Tyrani Underdarku - dyskusja o polskiej wersji

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 507 times
Been thanked: 123 times

Re: Tyrani Underdarku - dyskusja o polskiej wersji

Post autor: NestorZolo »

Otorek pisze: 31 paź 2021, 20:36 To prawda, widzę też żetony od Troyes, tylko to nie jest żadna wymówka. Jakość gier planszowych w ostatnich czasach rośnie niebotycznie i nie chodzi tu tylko o Eagle Gryphon, więc nie widzę sensu odnosić takich baboli do innych gier, tylko wymagać jakości z którą inne firmy nie mają problemu.
Ale ToU nie kosztuje 500zł, tylko 160zł.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
Vasquez
Posty: 40
Rejestracja: 09 kwie 2020, 10:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 21 times

Re: Tyrani Underdarku - dyskusja o polskiej wersji

Post autor: Vasquez »

NestorZolo pisze: 01 lis 2021, 08:04
Otorek pisze: 31 paź 2021, 20:36 To prawda, widzę też żetony od Troyes, tylko to nie jest żadna wymówka. Jakość gier planszowych w ostatnich czasach rośnie niebotycznie i nie chodzi tu tylko o Eagle Gryphon, więc nie widzę sensu odnosić takich baboli do innych gier, tylko wymagać jakości z którą inne firmy nie mają problemu.
Ale ToU nie kosztuje 500zł, tylko 160zł.
No i?

To rozumem, że jak kupisz opla Corsę, to może mieć krzywo nadruki na prędkościomierzu ?

Tutaj po prostu obsługujący w drukarni dał ciała i nie było żadneh kontroli jakości.

Rynek polski widzę jest w ogóle specyficzny. Rozkminy na forum pt. "Co zrobić by mi się pudełko nie niszczyło od przesuwania na półce", ale jak producent odwala fuszerkę to nie można złego słowa powiedzieć. Zawsze się znajdzie jakieś usprawiedliwienie.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3359
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1119 times
Been thanked: 1285 times

Re: Tyrani Underdarku - dyskusja o polskiej wersji

Post autor: seki »

Moja gra jeszcze nie przysłana. Zwlekam i czekam na dalsze rewelacje odnośnie wydania. Do czego służą w grze te plansze, których brakuje?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2825
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Tyrani Underdarku - dyskusja o polskiej wersji

Post autor: Gromb »

seki pisze: 01 lis 2021, 09:30 Moja gra jeszcze nie przysłana. Zwlekam i czekam na dalsze rewelacje odnośnie wydania. Do czego służą w grze te plansze, których brakuje?
To taki kosmetyczny, ale dodający klimatu krążek, na którym odkłada się karty, które się wypromowało podczas gry. Można grać bez niego, ot kolejny element, by się nam nie pomyliły stosy, w końcu to Deck builder.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Tyrani Underdarku - dyskusja o polskiej wersji

Post autor: Largo »

Ale tam na wypraskach z żetonami jest miejsce żeby wytyczyć takie kręgi to oszczędność chyba żadna z ich braku. Eh...
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 243 times
Been thanked: 358 times

Re: Tyrani Underdarku - dyskusja o polskiej wersji

Post autor: Otorek »

NestorZolo pisze: 01 lis 2021, 08:04
Otorek pisze: 31 paź 2021, 20:36 To prawda, widzę też żetony od Troyes, tylko to nie jest żadna wymówka. Jakość gier planszowych w ostatnich czasach rośnie niebotycznie i nie chodzi tu tylko o Eagle Gryphon, więc nie widzę sensu odnosić takich baboli do innych gier, tylko wymagać jakości z którą inne firmy nie mają problemu.
Ale ToU nie kosztuje 500zł, tylko 160zł.
Której części zdania "i nie chodzi tu tylko o Eagle Gryphon" nie zrozumiałeś?
Na Skrzydłach, grze za 140zł wszystkie żetony są równe - łatwiej?
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 440
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Tyrani Underdarku - dyskusja o polskiej wersji

Post autor: Fiacik »

Ta gra i w angielskiej wersji to bieda wydanie. Cieńkie karty wydrukowane na zwykłym papierze. Cieniutki papier pudełka, jak również samych planszet co powoduje wybrzuszenie się głównej planszy i wycieranie pozostałych. Ja za gry od GF9 już dziękuję. Sama gra jednak bardzo zacna.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Tyrani Underdarku - dyskusja o polskiej wersji

Post autor: Jacek_PL »

