasuje mi to słowo :P

Czy są w Polsce traderzy, którzy zajmują się handlem używanymi grami? Przejrzałem ostatnio swoją kolekcję i mam kilka rzeczy, których bym się pozbył, ale wartość jest na tyle niska, że nie chce mi się bawić z indywidualną sprzedażą, pakowaniem itd.
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Skup planszówek?

Post autor: roadrunner »

Czestsze sa takie punkty/ biznesy w Niemczech. Cos na zasadzie antykwariatu, ktory oferuje tez planszowki. Lub, znacznie rzadziej - sie w nich specjalizuje.
Na priva wysle Ci polskie adresy, jakie moga byc dla Ciebie przydatne.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Skup planszówek?

Post autor: anitroche »

Wydaje mi się, że sklep Aleplanszówki ma (a przynajmniej miał) sekcję gier używanych, tylko nie znam szczegółów jak to działa, czy skupują od graczy, czy są tylko jak antykwariat, czyli dostaniesz kasę, jak sprzedadzą twoją grę
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Skup planszówek?

Post autor: AntBehindLeaf »

To jest pomysł na biznes :D Chodzić po gralniach planszówkowych i zostawiać takie karteczki na stołach jak ktoś pójdzie się odlać "KUPIE TĄ GRĘ", jak z autami na parkingach xd
I potem oferować 30 pln za azula letni pawilon :lol:
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Skup planszówek?

Post autor: 7koliberek9 »

Firewind pisze: 30 paź 2021, 09:46 Temat brzmi trochę jak dla rolników, ale pasuje mi to słowo :P

Czy są w Polsce traderzy, którzy zajmują się handlem używanymi grami? Przejrzałem ostatnio swoją kolekcję i mam kilka rzeczy, których bym się pozbył, ale wartość jest na tyle niska, że nie chce mi się bawić z indywidualną sprzedażą, pakowaniem itd.
Kilka lat temu też poszukiwałam ale nie znalazłam. Gry rozdałam po znajomych oraz wysłałam do placówki potrzebującej gier (namiar miałam od Rebela) :D
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Skup planszówek?

Post autor: trixon »

Jedyne co mi przychodzi na myśl to sklep Dom plansz.

Ewentualnie oddać do domu dziecka/przedszkola.
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Skup planszówek?

Post autor: roadrunner »

Opcja charytatywna/rozdawnicza to nie jest cos, o co pyta OP.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Skup planszówek?

Post autor: hipcio_stg »

am76.pl ? Ma zakładkę gry używane. Nie znam natomiast szczegółów.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1223 times
Been thanked: 1429 times

Re: Skup planszówek?

Post autor: Cyel »

AntBehindLeaf pisze: 30 paź 2021, 10:12 zostawiać takie karteczki na stołach jak ktoś pójdzie się odlać "KUPIE TĄ GRĘ"
Żeby zabrzmieć poważniej proponuję jednak "TĘ grę".
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Skup planszówek?

Post autor: kwiatosz »

Ja jak robiłem wyprzedaż to szukałem jakiejś takiej opcji, na szczęście przyszedł kolega, który postanowił za jednym zamachem zbudować kolekcję i wziął kilkanaście kartonów. Z książkami problemu nie ma, wysyła się kartony i dostaje ok 30% aktualnej wartości - ale stan książki się ocenia łatwiej i szybciej, podejrzewam że czas potrzebny do oceny stanu gry czyni to mało sensownym.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Interloper
Posty: 19
Rejestracja: 29 lip 2020, 09:35
Been thanked: 1 time

Re: Skup planszówek?

Post autor: Interloper »

Zależy jak postrzegasz wartość. Ile dla Ciebie to mało? Dla mnie mała wartość to np wszelkiego typu gry karciane w cenie SCD poniżej 50zł. W tym przedziale cenowym typowym zjawiskiem jest utrata wartości sięgająca 75%. Taką grę za 50zł trudno sprzedaje się nawet za połowę ceny. Wszystko poniżej tej kwoty w gruncie rzeczy jest niewarte zachodu

Niech za przykład posłuży taka karcianka nominowana do Spiel Des Jahres "Gra ze śliwką" nowa w cenie ~40 - 50zł
Z drugiej ręki oferty - 20zł do 35zł
Chcąc na tym coś zarobić musiałbym kupić za 10zł i jak wspomniałeś biegać pakować wysyłać i pamiętajmy tylko pod warunkiem że np OLX oferuje wysyłkę za 1zł. Jeżeli zaczniemy wliczać koszty wysyłki to nie da się konkurować ze sklepami czy Allegro, a sprzedaż z ręki do ręki staje się rzadkością.
Sloth
Posty: 385
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Skup planszówek?

Post autor: Sloth »

trixon pisze: 30 paź 2021, 10:31 Jedyne co mi przychodzi na myśl to sklep Dom plansz.

