Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ignacy.ni
Posty: 36
Rejestracja: 09 maja 2020, 16:42
Has thanked: 59 times
Been thanked: 72 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: ignacy.ni »

Aż tak poręczne nie jest. 46x31,5x15,5cm.
Awatar użytkownika
Flank3r
Posty: 63
Rejestracja: 09 gru 2018, 16:41
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 30 times
Been thanked: 31 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Flank3r »

ignacy.ni pisze: 24 sie 2021, 14:16 Aż tak poręczne nie jest. 46x31,5x15,5cm.
No właśnie, jak oglądałem zdjęcia to coś mi nie pasowały te wymiary. Dzięki :)
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: shod »

xtomashx pisze: 08 maja 2021, 22:49
StanleyStone pisze: 08 maja 2021, 22:33 Ok, uspokoiliście mnie. Eclipse już u mnie. No i gra wydana jest bardzo ładnie, ale zastanawia mnie jeden szkopuł. Plansze ras nie są aby za cienkie? Laminujecie je?
Niestety są cienkie. Chętnie kupiłbym nakładkę żeby dyski i technologie się nie ruszały jednak czegoś takiego chyba nie ma.
Właśnie nabyłem Eclipse. Chodziła za mną od lat...zanim jeszcze 2 ed wyszła. Będę prawdopodobnie robił takie nakładki [tzn projekt do wycięcia w pleksi]. Swego czasu zrobiłem do Maracaibo i się udały. Jak dam do wyceny to mogę dać znać jakie koszty.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Szkoda że plansze nie są dwuwarstwowe, nawet ta na wierzch mogłaby mieć taką samą grubość plus otworki i byłoby git.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: shod »

Dr. Nikczemniuk pisze: 12 wrz 2021, 19:40 Szkoda że plansze nie są dwuwarstwowe, nawet ta na wierzch mogłaby mieć taką samą grubość plus otworki i byłoby git.
właśnie przypomniałeś mi pomysł jaki maiłem po pierwszej rozgrywce...na wierzch przydałoby się ciut grubiej niż spód. Muszę to przetestować.
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Golin »

e raptor ma takie organizery, wkłada się planszę rasy w nią, działa jak złoto
stogdy
Posty: 4
Rejestracja: 05 paź 2020, 21:47
Has thanked: 3 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: stogdy »

Golin pisze: 12 wrz 2021, 21:38 działa jak złoto
Kosztuje też jak złoto
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

stogdy pisze: 12 wrz 2021, 22:22
Golin pisze: 12 wrz 2021, 21:38 działa jak złoto
Kosztuje też jak złoto
15 euro sztuka, zestaw 6 sztuk plus przesyłka to już prawie cena samej gry :shock:
Obstawiam, że sam organizer z pleksi powinien oscylować gdzieś w cenie 20~25zł (do GWT można nabyć za 14zł).
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Powie mi ktoś dlaczego nasze szanowne Gremium Recenzenckie nie poczyniło takowych recenzji Eclipsa :?: :shock:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: shod »

Dr. Nikczemniuk pisze: 14 wrz 2021, 14:32 Powie mi ktoś dlaczego nasze szanowne Gremium Recenzenckie nie poczyniło takowych recenzji Eclipsa :?: :shock:
Szanowne Gradanie chyba się zabiera [na co czekam bardzo :D]...a co do reszty to nie wiem...

w spoilerze projekt szablonu. jakieś uwagi? sugestie?
ja ew zastanawiam się czy na żetony ambasadorów/reputacji nie zrobić przez całość wycięcia...jak w e-raptorze...
Spoiler:
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: AntBehindLeaf »

Dr. Nikczemniuk pisze: 14 wrz 2021, 14:32 Powie mi ktoś dlaczego nasze szanowne Gremium Recenzenckie nie poczyniło takowych recenzji Eclipsa :?: :shock:
Nikt nie zapłacił / nie dał za darmo gry do recenzji :lol:
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: QuBek »

shod pisze: 14 wrz 2021, 14:51
Dr. Nikczemniuk pisze: 14 wrz 2021, 14:32 Powie mi ktoś dlaczego nasze szanowne Gremium Recenzenckie nie poczyniło takowych recenzji Eclipsa :?: :shock:
Szanowne Gradanie chyba się zabiera [na co czekam bardzo :D]...a co do reszty to nie wiem...

