Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Chudej »

Nowy core set od Galakty właśnie zmienił status na stronie z "w produkcji" na "w transporcie". Może jednak zdążą na święta z prezentem dla mnie :D
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Evokenx »

O to świetnie :) Myślicie, że będą jakiekolwiek korzyści z posiadania 2 core setów? Bo ilość kart jest już razy x2 tak jak być powinno ^^ Może 2 nowe core sety przydadzą się do grania w 3-4 osoby? Chociaż w sumie widziałem, że jest sporo kopii neutralnych kart.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Evokenx pisze: 03 lis 2021, 15:50 O to świetnie :) Myślicie, że będą jakiekolwiek korzyści z posiadania 2 core setów? Bo ilość kart jest już razy x2 tak jak być powinno ^^ Może 2 nowe core sety przydadzą się do grania w 3-4 osoby? Chociaż w sumie widziałem, że jest sporo kopii neutralnych kart.
Jeśli chciałbyś grać 2oma postaciami z tej samej klasy to wciąż będzie potrzeba 2 nowych CS lub 4ech starych(lub 1 nowy I kilka kampanii).
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Golfang »

Mam pytanie odnośnie dodatkowych scenariuszy, czy są warte uwagi?
Widzę że bez problemu dostępne są scenariusze:
- Horror w Arkham LCG: Morderstwo w Hotelu Excelsior
- Labirynty obłędu
Czy warto je dokupić? Mam wszystkie cykle jakie wyszły po polsku.
Dodatkowo jeśli macie jakieś inne pojedyncze scenariusze do polecenia dajcie znać - mogę poszukać używanych.
----------------
10% flamberg.com.pl
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Golfang Labirynty obłędu jest dedykowane pod większą liczbę graczy; ja w niego nie grałem z tego powodu, a BGG sugeruje 6-12 (https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... y-scenario).
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Hotel bardzo fajny, chyba najlepszy z tych dodatkowych scenariuszy.
Labirynt to taki escape room i lepiej się sprawdza w trybie epickim gdzie 3 grupy grają go wspólnie. W 1 grupie to najsłabsza z pozycji tego typu.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Potwierdzam, Hotel bardzo spoko, regrywalny i dobry do testowania talii.
Labirynty typowo konwentowy.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
maxxie97
Posty: 20
Rejestracja: 22 mar 2020, 23:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: maxxie97 »

Halo Galakta! Kiedy jakieś dodruki? :D
Usychamy już z braku kontentu :p
Onishin
Posty: 136
Rejestracja: 23 kwie 2016, 09:22
Has thanked: 26 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Onishin »

Cała sala skanduje! "PO - WRO - TY, PO - WRO - TY"!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Kiedy kampania Edge of the Earth? ;-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Galakta udostępniła scenariusz P&P - Zła krew na swojej stronie internetowej: http://galakta.pl/zla-krew-darmowy-scen ... rkham-lcg/
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
maxxie97
Posty: 20
Rejestracja: 22 mar 2020, 23:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: maxxie97 »

W sensie rozumiem, że Galakta ma pewnie mało do gadania i dostosowuje się do FFG. Więc może bardziej nie rozumiem tych drugich. Aktualnie w wersji angielskiej można kupić...WSZYSTKO. Na ich stronie nie ma produktu arkham lcg którego nie da się kupić. A w polskiej wersji językowej rzucają raz na sto lat ochłapy dodruków, niektórych dodatków nigdy nawet nie dodrukowali w naszej wersji językowej. Nie rozumiem, gra ma się dobrze. Ludzie chcą kupować...czyżby pandemia? :cry:
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Dodruki idą po kolei, fakt że wolno, ale były dodruki podstawki (2 razy), Dunwich (2 razy), Carcosy (raz), Zapomnianej Ery (raz), talii badaczy (raz), pewnych standalone (Hotel, a te 3 pierwsze też ale jako DNŻ).
I tak nieźle bym rzekł.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Dużo dodruków było zapowiedzianych i widocznie znowu zeszły. Terminy i minima ustala FFG i nie muszą się pokrywać z dodrukami ang. Sukcesywnie nowe druki w pl trafiają na rynek, jedne znikają szybciej inne dłużej ale o sam los serii nie ma co się obawiać.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Jacek_PL »