A zastanawiałem się czy sprzedać starą wersję i kupić nową, no cóż już nie muszą się martwić :D
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1359
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 161 times
Been thanked: 160 times

Re: Tyrani Underdarku - dyskusja o polskiej wersji

Post autor: Zet »

A ja z kolei dzięki temu nie żałuję ani złotówki z kosmicznej ceny za sprowadzenie 1 ed. z zagranicy na początku roku :D
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Tyrani Underdarku - dyskusja o polskiej wersji

Post autor: BartP »

To ja tak tylko pokażę, że tak wyglądają żetony PZ z angielskiej (pierwszej?) wersji (patrzcie w górny lewy róg):
https://boardgamegeek.com/image/5003011 ... -underdark
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Tyrani Underdarku - dyskusja o polskiej wersji

Post autor: BOLLO »

No i mam lekki dylemacik. Z jednej strony wskazane baboki nie wpływają na rozgrywkę (da się grać identycznie jak na egzemplarzu wolnym od jakichkolwiek wad) ale z drugiej strony 160pln (to nie mało za tego typu grę) oczekuję się jednak wzorowej jakości do której niejako wydawnictwa mnie przyzwyczaiły. Dodatkowo Rebel jako największa firma w PL o tematyce planszówkowej nie powinna podchodzić do tematu prześmiewczo "będziecie mieli powód do rozmów przy kolejnych partiach". Nie dawno kupiłem za 80pln akrylowe żetony z e-Raptora który były masakrycznie źle wycięte. Napisałem do nich że jestem niezadowolony. Podesłali nowe bez żadnego ale. Tutaj Rebel na źle wycięte żetony powinien przeprosić a graczom którzy wydali swoje pieniądze zaproponować że w kolejnym dodruku wyślą je poprawione. Napis Tyrani Underdarku mnie nie boli chociaż już lepiej brzmiałby Podmroku.... Oczywiście nie jestem za tym by gry niszczyć i je utylizować ale jestem jak najbardziej za tym by je naprawić.

Żarty żartami ale szanujmy się i nie dawajmy sobie wciskać kitu że na pewne rzeczy przymykamy oko. Produkcja jest w chinach i taka firma Rebel daje zapewne groszowe opłaty za druki za to marża jest duża. Wymagajmy za tym żeby firmy utrzymywały jakość swoich produktów na tyle ile to możliwe. Grzecznie i cierpliwie ale stanowczo. Wiem że to nie jest takie proste jak jakaś firma /drukarnia da ciała bo często to kompletnie nie ich wina. I nie miał bym nic gdyby to była firma pokroju Clouds Game, Bone&Dice czy nawet Czacha Games...ale tacy giganci jak Rebel który chwali się że Dooble zaczyna druki od 50 000szt to już inna para kaloszy.

Nie wiem czy chcę grę za ciężkie pieniądze w której będą mnie kuły krzywo wycięte żetony. Niby pierdoła ale jednak....
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 144 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Tyrani Underdarku - dyskusja o polskiej wersji

Post autor: raphaell7 »

BOLLO pisze: 02 lis 2021, 09:53Tutaj Rebel na źle wycięte żetony powinien przeprosić a graczom którzy wydali swoje pieniądze zaproponować że w kolejnym dodruku wyślą je poprawione. Napis Tyrani Underdarku mnie nie boli chociaż już lepiej brzmiałby Podmroku...
Z tym, że Rebel jest dystrybutorem, a wydawcą jest Gale Force Nine. Gale Force Nine odpowiada za produkcję gry jak i za jej tłumaczenie (tak, to GF9 tłumaczyło grę na język polski) i jedynie GF9 może podjąć decyzję o ewentualnym dodruku czy poprawieniu żetonów...
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Tyrani Underdarku - dyskusja o polskiej wersji

Post autor: BOLLO »

raphaell7 pisze: 02 lis 2021, 10:10
BOLLO pisze: 02 lis 2021, 09:53Tutaj Rebel na źle wycięte żetony powinien przeprosić a graczom którzy wydali swoje pieniądze zaproponować że w kolejnym dodruku wyślą je poprawione. Napis Tyrani Underdarku mnie nie boli chociaż już lepiej brzmiałby Podmroku...
Z tym, że Rebel jest dystrybutorem, a wydawcą jest Gale Force Nine. Gale Force Nine odpowiada za produkcję gry jak i za jej tłumaczenie (tak, to GF9 tłumaczyło grę na język polski) i jedynie GF9 może podjąć decyzję o ewentualnym dodruku czy poprawieniu żetonów...
Zgadza się ale wydaję mi się że taki Rebel jako ich klient w takim razie ma prawo głosu i niejako może na nich wywrzeć presję by tak się właśnie stało.
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 125
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 146 times
Been thanked: 6 times

