Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: jnowaczy »

Dungeon Degenerates- bo słyszałem, ze to fajne jest. Zwazywszy ile mnie to trudu kosztowało mam nadzieje, ze dobrze slyszałem.
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Peter1975
Posty: 53
Rejestracja: 20 kwie 2020, 20:19
Has thanked: 39 times
Been thanked: 6 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Peter1975 »

w przedsprzedaży Widmo nad Arkham, lubię klimaty Lovecrafta tym bardziej paragrafowe.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

jnowaczy pisze: 10 lis 2021, 11:00 Dungeon Degenerates- bo słyszałem, ze to fajne jest. Zwazywszy ile mnie to trudu kosztowało mam nadzieje, ze dobrze slyszałem.
Mam, grałem, kawał dobrej tektury ! Nie będzie Pan, Panie Drogi żałować jak lubisz przygodę :)

Ja skromnie na Black Friday, 4 komplety kości do CDMD.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 624
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Michito »

Tybor der Baumeister - bo mateyo mocno polecał, cenię Pflistera i lubię draft. No i lubię niedługie gry. Szkoda, że gra tak mało popularna u nas, bez polskiego wydania i niedostępna w sklepach. Kupiłbym wtedy drugą podstawkę żeby zagrać w więcej osób. Kupiłem z drugiej ręki egzemplarz, który pierwotnie służył w planszostrefie.

Dodatek do Tybor der Baumeister - bo mam w sobie żyłkę kolekcjonera, a zakup bezpośrednio od lookout games nie był taki drogi.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Probe9 »

4 kolejne dodatki do Harry Potter Miniatures Adventure Game, bo to jedyny sposób żeby grać w coś z żoną + promo na miniature market :D
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
dave20_
Posty: 56
Rejestracja: 18 sie 2021, 18:43
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: dave20_ »

Beez i Wyspę Kotów. Spodobały mi się ich recenzje :D
Noidea
Posty: 78
Rejestracja: 21 lut 2017, 16:53
Has thanked: 107 times
Been thanked: 18 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Noidea »

Barrage z dodatkiem głównie za sprawą opinii, że gra na dwóch graczy potrafi być równie emocjonująca co na więcej. Na plus wpłynęła też informacja o wypuszczeniu w najbliższej perspektywie mapy dedykowanej dwóm graczom. Ogranie jutro :D
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: KOSHI »

Anioła śmierci bo ponoć dobrze lata solo.
Soul_oka
Posty: 167
Rejestracja: 13 gru 2018, 16:12
Has thanked: 71 times
Been thanked: 33 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Soul_oka »

Yuri pisze: 10 lis 2021, 14:28
jnowaczy pisze: 10 lis 2021, 11:00 Dungeon Degenerates- bo słyszałem, ze to fajne jest. Zwazywszy ile mnie to trudu kosztowało mam nadzieje, ze dobrze slyszałem.
Mam, grałem, kawał dobrej tektury ! Nie będzie Pan, Panie Drogi żałować jak lubisz przygodę :)

Ja skromnie na Black Friday, 4 komplety kości do CDMD.
Gdzie znalazłeś?
ednyfed
Posty: 58
Rejestracja: 06 maja 2020, 00:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 34 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: ednyfed »

Tryby Leśnogrodu do Roota - bo ileż można grać na dwie osoby tymi samymi, dwiema frakcjami. :wink:

Fort Sumter - bo nie zawsze jest czas na partię w Zimną Wojnę czy nawet w 1960 The making of the president. No i była promocja. :D
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

Soul_oka pisze: 11 lis 2021, 12:12
Yuri pisze: 10 lis 2021, 14:28
jnowaczy pisze: 10 lis 2021, 11:00 Dungeon Degenerates- bo słyszałem, ze to fajne jest. Zwazywszy ile mnie to trudu kosztowało mam nadzieje, ze dobrze slyszałem.
Mam, grałem, kawał dobrej tektury ! Nie będzie Pan, Panie Drogi żałować jak lubisz przygodę :)

