Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Shodan »

Asia - On Table pisze: 13 lis 2021, 13:35
Mogę Cię spokojnie zapewnić, że oglądają mnie nie tylko początkujący czy też młodsi gracze. Jednak widzę, że sami postanowiliście sobie posegregować jakie grupy kogo oglądają.
Jasne, że nie tylko, w końcu sam Ciebie też oglądam. ;-)
Faktycznie gros oglądających z przedziału 24-44, więc myliłem się w swoich przypuszczeniach. W sumie szkoda, bo jakby młodzież oglądała On Table zamiast jakiś shitów, to na pewno by na tym tylko skorzystała.
Jako luźne spostrzeżenie napiszę jeszcze, że wiek niekoniecznie świadczy o zaawansowaniu w planszowym hobby. Sam się wciągnąłem w wieku 35+ jak dzieciaki trochę podrosły i szukałem formy rozrywki, która mogłaby integrować całą rodzinę. Przełomowa okazała się Terraformacja Marsa w 2015 r. Od tej pory zacząłem kupować gry bardziej świadomie, szukać informacji, znalazłem to forum :-)
Tak jak pisałem nadal lubię oglądać Twój kanał, ale niekoniecznie sugeruję się Twoimi opiniami (podobnie jak opiniami jakiegokolwiek innego recenzenta) i tyle.
malpka89
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2019, 18:18
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: malpka89 »

Droga Asiu. Nie brałbym tego wątku na poważnie mimo, że wydawać by się mogło wypowiadają się w nim ludzie, którzy o grach wiedzą wiele. O grach może tak i tutaj kończy się ich wachlarz talentów. Zakładam, że wątek powstał, żeby dać upust frustracji z życia pod płaszczem konstruktywnej krytyki. Nikt by Ci tego w twarz nie powiedział bo zwyczajnie bałby się merytorycznej rozmowy. Druga sprawa, że osiągnęłaś coś co dla każdego z tego wątku jest nieosiągalne i każdy z osobna zachodzi w głowę: dlaczego ona a nie ja? Oby nigdy od nikogo nie usłyszeli na to pytanie odpowiedzi.
Miarą naszego sukcesu jest liczba naszych wrogów. W Polsce dochodzi dodatkowo fakt brak psychoterapii na NFZ.
Ostatnio zmieniony 13 lis 2021, 14:49 przez malpka89, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1841 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

malpka89 pisze: 13 lis 2021, 14:40 Druga sprawa, że osiągnęłaś coś co dla każdego z tego wątku jest nieosiągalne i każdy z osobna zachodzi w głowę: dlaczego ona a nie ja? Oby nigdy od nikogo nie usłyszeli na to pytanie odpowiedzi.
Ja tam wiem dlaczego ona, a nie ja :) I w ogóle mi to nie przeszkadza. Znaczy może trochę przeszkadza mi fakt, że chwilowo nie mogę poprawić u siebie pewnych rzeczy (bo to nie tak, jak napisał itsthisguyagain, że olałem krytykę, tylko pewne rzeczy odłożyłem wiedząc, że na ten moment nie dam rady).
malpka89
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2019, 18:18
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: malpka89 »

Gambit pisze: 13 lis 2021, 14:45
malpka89 pisze: 13 lis 2021, 14:40 Druga sprawa, że osiągnęłaś coś co dla każdego z tego wątku jest nieosiągalne i każdy z osobna zachodzi w głowę: dlaczego ona a nie ja? Oby nigdy od nikogo nie usłyszeli na to pytanie odpowiedzi.
Ja tam wiem dlaczego ona, a nie ja :) I w ogóle mi to nie przeszkadza. Znaczy może trochę przeszkadza mi fakt, że chwilowo nie mogę poprawić u siebie pewnych rzeczy (bo to nie tak, jak napisał itsthisguyagain, że olałem krytykę, tylko pewne rzeczy odłożyłem wiedząc, że na ten moment nie dam rady).
Ty się nie odzywaj bo osiągnąłeś taki sam sukces. Wasze materiały nie pokrywają się jeśli chodzi o format a jak Was obu zestawie z kanałami otwierającymi jajka niespodzianki to nikomu wesoło nie będzie :D
gregoff
Posty: 793
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 521 times
Been thanked: 153 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: gregoff »

Asia uważam, że nie masz powodu aby się tłumaczyć przed kimkolwiek. Ja osobiście nie oglądam regularnie twojego kanału ale uwazam, że jeśli chodzi o przygotowanie techniczne, kontaktu w środowisku i tytanicznej wręcz pracy jesteś numerem jeden na naszym rodzinym poletku recenzentów yt.