Ewentualnie oddać do domu dziecka/przedszkola.
Domy dziecka, przedszkola nie przyjmują używanych. Kiedyś chciałem oddać modele plus dioramy w ramach pewnej akcji i dostalem info że używane nie.
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Skup planszówek?

Post autor: trixon »

A może po prostu licytacja allegro (w pakiecie lub kilka pakietów) i ustawienie jakiejś minimalnej ceny, żeby gry nie poszły za bezcen. Będzie szybciej i prawdopodobnie dostaniesz więcej niż w skupie o który pytasz.

Żeby zwiększyć szansę na sprzedaż warto wrzucić linki do aukcji na forum i grupach sprzedażowych na FB (są co najmniej 3 spore grupy).
Sloth
Posty: 385
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Skup planszówek?

Post autor: Sloth »

trixon pisze: 30 paź 2021, 14:39 A może po prostu licytacja allegro (w pakiecie lub kilka pakietów) i ustawienie jakiejś minimalnej ceny, żeby gry nie poszły za bezcen. Będzie szybciej i prawdopodobnie dostaniesz więcej niż w skupie o który pytasz.

Żeby zwiększyć szansę na sprzedaż warto wrzucić linki do aukcji na forum i grupach sprzedażowych na FB (są co najmniej 3 spore grupy).
Nie ja akurat pytałem o to ale zawsze to dobra porada dla autora wątku.
Ogmios
Posty: 32
Rejestracja: 14 sie 2020, 17:09
Been thanked: 4 times

Re: Skup planszówek?

Post autor: Ogmios »

Cyel pisze: 30 paź 2021, 10:38
AntBehindLeaf pisze: 30 paź 2021, 10:12 zostawiać takie karteczki na stołach jak ktoś pójdzie się odlać "KUPIE TĄ GRĘ"
Żeby zabrzmieć poważniej proponuję jednak "TĘ grę".
Szkoda tylko, że nadal KUPIE :roll:
Aadaan
Posty: 108
Rejestracja: 22 wrz 2018, 09:54
Has thanked: 301 times
Been thanked: 63 times

Re: Skup planszówek?

Post autor: Aadaan »

Ogmios pisze: 30 paź 2021, 17:08
Cyel pisze: 30 paź 2021, 10:38
AntBehindLeaf pisze: 30 paź 2021, 10:12 zostawiać takie karteczki na stołach jak ktoś pójdzie się odlać "KUPIE TĄ GRĘ"
Żeby zabrzmieć poważniej proponuję jednak "TĘ grę".
Szkoda tylko, że nadal KUPIE :roll:
Bo to w Kielcach się dzieje :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Skup planszówek?

Post autor: BOLLO »

Firewind pisze: 30 paź 2021, 09:46 Temat brzmi trochę jak dla rolników, ale pasuje mi to słowo :P

Czy są w Polsce traderzy, którzy zajmują się handlem używanymi grami? Przejrzałem ostatnio swoją kolekcję i mam kilka rzeczy, których bym się pozbył, ale wartość jest na tyle niska, że nie chce mi się bawić z indywidualną sprzedażą, pakowaniem itd.
Jako takiego prawdziwego tradera to nie znam ale przypominają mi się czasy kiedy sprzedawałem swoją kolekcję MTG. Było dwóch jegomości którym ufałem ze mnie nie oszukają i mieli przystepne ceny . Siano i Romeoix. Jegomość Romeoix widzę że ma sporo planszówek na sprzedaż w dziale sell więc być może właśnie on się czymś takim para. Ja też "skupuje" niektóre gry (lokuje w nich kapitał z myślą że za jakiś czas coś tam zarobię) ale to już konkretne tytuły. Ty jednak gdybyś chciał sprzedać powiedzmy planszówkowe crapy to musisz się liczyć z tym że cena nie będzie niejednokrotnie dla ciebie satysfakcjonująca. To tak jak z komisem samochodowym i sprzedaży np Forda S-maxa : Kosztował cię 26k, chcesz go sprzedać za 22k ale nie ma chętnych....idziesz do komisu i robisz wielkie oczy jak proponują ci za niego 16k. Mówisz im ale on jest wart 22k i chciałbym za niego min 20k, pan z komisu usmiecha się i mówi ok to prosze go za tyle sobie sprzedać.

Myślę że z takimi planszówkami jako skup byłoby podobnie bo taki trader biorąc coś niekoniecznie chodliwego musi mieć dobrą cenę żeby na tym jakkolwiek zarobić. Np Azula w dobrym stanie wezmie za ok 60pln żeby odsprzedac za 80pln....ciężko to wszysko byłoby jakoś sensownie wycenić.
Ale może masz akurat coś co tobie zbywa a inni tego szukają. Podaj listę czego chcesz się pozbyć tu czy na PW i jakoś ci się to może rozejdzie....ja coś kupie, on coś kupi, ona coś kupi i jakoś się to spienięży.
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Skup planszówek?

Post autor: buhaj »

Sloth pisze: 30 paź 2021, 13:59
trixon pisze: 30 paź 2021, 10:31 Jedyne co mi przychodzi na myśl to sklep Dom plansz.