Re: Tyrani Underdarku - dyskusja o polskiej wersji

Post autor: Skorzeny »

Ja tylko dodam, że można (w moim przypadku) zaakceptować np. gorszą jakość kart, bo to faktycznie realnie obniża koszt produkcji (ma to jakiś sens), ale krzywo wykonane nadruki to jest jakiś wyższy poziom niechlujstwa (delikatne słowo), na które zgody być nie powinno. Nie wierzę, że GF9 dostało info od producenta "słuchajcie, żeby było taniej wydruki pójdą na maszynach, które krzywo drukują/wycinają" i ci pierwsi wyrazili zgodę.

Niesamowite jak można spieprzyć wydanie tak zacnej gry.
Vasquez
Posty: 40
Rejestracja: 09 kwie 2020, 10:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 21 times

Re: Tyrani Underdarku - dyskusja o polskiej wersji

Post autor: Vasquez »

Pojawia się tu często argument, że Gra za 169 PLN może mieć różne defekty, bo jest tania. Głupszego argumentu chyba tutaj nie można przeczytać.

No i tak sobie patrzę na różne sklepy
- Arnak - 148 PLN
- Pory Roku - 119 PLN
- Everdell - 169 PLN
- Cyklady - 164 PLN

Piękne gry bez takich chamskich niedoróbek, wydane dużo lepiej.
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Tyrani Underdarku - dyskusja o polskiej wersji

Post autor: AntBehindLeaf »

Można np, skorzystać z nowego, taniego podwykonawcy - chińskiej fabryki, która zagwarantowała niską cenę, ale komunikacja z nią jest znikoma.
Przesłali pliki do druku (widocznie niezabezpieczone, w edytowalnej formie - pewnie na jakis program bez licencji bo cięcie kosztów po chińskiej stronie).
W programie wyglądało spoko, ale jak poszło na druk to chińczyk nie podumał, że marginesy np. wcięło. Nikomu tego nie zgłosili, tylko spakowali gre i wysłali.
Od chińskiej strony może z 3 maile tylko wyszły tak to brak odzewu i kontaktu przez cały proces realizacji...

Totalnie mój wymysł i pewnie tak nie było, ale mocno by mnie to nie zdziwiło. :roll:

Chińczycy te pudełka pewnie po max 15-20 pln produkują
Soul_oka
Posty: 167
Rejestracja: 13 gru 2018, 16:12
Has thanked: 71 times
Been thanked: 33 times

Re: Tyrani Underdarku - dyskusja o polskiej wersji

Post autor: Soul_oka »

Tyle, że krzywo wycięte zetony to nie wszystko. U mnie karty też są przycięte losowo. Raz jeden bok jest szerszy, raz drugi. Ogólnie moja najbardziej niechlujna wydana gra, jaką posiadam. Nawet taki smash Up wygląda lepiej. A terraformacja to Kunszt przy niej. Na szczęście nadrabia rozgrywka, więc machnąłem na to ręką. Do takiego wydania nawet nievchce mi się szukać plastiku. Szkoda pieniędzy, by to upiększać.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5281
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1706 times
Kontakt:

Re: Tyrani Underdarku - dyskusja o polskiej wersji

Post autor: BOLLO »

Ostatecznie zrezygnowałem z mojego przed sprzedażowego egzemplarza. Zbyt dużo jest rzeczy które podczas rozgrywki by mnie niestety denerwowały. Jestem estetą i jeżeli wydaję na coś pieniądze (a gry planszowe są dla mnie aktualnie dobrem luxusowym) to oczekuję nienagannego wykonania. Napisy mi nie przeszkadzają ale braki środka w matrycy do żetonów, krzywo wycięte karty, karty cienkie słabej jakości powodują że nie chcę mieć takiej gry. Poczekam na dodruk lub jak Rebel przestanie ironizować całą sytuację bo mnie ona nie śmieszy. Szkoda bo z tego co czytam to gra jest zacna a jako fan Baldurs Gate chętnie powspominałbym Drowy z Podmroku. No ale nie mogę narzekać na brak tytułów do ogrywania a więc nie jest to też w mojej sytuacji takie straszne że tej gry na tę chwilę nie będę posiadał.

