Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: litk »

- carcassonne - tytuł, który kupiłem chyba jako pierwszy. Rzadko lądował na stole, bo po prostu jest średni, tym bardziej, że nie mam do niego dodatków. Strata miejsca na stole.
TO dlaczego ich nie dokupiłeś. Jak każda gra, tak i carcassonne zyskałoby wiele na regrywalności.
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Xoltro »

litk pisze: 03 paź 2021, 18:25
- carcassonne - tytuł, który kupiłem chyba jako pierwszy. Rzadko lądował na stole, bo po prostu jest średni, tym bardziej, że nie mam do niego dodatków. Strata miejsca na stole.
TO dlaczego ich nie dokupiłeś. Jak każda gra, tak i carcassonne zyskałoby wiele na regrywalności.
Nie kupiłem dodatków bo gra mnie nie porwała. Nie miałem zamiaru inwestować w dodatki w nadziei że dodatki będą na tyle dobre, iż zmienią odbiór gry.

Dodatki kupuje do gier które mi się podobają i chcę po ich wstępnym ograniu mieć możliwość rozwinięcie. Nie kupuje dodatków do gier, które od początku są dla mnie słabe lub średnie.
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: litk »

Dodatki kupuje do gier które mi się podobają i chcę po ich wstępnym ograniu mieć możliwość rozwinięcie. Nie kupuje dodatków do gier, które od początku są dla mnie słabe lub średnie.
Ja zauważyłem, że teraz aby wydoić z pieniędzy robi się gry celowo w wersji demonstracyjnej, a potem pierdylion dodatków. Ostatnio kupiłem Wyspę Skye, podstawka była słaba, ale kupiłem dwa dodatki i teraz gra się znaczenie lepiej, to jest dopiero kompletna gra. Co do Carcassonne to nigdy nawet nie grałem w wersję podstawową, zawsze gram pełnym big boxem + jakiś większy dodatek. Masa kombinowania i daje to dużo frajdy.

Co do tematu to ja sprzedałem ostatnio wszystko z Arkham Horror LCG. Kilka razy podchodziłem do tej gry, ale sposób rozgrywki, czyli ciągła presja czasu i punishment skutecznie mnie od niej odrzucało. Na dodatek w końcu podjąłem decyzję (bo długo z tym wzlekałem), że nie chcę zasilać swoimi myślami negatywnego egregoru jakim jest uniwersum Lovecrafta.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: RUNner »

litk pisze: 03 paź 2021, 18:25
- carcassonne - tytuł, który kupiłem chyba jako pierwszy. Rzadko lądował na stole, bo po prostu jest średni, tym bardziej, że nie mam do niego dodatków. Strata miejsca na stole.
TO dlaczego ich nie dokupiłeś. Jak każda gra, tak i carcassonne zyskałoby wiele na regrywalności.
Dla mnie Carcassonne w wersji podstawowej jest wystarczająco dobrą grą. Szybka partyjka raz na jakiś czas. Dodatki niepotrzebnie ją wydłużają. Gdybym miał kilka gier w kolekcji, to pewnie gra by trafiała na stół często, ale konkurencja jest zbyt wielka, żeby Carcassonne mogło się przebić na dłużej. Dodatki nic tutaj nie pomogą.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Atk
Posty: 1401
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 498 times
Been thanked: 286 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Atk »

Talisman z dodatkami Góry, Podziemia i żniwiarz. Za długo leżało, a nie ma sensu czekać aż 4 miesięczny syn dorośnie 😄
jasiek66
Posty: 118
Rejestracja: 08 maja 2021, 17:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 31 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: jasiek66 »

Atk pisze: 05 paź 2021, 22:01 Talisman z dodatkami Góry, Podziemia i żniwiarz. Za długo leżało, a nie ma sensu czekać aż 4 miesięczny syn dorośnie 😄
Ja czekam, aż córa dorośnie :D jeszcze dwa lata i spróbujemy :lol:
Atk
Posty: 1401
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 498 times
Been thanked: 286 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Atk »

jasiek66 pisze: 06 paź 2021, 09:11
Atk pisze: 05 paź 2021, 22:01 Talisman z dodatkami Góry, Podziemia i żniwiarz. Za długo leżało, a nie ma sensu czekać aż 4 miesięczny syn dorośnie 😄
Ja czekam, aż córa dorośnie :D jeszcze dwa lata i spróbujemy :lol:
Stwierdziłem, że cenniejsze jest miejsce na półce 😜 talisman ostatnio jest w tak dobrej formie dodruków, że jak coś to kupie w przyszłości, a obecnie jego miejsce zastąpią nowości. Dzięki temu mam fundusze np na Clash of cultures xd
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: RUNner »

