Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1500
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Tringa »

Mam nadzieję, że jednak ogarną jak bardzo ta gra jest świetna i może pokuszą się o przygotowanie form zniszczonych w pożarze. Próbowałam dorwać te dodatki, ale ceny to po prostu kosmos. :(
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
gogovsky
Posty: 2216
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: gogovsky »

Nie chcę mówić, a nie mówiłem. Serio gra komputerowa wyglądająca jak posiadłość, zmieniająca nazwe na horror w arkham nie była dostatecznym powodem to, cóż mogę rzec detektywami niektórzy nie zostaną raczej.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Evokenx »

Myślicie, że dodruki dodatków które zapowiedziała galakta na ten rok będą ostatnimi? :)
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: jediwolf »

Evokenx pisze: 28 lip 2021, 01:47 Myślicie, że dodruki dodatków które zapowiedziała galakta na ten rok będą ostatnimi? :)
Na bank nie. Gra wciąż bardzo dobrze się sprzedaje, dodatki dość szybko się wyprzedają. Nie tylko u nas. Będą doić krowę póki się da.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 62 times
Been thanked: 167 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: strid3rr »

jediwolf pisze: 28 lip 2021, 09:19
Evokenx pisze: 28 lip 2021, 01:47 Myślicie, że dodruki dodatków które zapowiedziała galakta na ten rok będą ostatnimi? :)
Na bank nie. Gra wciąż bardzo dobrze się sprzedaje, dodatki dość szybko się wyprzedają. Nie tylko u nas. Będą doić krowę póki się da.
Jeżeli FFG będzie robiło dodruk międzynarodowy. Sama Galakta nie ma tutaj za wiele do powiedzenia poza dopisaniem się do listy chętnych.
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 124
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 37 times
Been thanked: 31 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Sever »

Wiadomo coś od galakty kiedy można spodziewać sie dodruków? Bo na stronie widnieje tylko rok 2021 xd. Podobnież z dodatkiem do eldritcha, czego w sumie sie nie spodziewałem ale chętnie zlowię gdy się pojawi.
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 62 times
Been thanked: 167 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: strid3rr »

Sever pisze: 09 sie 2021, 23:19 Wiadomo coś od galakty kiedy można spodziewać sie dodruków? Bo na stronie widnieje tylko rok 2021 xd. Podobnież z dodatkiem do eldritcha, czego w sumie sie nie spodziewałem ale chętnie zlowię gdy się pojawi.
Raczej o konkrety ciężko, bo sezon robi się coraz gorętszy, bo zaraz święta, a problem kontenerowy trwa.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Evokenx »

Sever pisze: 09 sie 2021, 23:19 Wiadomo coś od galakty kiedy można spodziewać sie dodruków? Bo na stronie widnieje tylko rok 2021 xd. Podobnież z dodatkiem do eldritcha, czego w sumie sie nie spodziewałem ale chętnie zlowię gdy się pojawi.
Z fejsa dowiedziałem się, że pod koniec wakacji mają pojawić się dodatki "Za progiem" do MoM oraz "Kraina Snów" do Eldritcha :)
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Gribbler »

Evokenx pisze: 10 sie 2021, 02:22
Sever pisze: 09 sie 2021, 23:19 Wiadomo coś od galakty kiedy można spodziewać sie dodruków? Bo na stronie widnieje tylko rok 2021 xd. Podobnież z dodatkiem do eldritcha, czego w sumie sie nie spodziewałem ale chętnie zlowię gdy się pojawi.
Z fejsa dowiedziałem się, że pod koniec wakacji mają pojawić się dodatki "Za progiem" do MoM oraz "Kraina Snów" do Eldritcha :)
Chyba raczej "Pod piramidami".
maciek_ciaciek
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2020, 11:16

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: maciek_ciaciek »

Kraina snów wjechała w czerwcu do sklepów. Jest jeszcze dostępna.
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Xoltro »

Dużo się różni najnowszy dodruk 2 edycji od pierwszych dodruków? Jak je rozróżnić na olx?

Np to https://m.olx.pl/d/oferta/posiadlosc-sz ... ved_search

I to

https://m.olx.pl/d/oferta/gra-planszowa ... ved_search

I to

https://m.olx.pl/d/oferta/posiadlosc-sz ... ved_search


I czy warto za wszelką cenę dostać najnowszy dodruk czy nie ma to większego znaczenia?
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1500
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Tringa »

Różni się figurkami, w nowszej wersji są po prostu ładniejsze i bardziej szczegółowe, ale polowałabym na podstawkę z zestawem konwertującym. :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
gogovsky
Posty: 2216
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: gogovsky »

Xoltro pisze: 19 sie 2021, 14:38 Dużo się różni najnowszy dodruk 2 edycji od pierwszych dodruków? Jak je rozróżnić na olx?

