Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 463 times
Been thanked: 390 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Dhel »

Powiedzenie 'Polak mądry po szkodzie' jest tutaj bardzo na miejscu :D , niestety też mi dowalili dodatkowe łosiemdziesiąt parę złotych, mina żony bezcenna 'to zapłaciłeś i jeszcze raz płacisz?', taaaa, weź tu wytłumacz brexit, cła, vaty i taką fajną gierkę folklore, po prostu przemilczałem.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Gab »

No niestety, także zostałem wzięty z zaskoczenia. W chwili kiedy kupowałem ten dodatek, dostępność na terenie UE była praktycznie zerowa pamiętam, że były jakieś oferty Hiszpania/Włochy gdzie koszt dostawy wynosił ok 140zł i cenowo wychodziło to podobnie.
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Rafal1970 »

Ja kupiłem dodatek Folklore: The Affliction - Dark Tales w jednym ze sklepów w Holandii za 86 EURO z przesyłką (bo nigdzie nie znalazłem w lepszej cenie), za zestaw figurek tzw. Crate zapłaciłem 700 zł. Mam nadzieję, że wydatek na siebie "zapracuje" i da dużo radość z rozgrywek. No niestety to hobby wymaga ponoszenia wydatków zwłaszcza jak się poluje na rzadkie egzemplarze gier.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Gab »

Rafal1970 pisze: 23 paź 2021, 08:45 Ja kupiłem dodatek Folklore: The Affliction - Dark Tales w jednym ze sklepów w Holandii za 86 EURO z przesyłką (bo nigdzie nie znalazłem w lepszej cenie), za zestaw figurek tzw. Crate zapłaciłem 700 zł. Mam nadzieję, że wydatek na siebie "zapracuje" i da dużo radość z rozgrywek. No niestety to hobby wymaga ponoszenia wydatków zwłaszcza jak się poluje na rzadkie egzemplarze gier.
Oj tyle to bym za ten komplet figurek nie zapłacił. Ja kupiłem figurki do podstawki oraz Dark Tales za 150zł razem z zestawem postaci jako duchów. Brakuje mi tylko figurek do ostatniego dodatku pudełkowego, liczę że kiedyś gdzieś się trafi.
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Grahf »

Rafal1970 pisze: 23 paź 2021, 08:45 za zestaw figurek tzw. Crate zapłaciłem 700 zł. Mam nadzieję, że wydatek na siebie "zapracuje" i da dużo radość z rozgrywek.
A gdzie kupiłeś? :mrgreen:

Też poluję, jakby był gdzieś w miarę dobrej cenie to chętnie bym kupił.
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Rafal1970 »

Zestaw figurek "złapałem" na OLX 3 dni temu. Zestaw duchów 13 duchów do podstawki i dodatku Dark Tales (osobne pudełko) oraz taką duża figurkę Colossal Dark Oak kupiłem 5 dni temu na ebay za 25 EURO z przesyłką. To się pojawia, ale trzeba obserwować OLX i ebaya.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Phate »

Witajcie.
Myślę nad rozpoczęciem poszukiwań ostatniego dodatku Fall of the Spire (Dwa pozostałe pudła mam). Co takiego wprowadza ten dodatek co urozmaiciło by/ulepszyło/ poprawiło rozgrywkę w poprzednie kampanię ? I jak on wypada jeśli chodzi o zawartość w porównaniu do dwóch poprzednich części ?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

Phate pisze: 02 lis 2021, 13:45 Witajcie.
Myślę nad rozpoczęciem poszukiwań ostatniego dodatku Fall of the Spire (Dwa pozostałe pudła mam). Co takiego wprowadza ten dodatek co urozmaiciło by/ulepszyło/ poprawiło rozgrywkę w poprzednie kampanię ? I jak on wypada jeśli chodzi o zawartość w porównaniu do dwóch poprzednich części ?
Zmienia system walki i dodaje karty Town Events. To chyba główne ulepszajki w nim zawarte. Poza tym Story Journal wydaje mi się, że jest najbardziej rozbudowany mechanicznie z wszystkich. Takie miałem wrażenie jak go przeglądałem.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Dazir »

Fall of the spire dodaje wszystko, co napisał Yuri, do tego masę nowych potworów, zdajes road/off road events, nowe postacie no i gruba księgę przygód.
Nie rozegrałem jeszcze żadnej, ale moja ciekawość spowodowała, ze trochę „poczytałem” i wygladaja naprawdę zacnie. Must have!
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

Dazir pisze: 02 lis 2021, 14:33 Fall of the spire dodaje wszystko, co napisał Yuri, do tego masę nowych potworów, zdajes road/off road events, nowe postacie no i gruba księgę przygód.
Nie rozegrałem jeszcze żadnej, ale moja ciekawość spowodowała, ze trochę „poczytałem” i wygladaja naprawdę zacnie. Must have!
Jak najbardziej również "pasie" pozostałe decki. Z tego co pamiętam to robi dużą różnicę w kwestii niwelowania powtarzalności i sporo kart mi dodał jak go implementowałem.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
_Ukasz
Posty: 197
Rejestracja: 24 wrz 2020, 08:37
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 40 times
Been thanked: 70 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: _Ukasz »

Phate pisze: 02 lis 2021, 13:45 Witajcie.
Myślę nad rozpoczęciem poszukiwań ostatniego dodatku Fall of the Spire (Dwa pozostałe pudła mam). Co takiego wprowadza ten dodatek co urozmaiciło by/ulepszyło/ poprawiło rozgrywkę w poprzednie kampanię ? I jak on wypada jeśli chodzi o zawartość w porównaniu do dwóch poprzednich części ?
Oprócz powyższych.

