Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Lion86
Posty: 102
Rejestracja: 17 lip 2017, 00:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 4 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: Lion86 »

225zl wychodzi na 3trolle z rabatem. Jest też jeden dodatek, Dahlgaards Gifts. Pozostałych niestety nie widziałem.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: dwaduzepe »

Czy gra jest mocno zalezna jezykowo?
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: bogas »

dwaduzepe pisze: 28 kwie 2021, 18:30 Czy gra jest mocno zalezna jezykowo?
Tak.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: japanczyk »

Co tam masz mocno zalezne językowo poza dark alley?
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: bogas »

japanczyk pisze: 28 kwie 2021, 19:09 Co tam masz mocno zalezne językowo poza dark alley?
A to mało?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: japanczyk »

Jakby nie patrzec to modul rozgrywki, ktpry w podstawowej grze nie wystepuje, czyz nie?

Ale z tego co wiem bez Dark Alleys nie warto grac ;)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: Ardel12 »

Podstawowa wersja gry dobra jest na 1-2 rozgrywki, by się gry nauczyć i nie być przytłoczonym dodatkowymi zasadami i kartami z Dark Alley. Niestety bez DA gra wiele traci i dla mnie podstawka to właśnie wersja rozszerzona.

Przytoczę wypowiedź bogasa o zależności językowej:
bogas pisze: 08 mar 2021, 22:40 Wchodzą. Wszystkie karty z Dark Alley są z podstawki w wersji retail, a trochę tego jest. Dodatek (Dahlgaard's gifts) to kolejne 90 kart z tekstem, a ostatni dodatek Dahlaard's Academy dokłada kolejne kilkanaście kart do Dark Alley.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: bogas »

japanczyk pisze: 28 kwie 2021, 19:37 Jakby nie patrzec to modul rozgrywki, ktpry w podstawowej grze nie wystepuje, czyz nie?

Ale z tego co wiem bez Dark Alleys nie warto grac ;)
Wg mnie podstawowa gra zawiera Dark Alley. Ten, nie bójmy użyć się tego słowa, popierdułkowaty wariant uproszczony bez Dark Alley nie wart jest funta kłaków :twisted: Dodatkowo w pierwszej wesji gry karty z DA wybierało się spośród odkrytych (po jednej odkrytej z każdego typu). Po zmianach (chyba teraz ta wersja będzie do kupienia?) tj. po kampanii na KSie dotyczącej dodatku "Akademia" i dużego boxu, zasada ta uległa zmianie. Teraz karty są zakryte, dobiera się dwie, jedną wybiera i zostawia, a druga ląduje na spodzie talii. Jeśli więc np. robię akcję dobierz 1 kartę i potem akcję dobierz kolejną to dociągam 4 i z nich wybieram 2. Tekstu bywa na nich sporo i dla nieznających angielskiego będzie kłopot.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 624
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: Michito »

Grę od dłuższego czasu mam na radarze, ale po zapoznaniu się z wypowiedziami na BGG nabrałem wątpliwości. Jak gra sprawdza się na 2 osoby? Czy to prawda, że czas gry w takim składzie przekracza 2 godziny (a nawet zbliża się do 3)? Czy w takim układzie można określić grę jako angażującą, gdzie nie czuje się upływu czasu (jedyne sensowne porównanie tego odczucia to Zamki Burgundii, ale tak, wiem że to zupełnie inne gry). I in fine czy na 2 osoby dodatek (Dhaalgars Gift) "naprawia" wariant dwuosobowy z gry podstawowej (gdzieś też czytałem takie opinie i myślę czy końcowo wydatek na grę 300+ zł to dobra inwestycja).

Byłbym bardzo wdzięczny za opinię, bo właśnie mocno waham się nad wejściem w ten tytuł.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: Ardel12 »

Michito pisze: 02 maja 2021, 00:25 Grę od dłuższego czasu mam na radarze, ale po zapoznaniu się z wypowiedziami na BGG nabrałem wątpliwości. Jak gra sprawdza się na 2 osoby? Czy to prawda, że czas gry w takim składzie przekracza 2 godziny (a nawet zbliża się do 3)? Czy w takim układzie można określić grę jako angażującą, gdzie nie czuje się upływu czasu (jedyne sensowne porównanie tego odczucia to Zamki Burgundii, ale tak, wiem że to zupełnie inne gry). I in fine czy na 2 osoby dodatek (Dhaalgars Gift) "naprawia" wariant dwuosobowy z gry podstawowej (gdzieś też czytałem takie opinie i myślę czy końcowo wydatek na grę 300+ zł to dobra inwestycja).

Byłbym bardzo wdzięczny za opinię, bo właśnie mocno waham się nad wejściem w ten tytuł.
Grywam w Trickeriona głównie we dwie osoby i moje spostrzeżenia są następujące:
- miejsc na planszy jest sporo i wyścig odbywa się głównie po lepsze pola, ale nie ma szans na zblokowanie kogokolwiek, co najwyżej lekkie utrudnienie wykonania akcji,
- znacznie rzadziej odpala się mechanika linków pomiędzy sztuczkami,
- może dojść do sytuacji, że każdy z graczy wypełnia jedno przedstawienie swoimi sztuczkami a drugi inne przez co robi się pasjans w teatrze.

