Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: XLR8 »

Sever pisze: 31 paź 2021, 20:05 Jak się sprawuje Twilight na trzech graczy? Moja grupka składa się głównie z trzech a czasami czterech osób. Warto inwestować?
4 super, 3 to raczej tylko z wariantem, że każdy ma po 2 rasy, a to już gruba sprawa.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Cyel »

A ja powiem odwrotnie - 3 osoby super (i szybko!), 4 to zbyt symetrycznie.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: dwaduzepe »

Cyel pisze: 31 paź 2021, 22:15 A ja powiem odwrotnie - 3 osoby super (i szybko!), 4 to zbyt symetrycznie.
zbyt symetrycznie????? mozesz rozwinac mysl?
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: SetkiofRaptors »

Nie zgadzam się. Gra na trzy osoby potrafi być naprawdę przyjemnym, krótszym pojedynkiem. Zdarzają się rasy które są OP lekko.

Dla mnie najwięcej w tym czy gra się dobrze jest liczba kart Strategii która jest w grze. Gra na 4 graczy ma tę wadę, że co rundę idzie KAŻDA karta strategii, słowiem podczas każdej rundy wszyscy mamy dostęp do wszystkich tych akcji. To powoduje że jest stosunkowo dużo surowców (przez Handel i Dyplomacje co rundę). Poza tym odejmuje ciekawą taktyczną zagwozdkę którą kartę wybrać. Co jak nikt nie weźmie handlu? Słyszałem że z tego samego powodu cierpi gra na 8 osob, ale nigdy nie graliśmy w tyle. Z Kolei na 3 osoby tylko 6 kart jest w grze i dużo lepiej działa mechanika kart strategii.

Mała mapa bardzo w trybie pomaga. Grałem na 3 osoby kilka razy i uważam, że jest to niedoceniony tryb. Ogromnym plusem jest szybkość, grę da się skończyć i w 4,5 godziny! Są problemy z balansem owszem, graliśmy ostatnio z Winnu w 3 osoby razem z PoK i Winnu zaskoczyli nas, szybko zdobywając 7 gdy my byliśmy na 1-2 punktach. Ale podjęliśmy walkę i była szansa byśmy wygrali. Nadgoniliśmy i Winnu ostatecznie wygrało 10 do naszych 8. Jak to w TI4, kluczem było to, że duża część gry to gra nad stołem. Mecz stał się praktycznie grą 2 na 1, bo priorytetem było ciągnięcie pierwszego gracza w dół. Swoją drogą w ciekawy sposob wygrała graczka Winnu, miała cel z dodatku "bądź wybranym przez agendę" a myśmy zgodnie wybrali ją w głosowaniu naszą przewagą głosów do jakieś niemiłej w skutkach agendy :D

Powiem tak, jak mam wybór nie grać w TI4 a zagrać to 3 osobowe jest serio fajnym trybem dla zapaleńców.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: XLR8 »

My na 4 gramy tak, że każdy wybiera 1 kartę strategii, a 2 pozostałe losuje komputer. Do tego nie gramy ze wsparciem dla tronu żeby nie tworzyć 2v2.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: donmakaron »

Spokojnie można pograć w 3 i 4 osoby, ludzie sobie chwalą, choć (jak z moich obserwacji wynika) najczęściej są to ludzie, którzy grali tylko w 3-4 osoby. Moim zdaniem to są warianty towarzyszące grze sześcioosobowej. Opisane wcześniej sytuacje dwóch na jednego pokazują jak uboższe są to warianty. W grze sześcioosobowej mamy dwóch na jednego, ale każdy z tej trójki jest wplątany w dwa inne konflikty i sojusze ;) To jest mimo wszystko gra negocjacji i kłótni - im więcej negocjujących i kłócących się, tym lepiej.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: sin »

