Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
RaistlinJedyny
Posty: 50
Rejestracja: 06 wrz 2010, 19:39
Lokalizacja: Morze Spokoju
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: RaistlinJedyny »

Nilis pisze: 17 lis 2021, 22:43
vojtas pisze: 17 lis 2021, 17:51
Nilis pisze: 04 lis 2021, 22:27Raz mi się zdarzyło że grupa, której rozłożyłem grę tarzała się ze śmiechu, wpłynęły też na to niejako procenty;)
Jaka była przyczyna tego tarzania (oprócz procentów)?
Moment pojawienie się potworów. Nie spodziewali się że pojawią się jakieś i uznali to za dziecinadę. A moment pojawienia się przedwiecznego z mackami na brodzie...sprawił że padli ze śmiechu. Jak zainscenizowali akt płciowy Cthulhu z badaczem natychmiast schowałem grę i już nigdy o niej nie wspominałem:) Gram z nimi we wsiąść do pociągu i sprawdza się idealnie
U nas przy każdej partii badacze "dokonują aktów płciowych ze sobą" jeśli tylko znajdują się razem w jakimś pomieszczeniu. Owocuje to wydajniejszą walką 😁
Więc myślę że u Ciebie nie wydarzyło się nic zdrożnego 😉
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: adman »

Do tej pory się wahałem, ale łaśnie przekonaliście mnie do zakupu :D
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Paskuder »

Jeżeli wsiąść do pociągu sprawdza się idealnie to tłumaczy wszystko :D
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Jonah45
Posty: 2
Rejestracja: 01 sty 2022, 14:38
Has thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Jonah45 »

Myślicie że warto kupować wyparte wspomnienia i powracające koszmary tyle lat po premierze i po mocno na zawyżonych cenach ? Czy raczej cały czas mieć nadzieję na to że FFG jednak się przełamie i zrobi dodruk ? :D
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Dodruku nie będzie. Temat poruszany tu miliony razy. Decyzja należy do Ciebie już, co do zakupu :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: jediwolf »

Jonah45 pisze: 05 sty 2022, 11:18 Myślicie że warto kupować wyparte wspomnienia i powracające koszmary tyle lat po premierze i po mocno na zawyżonych cenach ? Czy raczej cały czas mieć nadzieję na to że FFG jednak się przełamie i zrobi dodruk ? :D
FFG oficjalnie powiedzieli, że dodruku już nie będzie. Mało tego, od dłuższego czasu nie zostały wydane nowe dodatki, więc chodzą nieoficjalne słuchy, że FFG zamknęło tę linię wydawniczą. Ale oficjalnie tego nie potwierdzili.
Jonah45
Posty: 2
Rejestracja: 01 sty 2022, 14:38
Has thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Jonah45 »

Dzieki wielkie za odpowiedzi :) widziałem oficjalny komunikat bodajże z lipca 2021 o tym, ze to dla nich wciąz ważny produkt i trochę się łudzięłem, że może wciaż jest szansa na przywrócenie starych dodatków.
adso74
Posty: 16
Rejestracja: 22 mar 2020, 15:32
Been thanked: 7 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: adso74 »

Czy zdarzyła wam się łamigłówka z błędem? Podczas ostatniej gry prawie godzinę spędziliśmy próbując rozwikłać jedną zagadkę (sekwencja kolorowych kafelków) i nie daliśmy rady. Nigdy wcześniej nic podobnego się nie zdarzyło. Łamigłówki zazwyczaj były aż za łatwe. Tym razem nie mogliśmy sobie poradzić, a w pewnym momencie zauważyliśmy, że otrzymujemy komunikaty sprzeczne. W końcu się poddaliśmy, uznając że w łamigłówce jest błąd. I teraz zastanawiam się, czy rzeczywiście był błąd, a jeśli tak, to czy była to kwestia przypadku, czy też zagranie specjalne, tzn trafiła nam się zagadka z błędem na podpuchę. Gracze marnowali akcję za akcją na próby rozwiązania zadania, którego rozwiązać się nie dało, a czas upływał i zagrożenie rosło (trzynaście nieudanych prób i żeby było lepiej w pewnym momencie mieliśmy prawidłowo odganięte cztery z pięciu kafelków!).
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: arian »