Np to https://m.olx.pl/d/oferta/posiadlosc-sz ... ved_search

I to

https://m.olx.pl/d/oferta/gra-planszowa ... ved_search

I to

https://m.olx.pl/d/oferta/posiadlosc-sz ... ved_search


I czy warto za wszelką cenę dostać najnowszy dodruk czy nie ma to większego znaczenia?
W nowym druku nie ma zestawu konwertującego, a w nowej są lepsze figurki :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Xoltro »

Któraś z tych ofert co wrzuciłem to najnowszy dodruk czy żadna?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3433
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 436 times
Been thanked: 1046 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: psia.kostka »

Jesli w opisie aukcji jest, ze zawiera zestaw konwertujacy, to jest to starsze wydanie.
Jesli ten "skrzydlaty pomiot szatana" ma wąsy poziomo=stara, jesli zwisaja pionowo=nowsza.
Tego pomiota widac tez na tylnej scianie pudelka do weryfikacji.

Najwieksza figurka w nowym wydaniu rzeczywiscie wydaje sie atrakcyjniejsza. Zmieniono jeszcze "bande z siekierami i szpadlami" oraz "grubaska z maczuga". Te dwie ostatnie zmiany wg mnie wcale nie sa na lepsze. Kwestia gustu.

Z powyzsza wiedza powinienes juz sam rozszyfrowac wszystkie 3 aukcje. Powodzenia! 8)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Skubany
Posty: 8
Rejestracja: 17 sty 2019, 12:31
Been thanked: 6 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Skubany »

Chciałbym zakapslować wszystkie żetony. Swego czasu mierzyłem średnicę dużych (postaci, oddziaływania, etc.) oraz małych (wskazówki, klucze, umiejętności) i wyszły mi odpowiednio ~25mm oraz ~19mm. Obawiam się jednak, że nawet dzięsiąte części milimetra, nie tylko na średnicy kapsla, ale również w jego grubości mogą spowodować, że żetony albo nie wejdą, albo będą luźne. Macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Możecie polecić jakieś konkretne źródła? Hurtowe ilości oferują na ali, na allegro są paczki po 100szt. Jak z jakością tych kapsli? Wytrzymują próbę czasu?

Na razie skłaniam się ku jednej z tańszych opcji (31gr/szt):

średnica wewnętrzna 24,75 mm
średnica zewnętrzna 28,57 mm

Myślicie, że się nadadzą?
gogovsky
Posty: 2216
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: gogovsky »

wskazówek nue warto.a na postacie klaser na monety tyle
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: 8janek8 »

Tutaj masz informację z listy bgg: https://boardgamegeek.com/geeklist/2302 ... tem6954922
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: arian »

Żetonów wskazówek przy wszystkich dodatkach jest kilkukrotnie więcej niż potrzeba, a pozostałe tylko leżą na mapie. Nie widzę takiej opcji, żeby one się kiedykolwiek zniszczyły, za to zakapslowane będą zajmować mnóstwo miejsca. To już lepiej kupić sobie kilka tych plastikowych znaczników z druku 3d i używać jako zamiennika. Żetonów postaci używa się jeszcze rzadziej. Tu nie ma żadnego losowania żetonów z worka, żeby one były podatne na ścieranie.
venomik
Posty: 545
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 238 times
Been thanked: 254 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: venomik »

Mam za sobą pierwszą partię w Posiadłość szaleństwa 2. Grało nam się rewelacyjnie.
Kiedys grałem w pierwszą edycję, ale forma optymalizacji ruchów mistrza gry zabijała dla nas klimat. Dlatego gra z apką jednak zdecydowanie bardziej mi pasuje i pierwsza edycja nie bez powodu lezy w kącie od daaaawna.
Niemniej druga edcyja była wypozyczona. I teraz zastanawiam się czy kupić sobie drugą edycję na wlasność, czy moze opierać się na wypozyczeniach. Widzę koszt w okolicach 450-500 zł za używaną wersję.

1. W jakim stopniu scenariusze są regrywalne w tym samy gronie/innym gronie? Czytałem, że pierwszy z nich radzi sobie całkiem niezle, pozostałe gorzej. Jak szybko po pierwszym scenariuszu wracaliście do niego i jak bardzo różniła się frajda z pierwszego podejścia względem drugiego?
2. Rozumiem, że podstawka ma 4 scenariusze, kilka dodatkowych można dokupić na steamie (nie wymaga to innych kosztów poza wydaniem ok. 18 zł na steamie). Ale są pudełka z rozszerzeniami. Tam są scenariusze (2-3), do których dopasowane są nowe postacie, nowe kafelki, nowe zasady i inne elementy?
2a): Postacie z dodatków sprawdzają się dobrze w scenariuszach z podstawki? Jeśli tak/zależy - to w jakiej kolejności? Nic nie zaburza balansu?
2b): Jaka jest sensowna kolejność kupowania, bazując na frajdzie? A jaka bazując na dostępności?
3. Czy dalsze scenariusze mają bardziej rozbudowaną fabułę, zwłaszcza pod względem wyborów? Pierwszy scenariusz wydawał się być ubogi pod tym względem (co może byc w pełni zrozumiałe).
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: jediwolf »