w spoilerze projekt szablonu. jakieś uwagi? sugestie?
ja ew zastanawiam się czy na żetony ambasadorów/reputacji nie zrobić przez całość wycięcia...jak w e-raptorze...
Spoiler:
Pomyślałem o tym samym jak zobaczyłem szablon w innym wątku. Wydaje mi się dość sensowne, bo różne rasy maja rózne możliwości zbierania tych żetonów
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: shod »

może komuś się przyda...robiłem z myślą o żonie i synu, żeby ułatwić im pierwszą rozgrywkę.
Spoiler:
okienko1234
Posty: 230
Rejestracja: 14 mar 2021, 00:28
Has thanked: 68 times
Been thanked: 26 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: okienko1234 »

Zapoznałem się z paroma źródłami i zastanawiam się nad zdaniem innych odnośnie tego jak Eclipse wypada w porównaniu do takiego Space Empires 4X.
Osobiście trudno znaleźć mi mechaniki które ta pierwsza robiłaby w lepszy sposób:
- o wiele bardziej losowa technologia i losowa eksploracja kosmosu.
- więcej euro mechanik.
- brak systemu ukrytych informacji
- mniej rodzajów statków
- rdzeń mechaniki bazuje bardziej na euro niż wargame przez co przez cała grę możesz siedzieć w swoim koncie i ostatecznie zostać zwycięzcą nie walcząc ani razu.

Jedyną przewagą Eclipse jaką widzę to jakość komponentów :cry:
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 422
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 168 times
Been thanked: 207 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Tachion »

okienko1234 pisze: 24 wrz 2021, 17:00 Zapoznałem się z paroma źródłami i zastanawiam się nad zdaniem innych odnośnie tego jak Eclipse wypada w porównaniu do takiego Space Empires 4X.
Osobiście trudno znaleźć mi mechaniki które ta pierwsza robiłaby w lepszy sposób:
- o wiele bardziej losowa technologia i losowa eksploracja kosmosu.
- więcej euro mechanik.
- brak systemu ukrytych informacji
- mniej rodzajów statków
- rdzeń mechaniki bazuje bardziej na euro niż wargame przez co przez cała grę możesz siedzieć w swoim koncie i ostatecznie zostać zwycięzcą nie walcząc ani razu.

Jedyną przewagą Eclipse jaką widzę to jakość komponentów :cry:
Oba to 4X z akcją dziejącą się w kosmosie. Poza tym to dosyć mocno różne gry. Całkiem dobrze pokazałeś różnice.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: brazylianwisnia »

okienko1234 pisze: 24 wrz 2021, 17:00 - więcej euro mechanik.
- brak systemu ukrytych informacji
- rdzeń mechaniki bazuje bardziej na euro niż wargame przez co przez cała grę możesz siedzieć w swoim koncie i ostatecznie zostać zwycięzcą nie walcząc ani razu.
Jedyną przewagą Eclipse jaką widzę to jakość komponentów :cry:
To są same plusy ;-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: StanleyStone »

Czy ktoś z Was ma statki dla Terran z Worlds Afar? Mieszczą się one w tackach ze statkami obcych?
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: krwlng »

StanleyStone pisze: 10 lis 2021, 18:15 Czy ktoś z Was ma statki dla Terran z Worlds Afar? Mieszczą się one w tackach ze statkami obcych?
Nie mieszczą (a przynajmniej nie wszystkie), ale jak wyrzucisz tę piankę z pudełka która stabilizuje plastikowe traye to powinny tam wejść.
Awatar użytkownika
Radek_2017
Posty: 7
Rejestracja: 06 gru 2010, 22:30
Has thanked: 1 time

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Radek_2017 »

Wiadomo czy na horyzoncie pojawi się dodatek "Rise of the Ancients" wzorem I ed? Są ku temu jakieś przesłanki? :roll:
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Backero »

Radek_2017 pisze: 13 lis 2021, 12:50 Wiadomo czy na horyzoncie pojawi się dodatek "Rise of the Ancients" wzorem I ed? Są ku temu jakieś przesłanki? :roll:
Z tego co orientowałem się niedawno, to gdzieś w połowie roku (nie w PL, ogólnie) jest planowany dodatek typu "Species Pack" z bodajże dwiema rasami. Nie wiadomo, czy to będzie sama planszetka dwustronna dla istniejącego już koloru (szczerze wątpię, no bo bez przesady), czy jeden dodatkowy pakiet komponentów w nowym kolorze z planszetką obu raz (siódmy gracz), czy dwa nowe pakiety (by dwoma rasami można było grać jednocześnie w jednej rozgrywce.
Awatar użytkownika
Prus
Posty: 85
Rejestracja: 01 sie 2019, 12:17
Has thanked: 29 times
Been thanked: 37 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Prus »