Żetony statusów, bardzo pomocne. Sam dopiero kończę story journal z podstawki po raz pierwszy, więc co do samej rozgrywki w Story Journal IV nie wiele mogę powiedzieć, bo jeszcze Dark Tales do ogrania.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Phate »

Ja póki co kolekcje zbieram i zagrałem dopiero wstępny rozdział żeby zobaczyć czy gra mi odpowiada. Rozumiem że wszystko co jest w fall od the spirut można mieszać i wykorzystywać (nowy sposób walki) w pierwszych kampaniach ?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

Phate pisze: 02 lis 2021, 19:01 Ja póki co kolekcje zbieram i zagrałem dopiero wstępny rozdział żeby zobaczyć czy gra mi odpowiada. Rozumiem że wszystko co jest w fall od the spirut można mieszać i wykorzystywać (nowy sposób walki) w pierwszych kampaniach ?
Nawet - wg mnie - trzeba od razu do kociołka i tylko zamieszać. Grałem tak cały pierwszy Story Journal i polecam, paluszki lizać.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: QuBek »

Yuri pisze: 02 lis 2021, 19:08
Phate pisze: 02 lis 2021, 19:01 Ja póki co kolekcje zbieram i zagrałem dopiero wstępny rozdział żeby zobaczyć czy gra mi odpowiada. Rozumiem że wszystko co jest w fall od the spirut można mieszać i wykorzystywać (nowy sposób walki) w pierwszych kampaniach ?
Nawet - wg mnie - trzeba od razu do kociołka i tylko zamieszać. Grałem tak cały pierwszy Story Journal i polecam, paluszki lizać.
Tylko w takim razie nie będzie sie dało odczuć czystego core'a i boosta jaki uzyskuje przy kolejnych dodatkach. Nie żebym uważał, że to jest jakieś super konieczne i chyba nie ma sensu specjalnie nie grać na full możliwościach jak się takie ma - ale widzę argument, że nieznajomość wrażej z samodzielnej podstawki może wpłynąć na to jak będziemy przedstawiali komuś tę grę, opisując mu/jej wrażenia z gry za 1k (a nie za podstawowe 270).
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

QuBek pisze: 03 lis 2021, 21:44 ...
Tylko w takim razie nie będzie sie dało odczuć czystego core'a i boosta jaki uzyskuje przy kolejnych dodatkach. Nie żebym uważał, że to jest jakieś super konieczne i chyba nie ma sensu specjalnie nie grać na full możliwościach jak się takie ma - ale widzę argument, że nieznajomość wrażej z samodzielnej podstawki może wpłynąć na to jak będziemy przedstawiali komuś tę grę, opisując mu/jej wrażenia z gry za 1k (a nie za podstawowe 270).
Czyli chcesz mnie przekonać, żebym dla rzetelności relacji osobie trzeciej, odejmował sobie przyjemności z gry? Nie ma mowy :twisted:
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: QuBek »

Yuri pisze: 03 lis 2021, 21:50
QuBek pisze: 03 lis 2021, 21:44 ...
Tylko w takim razie nie będzie sie dało odczuć czystego core'a i boosta jaki uzyskuje przy kolejnych dodatkach. Nie żebym uważał, że to jest jakieś super konieczne i chyba nie ma sensu specjalnie nie grać na full możliwościach jak się takie ma - ale widzę argument, że nieznajomość wrażej z samodzielnej podstawki może wpłynąć na to jak będziemy przedstawiali komuś tę grę, opisując mu/jej wrażenia z gry za 1k (a nie za podstawowe 270).
Czyli chcesz mnie przekonać, żebym dla rzetelności relacji osobie trzeciej, odejmował sobie przyjemności z gry? Nie ma mowy :twisted:
Jestem daleki od przekonywania, po prostu mam parszywą tendencję to przedstawiania każdego argumentu i konsekwencji jakiejś decyzji.
Ja jeszcze nie rozpocząłem, bo działam sobie z kumplem w KDM, ale ostatnio coś nie możemy się zgrać więc poważnie rozważam rozpoczecie kampanii Folklora i właśnie się zastanawiałem, czy jechać z całym dobrodziejstwem od razu - ale rozumiem, że w takim razie trzeba przeczytać instrukcje Fall the Spire, by wiedzieć jakie modyfikacje mechaniczne wprowadza?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Yuri »

QuBek pisze: 03 lis 2021, 22:12 ...