Oczywiście, że kiedy zdobywasz takie zasiegi to znajdą się ludzie "wątpiący".

Ktoś coś sobie ubzdurał bez wiedzy merytorycznej i dowodów, że jesteś prezenterką to i tak go nie przekonasz.

Wiem, że uzasadniona krytyka jest dozwolona wobec każdego ale czasami jest to czepianie się na siłe.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
malpka89
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2019, 18:18
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: malpka89 »

gregoff pisze: 13 lis 2021, 14:56 Asia uważam, że nie masz powodu aby się tłumaczyć przed kimkolwiek. Ja osobiście nie oglądam regularnie twojego kanału ale uwazam, że jeśli chodzi o przygotowanie techniczne, kontaktu w środowisku i tytanicznej wręcz pracy jesteś numerem jeden na naszym rodzinym poletku recenzentów yt.

Oczywiście, że kiedy zdobywasz takie zasiegi to znajdą się ludzie "wątpiący".

Ktoś coś sobie ubzdurał bez wiedzy merytorycznej i dowodów, że jesteś prezenterką to i tak go nie przekonasz.

Wiem, że uzasadniona krytyka jest dozwolona wobec każdego ale czasami jest to czepianie się na siłe.
Powód jest bo przeczytała na swój temat nieprawdę. Tłumaczyć się nie musiała ale chciała i miała do tego prawo. Czy to coś zmieni? Pewnie nie. Czy pomogło samej Asi? Zapewne tak.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1841 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

malpka89 pisze: 13 lis 2021, 14:52
Gambit pisze: 13 lis 2021, 14:45
malpka89 pisze: 13 lis 2021, 14:40 Druga sprawa, że osiągnęłaś coś co dla każdego z tego wątku jest nieosiągalne i każdy z osobna zachodzi w głowę: dlaczego ona a nie ja? Oby nigdy od nikogo nie usłyszeli na to pytanie odpowiedzi.
Ja tam wiem dlaczego ona, a nie ja :) I w ogóle mi to nie przeszkadza. Znaczy może trochę przeszkadza mi fakt, że chwilowo nie mogę poprawić u siebie pewnych rzeczy (bo to nie tak, jak napisał itsthisguyagain, że olałem krytykę, tylko pewne rzeczy odłożyłem wiedząc, że na ten moment nie dam rady).
Ty się nie odzywaj bo osiągnąłeś taki sam sukces. Wasze materiały nie pokrywają się jeśli chodzi o format a jak Was obu zestawie z kanałami otwierającymi jajka niespodzianki to nikomu wesoło nie będzie :D
Taki sam, na pewno nie. Asia jest rozpoznawalna nie tylko w Polsce, ale i poza nią. I nie tylko jako kanał z recenzjami, ale jako osoba zajmująca się grami planszowymi. Czegoś takiego nie osiągnął nawet Piotrek Z GTTV. Moim sukcesem jest to, że kanał wciąż istnieje i nadal ktoś chce mnie oglądać, bo to wymaga sporego samozaparcia (z jednej i drugiej strony). Ale poniosłem też olbrzymią porażkę, patrząc na to, czym mój kanał jest teraz, a czym był kiedyś.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: krwlng »

Gambit pisze: 13 lis 2021, 15:12 Ale poniosłem też olbrzymią porażkę, patrząc na to, czym mój kanał jest teraz, a czym był kiedyś.
Rozszerzysz? Nie bardzo widzę jakąkolwiek porażkę.
M_T
Posty: 77
Rejestracja: 24 sie 2019, 21:35
Has thanked: 343 times
Been thanked: 20 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: M_T »