Piszesz o łamigłówce w stylu "mastermind" z kolorowymi symbolami/cyframi? Wydaje mi się, że nigdy nie miałem w niej błędu. Ale zdarzały mi się na tyle skomplikowane, że faktycznie rozgryzienie odpowiedzi wymagałoby sporo czasu, przez co po nieudanej drugiej, czy trzeciej próbie po prostu odpuszczalismy, jeśli nie była kluczowa dla fabuły. Zakładam że ta łamigłówka działa automatycznie, czyli generują się symbole, a aplikacja podaje podpowiedzi. Trudno mi sobie wyobrazić jak kiepsko musiałoby to być zaprogramowane, żeby wygenerować błąd. Natomiast wiem, że czasem gracze potrafią się zafiksować i nie zobaczyć oczywistej odpowiedzi albo momentu, gdzie popełniają błąd. Nie twierdzę, że u Was tak było. Ja tej łamigłówki nie lubię, bo ona już wielokrotnie spowalniała grę i wybijała nas z fabuły. Szczególnie grając z kimś kto w ogóle nie miał to czynienia z takimi zagadkami potrafi to mocno przystopowac rozgrywkę (chyba, że gracze rozwiązują razem, ale wtedy znowu z nowym graczem wygląda jak wtrącanie się w nie swoje tury).
adso74
Posty: 16
Rejestracja: 22 mar 2020, 15:32
Been thanked: 7 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: adso74 »

Tak, to taka łamigłówka. Akurat moja ulubiona (kwestia gustu). Ale może doprecyzuję. Wyobraź sobie, że po iluś tam próbach ustawiasz kombinację pięciu symboli i dostajesz odpowiedź, że cztery są na właściwej pozycji. Po analizie wymieniasz jedną. I pada odpowiedź: dwie poprawne, dwie na niewłaściwej pozycji. Jednym słowem coś, co jest z logicznego punktu widzenia niemożliwe. Wymieniłem jedną płytkę, a odpowiedź była taka, jakbym wymienił dwie. To była nasza trzynasta próba (w dwunastej były cztery poprawne). W tym momencie zaczęło się żmudne analizowanie każdej próby po kolei. Nie zdołaliśmy dojść do tego, co poszło nie tak i w końcu zrezygnowaliśmy z rozwiązania tej łamigłówki. Trudno uwierzyć, że w programie jest błąd (bo gracze już dawno by alarmowali) więc doszliśmy do wniosku, że to była łamigłówka fajkowa. Ale to z kolei pachniało nam zbyt daleko idącą interpretacją. A na koniec byłem zły, że nie zrobiłem screena, żeby dać to jeszcze komuś do przeanalizowania.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzeslaw90 »

adso74 pisze: 07 sty 2022, 21:44 Tak, to taka łamigłówka. Akurat moja ulubiona (kwestia gustu). Ale może doprecyzuję. Wyobraź sobie, że po iluś tam próbach ustawiasz kombinację pięciu symboli i dostajesz odpowiedź, że cztery są na właściwej pozycji. Po analizie wymieniasz jedną. I pada odpowiedź: dwie poprawne, dwie na niewłaściwej pozycji. Jednym słowem coś, co jest z logicznego punktu widzenia niemożliwe. Wymieniłem jedną płytkę, a odpowiedź była taka, jakbym wymienił dwie. To była nasza trzynasta próba (w dwunastej były cztery poprawne). W tym momencie zaczęło się żmudne analizowanie każdej próby po kolei. Nie zdołaliśmy dojść do tego, co poszło nie tak i w końcu zrezygnowaliśmy z rozwiązania tej łamigłówki. Trudno uwierzyć, że w programie jest błąd (bo gracze już dawno by alarmowali) więc doszliśmy do wniosku, że to była łamigłówka fajkowa. Ale to z kolei pachniało nam zbyt daleko idącą interpretacją. A na koniec byłem zły, że nie zrobiłem screena, żeby dać to jeszcze komuś do przeanalizowania.
Oczywiście, że takie coś jest możliwe. Pogłówkuj jeszcze troszkę ;) wrrróć, jednak coś jest nie tak :D
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: arian »

No to faktycznie brzmi jak błąd. W tych scenariuszach dalej, po tylu aktualizacjach zdarzają sie literówki, w apce do Podróży przez Śródziemie są błędy polegające na tym, że ktoś nie zamknął nawiasu i wyświetlają się dziwne rzeczy.

