Weather Machine (Vital Lacerda)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Lolas »

Siersciu pisze: 10 lis 2021, 12:50
LongJohn pisze: 10 lis 2021, 11:24 Polski wydawca będzie, ale nie wiem czy już jutro się ujawni :)
A chociaż w tym roku?
Chyba w trakcie kampanii na KS, w przeciwnym razie byłoby to dość dziwne postępowanie.
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 176 times
Been thanked: 53 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Siersciu »

Lolas pisze: 10 lis 2021, 13:39
Siersciu pisze: 10 lis 2021, 12:50
LongJohn pisze: 10 lis 2021, 11:24 Polski wydawca będzie, ale nie wiem czy już jutro się ujawni :)
A chociaż w tym roku?
Chyba w trakcie kampanii na KS, w przeciwnym razie byłoby to dość dziwne postępowanie.
Mam nadzieję, że będzie tak jak piszesz, bo chciałbym wiedzieć czy czekać na wersję PL czy wspierać na KS zanim się skończy kampania
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: dawciu »

KS startuje jutro?
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Shodan »

Tak
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: eveni »

Siersciu pisze: 10 lis 2021, 14:40 Mam nadzieję, że będzie tak jak piszesz, bo chciałbym wiedzieć czy czekać na wersję PL czy wspierać na KS zanim się skończy kampania
Na pewno nie Hobbity, bo oni oficjalnie zaprzeczyli. Widziałam plotkę, że to może być Portal. Po wydaniu FCM pokazali, że nie boją się wyzwań wydawniczych, więc może to prawda.
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: _leigam_ »

Strzelam ze to samo wydawbictwo co Projekt Gaja :D
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: khuba »

Obstawiam Portal - mają zdaje się być na wtorkowym live-ie Planszowych Newsów - dobry moment na takie ogłoszenie.
(a portalowi zdarza się ogłaszać tytuły poza portalconem)
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: krwlng »

Też obstawiam Portal, ale sądzę że EGG jutro na kampanii wzorem poprzednich wstawi informację o partnerach lokalizacyjnych i nie będzie zagadki do czasu live'a czy Portalconu.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Otorek »

Posłuchałem opinii Monique & Naveen i chyba się wycofam. Przynajmniej według nich projekt gry jest bardzo skupiony i gra może wydawać się powtarzalna z gry na grę, bo jej głównym czynnikiem, który ma różnicować rozgrywki jest interakcja. Brzmi to świetnie, bo interakcja zawsze mnie przyciąga, ale niestety wygląda na to, że projekt gry przy 2 graczach ( a to niestety moja najczęstsza konfiguracja przy grach Vitala) nie jest już tak świetny i gra traci mnóstwo swoich walorów. Przy tak wysokiej poprzeczce cenowej, chyba skutecznie mnie to odstrasza.
LongJohn
Posty: 199
Rejestracja: 13 sty 2015, 23:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 29 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: LongJohn »

Otorek pisze: 11 lis 2021, 10:02 Posłuchałem opinii Monique & Naveen i chyba się wycofam. Przynajmniej według nich projekt gry jest bardzo skupiony i gra może wydawać się powtarzalna z gry na grę, bo jej głównym czynnikiem, który ma różnicować rozgrywki jest interakcja. Brzmi to świetnie, bo interakcja zawsze mnie przyciąga, ale niestety wygląda na to, że projekt gry przy 2 graczach ( a to niestety moja najczęstsza konfiguracja przy grach Vitala) nie jest już tak świetny i gra traci mnóstwo swoich walorów. Przy tak wysokiej poprzeczce cenowej, chyba skutecznie mnie to odstrasza.
WM nie jest tak powtarzalne jak się wydaje. Poza zmienną interakcją pomiędzy graczami (gdzie ciągle się coś zmienia i mimo pozornego pomagania sobie gracze ciągle sobie coś podbierają) masz przecież zmienne ułożenie tokenów w Government, które ma duży wpływ na to jak toczy się gra i masz zmienne ułożenie eksperymentów, co również wpływa na strategię budowania układanki. W mojej ocenie WM działa najlepiej właśnie na 2 i na 4 graczy. Dla 2 graczy zabieranie tokenów przez Lativa dodaje kolejny element do układanki (bo ruszasz Lativem albo wtedy gdy musisz albo po to żeby zabrał token przeciwnikowi) co robi robotę.
Co do skupienia... to na pewno gracze powinni być skupieni ponieważ poszczególne akcje mają wiele kroków i czasem chcąc grać trochę szybciej albo mając w głowie wykonywanie głównej akcji o czymś się zapomina (np. o przestawieniu się o jedną pozycję na funding tracku czy wzięciu vouchera).
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: staniach21 »

LongJohn pisze: 11 lis 2021, 10:40
Spoiler:
A gdzie byś te grę umiescil w swoim rankingu 2 osobowym od Vitala? Chodzi o przyjemność rozgrywki nie o jej skomplikowanie to nieistotne
LongJohn
Posty: 199
Rejestracja: 13 sty 2015, 23:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 29 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: LongJohn »

Ja tak naprawdę mało gram w 2 osoby. Mam szczęście mieć całkiem duża ekipę do grania. Gdybym miał porównać 2p to pierwsze co mi przychodzi do głowy to poziom Kanbana, też między innymi z powodu pewnych podobieństw w niektórych mechanikach.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: rav126 »

Wystarowało. Info o polskiej wersji:

"Future Polish Edition:

Pełna polska wersja językowa Weather Machine trafi do sprzedaży w 2022 roku. Wydawca zostanie ogłoszony wkrótce. W polskiej edycji ukaże się gra podstawowa oraz Upgrade Pack."