Wszystkie problemy rozwiązuje wprowadzony wariant pojedynku magików w dodatku Dhaalgars Gift. Zmniejsza on liczbę miejsc na sztuczki w teatrze dodając symbole w celu ułatwienia tworzenia linków oraz losowo blokuje pola akcji w każdym z obszarów.

Gra nie zabiera nam więcej niż 2h z rozłożeniem i złożeniem. Sama partia to spokojnie 1.5h. Ja w grę zawsze mocno się angażuje, bo jest sporo rzeczy do ogarnięcia i zaplanowania. Dodatkowo należy obserwować przeciwnika by móc czasem wykorzystać jego zamówione towary, czy ubiec w jakimś obszarze.

Ja grę zawsze polecam, ale ogrywam ją ze wszystkimi dodatkami z pierwszego KS i w takiej formie jest po prostu świetna.
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: buhaj »

Michito pisze: 02 maja 2021, 00:25 Grę od dłuższego czasu mam na radarze, ale po zapoznaniu się z wypowiedziami na BGG nabrałem wątpliwości. Jak gra sprawdza się na 2 osoby? Czy to prawda, że czas gry w takim składzie przekracza 2 godziny (a nawet zbliża się do 3)? Czy w takim układzie można określić grę jako angażującą, gdzie nie czuje się upływu czasu (jedyne sensowne porównanie tego odczucia to Zamki Burgundii, ale tak, wiem że to zupełnie inne gry). I in fine czy na 2 osoby dodatek (Dhaalgars Gift) "naprawia" wariant dwuosobowy z gry podstawowej (gdzieś też czytałem takie opinie i myślę czy końcowo wydatek na grę 300+ zł to dobra inwestycja).

Byłbym bardzo wdzięczny za opinię, bo właśnie mocno waham się nad wejściem w ten tytuł.
Gra jest absolutnie kapitalna. Na dwie osoby świetnie "chodzi" w wariancie pojedynku magików. Są losowo blokowane pola. Gra mocno angażuje a dodatkowo jak na euro - grę posiada sporo klimatu. Na dwie osoby trzeba liczyć 2 - 2,5 godziny. Gra jeszcze nabiera rumieńców z dodatkiem Akademii w której kształcimy swojego protegowanego. Gorąco polecam
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: XLR8 »

Grałem w samą podstawkę i gra niestety była mocnym średniakiem. Widzę, że mogłem przeczytać ten wątek przed jej sprzedażą, bo wszyscy tu zgodnie piszą, że dopiero z dodatkami ma ona sens. Szkoda :(
double_vanilla
Posty: 4
Rejestracja: 03 wrz 2019, 06:56
Has thanked: 15 times
Been thanked: 4 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: double_vanilla »

Dla osób, które nie wiedziały (jak ja) a potrzebowały (jak ja) tej informacji, śpieszę donieść, że sklep mindclash games działa bardzo dobrze. Wysyłają w 3-5 dni a paczka w moim przypadku szła 4 dni. Koszt przesyłki to 10€.
Jedynym zarzutem z mojej strony jest niezbyt pancerne zabezpieczenie zawartości paczki, nic nie zostało uszkodzone ale jednak.
Spoiler:
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 53 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: kruker »

Dostałem odpowiedź od Mindclash Games, że w Q4 2021 planują wprowadzić do sprzedaży Trickerion Bundle, czyli wszystko co było w Collector's edition oprócz metalowych monet. Ma być na niego podobno jakaś atrakcyjna cena.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: krwlng »

kruker pisze: 16 wrz 2021, 14:35 Dostałem odpowiedź od Mindclash Games, że w Q4 2021 planują wprowadzić do sprzedaży Trickerion Bundle, czyli wszystko co było w Collector's edition oprócz metalowych monet. Ma być na niego podobno jakaś atrakcyjna cena.
Ten bundle różni się jeszcze od Collector's edition tym, że ma zwykłą planszę (w CE jest alternatywna grafika) i nie ma płóciennych woreczków na monety/shardy. Był dostępny już w PM kampanii Perseverance.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: Nilis »

Ja właśnie stałem się posiadaczem Trickeriona i jestem po dwóch grach. Obydwie gry z dodatkiem Dark Alley i duel od magic, bez nich nawet nie ma większego sensu grać. Co do bundla to super że będzie ale sam core box jest już gra duża, trudną, wymagająca dość sporo wysiłku umysłowego. Nie grałem jeszcze z dodatkami ale widziałem że wprowadzają nowe miejsca, nowe opcje i nie wiem czy nie jest to już dużo za dużo:)
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: bogas »