Wspomniane nowe rasy to prawdopodobnie Rho Indi Syndicate i Guardians (Wardens) of Magellan, ale nie dam głowy, że rzeczywiście tak będzie. Kto grał w "jedynkę" pewnie zna obie rasy. Ja nie grałem i mam problem z rozszyfrowaniem ich indywidualnych cech. Mam nadzieję, że to coś oryginalnego, bo na razie druga z ras wydaje się nieco nijaka.
Imen
Posty: 7
Rejestracja: 15 mar 2020, 00:33
Been thanked: 2 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Imen »

Witam. Zastanawiam się nad drugą edycją Eclipse. Kupiłem ostatnio Clasha i z żoną mocno go ogrywamy. Ogólnie doszliśmy do wniosku, że 4X jest warte zachodu. Problem jest tylko taki że o ile CoC na dwie osoby chodzi nawet całkiem spoko to o Eclipse i w dodatku drugiej edycji jest mało informacji. Poza tym cena też z kosmosu. Pytanie czy warto do 1vs1. Są jakieś mechaniki które uatrakcyjniają taka rozgrywkę. Czy może przy pechowym eksplorowaniu właściwie można zwijać grę. Może ktoś pokusiłby się o porównanie tych dwóch gier w tym wariancie. Byłbym bardzo wdzięczny. Recenzenci milczą.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: grzeslaw90 »

Imen pisze: 03 gru 2021, 15:30 Witam. Zastanawiam się nad drugą edycją Eclipse. Kupiłem ostatnio Clasha i z żoną mocno go ogrywamy. Ogólnie doszliśmy do wniosku, że 4X jest warte zachodu. Problem jest tylko taki że o ile CoC na dwie osoby chodzi nawet całkiem spoko to o Eclipse i w dodatku drugiej edycji jest mało informacji. Poza tym cena też z kosmosu. Pytanie czy warto do 1vs1. Są jakieś mechaniki które uatrakcyjniają taka rozgrywkę. Czy może przy pechowym eksplorowaniu właściwie można zwijać grę. Może ktoś pokusiłby się o porównanie tych dwóch gier w tym wariancie. Byłbym bardzo wdzięczny. Recenzenci milczą.
Mam jedną i drugą i uważam, że obie gry są na tyle podobne, że strategia jaką powinieneś przyjąć to CoC jak chcesz 1v1 lub ogólnie do 4 graczy, a Eclipse jak chcesz 4+ graczy. Mimo, że Eclipse fajnie się dostosowuje do każdej liczby graczy to uważam, że tylko dla 1v1 nie opłaca się go kupować mając CoC.
Imen
Posty: 7
Rejestracja: 15 mar 2020, 00:33
Been thanked: 2 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Imen »

Dziękuję za informację. Niestety nie mam innych graczy. Zostaje Clash. Zobaczymy może Dominant Species będzie brakującym ogniwem. Szkoda. Eclipse wygląda super. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Prus
Posty: 85
Rejestracja: 01 sie 2019, 12:17
Has thanked: 29 times
Been thanked: 37 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Prus »

Też mam obie gry, ale w CoC dotąd jeszcze nie grałem... przez Eclipsa. Odpaliliśmy go w sierpniu i od tego czasu wchodził na stół jakieś 30 do 50 razy. Jedna partia w 3 osoby, jedna w 4, a reszta to gry "jeden na jeden". Żona nie przepada za kosmicznymi planszówkami, ale ta przypadła jej do gustu od pierwszego wejrzenia. Gra jest szybka i dynamiczna, z ciekawą opcją doskonalenia własnych okrętów, bardzo silną asymetrią i zróżnicowaniem frakcji oraz z efektem krótkiej kołdry odczuwalnym w rozgrywce. Na ruch przeciwnika praktycznie nie czekamy, regrywalność ogromna, nie wspominam już o takich rzeczach jak insert stanowiący niemal dzieło sztuki użytkowej.Grę zdecydowanie polecam.
Ostatnio zmieniony 04 gru 2021, 07:59 przez Prus, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