Argue pisze: 12 lis 2021, 20:51 Powiem tylko dwa słowa obalając twój bzdurny argument - Felicia Day.
Mylimy głupawą infantylność z naturalnością?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1841 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

krwlng pisze: 13 lis 2021, 15:27
Gambit pisze: 13 lis 2021, 15:12 Ale poniosłem też olbrzymią porażkę, patrząc na to, czym mój kanał jest teraz, a czym był kiedyś.
Rozszerzysz? Nie bardzo widzę jakąkolwiek porażkę.
Oczywiście. Chodzi o podświadomą pogoń za cyferkami. Wiesz, suby i wyświetlenia. Niby nie jest to dla mnie ważne, ponieważ nie robię tego dla sławy czy kasy, ale jednak kiedy poświęcasz czemuś sporo swojego prywatnego czasu, to chcesz, żeby jakoś było to docenione. Dlatego przez tę podświadomą pogoń za cyferkami, robię dużo mniej materiałów o grach z czapy, a znacznie bardziej wszedłem w mainstream i rzeczy wydawane w Polsce. I to właśnie ta porażka, która stała się moim udziałem.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: playerator »

malpka89 pisze: 13 lis 2021, 14:40
gregoff pisze: 13 lis 2021, 14:56
Panowie, chyba nie pomagacie :P

Ja tam szanuję, że p. Asia zabrała głos i napisała, jak to wygląda z jej punktu widzenia. Nie jest to prosta sprawa i niejeden woli po cichu usuwać nieprzychylne komentarze tam, gdzie to możliwe i nie udzielać się w miejscach, gdzie się tego zrobić nie da.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: krwlng »

Gambit pisze: 13 lis 2021, 15:39
Spoiler:
Popatrz na to inaczej - gry z czapy weszły do mainstreamu a tych gier mniej popularnych wartych uwagi jest coraz mniej. Poza tym nie wiem jak Ty, ale ja nie miałbym serca katować współgraczy samymi grami o których słyszały 3 osoby, a z kimś przecież musisz to ograć :p

P.S.
W ramach niszowych gier - planujesz recenzje Prusage? ;)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gab »