Nilis pisze: 17 wrz 2021, 19:02 Ja właśnie stałem się posiadaczem Trickeriona i jestem po dwóch grach. Obydwie gry z dodatkiem Dark Alley i duel od magic, bez nich nawet nie ma większego sensu grać. Co do bundla to super że będzie ale sam core box jest już gra duża, trudną, wymagająca dość sporo wysiłku umysłowego. Nie grałem jeszcze z dodatkami ale widziałem że wprowadzają nowe miejsca, nowe opcje i nie wiem czy nie jest to już dużo za dużo:)
Właśnie to jest fajne w tych dodatkach, że dodają nowe miejsca, rozbudowują, zwiększają liczbę opcji, podnoszą temperaturę mózgu, wydłużają też grę, ale nie wywracją mechaniki do góry nogami, ani nawet nie zmieniają jakoś bardzo jej charakteru. Także jeśli pokochasz Trickeriona to jest to dobra opcja, abyś mógł z nim spędzić więcej czasu i się nim rozkoszować 8) :mrgreen:
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: Nilis »

bogas pisze: 17 wrz 2021, 23:41 Właśnie to jest fajne w tych dodatkach, że dodają nowe miejsca, rozbudowują, zwiększają liczbę opcji, podnoszą temperaturę mózgu, wydłużają też grę, ale nie wywracją mechaniki do góry nogami, ani nawet nie zmieniają jakoś bardzo jej charakteru. Także jeśli pokochasz Trickeriona to jest to dobra opcja, abyś mógł z nim spędzić więcej czasu i się nim rozkoszować 8) :mrgreen:
wierzę Ci ale weź tu znajdź ludzi do tego:)
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
M&T
Posty: 137
Rejestracja: 02 sty 2010, 20:11
Has thanked: 2 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: M&T »

Czy są jakiekolwiek szanse na pojawienie się Collector's Upgrade Pack w polskich sklepach czy raczej decydować się na zakup u wydawcy?
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 149
Rejestracja: 07 paź 2013, 19:37
Has thanked: 443 times
Been thanked: 73 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: oduck »

M&T pisze: 16 lis 2021, 19:31 Czy są jakiekolwiek szanse na pojawienie się Collector's Upgrade Pack w polskich sklepach czy raczej decydować się na zakup u wydawcy?
A da się kupić Upgrade w sklepie wydawcy? Bo u mnie go nie widać :(
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: AnlAir »

oduck pisze: 08 gru 2021, 16:22
M&T pisze: 16 lis 2021, 19:31 Czy są jakiekolwiek szanse na pojawienie się Collector's Upgrade Pack w polskich sklepach czy raczej decydować się na zakup u wydawcy?
A da się kupić Upgrade w sklepie wydawcy? Bo u mnie go nie widać :(
Ma być dodruk Anachrony i Trickerion Collectors Edition.
W sumie dodruk już jest tylko dostawa się opóźnia.
Miało być w grudniu tego roku ale jak na razie opóźnia się to do połowy stycznia.
Oczywiście w sklepie Mindclash ale może i u nas się coś pojawi.
Awatar użytkownika
kazek
Posty: 142
Rejestracja: 22 mar 2020, 22:58
Has thanked: 26 times
Been thanked: 4 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: kazek »

AnlAir pisze: 08 gru 2021, 22:00
oduck pisze: 08 gru 2021, 16:22
M&T pisze: 16 lis 2021, 19:31 Czy są jakiekolwiek szanse na pojawienie się Collector's Upgrade Pack w polskich sklepach czy raczej decydować się na zakup u wydawcy?
A da się kupić Upgrade w sklepie wydawcy? Bo u mnie go nie widać :(
Ma być dodruk Anachrony i Trickerion Collectors Edition.
W sumie dodruk już jest tylko dostawa się opóźnia.
Miało być w grudniu tego roku ale jak na razie opóźnia się to do połowy stycznia.
Oczywiście w sklepie Mindclash ale może i u nas się coś pojawi.
"U nas" masz na myśli jakiś konkretny sklep?
Awatar użytkownika
Siersciu
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2020, 01:02
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 176 times
Been thanked: 53 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: Siersciu »

Dostałem ostatnio swojego Trickeriona z wszystkimi dodatkami i stwierdzam, że bez Collector Boxa się nie obejdzie. Jest tego wszystkiego za dużo, żeby to zmieścić w jednym pudełku. Gdybym nawet spróbował się zapakować do dwóch pudełek to nie wiem czy chciałoby mi się robić do tego insert samemu (zazwyczaj robię je sam). Tym razem chyba wolałbym za to dopłacić, tym bardziej, że ten insert od gametrayz jest naprawdę dobrze przemyślany.
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: AnlAir »

[/quote]
"U nas" masz na myśli jakiś konkretny sklep?
[/quote]

Tak, myślałem o Planszostrefie lub może nawet 3trolle.
Ostatnio mieli sprzedaż podstawek i dodatków, może zdecydują się zamówić Big Box.
Można się ich zawsze dopytać czy planują coś takiego.
ODPOWIEDZ