Nie namawiam do buntu przeciwko Rebelowi ale zachęcam jednak do wykonania jakichś ruchów aby firma znała nasze stanowisko w tej kwestii. Oczywiście nie jest to in wina żeby było jasne ale to na nich spoczywa odpowiedzialność tak czy siak na polskim rynku za wypuszczenie takiego bubla.
Soul_oka
Posty: 167
Rejestracja: 13 gru 2018, 16:12
Has thanked: 71 times
Been thanked: 33 times

Re: Tyrani Underdarku - dyskusja o polskiej wersji

Post autor: Soul_oka »

BOLLO pisze: 03 lis 2021, 08:59 Ostatecznie zrezygnowałem z mojego przed sprzedażowego egzemplarza. Zbyt dużo jest rzeczy które podczas rozgrywki by mnie niestety denerwowały. Jestem estetą i jeżeli wydaję na coś pieniądze (a gry planszowe są dla mnie aktualnie dobrem luxusowym) to oczekuję nienagannego wykonania. Napisy mi nie przeszkadzają ale braki środka w matrycy do żetonów, krzywo wycięte karty, karty cienkie słabej jakości powodują że nie chcę mieć takiej gry. Poczekam na dodruk lub jak Rebel przestanie ironizować całą sytuację bo mnie ona nie śmieszy. Szkoda bo z tego co czytam to gra jest zacna a jako fan Baldurs Gate chętnie powspominałbym Drowy z Podmroku. No ale nie mogę narzekać na brak tytułów do ogrywania a więc nie jest to też w mojej sytuacji takie straszne że tej gry na tę chwilę nie będę posiadał.

Nie namawiam do buntu przeciwko Rebelowi ale zachęcam jednak do wykonania jakichś ruchów aby firma znała nasze stanowisko w tej kwestii. Oczywiście nie jest to in wina żeby było jasne ale to na nich spoczywa odpowiedzialność tak czy siak na polskim rynku za wypuszczenie takiego bubla.
Przecież wszyscy Ci tu piszą, to nie sprawka Rebela, to główny wydawca ma takie podejście do planszowek. Ang wersja nie jest lepsza. Rebel tylko rozprowadza, więc tyle miło, że mamy dostęp do pl wydania. Też się zdenerwowałem, ale podczas gry nie ma to znaczenia, to nie jest gra do podziwiania, jak np Machina Arcana, tu się napieprzasz z przeciwnikiem. Po dwóch godzinach patrzysz tylko na tekst, koszt i sytuację na planszy.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11038
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3380 times
Been thanked: 3271 times

Re: Tyrani Underdarku - dyskusja o polskiej wersji

Post autor: japanczyk »

BOLLO pisze: 03 lis 2021, 08:59 Oczywiście nie jest to in wina żeby było jasne ale to na nich spoczywa odpowiedzialność tak czy siak na polskim rynku za wypuszczenie takiego bubla.
Tak w ogóle na nich nie spoczywa odpowiedzialność za nic w kontekście tej gry.
To tak jakbyś powiedział, że Planszostrefa jest odpowiedzialna za jakakolwiek gre, ktora sprzedaje bo dystrybuuje je na polski rynek (oczywiscie to uproszczenie, bo oni tylko sprowadzaja gry i sprzedaja w swoim sklepie, ale wciaz...)
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Tyrani Underdarku - dyskusja o polskiej wersji

Post autor: Paskuder »

japanczyk pisze: 03 lis 2021, 09:26
BOLLO pisze: 03 lis 2021, 08:59 Oczywiście nie jest to in wina żeby było jasne ale to na nich spoczywa odpowiedzialność tak czy siak na polskim rynku za wypuszczenie takiego bubla.
Tak w ogóle na nich nie spoczywa odpowiedzialność za nic w kontekście tej gry.
To tak jakbyś powiedział, że Planszostrefa jest odpowiedzialna za jakakolwiek gre, ktora sprzedaje bo dystrybuuje je na polski rynek (oczywiscie to uproszczenie, bo oni tylko sprowadzaja gry i sprzedaja w swoim sklepie, ale wciaz...)
Z całym szacunkiem Japanczyk weź przestań pierniczyć od rzeczy. Idąc twoim tokiem rozumowania jutro otwieram salon dealera samochodów. Ale jak po tygodniu przyjedziesz na gwarancję bo się okazało że elektronika szwankuje to cię oleję ciepłym moczem i spuszczę na drzewo bo ja tylko rozpowadzam towar i umywam rączki. A ty się z nowym samochodem bujaj sam najlepiej do fabryki producenta w Kazachstanie. Normalnie biznes życia. Radzę się obudzić bo mamy już prawie 2022 a nie ciężką komunę i klienci mają swoje prawa.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1359
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 161 times
Been thanked: 160 times