Jestem daleki od przekonywania, po prostu mam parszywą tendencję to przedstawiania każdego argumentu i konsekwencji jakiejś decyzji.
Ja jeszcze nie rozpocząłem, bo działam sobie z kumplem w KDM, ale ostatnio coś nie możemy się zgrać więc poważnie rozważam rozpoczecie kampanii Folklora i właśnie się zastanawiałem, czy jechać z całym dobrodziejstwem od razu - ale rozumiem, że w takim razie trzeba przeczytać instrukcje Fall the Spire, by wiedzieć jakie modyfikacje mechaniczne wprowadza?
Ja grałem od razu z wszystkim i od razu "na cztery ręce". Było wspaniale :) Nawet wrzuciłem relacje z przejścia Story Journala I do działu z relacjami, możesz kuknąć jak jesteś ciekaw jak gra wygląda.
No i tak, pasuje przeczytać Instrukcje z "Fall of the Spire" - choć tam za wiele nie ma, tylko nowinki opisali - i z podstawki.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
_Ukasz
Posty: 197
Rejestracja: 24 wrz 2020, 08:37
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 40 times
Been thanked: 70 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: _Ukasz »

QuBek pisze: 03 lis 2021, 21:44
Yuri pisze: 02 lis 2021, 19:08
Phate pisze: 02 lis 2021, 19:01 Ja póki co kolekcje zbieram i zagrałem dopiero wstępny rozdział żeby zobaczyć czy gra mi odpowiada. Rozumiem że wszystko co jest w fall od the spirut można mieszać i wykorzystywać (nowy sposób walki) w pierwszych kampaniach ?
Nawet - wg mnie - trzeba od razu do kociołka i tylko zamieszać. Grałem tak cały pierwszy Story Journal i polecam, paluszki lizać.
Tylko w takim razie nie będzie sie dało odczuć czystego core'a i boosta jaki uzyskuje przy kolejnych dodatkach. Nie żebym uważał, że to jest jakieś super konieczne i chyba nie ma sensu specjalnie nie grać na full możliwościach jak się takie ma - ale widzę argument, że nieznajomość wrażej z samodzielnej podstawki może wpłynąć na to jak będziemy przedstawiali komuś tę grę, opisując mu/jej wrażenia z gry za 1k (a nie za podstawowe 270).
Ależ po co szukać dziury w całym. Można zawsze ukończyć core bez dodatków, zapisać podjęte przez siebie wybory po czym znów przejść core z dodatkami i podjąć wybory, ktore pominęliśmy pierwotnie 😁 Ja rozegrałem dwie pierwsze historie z podstawki bez dodatków następnie dorzuciłem wszystko jak leci po zakupie dodatków i jestem zadowolony z rozgrywki. Z kartami plotek właściwie spędzam więcej czasu biegając po mapie dociagając off i road deck co jeszcze powoduje jakieś efekty lub małe misje do wykonania, a nie ide mocno w wątek fabularny. Dużo tu można wymieniać i dużo zostało wymienione. Ja osobiście jestem za wymieszaniem wszystkiego, jeśli ktoś posiada core plus dwa duże dodatki.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Gab »

Wszyscy mają Crater Box, mam i ja! Satysfakcja sięga zenitu! Teraz to wszystko tylko pomalować i można grać ;)
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Grahf »

Gdzie dorwałeś? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Gab »

Grahf pisze: 09 lis 2021, 20:25 Gdzie dorwałeś? :mrgreen:
Facebook - dobra dusza sprzedała mi ten box za 250zł. Super okazja i super podejście sprzedającego - sprzedał mi ten zestaw, chociaż wiedział, że mógłby wziąć więcej. Warto było czekać na olx widziałem taki zestaw za ok 700zł.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: japanczyk »

Gab pisze: 09 lis 2021, 20:29
Grahf pisze: 09 lis 2021, 20:25 Gdzie dorwałeś? :mrgreen:
Facebook - dobra dusza sprzedała mi ten box za 250zł. Super okazja i super podejście sprzedającego - sprzedał mi ten zestaw, chociaż wiedział, że mógłby wziąć więcej. Warto było czekać na olx widziałem taki zestaw za ok 700zł.
To ty mi zakosiłeś xD

BTW w wolnej chwili wytne swobodne dyskusje nt rzeczy okołofolklorowych do oddzielnego tematu -jakies sugestie gdzie to mogloby na forum trafic? Tutaj jednak zostawiłbym miejsce do dyskusji o samej grze, a nie jej zamawianiu i zdobywaniu elementów :)
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Grahf »

Jakby coś, to dajcie cynk Panowie 8)
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Grahf »

Jakby ktoś szukał dużych koszulek do arkuszy bohaterów i potworów, to polecam 4x6 cala od docsmagic. Pasują idealnie 8) .
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Folklore: The Affliction (Nick Blain, Will Donovan)

Post autor: Gab »

Grahf pisze: 15 lis 2021, 22:32 Jakby ktoś szukał dużych koszulek do arkuszy bohaterów i potworów, to polecam 4x6 cala od docsmagic. Pasują idealnie 8) .
U mnie poszło w Paladiny Morgana :)
ODPOWIEDZ