Ewentualnie oddać do domu dziecka/przedszkola.
Domy dziecka, przedszkola nie przyjmują używanych. Kiedyś chciałem oddać modele plus dioramy w ramach pewnej akcji i dostalem info że używane nie.
Znam taki DD co przyjmie
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Skup planszówek?

Post autor: jakmis83 »

anitroche pisze: 30 paź 2021, 10:02 Wydaje mi się, że sklep Aleplanszówki ma (a przynajmniej miał) sekcję gier używanych, tylko nie znam szczegółów jak to działa, czy skupują od graczy, czy są tylko jak antykwariat, czyli dostaniesz kasę, jak sprzedadzą twoją grę
U nich tak to nie działa. Kilka razy skorzystałem, więc już tłumaczę.
Mailowo wysyłacie do nich swoją ofertę ze zdjęciami gier, które chcesz sprzedać. Aleplanszówki pewnie się spytają ile byście chcieli dostać, ale i tak ZAWSZE dostaniecie mniej niż chcecie.
I jeśli się zdecydujecie oddać w ich ręce swoje gry, nigdy nie dostaniecie od nich pieniędzy. Tzn dostaniecie, ale w formie BONU, który możecie wykorzystać TYLKO U NICH.
Czy dla Was jest to opłacalne? Moim zdaniem nie, więc ja wolę poczekać dłużej na oferty kupna swoich gier.
I jeszcze jedno: Aleplanszówki są wybredni i nie każdą grę przyjmą.
Ostatnio zmieniony 04 lis 2021, 10:30 przez jakmis83, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Skup planszówek?

Post autor: yrq »

Kiedyś miałem pomysł zakładać taki antykwariat / komis dedykowany planszówkom, ale żeby to robić w pełni legalnie i jeszcze sensownie zarabiać to skala musiała być bardzo duża. Jako osobny biznes nie spinało się.

Pewnie na priv już dostałeś parę kontaktów od forumowych handlarzy ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Skup planszówek?

Post autor: BOLLO »

yrq pisze: 04 lis 2021, 10:20 Kiedyś miałem pomysł zakładać taki antykwariat / komis dedykowany planszówkom, ale żeby to robić w pełni legalnie i jeszcze sensownie zarabiać to skala musiała być bardzo duża. Jako osobny biznes nie spinało się.

Pewnie na priv już dostałeś parę kontaktów od forumowych handlarzy ;)
Pozostaje jeszcze kilka kwestii. A mianowicie:
1) Obecnie mam ok 350pozycji. Każdą znam i mniej więcej wiem po ile chodzi a jak nie wiem to wystarczy 5min bym wiedział. Jak by to miało wyglądać mam 10tyt. których nie chcę i wysyłam je do takiego skupu? Przecież oni mi za to nie zapłacą nawet połowę tego co bym chciał odzyskać
2) Poświęcam 10min na zrobienie zdjęcia gry i wrzucenie tego na OLX. Gre w bardzo dobrym stanie sprzedam od ręki jak cena będzie atrakcyjna.
3) Używając skupu mam na myśli kartony crapów których nikt nie chce lub same sklepy już na mega wyprzedażach próbują się ich pozbyć za 19.99
4) Weryfikacja przez zdjęcia byłaby conajmniej trudna do zrealizowania. Więc obie strony musiałby sobie bardzo ufać co w tych czasach jest wątpliwe.

Pomysł ogólnie fajny i myślę że jakby ktoś miał czas i łeb to mógłby coś tam do kieszeni wrzucić ale nie oszukujmy się nikt by tam nie dawał top topów bo takie gry najzwyczajnie można sobie samemu sprzedać bez pośredników.
Firewind
Posty: 20
Rejestracja: 16 lut 2020, 23:28
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Skup planszówek?

Post autor: Firewind »

Hej,
dzięki wszystkim za propozycje. Tak jak napisałem w pierwszym poście, szkoda mi czasu na sprzedaż indywidualną (może będę tak robił w przypadku chodliwych rzeczy, ale w tej chwili raczej nie mam takich tytułów). Akceptuję, że ceny w skupie są zazwyczaj niskie :)

Rzeczywiście Aleplanszówki, Dom Plansz i być może AM76 (nie znalazłem jeszcze konkretnego info na stronie) skupują planszówki. Skontaktuję się i zapytam. Sprzedaż w pakiecie na Allegro też brzmi sensownie.
buhaj pisze: 02 lis 2021, 22:57 Znam taki DD co przyjmie
Podasz mi namiary?
Ewentualnie inne osoby, jeśli znają miejsce, które przyjmie używane gry. Nie rozważałem wcześniej takiej opcji, ale też wchodzi w rachubę.
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Skup planszówek?

Post autor: buhaj »

Placówka opiekuńczo- wychowawczą "Spokojna Przystań " Miękinia 198, 32-065 Krzeszowice. Grają i wezma na 100% . Pozdro
ODPOWIEDZ