Idealny stół to planszowania :D

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Idealny stół to planszowania :D

Post autor: Xardas123 »

Hey powoli zbieram się do zakupu takowego stołu. w salonie mam stół 100x200(280), ale tam nie chce grać, zresztą i tak wydaje mi się iż 100cm to mało. Mam wolne spore pomieszczenie i tam chciałbym zrobić sobie pokój do grania.
-I tu pierwsze pytanie jaki wymiar jest idealny do 3-6 osób tak, aby każdy miał swój zakątek, z postawieniem czegoś do picia,jakieś przekąski no i najważniejsze ,aby większe gry się mieściły bez problemu.(ps nie mam problemu z jedzeniem przy grach:))
-Jaka powinna być powierzchnia pod blatem a jaka po blacie, planuje wcześniej rozkładać 2 gry na wieczór, jedna na górze a po skończeniu na dole żeby przyspieszyć maksymalnie te większe tytuły :)
-jaka wysokość między nimi,
-szerokość podparcia po zdjęciu blatu aby w miarę wygodnie się grało i siedziało.
Stół raczej będę u kogoś zamawiał i tu też pytanie gdzie warto i u kogo żeby było dobrze zrobione ale też żeby nie zrujnować aż tak portfela.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Idealny stół to planszowania :D

Post autor: Abizaas »

Xardas123 pisze: 10 lis 2021, 10:54 Hey powoli zbieram się do zakupu takowego stołu. w salonie mam stół 100x200(280), ale tam nie chce grać, zresztą i tak wydaje mi się iż 100cm to mało. Mam wolne spore pomieszczenie i tam chciałbym zrobić sobie pokój do grania.
-I tu pierwsze pytanie jaki wymiar jest idealny do 3-6 osób tak, aby każdy miał swój zakątek, z postawieniem czegoś do picia,jakieś przekąski no i najważniejsze ,aby większe gry się mieściły bez problemu.(ps nie mam problemu z jedzeniem przy grach:))
-Jaka powinna być powierzchnia pod blatem a jaka po blacie, planuje wcześniej rozkładać 2 gry na wieczór, jedna na górze a po skończeniu na dole żeby przyspieszyć maksymalnie te większe tytuły :)
-jaka wysokość między nimi,
-szerokość podparcia po zdjęciu blatu aby w miarę wygodnie się grało i siedziało.
Stół raczej będę u kogoś zamawiał i tu też pytanie gdzie warto i u kogo żeby było dobrze zrobione ale też żeby nie zrujnować aż tak portfela.
Kurde, ale mam zazdro, że będziesz mieć taki stół.

A poza offtopem, 105cm szerokość moim zdaniem jest optymalne do większości gier, szersze stoły sprawią problemy z sięganiem na środek planszy.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Idealny stół to planszowania :D

Post autor: Cyel »

Wdg mnie dobry stół do grania powinien się rozkładać do 48x72 cale - to standard w większości bitewniaków jakie znam (ew. 48x48 do mniejszych gier) i podziękujesz sam sobie jak kiedyś zaczniesz w jakiegoś grać ;) A i każda planszówka się na takim wygodnie zmieści.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Idealny stół to planszowania :D

Post autor: Xardas123 »

Kurka ale ten bitewny to wychodzi 120x180 ;)
Długi;) u kolegi Gramy na stole 120x150 nie jest źle.

W takim razie górny blat może nie głupim pomysłem żeby właśnie został te 120/130 -180 dolny wyjdzie mniej. Może udałoby się wogóle ten górny blat zrobić z jedną wkładką taką 20-30cm żeby bazowo miał 150/160 cm a jak byłoby więcej osób to wtedy miałby te 180cm i pod bitewnika też by pasowało.Tyle że wtedy dolny stół musiałby być jeszcze mniejszy, ale wydaje się to ciekawym rozwiązaniem.

Kolejne pytanie jaka jest wygodna szerokość na ręce nazwijmy to burty? 10-15cm?

I Jaka powinna być wysokość dolnego stolu do burty? Ja celowabym chyba w max 8-10cm? Czy się mylę?
ODPOWIEDZ