Załoga: Wyprawa w głębiny - bo mam Załogę w kosmosie. Dwie takie same gry w kolekcji to nonsens. Wersja kosmiczna jak dla mnie nieco fajniejsza ;)
Lords of Waterdeep: Scoundrels of Skullport - podstawka to jedna z ulubionych gier mojej żony. Jak ją zapytałem czy wprowadzamy dodatek, zdecydowanie odmówiła, nakazując wręcz jego sprzedaż. A że można dostać niezłą cenę, to czemu tak nie zrobić? Gdybym miał kilka gier w kolekcji, to bym zostawił w razie czego, ale na razie nie jesteśmy w stanie ograć Lordsów na tyle, żeby nam się podstawowa gra znudziła.
Karak - minidodatek Sidhar, Kirima & Elsapeth - 35zł za 3 postacie, które nie są jakieś super zaprojektowane? Poza tym jak kupię figurki, to będę mógł praktycznie nimi normalnie grać. Brak tekturki na planszę gracza to zerowa strata.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
lazarro
Posty: 231
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: lazarro »

RUNner pisze: 10 paź 2021, 08:22 Lords of Waterdeep: Scoundrels of Skullport - podstawka to jedna z ulubionych gier mojej żony. Jak ją zapytałem czy wprowadzamy dodatek, zdecydowanie odmówiła, nakazując wręcz jego sprzedaż. A że można dostać niezłą cenę, to czemu tak nie zrobić? Gdybym miał kilka gier w kolekcji, to bym zostawił w razie czego, ale na razie nie jesteśmy w stanie ograć Lordsów na tyle, żeby nam się podstawowa gra znudziła.
No coś Ty zrobił?! Przecież z tym dodatkiem gra dostaje takiego boosta że nie chce się wracać do podstawki. Zmień żonę :lol:
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: RUNner »

lazarro pisze: 10 paź 2021, 10:41
RUNner pisze: 10 paź 2021, 08:22 Lords of Waterdeep: Scoundrels of Skullport - podstawka to jedna z ulubionych gier mojej żony. Jak ją zapytałem czy wprowadzamy dodatek, zdecydowanie odmówiła, nakazując wręcz jego sprzedaż. A że można dostać niezłą cenę, to czemu tak nie zrobić? Gdybym miał kilka gier w kolekcji, to bym zostawił w razie czego, ale na razie nie jesteśmy w stanie ograć Lordsów na tyle, żeby nam się podstawowa gra znudziła.
No coś Ty zrobił?! Przecież z tym dodatkiem gra dostaje takiego boosta że nie chce się wracać do podstawki. Zmień żonę :lol:
Znam opinie że dodatek narusza balans. Poza tym LoW to nie moja topka. Gram dla żony, bo mnie raczej już nudzi rozgrywka :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 252
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 59 times
Been thanked: 122 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: upadly_bankowiec »

Massive Darkness z pięcioma dodatkami. Od dawna trzymałem tą grę tylko przez wzgląd na syna. Skończyliśmy kampanię, drugiej już nawet on nie chciał zaczynać. Pomimo pięknych figurek, super klimatycznych kafli lochu, masy ciekawych bohaterów i potworów grało mi się w to bardzo średnio (po jakimś czasie, początkowo byłem zachwycony). Mechanika jest po prostu zbyt prosta i nudna. Ale to odkryłem dopiero po rozegraniu większej ilości partii w inne nowoczesne planszówki :)
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
gregoff
Posty: 798
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 539 times
Been thanked: 163 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: gregoff »

APEX - gra dobra głównie w trybie solo a ja nie lubie Solo grać. Poza tym dużo losowości która mi nie podeszła. Mechanicznie też spodziewałem się czegoś innego, bardziej zbliżonego do Legendery Encounters Alien.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5280
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1086 times
Been thanked: 1705 times
Kontakt:

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: BOLLO »

gregoff pisze: 13 paź 2021, 17:25 APEX - gra dobra głównie w trybie solo a ja nie lubie Solo grać. Poza tym dużo losowości która mi nie podeszła. Mechanicznie też spodziewałem się czegoś innego, bardziej zbliżonego do Legendery Encounters Alien.
Dobrze ze Gambit tego nie czyta.....
gregoff
Posty: 798
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 539 times
Been thanked: 163 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: gregoff »

BOLLO pisze: 13 paź 2021, 17:35
gregoff pisze: 13 paź 2021, 17:25 APEX - gra dobra głównie w trybie solo a ja nie lubie Solo grać. Poza tym dużo losowości która mi nie podeszła. Mechanicznie też spodziewałem się czegoś innego, bardziej zbliżonego do Legendery Encounters Alien.
Dobrze ze Gambit tego nie czyta.....
Przrz Gambita kupiłem :) poza tym lubie Dinusie oraz mechanizm budowania talii i jednak coś niepykło. Zdarza się.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
jasiek66
Posty: 118
Rejestracja: 08 maja 2021, 17:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 31 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: jasiek66 »

upadly_bankowiec pisze: 10 paź 2021, 17:10 Massive Darkness z pięcioma dodatkami. Od dawna trzymałem tą grę tylko przez wzgląd na syna. Skończyliśmy kampanię, drugiej już nawet on nie chciał zaczynać. Pomimo pięknych figurek, super klimatycznych kafli lochu, masy ciekawych bohaterów i potworów grało mi się w to bardzo średnio (po jakimś czasie, początkowo byłem zachwycony). Mechanika jest po prostu zbyt prosta i nudna. Ale to odkryłem dopiero po rozegraniu większej ilości partii w inne nowoczesne planszówki :)
Przepraszam, ale spytam. Jakie nowoczesne planszówki skłoniły cię do tego wniosku?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: RUNner »

Karak Goblin. Czekałem na tę grę, bo Karak często lądował na stole i z córką zagraliśmy mnóstwo partii. Pomyślałem więc, że wersja karciana też będzie fajnie działać. Niestety ale Karak Goblin okazał się totalnym niewypałem. Wersja karciana nie posiada takiego dziecięcego uroku jak pierwowzór i jest skierowana do nieco starszego gracza, który z kolei raczej nie będzie chciał w to zagrać. Dlaczego? Bo jest liniowo, powtarzalnie i po prostu nudno. Gra nie oferuje interakcji, a budowa własnej talii zupełnie nie sprawia frajdy. Nie ma się czego chwycić. Do tego te dwustronne karty w talii. Kasztan roku?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3363
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Ostatnio sprzedałem bo...

Post autor: Ardel12 »

Tajemnicze Domostwo z dodatkami - liczba partii spadła w ostatnich latach do 1-2 na rok i w sumie każda była po prostu średnia i eksponowała minusy tej gry(losowa ręka ducha, podatne na dowtime). Wiele lat posiadałem tą grę i trzymałem z sentymentu już pod koniec niż chęci grania.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 440
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: Fiacik »

Wojna Szeptów. Bardzo chciałem, aby ten tytuł mi się spodobał. Nietuzinkowy pomysł, który w zamyśle jest świetny. Niestety gra okazała się być przeciętniakiem, pozbawionym emocji. Każdy z graczy dążył u nas do podobnego ustawienia żetonów, później troszkę pomogły zasady rozszerzone. Jeszcze ta cena za powietrze w pudełku...To musiało się tak skończyć.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1118 times
Been thanked: 1283 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: seki »

Gloom of Kilforth - to bardzo dobra gra ale gier do rozgrywek solo mam multum, w tym kilka lepszych. Poszła w świat, cieszyć innych ale jest to jedna z najlepiej ocenionych przeze mnie gier spośród sprzedanych.

Sagrada - bo próbowałem polubić ale ani jedna partia nie zapewniła mi satysfakcji. Strasznie mdłe decyzje, rozgrywka okropnie nudna. Kicha totalna.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: Abizaas »

Spirit island, po 10 partiach stwierdziliśmy ze jednak rzadko mamy ochotę na kooperację a co dopiero ciężka kooperację.

Lisboa, jak mamy grać w coś tak ciężkiego i fiddly to na stole ładuje On Mars wiec w Lisboe graliśmy raczej na sile.