Moim zdaniem gra na 3 czy 4 osoby to znacząco inne doświadczenie w porównaniu do rozgrywki sześcioosobowej. Oczywiście można grać w mniejszym składzie i działa to mechanicznie, zastosowanie "domowych reguł" pomaga (w szczególności dla kart strategii), ale jak dla mnie jest sporo innych, lepiej działających dla takich grup, nawet z gatunku 4X. Nie przeczę, że TI4 może dawać mnóstwo frajdy i w małych ekipach, ale powiedziałbym, że dotyczy to raczej największych fanów tego tytułu. Osobiście mimo, że bardzo lubię tę grę i jeżdzę pół Polski raz na dwa miesiące żeby rozegrać partię, to zagrałem raz w cztery osoby i więcej nie zamierzam.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: XLR8 »

sin pisze: 01 lis 2021, 11:04 Moim zdaniem gra na 3 czy 4 osoby to znacząco inne doświadczenie w porównaniu do rozgrywki sześcioosobowej. Oczywiście można grać w mniejszym składzie i działa to mechanicznie, zastosowanie "domowych reguł" pomaga (w szczególności dla kart strategii), ale jak dla mnie jest sporo innych, lepiej działających dla takich grup, nawet z gatunku 4X. Nie przeczę, że TI4 może dawać mnóstwo frajdy i w małych ekipach, ale powiedziałbym, że dotyczy to raczej największych fanów tego tytułu. Osobiście mimo, że bardzo lubię tę grę i jeżdzę pół Polski raz na dwa miesiące żeby rozegrać partię, to zagrałem raz w cztery osoby i więcej nie zamierzam.
U nas znowu WSZYSCY (7 osób) zgodnie stwierdzili, że ti4 najlepiej dla nich działa na 5 i 4 graczy ;)
Mówimy tu oczywiście o krzywej funu i krzywej czasu gry, które po kilku godzinach niestety bardzo się rozjeżdżają. Sweet spot to dla nas 4h na rozgrywkę, powyżej tego ti4 zaczyna upadać pod swoim ciężarem z powodu fatalnego systemu walki.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Cyel »

dwaduzepe pisze: 31 paź 2021, 22:17
Cyel pisze: 31 paź 2021, 22:15 A ja powiem odwrotnie - 3 osoby super (i szybko!), 4 to zbyt symetrycznie.
zbyt symetrycznie????? mozesz rozwinac mysl?
- stabilne sojusze 2vs2
- wszystkie karty strategii w grze

Najfajniej oczywiście na 6 osób i cały dzień, ale szybka gra we trzy osoby też ma swoje zalety.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 124
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 37 times
Been thanked: 31 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Sever »

Kurcze, w takim razie nadal nie wiem czy się zdecydować :lol: , ale pewnie chęć posiadania takiego kolosa w końcu wygra i się przełamię.
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: donmakaron »

XLR8 pisze: 01 lis 2021, 11:52 U nas znowu WSZYSCY (7 osób) zgodnie stwierdzili, że ti4 najlepiej dla nich działa na 5 i 4 graczy ;)
Mówimy tu oczywiście o krzywej funu i krzywej czasu gry, które po kilku godzinach niestety bardzo się rozjeżdżają. Sweet spot to dla nas 4h na rozgrywkę, powyżej tego ti4 zaczyna upadać pod swoim ciężarem z powodu fatalnego systemu walki.
Czy na 4 osoby gra się mniej rund niż na 6 osób? Nie rozumiem do końca skąd powiązanie czasu i systemu walki z funem, możesz rozwinąć myśl? W grze na 4 osoby wydaje mi się, że walk jest proporcjonalnie mniej więcej tyle samo (mapa jest mniej ciasna, ale gracze mają więcej zasobów na floty). Czy to kwestia tego, że po 4 godzinie zmęczenie wpływa na przyjemność z gry (i walki) czy inne rzeczy się zmieniają?
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: SetkiofRaptors »

Runda zajmuje mniej przy 4 graczach bo jest mniej TUR. To chyba oczywiste.