Asia - On Table pisze: 13 lis 2021, 13:35 Witam pewne osoby z Forum :) Postanowiłam odnieść się do części zarzutów jakie tutaj padły w stosunku do mojej osoby. To i tak nic tu nie zmieni, ale raczej nie mogę przejść obojętnie, gdy sporo nieprawdziwych i kłamliwych tez tutaj pada. Myślę, że niektóre osoby nie mają pełnej świadomości i wiedzy w kwestiach na jakie postanowiły się wypowiedzieć na mój temat, wysuwając mylne wnioski, a w wypadku innych osób, no cóż mam swoich stałych "fanów" którzy głoszą swoje "prawdy" w zamierzony sposób. Te trzy lata od kiedy jestem nazwijmy to "osobą publiczną" w tym światku uzmysłowiły mi, że wbrew pozorom w pewnych kręgach świat gier planszowych to nie jest świat zrozumienia, serdeczności i poszanowania, jakie kiedyś miałam wyobrażenie :shock:
Nie chcę, aby moje odpowiedzi były długim wywodem więc do rzeczy.
Gab pisze: 13 lis 2021, 05:27 Ja niestety przy okazji tego materiału przekonałem się o jednym - prowadząca nie gra w recenzowane gry a przynajmniej nie wszystkie. Udowodniła to, dając jako minus jednostronne kafle mapy. Każdy, kto przynajmniej raz grał w tą grę uzna po prostu tą recenzję za bzdurę.......
Zarzucasz mi coś w czym się bardzo mylisz. Chodzi Ci o to, że recenzja jest bzdurą, bo powiedziałam że kafle mi się nie podobają i przy tym WSPOMNIAŁAM, że szkoda iż zmarnowano miejsce na zwiększenie różnorodności i tym samym odniosłam się do głównej wady kafli, czyli właśnie tej różnorodności. Uwierz mi, że grałam w tę grę od września tyle razy, że właśnie na tej podstawie odniosłam takie wrażenie i nie tylko ja. Nie grając w nią nawet by mi się spodobały, bo na pierwszy rzut oka są "fajne" :) Choć pewnie pijesz do tego, że kafle losujemy i jest to mało wykonalne aby były dwustronne? Mam rację? Gdzieś już taki zarzut słyszałam na temat innej gry :) Jednak uwierz mi, że jest na to kilka sposobów. Ale oczywiście nie zgadzasz się więc recenzja jest bzdurna :)
Droga Joanno, na wstępie chciałbym przeprosić Cię jeśli moja opinia została odebrana jako hejt czy atak na Twoją osobę. Przede wszystkim, nigdy nie prowadziłem kanału na Youtube i mogę sobie tylko wyobrazić ile to wszystko kosztuje czasu i pracy. Szanuję osoby, którym się zwyczajnie chce robić coś dla innych i są przy tym regularne (u mnie zwłaszcza z regularnością jest duży problem). Jeśli chodzi o Twoje recenzje to wiele stało na naprawdę wysokim poziomie np Nemesis był mega klimatyczny, Jagged Alliance fajna pogadanka w międzyczasie z człowiekiem z wydawnictwa, mogę tu wymieniać sporo. Nie ukrywam jednak, że recenzja Bloodborne mnie zawiodła. W swoim podsumowaniu wymieniłaś 4 minusy dając końcową ocenę 7,5:
1. Kafle terenu jednostronne - sama mechanika oparta jest na losowaniu zakrytych kafli i często odsłanianie mapy przyśpiesza/spowalnia grę wprowadzając kluczową w tej grze niewiadomą. Nie wiem jak mogli to inaczej rozwiązać - dać kafle dwustronne i losować karty z symbolem kafli?
2. Kafle zbyt monotematyczne, drażniąca kolorystyka - świat Bloodborne'a jest przybijający, przygnębiający, ciemny i monotematyczny. Nosi pewien ciężar gatunkowy, który nie każdy rozumie i uważam, że aby wydać końcowy werdykt należałoby go trochę lepiej poznać - nie można po tym świecie oczekiwać różnorodności jak np. w Descencie bo jej tam zwyczajnie nie ma. Niebieskie poświaty mają symbolizować przejścia i wg mnie doskonale się przy tym sprawdzają.
3. Insert, problem z zakoszulkowanymi kartami - wszystkie gry CMON cierpią na tą samą wadę i tutaj pełna zgoda powinni to zmienić.
4. Mało ciekawe scenariusze - ze scenariusza na scenariusz jest coraz ciekawiej i fabularnie jest to lepiej rozwiązane, niestety pełnię możliwości w tym aspekcie gra pokazuje w dodatkach.

Reasumując uważam, że nie do wszystkich gier można podchodzić z marszu, są światy które należy lepiej poznać, aby móc w nich zagościć dłużej i doskonale się przy tym bawić.
Tobie Joanno raz jeszcze dziękuję za pracę jaką wykonujesz i za to, że w każdą niedzielę witasz m.in mnie swoim niezawodnym uśmiechem.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1841 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

krwlng pisze: 13 lis 2021, 15:48
Gambit pisze: 13 lis 2021, 15:39
Spoiler:
Popatrz na to inaczej - gry z czapy weszły do mainstreamu a tych gier mniej popularnych wartych uwagi jest coraz mniej. Poza tym nie wiem jak Ty, ale ja nie miałbym serca katować współgraczy samymi grami o których słyszały 3 osoby, a z kimś przecież musisz to ograć :p

P.S.
W ramach niszowych gier - planujesz recenzje Prusage? ;)
To fakt. Polscy wydawcy coraz chętniej sięgają po gry, które jeszcze jakiś czas temu byłyby nie do pomyślenia jeśli chodzi o wydanie ich u nas. To faktycznie sprawia, że włażą na moje podwórko :) Nadal jednak mam na półkach gry z KSów, czy zdobyte na MatHandlu, lub kupione, o których chciałbym opowiedzieć, ale podświadomie się wstrzymuję bo "przecież nikogo to nie zainteresuje".
Gab pisze: 13 lis 2021, 15:58 1. Kafle terenu jednostronne - sama mechanika oparta jest na losowaniu zakrytych kafli i często odsłanianie mapy przyśpiesza/spowalnia grę wprowadzając kluczową w tej grze niewiadomą. Nie wiem jak mogli to inaczej rozwiązać - dać kafle dwustronne i losować karty z symbolem kafli?
Dwustronne kafle i losowanie z dołu stosu - podobnie wygląda to w Machina Arcana.
opulentus
Posty: 520
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: opulentus »