Ja skromnie na Black Friday, 4 komplety kości do CDMD.
Gdzie znalazłeś?
Miniature Market
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Lossentur »

Probe9 pisze: 10 lis 2021, 14:53 4 kolejne dodatki do Harry Potter Miniatures Adventure Game, bo to jedyny sposób żeby grać w coś z żoną + promo na miniature market :D
Harry Potter Miniatures Adventure Game bo post użytkownika Probe9 przypomniał mi o tej grze... Już kilka razy byłem o włos od kupienia tego tytułu, ale ostatecznie przez opinie dotyczące wydania oraz ceny w jakich mogłem ją kupić skutecznie mnie zniechęcały. Po przeczytaniu wpisu o promce na MM z ciekawości sprawdziłem po ile można dostać podstawkę i wyskoczyła mi jedna sztuka na amazon.pl za 260 zł z przesyłką i wszelkie blokady puściły :P Po cichu liczę, że to drugi druk w którym jakość została poprawiona, ale jak nie to trudno bo przy takiej cenie to i pierwsza edycja nie zaboli :D

No i przy okazji wpadły 4 dodatki bo przecież promo na Minature Market :P
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Probe9 »

Lossentur pisze: 11 lis 2021, 23:42 Harry Potter Miniatures Adventure Game bo post użytkownika Probe9 przypomniał mi o tej grze... Już kilka razy byłem o włos od kupienia tego tytułu, ale ostatecznie przez opinie dotyczące wydania oraz ceny w jakich mogłem ją kupić skutecznie mnie zniechęcały. Po przeczytaniu wpisu o promce na MM z ciekawości sprawdziłem po ile można dostać podstawkę i wyskoczyła mi jedna sztuka na amazon.pl za 260 zł z przesyłką i wszelkie blokady puściły :P Po cichu liczę, że to drugi druk w którym jakość została poprawiona, ale jak nie to trudno bo przy takiej cenie to i pierwsza edycja nie zaboli :D
No i przy okazji wpadły 4 dodatki bo przecież promo na Minature Market :P
Jak 2 edycja to bardzo dobra cena, jeżeli 1 to jednak wolałbym dopłacić (sam mam 1 edycję i dokupiłem Core Box w wersji Lite dla ulepszonych żetonów bo te z 1 edycji to dramatp;p). Za to plusem 1 edycji są niewątpliwie customowe kości, bo w 2 dali zwykłe d6 :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: KOSHI »

Miałem już nic nie kupować... Było Deep Madness z wszystkim epickimi maszkarami i Lukiem za 600 cebulionów to jakoś tak się włączyło kup... A miałem nie brać tej gry, odpuściłem wersję z 3 bossami i w sumie nie byłoby tematu, gdyby... Czemu jest zawsze jakieś gdyby :lol:
Ostatnio zmieniony 12 lis 2021, 15:03 przez KOSHI, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 454
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 224 times
Been thanked: 208 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: wrojka »

Zawsze się zastanawiam, czy gry z KS powinno się postować w momencie kupna, czy po dotarciu gry?
Niemniej jednak, dziś wreszcie dotarło niszowe For Science! autorstwa Erica Reuss'a. Bo miałem mocną fazę na jakąś dexterity.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Shodan »

wrojka pisze: 12 lis 2021, 14:59 Zawsze się zastanawiam, czy gry z KS powinno się postować w momencie kupna, czy po dotarciu gry?
Zakup powstaje z chwilą wydatkowania pieniędzy. Reszta to już kwestia logistyki, a że dostawa może potrwać 3 lata... :lol:
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Emil_1 »

Zestaw Warhammer Inwazja ... bo to świetna gra jest :) Szkoda, że nie jest już dostępna :(
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
fafer3000
Posty: 43
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:44
Lokalizacja: Cieszyn
Been thanked: 7 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: fafer3000 »