Napisz może w spoilerze którego scenariusza i jakiej mniej więcej sytuacji dotyczyła ta zagadka, żeby wiedzieć na przyszłość kiedy się poddać. :wink:
adso74
Posty: 16
Rejestracja: 22 mar 2020, 15:32
Been thanked: 7 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: adso74 »

Spoiler:
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Darkstorm »

A też macie coś takiego, że lektor jest tylko po angielsku? Ściągnąłem ostatnio na nowy telefon apkę i tylko po angielsku gada mimo ustawieniu języka na polski.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: aduko »

Darkstorm pisze: 10 sty 2022, 14:24 A też macie coś takiego, że lektor jest tylko po angielsku? Ściągnąłem ostatnio na nowy telefon apkę i tylko po angielsku gada mimo ustawieniu języka na polski.
Po resecie aplikacji u mnie wróciło do normy.
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 560
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 293 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: andrzejstrzelba »

Jonah45 pisze: 05 sty 2022, 12:14 Dzieki wielkie za odpowiedzi :) widziałem oficjalny komunikat bodajże z lipca 2021 o tym, ze to dla nich wciąz ważny produkt i trochę się łudzięłem, że może wciaż jest szansa na przywrócenie starych dodatków.
Na kanale On Table słyszałem że ma być dodruk od Galakty (7m17s)
https://youtu.be/HDAGY19m39Y
adso74
Posty: 16
Rejestracja: 22 mar 2020, 15:32
Been thanked: 7 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: adso74 »

Nilis pisze: 17 lis 2021, 22:43
vojtas pisze: 17 lis 2021, 17:51
Nilis pisze: 04 lis 2021, 22:27Raz mi się zdarzyło że grupa, której rozłożyłem grę tarzała się ze śmiechu, wpłynęły też na to niejako procenty;)
Jaka była przyczyna tego tarzania (oprócz procentów)?
Moment pojawienie się potworów. Nie spodziewali się że pojawią się jakieś i uznali to za dziecinadę. A moment pojawienia się przedwiecznego z mackami na brodzie...sprawił że padli ze śmiechu. Jak zainscenizowali akt płciowy Cthulhu z badaczem natychmiast schowałem grę i już nigdy o niej nie wspominałem:) Gram z nimi we wsiąść do pociągu i sprawdza się idealnie
Rzekłbym, że bardzo przypomina mi to moją nieszczęsną pierwszą sesję, z tą różnicą, że moi gracze się nudzili i zabili grę. Odpowiednia ekipa to podstawa. Jak się trafią ludzie nie czujący takich klimatów, to porażka murowana.
FireTheft
Posty: 6
Rejestracja: 02 cze 2021, 17:20
Has thanked: 6 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: FireTheft »

Ciężko wprowadzić w grę nowe osoby, które nie mają dużo doświadczenia z planszówkami? Zbliża się dodruk i zastanawiam się nad zakupem.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

FireTheft pisze: 16 sty 2022, 22:12 Ciężko wprowadzić w grę nowe osoby, które nie mają dużo doświadczenia z planszówkami? Zbliża się dodruk i zastanawiam się nad zakupem.
To jedna z gier z najmniejszym progiem wejścia. Śmiało możesz w ten tytuł celować pod tym względem.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: strid3rr »

FireTheft pisze: 16 sty 2022, 22:12 Ciężko wprowadzić w grę nowe osoby, które nie mają dużo doświadczenia z planszówkami? Zbliża się dodruk i zastanawiam się nad zakupem.
Bardziej bym się pochylił nad graczami i tym czy polubią grę-opowieść, czy potrafią się wczuć w klimat śledztwa z udziałem zjawisk paranormalnych oraz czy będą chcieli odgrywać postacie. Bo posiadłość o ile ma niski próg wejścia, o tyle nie koniecznie musi przypaść do gustu graczom, którzy będą liczyć na zupełnie inne wrażenia.
FireTheft
Posty: 6
Rejestracja: 02 cze 2021, 17:20
Has thanked: 6 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: FireTheft »

