Boże Igrzysko: Magnaci - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Sapieha
Posty: 54
Rejestracja: 01 wrz 2021, 11:38
Has thanked: 37 times
Been thanked: 8 times

Re: Boże Igrzysko: Magnaci - pytania i wątpliwości

Post autor: Sapieha »

Bardzo dziękuję za odpowiedź :) Mam jeszcze tylko jedną niepewność. Jak wygląda sprawa z lennami? Czy Litwa może czerpać korzyść +1 zarówno z Inflant jak i Smoleńszczyzny (czyli w sumie + 2 przy konfliktach)? Czy tylko ze Inflant?

Czy to wygląda tak:

* Śląsk - bonus tylko dla Wielkopolski?
* Mołdawia - bonus tylko dla Małopolski?
* Smoleńsk - no właśnie, dla kogo bonus. Dla Ukrainy i Litwy? Tylko Ukrainy? Czy tylko Litwy?
* Inflanty - akurat tu problemu nie ma, bo graniczy tylko z Litwą.
* I takie trochę obok -> dlaczego nie ma lenna dla Prus? A co z Lęborkiem? :D
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: Magnaci - pytania i wątpliwości

Post autor: WRS »

Sapieha pisze: 10 lis 2021, 19:59Czy Litwa może czerpać korzyść +1 zarówno z Inflant jak i Smoleńszczyzny (czyli w sumie + 2 przy konfliktach)?
Tak
Sapieha pisze: 10 lis 2021, 19:59 * Smoleńsk - no właśnie, dla kogo bonus. Dla Ukrainy i Litwy? Tylko Ukrainy? Czy tylko Litwy?
Litwa
Generalnie, lenna są okolone ramką w kolorze zbliżonym do prowincji na rzecz której działają
Sapieha pisze: 10 lis 2021, 19:59
* I takie trochę obok -> dlaczego nie ma lenna dla Prus? A co z Lęborkiem? :D
To są decyzje autorów.
Z jednej strony dość łatwe do historycznego objaśnienia... Lębork nie miał aż takiego znaczenia RON jak inne włączone do rozgrywki lenna.
Z drugiej strony różnicują one prowincje. W jednych wygrana wojna może wzmocnić je na przyszłość (Litwa), a w innych występują odmienne zagrożenia (Czarn chmury w Prusiech).
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Sapieha
Posty: 54
Rejestracja: 01 wrz 2021, 11:38
Has thanked: 37 times
Been thanked: 8 times

Re: Boże Igrzysko: Magnaci - pytania i wątpliwości

Post autor: Sapieha »

Generalnie, lenna są okolone ramką w kolorze zbliżonym do prowincji na rzecz której działają
Widziałem takie wersje planszy w Internecie. Natomiast moja wersja ma kolorowe lenna (Inflanty i Smoleńszczyzna są zielone, Mołdawia jest pomarańczowa a Śląsk jest niebieski). Takie okolenie byłoby niezwykle pomocne, dlatego też może pojawiły się w kolejnym dodruku. Będę pamiętał na przyszłość, bo do tej pory wygląda na to, że źle grałem :(
ODPOWIEDZ