Nigdzie nie widzę info o Vat, jedynie przy wysłce jest o wspierających z UK, że będa musieli zapłacić 20% VAT. W komentarzach też ludzie o to pytają.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: raj »

Dyskusje o KS prowadźcie w dziale Finansowanie społecznościowe, jest już tam odpowiedni wątek.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
LongJohn
Posty: 199
Rejestracja: 13 sty 2015, 23:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 29 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: LongJohn »

Na KSie jest dyskusja o jednej zasadzie, która w instrukcji nie jest super doprecyzowana.
Chodzi o akcję budowania prototypu. Zębatki potrzebne do budowy są pokazane poniżej kafla ekstremalnej pogody, plus ewentualnie na górze kafla. Każdy bot, który jest wysłany na badania w tej części R&D (gracza, który wykonuje akcję lub innych graczy) może zapewnić zębatkę z miejsca, które zajmuje. Za każdego wykorzystanego bota innego gracza, dostaje on za to 2 punkty. Wszystkie zębatki, które chce się wykorzystać muszą znajdować się w tym samym rzędzie w warsztacie. Po wykonaniu akcji wykorzystane zębatki odrzuca się do zasobów ogólnych. I teraz to czego dotyczyły wątpliwości - punktowanie. Gracz, który wykonuje akcję dostaje 2 punkty za każdą część (zębatkę), którą wykorzystał plus 2 za każdego bota, którego ma w części R&D przypisanej do danej pogody. Oznacza to, że nie korzystając ze swojego bota w tej akcji do wspomagania budowy może dostać punkty 2 razy, raz za odrzuconą zębatkę w kolorze miejsca, w którym ten bot jest i drugi raz przy punktowaniu za każdego swojego bota z danej lokacji. Całość tej akcji pokazuje przykład nr 3 w części instrukcji dotyczącej budowy prototypów.

Poza tym gdyby, ktoś chciał zagrać na Tabletopii z kanałem głosowym np. na discordzie to jestem otwarty na propozycje, chętnie dołączę do takiej partyjki :)
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: elayeth »

rav126 pisze: 11 lis 2021, 16:11 Wystarowało. Info o polskiej wersji:

"Future Polish Edition:

Pełna polska wersja językowa Weather Machine trafi do sprzedaży w 2022 roku. Wydawca zostanie ogłoszony wkrótce. W polskiej edycji ukaże się gra podstawowa oraz Upgrade Pack."

Nigdzie nie widzę info o Vat, jedynie przy wysłce jest o wspierających z UK, że będa musieli zapłacić 20% VAT. W komentarzach też ludzie o to pytają.
Czy ktoś wie o co tu chodzi?
Czy zamawiając na KS będę miał w PM opcje wersji polskiej? To jest kluczowe pytanie przed decyzją o wsparciu.. choć VAT też istotny.
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 176 times
Been thanked: 53 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Siersciu »

elayeth pisze: 15 gru 2021, 14:11
rav126 pisze: 11 lis 2021, 16:11 Wystarowało. Info o polskiej wersji:

"Future Polish Edition:

Pełna polska wersja językowa Weather Machine trafi do sprzedaży w 2022 roku. Wydawca zostanie ogłoszony wkrótce. W polskiej edycji ukaże się gra podstawowa oraz Upgrade Pack."

Nigdzie nie widzę info o Vat, jedynie przy wysłce jest o wspierających z UK, że będa musieli zapłacić 20% VAT. W komentarzach też ludzie o to pytają.
Czy ktoś wie o co tu chodzi?
Czy zamawiając na KS będę miał w PM opcje wersji polskiej? To jest kluczowe pytanie przed decyzją o wsparciu.. choć VAT też istotny.
Na KS możesz zamówić tylko wersję eng. Polska wersja ma być niebawem ogłoszona przez tajemniczego wydawcę. Podejrzewam, że będzie do kupienia w przedsprzedaży razem z upgradem packiem. Obstawiam, że polski wydawca się ujawni pod koniec stycznia albo w lutym, bo tak planują otworzyć Pledge Managera.
ckbucu
Posty: 354
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 395 times
Been thanked: 551 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: ckbucu »

VAT ma nie być doliczany do tej kampanii.
dragonstar
Posty: 97
Rejestracja: 05 gru 2016, 22:41
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: dragonstar »

Zawsze można wesprzeć $1, a później się zastanawiać.
galadhon
Posty: 5
Rejestracja: 08 maja 2019, 18:04
Been thanked: 1 time

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: galadhon »

Zbiórka zakończona a polskiego wydawcy nie widać.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: brazylianwisnia »

galadhon pisze: 19 gru 2021, 17:17 Zbiórka zakończona a polskiego wydawcy nie widać.
Polski wydawca nie bierze udziału w KS więc widocznie nie planuje się spieszyć.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Arachion »

Mimo wszystko czuje Polskiego wydawcę ujawnionego na portalconie.
Sucharzysta
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: autopaga »

Byłoby dobrze wtedy jest szansa na sensowną cenę.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: japanczyk »

Polska wersja od Portalu
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Weather Machine (Vital Lacerda)

Post autor: Khag »

Ciekaw jestem jak będzie działać na dwóch graczy ;)
Poznań i okolice.
ODPOWIEDZ