A korzysta ktos z tej apki valkyrie, która oferuje fanowskie scenariusze? To jest dalej rozwijane? Szukałem instalki i nie działa ona na najnowszych wersjach androida.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: strid3rr »

FireTheft pisze: 17 sty 2022, 08:28 A korzysta ktos z tej apki valkyrie, która oferuje fanowskie scenariusze? To jest dalej rozwijane? Szukałem instalki i nie działa ona na najnowszych wersjach androida.
Na temat sytuacji z androidem to nie wiem, ale na PC działa jak należy. Natomiast sama aplikacja i scenariusze fanowskie to coś wspaniałego. Bardzo wzbogaca to grę, szczególnie jeśli masz też dodatki. Większość scenariuszy jest dobra lub bardzo dobra, więc jak dla mnie Valkyria to must have. Jest grupa osób zajmujących się tłumaczeniem na nasz rodzimy język, więc coraz więcej scenariuszy jest po polsku, a i fani co jakiś czas tworzą kolejne.
FireTheft
Posty: 6
Rejestracja: 02 cze 2021, 17:20
Has thanked: 6 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: FireTheft »

strid3rr pisze: 17 sty 2022, 10:29
FireTheft pisze: 17 sty 2022, 08:28 A korzysta ktos z tej apki valkyrie, która oferuje fanowskie scenariusze? To jest dalej rozwijane? Szukałem instalki i nie działa ona na najnowszych wersjach androida.
Na temat sytuacji z androidem to nie wiem, ale na PC działa jak należy. Natomiast sama aplikacja i scenariusze fanowskie to coś wspaniałego. Bardzo wzbogaca to grę, szczególnie jeśli masz też dodatki. Większość scenariuszy jest dobra lub bardzo dobra, więc jak dla mnie Valkyria to must have. Jest grupa osób zajmujących się tłumaczeniem na nasz rodzimy język, więc coraz więcej scenariuszy jest po polsku, a i fani co jakiś czas tworzą kolejne.
No właśnie nie mam lapka tylko komputer stacjonarny, więc najwygodniej by było mi to odpalać na tablecie. No nic, jeszcze poszperam, moze da sie to jakos obejsc.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: strid3rr »

FireTheft pisze: 17 sty 2022, 13:52 No właśnie nie mam lapka tylko komputer stacjonarny, więc najwygodniej by było mi to odpalać na tablecie. No nic, jeszcze poszperam, moze da sie to jakos obejsc.


https://npbruce.github.io/valkyrie/inde ... ad-android

Według tego co jest napisane na stronie, to działać powinno od 10 wersji Androida w dół. Spróbuj usunąć starą wersję jeżeli masz i jeszcze raz zainstalować.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Gribbler »

Wczoraj przekonałem się, jakim minusem może okazać się aplikacja (wersja na iOS). Grałem z kumplem, który nie gra w ogóle i był ciekaw, jak wygląda gra planszowa z aplikacją. Graliśmy pierwszy scenariusz i gra wysypała się w taki sposób, że aplikacja zaczęła do rozrastającej się posiadłości dokładać kafelki z dodatku Ścieżka węża. W aplikacji napisane "na stoliku leżą dokumenty", a na kafelku pusty beton ze świątyni. I tak w co drugim pomieszczeniu. A w środku domu była sadzawka z jeziorkiem. Oprócz tego bajzel w tekstach z apki, słowa poprzekręcane, czasem nieczytelne. Kurczę, wydawać by się mogło, że gra z 2016 po dziesiątkach patchy powinna być już dopieszczona do perfekcji, jeśli chodzi o apkę, a tu takie kwiatki. Czułem się jak głupek zapewniając, że grałem w to dziesiątki razy i nigdy takich błędów nie widziałem :? Generalnie lubię gry z aplikacją, ale jednak co karton to karton :D
ODPOWIEDZ