maxxie97 pisze: 13 lis 2021, 16:09 Aktualnie w wersji angielskiej można kupić...WSZYSTKO. Na ich stronie nie ma produktu arkham lcg którego nie da się kupić.
Nie wiem czy ten sam sklep FFG oglądaliśmy ale ja tam widzę kilka pozycji out of stock, a tak po za tym to których dodatków Galakta nie dodrukowywała ? Trzeba mieć na uwadze fakt, że FFG może sobie pozwolić na większe dodruki, bo wersja angielska sprzedaje się na wielu rynkach, nawet na polskim, natomiast polska wersja, tak podejrzewam, że 99,9% nakładu sprzedaje się tylko w Polsce. Tak że akurat w przypadku tej gry bym tak bardzo po Galakcie nie jechał. Nieszczęśliwy był układ z tymi małymi paczkami, to się może sprawdzało przy innych LCG, ale tutaj każda paczka to część całej kampanii więc brak jednej z paczek podkopywało sens kupowania pozostałych, szczególnie że czasami to co się osiągnęło w czasie pojedynczej przygody, rzutowało na dalszy przebieg kampanii. Myślę, że teraz będzie łatwiej i mam nadzieję że dodruki będą robione w tym nowym systemie, tj. dwa pudła na cykl.
Awatar użytkownika
maxxie97
Posty: 20
Rejestracja: 22 mar 2020, 23:28
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: maxxie97 »

Możliwe, że macie rację. Chodziło mi głównie o "tempo", na które Galakta nie ma wplywu.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ardel12 »

Powroty jak na razie dodruków się nie doczekały i informacji o nich jeszcze żadnych nie było. Paranoją jest to, że wiele doruków rozeszło się w krótkim okresie czasu, a kolejne dodruki zajmowały lata. Zbieranie ostatniego cyklu to była dla mnie porażka. Filowanie na stronach sklepów czy już czasem nie wrzucili przesprzedaży by wyrwać upragnioną część.

Też bardzo się cieszę na nowy sposób wydawania. Za jednym zamachem dostaję całą kampanię. Mogę od ręki ją ograć, niż czekać miesiąc na kolejny scenariusz. Jestem ciekaw jak sprzedaje się zestaw samych badaczy. Po tylu cyklach mam już na prawdę sporo postaci i kart do budowania najróżniejszych talii, dodatkowo ostatnio były pakiety badaczy, więc czy kolejny duży pakiet jest tak samo dobrze przyjmowany?
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Dazir »

Zajrzyjcienkoniecznie na grupę HwA na FB - ruszyła ostatnia w tym roku, jeszcze w starych cenach, zbiórka do wydruków fanowskiego contentu. Jeste tego cała masa… co tu wybrać, co wziąć ?:)
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: anitroche »

a czy coś wiadomo o drugiej edycji w wydaniu polskim? są jakieś chociaż kwartał i rok podane dla polskiej edycji nowej podstawki?
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Moonday »

anitroche pisze: 15 lis 2021, 19:33 a czy coś wiadomo o drugiej edycji w wydaniu polskim? są jakieś chociaż kwartał i rok podane dla polskiej edycji nowej podstawki?
Na stronie Galakty jest status "w transporcie" i to już od dłuższego czasu więc obstawiam, że będzie w grudniu.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Jeśli kogoś interesuje to poniżej wskazówka dotyczącą kolejnej kampanii(info z księgi kampanii EotE):
Spoiler:
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Jest zapowiedź Dunwich w nowej formule:

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... he-legacy/
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gribbler »

Liczyłem, że wznowienie w tej formule będzie zawierać wersję kampanii z Powrotu...
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: flissak »

To chyba dobrze, że osoby których nie interesuje przechodzenie tego samego nie muszą za to płacić. Sam fakt, że całą historię zawrą w jednym pudełku- więc jeśli masz wystarczająco kart i bohaterów, to wystarczy kupić jedno pudło z cyklem zamiast siedmiu.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

flissak pisze: 19 lis 2021, 07:41 To chyba dobrze, że osoby których nie interesuje przechodzenie tego samego nie muszą za to płacić. Sam fakt, że całą historię zawrą w jednym pudełku- więc jeśli masz wystarczająco kart i bohaterów, to wystarczy kupić jedno pudło z cyklem zamiast siedmiu.
Żeby przechodzić wszystko raz to by było ekonomicznie nieopłacalne..
Gribbler pisze: 19 lis 2021, 02:32 Liczyłem, że wznowienie w tej formule będzie zawierać wersję kampanii z Powrotu...
Przecież to było oczywiste że nie dorzuca powrotu do tego pudełka. Raz że to dodatkowy produkt w sprzedaży który podtrzymuje regularność paczek, dwa że powroty nadal będą się ukazywać więc muszą zapewnić spójność dla najwierniejszych fanów którzy przechowują cykle w tych pudelkach.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