Re: Tyrani Underdarku - dyskusja o polskiej wersji

Post autor: Zet »

Paskuder pisze: 03 lis 2021, 09:42
japanczyk pisze: 03 lis 2021, 09:26
BOLLO pisze: 03 lis 2021, 08:59 Oczywiście nie jest to in wina żeby było jasne ale to na nich spoczywa odpowiedzialność tak czy siak na polskim rynku za wypuszczenie takiego bubla.
Tak w ogóle na nich nie spoczywa odpowiedzialność za nic w kontekście tej gry.
To tak jakbyś powiedział, że Planszostrefa jest odpowiedzialna za jakakolwiek gre, ktora sprzedaje bo dystrybuuje je na polski rynek (oczywiscie to uproszczenie, bo oni tylko sprowadzaja gry i sprzedaja w swoim sklepie, ale wciaz...)
Z całym szacunkiem Japanczyk weź przestań pierniczyć od rzeczy. Idąc twoim tokiem rozumowania jutro otwieram salon dealera samochodów. Ale jak po tygodniu przyjedziesz na gwarancję bo się okazało że elektronika szwankuje to cię oleję ciepłym moczem i spuszczę na drzewo bo ja tylko rozpowadzam towar i umywam rączki. A ty się z nowym samochodem bujaj sam najlepiej do fabryki producenta w Kazachstanie. Normalnie biznes życia. Radzę się obudzić bo mamy już prawie 2022 a nie ciężką komunę i klienci mają swoje prawa.
Zgodnie z prawem, za sprzedany wadliwy produkt odpowiedzialny jest sklep, który go sprzedał, CHYBA ŻE potrafi on i chce wskazać np. hurtownię/dystrybutora skąd kupił produkt, ALE hurtownia/dystrybutor są odpowiedzialni za wadliwy produkt, CHYBA ŻE potrafią i chcą wskazać dokładnego producenta, od którego zakupili towar. W ten sposób rozpatruje się odpowiedzialność cywilną za wprowadzenie wadliwego produktu do obrotu.
Dlatego jeśli Rebel potrafi wprost wskazać producenta wadliwej gry, to nie spoczywa na nich żadna odpowiedzialność. Można by się zastanawiać, czy sytuacja byłaby inna, gdyby dystrybutor był świadomy wad produktu i mimo to sprzedawał towar jako pełnowartościowy, ale bardzo wątpię, by dystrybutor miał obowiązek prawny sprawdzać pod kątem jakości wyprodukowaną, zapakowaną i otrzymaną od wydawcy partię. Dlatego w tym przypadku mają prawo odsyłać wszystkich do faktycznie odpowiedzialnego podmiotu.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Tyrani Underdarku - dyskusja o polskiej wersji

Post autor: Paskuder »

A mając braki w grze bo na przykład nie zapakowali jednej paczki kart to zgłaszasz reklamację do sklepu, dystrybutora, producenta czy bierzesz pudło pod pachę i lecisz do fabryki w Chinach?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Varth Dader
Posty: 215
Rejestracja: 30 sie 2019, 22:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 36 times

Re: Tyrani Underdarku - dyskusja o polskiej wersji

Post autor: Varth Dader »

Paskuder pisze: 03 lis 2021, 10:02 A mając braki w grze bo na przykład nie zapakowali jednej paczki kart to zgłaszasz reklamację do sklepu, dystrybutora, producenta czy bierzesz pudło pod pachę i lecisz do fabryki w Chinach?
A chcesz skorzystać z rękojmi czy gwarancji?

Żeby nie był zupełny offtop, też zamówiłem tyranów, i wpadki estetyczne mnie trochę martwią, kto wie, może nawet uronię łezkę grając.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1359
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 161 times
Been thanked: 160 times

Re: Tyrani Underdarku - dyskusja o polskiej wersji

Post autor: Zet »

Paskuder pisze: 03 lis 2021, 10:02 A mając braki w grze bo na przykład nie zapakowali jednej paczki kart to zgłaszasz reklamację do sklepu, dystrybutora, producenta czy bierzesz pudło pod pachę i lecisz do fabryki w Chinach?
Możesz do sklepu, ale sklep ma prawo odesłać Cię do dystrybutora lub jeśli chce może wziąć to na siebie. Jak Cię odeśle do dystrybutora, to ten też może wziąć to na siebie, albo odesłać Cię do producenta...
ODPOWIEDZ