Gab--> Najpierw piszesz że Asia nie gra w recenzowane gry a potem nieudolnie przepraszasz, słabe to.
Jeśli wygłaszasz swoje zdanie to się go trzymaj, obroń albo napisz że z jakichś powodów je zmieniłeś.
Sam przyznam, że nie oglądam kanału OnTable, nie trawię go, tak naprawdę wiele rzeczy mnie od niego odrzuca.
Tyle ode mnie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: anitroche »

Gambit pisze: 13 lis 2021, 15:39 Oczywiście. Chodzi o podświadomą pogoń za cyferkami. Wiesz, suby i wyświetlenia. Niby nie jest to dla mnie ważne, ponieważ nie robię tego dla sławy czy kasy, ale jednak kiedy poświęcasz czemuś sporo swojego prywatnego czasu, to chcesz, żeby jakoś było to docenione. Dlatego przez tę podświadomą pogoń za cyferkami, robię dużo mniej materiałów o grach z czapy, a znacznie bardziej wszedłem w mainstream i rzeczy wydawane w Polsce. I to właśnie ta porażka, która stała się moim udziałem.
Muszę przyznać, że wcześniej nigdy nie pomyślałam, jak uzależniające mogą być statystyki. Na YT zaczęłam coś tam robić głównie dla własnego funu i chęci spróbowania czegoś nowego, przy okazji uznałam, że może ktoś z tego skorzysta. No i potem zaczęły się pojawiać pierwsze suby i lajki i weszło to na psychikę bardzo mocno. Wrzuciłam kilka materiałów na szybko, bo jest hype na grę albo "lud się domaga" ;), no i za każdym razem taki materiał wypadał słabo i z błędami, jak się okazało że musze z różnych powodów spędzić miesiąc poza domem bez kamery to miałam ogromny stres, że nie wrzucę filmu o czasie. Teraz staram się odpuścić i nagrywać tylko rozgrywki, które mi sprawiają frajdę, mam nadzieję, że nie wpadnę znowu w wir YouTube-owego FOMO i pędu za subami i lajkami.

BTW wieeeeeeelki szacun dla każdego, kto wrzuca filmy regularnie co tydzień!

P.S. Ja tęsknię za reckami nieznanych gier! Ja je będę oglądać :D
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: pavel »

Ja tu o Non Pun Included, który jedzie po To Many Bones, nawija o ochronie środowiska, a tu wywody o kanale AsiaOnTable i jej wymowie angielskich tytułów. Dramat.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: eveni »

anitroche pisze: 13 lis 2021, 16:14 Teraz staram się odpuścić i nagrywać tylko rozgrywki, które mi sprawiają frajdę, mam nadzieję, że nie wpadnę znowu w wir YouTube-owego FOMO i pędu za subami i lajkami.
Twój kanał jest odpowiedzią na moje potrzeby :D tłumaczenie zasad, przykładowa rozgrywka i to jeszcze solo (spora część moich partii to solo). Ostatnio miałam mniej czasu, ale w wolnych chwilach będę nadrabiać, bo większość gier, które prezentujesz mam na półce
Spoiler:
.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gab »

opulentus pisze: 13 lis 2021, 16:07 Gab--> Najpierw piszesz że Asia nie gra w recenzowane gry a potem nieudolnie przepraszasz, słabe to.
Jeśli wygłaszasz swoje zdanie to się go trzymaj, obroń albo napisz że z jakichś powodów je zmieniłeś.
Sam przyznam, że nie oglądam kanału OnTable, nie trawię go, tak naprawdę wiele rzeczy mnie od niego odrzuca.
Tyle ode mnie.
Pozdrawiam
Przeprosiłem, ponieważ przyznaję się do błędu - zwyczajnie zareagowałem zbyt emocjonalnie. Moja wypowiedź miała jednoznaczny negatywny wydźwięk a nie do końca mi o to chodziło. Ocena tego, czy przepraszam udolnie czy nie, kolego nie należy do Ciebie, bo te słowa nie były kierowane pod Twoim adresem. Zwyczajnie rozwinąłem swoją wypowiedź opisując już bez emocjo o co mi chodziło, aby nie było nieporozumień. Przeprosiłem bo tak zostałem wychowany.
malpka89
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2019, 18:18
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: malpka89 »