Ostatnio kupiłem War fo Chicken Island...
bo jak była na kickstarterze to ją bardzo chciałem, a potem miałem szał zakupowy i była promocja i ją kupiłem A teraz czytam opinie... i myślę jak ją zmodyfikować XD
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Emil_1 pisze: 12 lis 2021, 16:43 Zestaw Warhammer Inwazja ... bo to świetna gra jest :) Szkoda, że nie jest już dostępna :(
Co oznacza zestaw?
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: hipcio_stg »

Kupiłem Wingspana na prezent dla ogarniętych, rzadko grających znajomych.

PS. Odebrałem Big Boxa do teraformacji - miodzik!
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 624
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Michito »

Ostatnimi czasy zakupiłem:

Szklany Szlak - bo czytałem pochlebne opinie o trybie solo i waga gry taka, że być może i żona się przekona. Poza tym, Z Uwe mam Patchworka i Ucztę, więc pomyślałem, że fajnie byłoby mieć też coś pośrodku.

Amerigo - lektura wątku na forum nie zachęcała do zakupu. Ale ja ufam Stefanowi. Pomyślałem też, że jak nie teraz to nigdy, bo ofert na rynku wtórnym z każdym rokiem coraz mniej. Egzemplarz sprowadziłem z Holandii, w komplecie z 3 minidodatkami.
Peter1975
Posty: 53
Rejestracja: 20 kwie 2020, 20:19
Has thanked: 39 times
Been thanked: 6 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Peter1975 »

mimo składanych deklaracji w dedykowanym wątku wziąłem Gloomhaven Szczęki Lwa ponieważ:
1. nie wiadomo kiedy wyjdzie Machina Arcana
2. oglądałem i czytałem że fajne
3. chłopaki zdalnie w domu, korona w szkole
4. ...być może kolejny lockdown?
5. poza tym idą Święta a ja mam głód grania

miałem już nic nie kupować i nie wiem co pocisnę szanownej małżonce, chodzi mi po głowie wygrana w jakimś konkursie albo nagroda w pracy, tyle że na pewno nie uwierzy, więc może lepiej ekwiwalent dla niej typu garderoba itp.
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Sloth »

Gloomhaven Szczęki Lwa - chciałem kupić przy pierwszej fali ale wszyscy wiedzą co się działo. Gra była mocno wyczekiwana więc teraz jakm się pojawiła w uczciwszej cenie to hyc do koszyka.
Fakt że gdy się na nią napaliłem na początku, przygoda, taktyka, figurki to teraz po ograniu już kilku tytułów w międzyczasie aż takich emocji nie wzbudza.

Spór o bór - nie mam tytułów wcześniejszych BL czy ST, powiem nawet że, w życiu o nich nie słyszałem dopóki Spór o bór nie pojawił się na tapecie.
W Sporze spodobały mi się grafiki, super dla dzieci. Mechanika odrobinę skojarzyła mi się z Gremlins Inc tylko bez negatywnej interakcji. Uznałem ze może uda się lepszą połowę wprowadzić ponownie do świata gier. Kolejny plus to cena.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Cyel »

Sloth pisze: 20 lis 2021, 08:20 Gloomhaven Szczęki Lwa - ... teraz po ograniu już kilku tytułów w międzyczasie aż takich emocji nie wzbudza.
O, a jaki to tytuł sprawił, że ciekawa, taktyczna walka w GH nie wydaje Ci się już taka ciekawa i taktyczna?
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: seki »

Gloomhaven szczęki lwa Bo wielkiego brata nie chciałem z uwagi na rozpasanie scenariuszy. Młodszy brat mam nadzieję pokaże mi poniekąd z czym to się je, może nie zdążę się wynudzić kampanią. Do tego w dobrej cenie, obecnie 218 zł w Albi.
ODPOWIEDZ