Aeons End, bo po 7 partiach gra nas strasznie nudziła (ponownie, nie przepadamy za coopami)

Dominant species marine, narzeczona stwierdziła ze jest tam zbyt dużo negatywnej interakcji. Bałem się ze tak odbierze te grę, w końcu to gra wojenna w przebraniu. Mi się nawet podobała ale bez szału wiec pozbyłem się bez bólu.


A tak to wcześniej w tym roku wyleciały od nas ptaki (Wingspan), terraformacja Marsa, takenoko, solar city, sushi roll i star realms.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5280
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1086 times
Been thanked: 1705 times
Kontakt:

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: BOLLO »

A tak to wcześniej w tym roku wyleciały od nas ptaki (Wingspan), terraformacja Marsa, takenoko, solar city, sushi roll i star realms.
Wow sporo dobrego wyleciało widzę że selekcja na ostro i bez sentymentu. Nie grałem i nie mam tylko z tego co podałeś Solar City ale słyszałem o niej że to dobra gra.
profes79
Posty: 426
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 35 times
Been thanked: 135 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: profes79 »

LOTR Podróże przez Śródziemie - wykończyła mnie aplikacja i wykończyło mnie iluzoryczne powiązanie ze światem. Puściłem w świat bez żalu; mam nadzieję, że nabywca bawi się przy tym lepiej niż ja.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: Abizaas »

BOLLO pisze: 05 lis 2021, 08:49
A tak to wcześniej w tym roku wyleciały od nas ptaki (Wingspan), terraformacja Marsa, takenoko, solar city, sushi roll i star realms.
Wow sporo dobrego wyleciało widzę że selekcja na ostro i bez sentymentu. Nie grałem i nie mam tylko z tego co podałeś Solar City ale słyszałem o niej że to dobra gra.
Tak, u mnie brutalnie zero sentymentów, coś mi nie pasuje to wylatuje.

Zgodzę się że to dobra gra, ale mogła być lepsza. Uważam, że zabrakło jej trochę playtestowania i niektóre układy wieżowców są bardzo nieprzyjemne do gry. W instrukcji powinny być podane "Menu wieżowców" jak w Sushi Go Party które dobrze by ze sobą współpracowały, a tak jak wszystko losujemy to często dostajemy bardzo dziwne układy.

Ogólnie takie 5/10 według mojej skali, ale ja dość surowo oceniam gry (tzn. średnia ocena na moim bgg to chyba coś około 5.1).

Dziś chyba wystawię jeszcze Mercado de Lisboa, bo jak mam New York Zoo, Sagradę i Czerwoną Katedrę to raczej nie mam ochoty grać w Mercado. Ogólnie chciałbym mieć kolekcję gier których szkoda mi się pozbyć niż takich, gdzie zastanawiam się czy warto je trzymać. Do tego nie jestem zbyt sentymentalny więc łatwo mi pozbyć się gry nawet jak dobrze się przy niej kiedyś bawiłem (jak Terraformacja, która była moją pierwsza planszówką ale już nie mam ochoty w nią grać).

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
shaggy92
Posty: 140
Rejestracja: 25 mar 2012, 22:42
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 14 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: shaggy92 »

Everdell - daliśmy tej grze na prawdę dużo szans bo aż 10 rozgrywek. Szczerze w ogóle nie rozumiem jej fenomenu. Ogólnie ten dzisiejszy trend gier w których każdy sobie rzepkę skrobie mnie przeraża.
Totalny przerost formy nad treściom.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: Abizaas »

shaggy92 pisze: 05 lis 2021, 09:53 Everdell - daliśmy tej grze na prawdę dużo szans bo aż 10 rozgrywek. Szczerze w ogóle nie rozumiem jej fenomenu. Ogólnie ten dzisiejszy trend gier w których każdy sobie rzepkę skrobie mnie przeraża.
Totalny przerost formy nad treściom.
Everdell, Splendor, Terraformacja, Na Skrzydłach - ja nie rozumiem fenomenu wielu evergreenów. Moim zdaniem każda z tych gier jest co najwyżej "nawet okej".
Ostatnio zmieniony 27 sty 2023, 15:14 przez Abizaas, łącznie zmieniany 2 razy.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
ODPOWIEDZ