venomik pisze: 02 lis 2021, 00:55 1. W jakim stopniu scenariusze są regrywalne w tym samy gronie/innym gronie? Czytałem, że pierwszy z nich radzi sobie całkiem niezle, pozostałe gorzej. Jak szybko po pierwszym scenariuszu wracaliście do niego i jak bardzo różniła się frajda z pierwszego podejścia względem drugiego?
2. Rozumiem, że podstawka ma 4 scenariusze, kilka dodatkowych można dokupić na steamie (nie wymaga to innych kosztów poza wydaniem ok. 18 zł na steamie). Ale są pudełka z rozszerzeniami. Tam są scenariusze (2-3), do których dopasowane są nowe postacie, nowe kafelki, nowe zasady i inne elementy?
2a): Postacie z dodatków sprawdzają się dobrze w scenariuszach z podstawki? Jeśli tak/zależy - to w jakiej kolejności? Nic nie zaburza balansu?
2b): Jaka jest sensowna kolejność kupowania, bazując na frajdzie? A jaka bazując na dostępności?
3. Czy dalsze scenariusze mają bardziej rozbudowaną fabułę, zwłaszcza pod względem wyborów? Pierwszy scenariusz wydawał się być ubogi pod tym względem (co może byc w pełni zrozumiałe).
1. Scenariusze są regrywalne w pewnym stopniu. Ogólne założenie scenariusza zawsze pozostaje takie samo, ale np. jak masz dodatki, to pojawiają się nowe kafelki czy nowi wrogowie w danym scenariuszu.
2. Każdy dodatek tak jakby poszerza zawartość dla całej gry. Czyli nowe kafelki czy wrogowie z jakiegoś dodatku mogą pojawić się już w scenariuszach z podstawki. Balans jest zachowany, kupuj te dodatki, które są aktualnie dostępne, żeby nie przepłacać. Ostatecznie i tak kupisz wszystko :)
3. Pierwszy scenariusz to tak jakby wprowadzenie do gry i zapoznanie z mechanikami i "jak to wszystko działa". Jedne scenariusze są bardziej rozbudowane, inne mniej.

Dodatkowo pobierze sobie apke Valkyrie, gdzie można tworzyć swoje scenariusze oraz grać w te, które ktoś już stworzył :)
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Nilis »

3. Jest kilka scenariuszy "detektywistycznych" gdzie jest więcej rozmów z różnymi postaciami, szukanie przedmiotów i dokonywanie ważnych wyborów oraz kilka scenariuszy dość liniowych bądź z większą ilością walki.
Scenariusze są bardzo nierówne, są takie o których rozmawiamy z grupą po dwóch latach od przejścia i takie których nikt nie pamięta. Gra jest świetna jednak aby poczuć tę grę musi być odpowiednia grupa, czas, spokój, klimat. Raz mi się zdarzyło że grupa, której rozłożyłem grę tarzała się ze śmiechu, wpłynęły też na to niejako procenty;)
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: vojtas »

Nilis pisze: 04 lis 2021, 22:27Raz mi się zdarzyło że grupa, której rozłożyłem grę tarzała się ze śmiechu, wpłynęły też na to niejako procenty;)
Jaka była przyczyna tego tarzania (oprócz procentów)?
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Nilis »

vojtas pisze: 17 lis 2021, 17:51
Nilis pisze: 04 lis 2021, 22:27Raz mi się zdarzyło że grupa, której rozłożyłem grę tarzała się ze śmiechu, wpłynęły też na to niejako procenty;)
Jaka była przyczyna tego tarzania (oprócz procentów)?
Moment pojawienie się potworów. Nie spodziewali się że pojawią się jakieś i uznali to za dziecinadę. A moment pojawienia się przedwiecznego z mackami na brodzie...sprawił że padli ze śmiechu. Jak zainscenizowali akt płciowy Cthulhu z badaczem natychmiast schowałem grę i już nigdy o niej nie wspominałem:) Gram z nimi we wsiąść do pociągu i sprawdza się idealnie
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
gogovsky
Posty: 2216
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 512 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: gogovsky »

Nilis pisze: 17 lis 2021, 22:43
vojtas pisze: 17 lis 2021, 17:51
Nilis pisze: 04 lis 2021, 22:27Raz mi się zdarzyło że grupa, której rozłożyłem grę tarzała się ze śmiechu, wpłynęły też na to niejako procenty;)
Jaka była przyczyna tego tarzania (oprócz procentów)?
Moment pojawienie się potworów. Nie spodziewali się że pojawią się jakieś i uznali to za dziecinadę. A moment pojawienia się przedwiecznego z mackami na brodzie...sprawił że padli ze śmiechu. Jak zainscenizowali akt płciowy Cthulhu z badaczem natychmiast schowałem grę i już nigdy o niej nie wspominałem:) Gram z nimi we wsiąść do pociągu i sprawdza się idealnie
Super towarzystwo heh
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
ODPOWIEDZ