Gab pisze: 13 lis 2021, 15:58
Droga Joanno, na wstępie chciałbym przeprosić Cię jeśli moja opinia została odebrana jako hejt czy atak na Twoją osobę. Przede wszystkim, nigdy nie prowadziłem kanału na Youtube i mogę sobie tylko wyobrazić ile to wszystko kosztuje czasu i pracy. Szanuję osoby, którym się zwyczajnie chce robić coś dla innych i są przy tym regularne (u mnie zwłaszcza z regularnością jest duży problem). Jeśli chodzi o Twoje recenzje to wiele stało na naprawdę wysokim poziomie np Nemesis był mega klimatyczny, Jagged Alliance fajna pogadanka w międzyczasie z człowiekiem z wydawnictwa, mogę tu wymieniać sporo. Nie ukrywam jednak, że recenzja Bloodborne mnie zawiodła. W swoim podsumowaniu wymieniłaś 4 minusy dając końcową ocenę 7,5:
1. Kafle terenu jednostronne - sama mechanika oparta jest na losowaniu zakrytych kafli i często odsłanianie mapy przyśpiesza/spowalnia grę wprowadzając kluczową w tej grze niewiadomą. Nie wiem jak mogli to inaczej rozwiązać - dać kafle dwustronne i losować karty z symbolem kafli?
2. Kafle zbyt monotematyczne, drażniąca kolorystyka - świat Bloodborne'a jest przybijający, przygnębiający, ciemny i monotematyczny. Nosi pewien ciężar gatunkowy, który nie każdy rozumie i uważam, że aby wydać końcowy werdykt należałoby go trochę lepiej poznać - nie można po tym świecie oczekiwać różnorodności jak np. w Descencie bo jej tam zwyczajnie nie ma. Niebieskie poświaty mają symbolizować przejścia i wg mnie doskonale się przy tym sprawdzają.
3. Insert, problem z zakoszulkowanymi kartami - wszystkie gry CMON cierpią na tą samą wadę i tutaj pełna zgoda powinni to zmienić.
4. Mało ciekawe scenariusze - ze scenariusza na scenariusz jest coraz ciekawiej i fabularnie jest to lepiej rozwiązane, niestety pełnię możliwości w tym aspekcie gra pokazuje w dodatkach.

Reasumując uważam, że nie do wszystkich gier można podchodzić z marszu, są światy które należy lepiej poznać, aby móc w nich zagościć dłużej i doskonale się przy tym bawić.
Tobie Joanno raz jeszcze dziękuję za pracę jaką wykonujesz i za to, że w każdą niedzielę witasz m.in mnie swoim niezawodnym uśmiechem.
Została odebrana? Odebrana!? Twoja opinia "prowadząca nie gra w recenzowane gry" o osobie która te gry recenzuje to jest atak i tutaj nie ma czego interpretować.

Jeśli ktoś o grze z klimatem i fabułą, mówi że scenariusze są mało ciekawe to ocena 7,5 jest aż za wysoka. Współczuje jej, że musiała w to grać.
Rozwiń proszę dlaczego kafle mapy w Bloodborne nie mogą być dwustronne? Bo jestem tym każdym co grał więcej niż raz i nie rozumiem dlaczego jest to bzdurą.
Ostatnio zmieniony 13 lis 2021, 16:32 przez malpka89, łącznie zmieniany 1 raz.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: krwlng »

Gambit pisze: 13 lis 2021, 16:06 Nadal jednak mam na półkach gry z KSów, czy zdobyte na MatHandlu, lub kupione, o których chciałbym opowiedzieć, ale podświadomie się wstrzymuję bo "przecież nikogo to nie zainteresuje".
Czyżby szykował się kolejny hattrick gier, które #nikogo? (Pozdrawiam Kości, piony i bastiony :wink: )
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gab »

malpka89 pisze: 13 lis 2021, 16:24
Została odebrana? Odebrana!? Twoja opinia "prowadząca nie gra w recenzowane gry" o osobie która te gry recenzuje to jest atak i tutaj nie ma czego interpretować.

Jeśli ktoś o grze z klimatem i fabułą, mówi że scenariusze są mało ciekawe to ocena 7,5 jest aż za wysoka. Współczuje jej, że musiała w to grać.
Dlatego napisałem sprostowanie i przeprosiłem za zbyt emocjonalny wpis. Nie wiem, czy wszystkie gry są ogrywane przez Joannę nikogo zamierzam oczerniać i w związku z tym, nie będę się bawił we wróżkę.
Ostatnio zmieniony 13 lis 2021, 16:38 przez Gab, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: KOSHI »

Mnie się tam podoba co Gambit nagrywasz. Dzięki tobie nie kupiłem Aliens Another... :mrgreen: . Lubię też takie blondyna przyczesanego na bok. Fajnie prowadzi vloga. Asia jest mi neutralna tak jak i Piotrek z GTTV. Grania w chmurach prawie nie tykam a Wookie mi nie siadł kompletnie. Z czytanych Angry BoardGamer i Big Bad Dice czasem przejrzę. Resztę tak okazjonalnie.
malpka89
Posty: 12
Rejestracja: 19 mar 2019, 18:18
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: malpka89 »

Gab pisze: 13 lis 2021, 16:37
Dlatego napisałem sprostowanie i przeprosiłem za zbyt emocjonalny wpis. Nie wiem, czy wszystkie gry są ogrywane przez Joannę nikogo zamierzam oczerniać i w związku z tym, nie będę się bawił we wróżkę.
Mimo wszystko piszesz, że recenzja Cię zawiodła. Na czym ten zawód polegał w podaniu 4 minusów i ocenie 7,5? Dodajesz, że warto poznać świat danej gry. Nie wiem czy dobrze rozumiem ale, żeby dobrze się bawić przy Bloodbornie trzeba wcześniej pograć w tę grę na konsoli?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3391
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

Władcawielki86 pisze:
psia.kostka pisze: 13 lis 2021, 13:14
:D https://youtu.be/HatwDy7SGOE - Open Box w wykonaniu pluszowego psa, Twojego hejtera.

Asiu nie przejmuj się czasami takim głupimi wypisami śmiesznego człeka, który pajacuje za jakimś pluszowym pieseczkiem :lol: . Sam nie umie poprawnie wypowiedzieć w języku angielskim nazwy wydawnictwa, a inny będzie zwracał uwagę. :oops:
Dodatkowo podnieca się "wyścigiem balonów" mówiąc, że rozgrywka będzie FASCYNUJĄCA :lol: - Merytoryka psią gębą
Jego "OPEN BOX" :roll: jest tak porywając że przez 3 lata kanału porwał 14 subskrybentów. :lol:
Nawet w języku polskim nie umie się poprawnie wypowiedzieć "tą grę" :D
Lubię takich hejterów, którzy opluwają innych a sami są fatalnym zjawiskiem

Nie zwracaj uwagi na takich jak ten pluszowy, czy tam kostkowy pieseczek i rób SWOJE!
Chcialbym tylko tutaj zdementowac, ze nie mam nic wspolnego z Klubem Gier Planszowych w Darlowie "Psia kostka" :lol:

A swoja droga to powstaja juz specjalne nowe konta na forum, aby hejtem zwalczac hejterow w tym watku :? Grubo.
Spoiler:
pavel pisze: 13 lis 2021, 16:18 Ja tu o Non Pun Included, który jedzie po To Many Bones, nawija o ochronie środowiska, a tu wywody o kanale AsiaOnTable i jej wymowie angielskich tytułów. Dramat.
NPI zaraz zje wlasny ogon, bo w tym pedzie za klikami i poklaskiem zaraz bedzie glosil, ze planszowki, czyli karton i papier (z drzew) oraz plastik (w oceanach) to zbrodnia przeciw ludzkosci.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
ODPOWIEDZ