Jeszcze dodam, że ja preferuje 5-6 mimo tego co pisałem powyżej. Po prostu uważam, że w trójkę się da. Jak ktoś nie może nagle czy coś.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: XLR8 »

donmakaron pisze: 01 lis 2021, 14:09
XLR8 pisze: 01 lis 2021, 11:52 U nas znowu WSZYSCY (7 osób) zgodnie stwierdzili, że ti4 najlepiej dla nich działa na 5 i 4 graczy ;)
Mówimy tu oczywiście o krzywej funu i krzywej czasu gry, które po kilku godzinach niestety bardzo się rozjeżdżają. Sweet spot to dla nas 4h na rozgrywkę, powyżej tego ti4 zaczyna upadać pod swoim ciężarem z powodu fatalnego systemu walki.
Czy na 4 osoby gra się mniej rund niż na 6 osób? Nie rozumiem do końca skąd powiązanie czasu i systemu walki z funem, możesz rozwinąć myśl? W grze na 4 osoby wydaje mi się, że walk jest proporcjonalnie mniej więcej tyle samo (mapa jest mniej ciasna, ale gracze mają więcej zasobów na floty). Czy to kwestia tego, że po 4 godzinie zmęczenie wpływa na przyjemność z gry (i walki) czy inne rzeczy się zmieniają?
Nie wiem za bardzo co tu mam rozwijać, bo to opinia skrajnie subiektywna. Są takie gry, ktore przez 8h są w stanie być nadal przyjemne, ale to margines, do którego ti4 nie należy. System jest zbyt banalny i ma prostacką walkę przez co się zapada po 5h+.
My na 4 graczy jesteśmy w stanie skończyć partię w 3,5h co jest idealnym czasem. Czuć epickość, ale nie znużenie.
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Benedetto XVII »

Mialem ostatnio przyjemnosc zagrac w 3 osoby w TI i, mimo ze do rozgrywki podchodzilem z duza obawa czy nie bedzie to strata czasu - to okazalo sie ze jest fajnie, przyjemnie, wyrownanie, czuc presję i rywalizację, a do tego mozna w miare szybko skonczyc. Tez uwazam ze jest to lepszy sklad niz 4 osoby. Przyznam, ze nie moge sie doczekac kolejnej partii w takim skladzie.
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 124
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 37 times
Been thanked: 31 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Sever »

Przekonali i kupione :mrgreen: , na pewno będzie grane.
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: alpha »

Mam pytanie do szanownego grona odnośnie TI, ale od razu przyznaję się, że nie miałem jeszcze okazji przeczytać tego tematu (nadrobię to później).
Pytanie związane jest z drukiem Codex 1 i 2, a termin niedługo minie na dopisanie się, więc czasu na czytanie tak dużej ilości tekstu nie mam.

Powoli zastanawiam się na zakupem w jakiejś nieokreślonej przyszłości tej gry ale skoro ok. 50 osób już teraz zgłosiło się do druku i wyszła ciekawa zniżka, to drugi raz taka sytuacja może się w ogóle nie powtórzyć.
Niestety nie wiem co daje Codex 1 i 2, więc miałbym prośbę żeby ktoś w 2 zdaniach krótko opisał co one dają i czy to warte patrząc z perspektywy początkującego.
Oczywiście jestem osobą, która zbiera komplet jeżeli gra się podoba, więc gdyby mi TI podeszło, to nie chciałbym potem żałować, że nie dołączyłem się do zbiórki :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Kira.Hiroshi
Posty: 198
Rejestracja: 21 lis 2014, 22:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Kira.Hiroshi »

alpha pisze: 18 lis 2021, 21:37 nie wiem co daje Codex 1 i 2, więc miałbym prośbę żeby ktoś w 2 zdaniach krótko opisał co one dają i czy to warte patrząc z perspektywy początkującego.
Trochę nowych kart.
dżodżo
Posty: 114
Rejestracja: 13 lip 2017, 19:12
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: dżodżo »

alpha pisze: 18 lis 2021, 21:37 Mam pytanie do szanownego grona odnośnie TI, ale od razu przyznaję się, że nie miałem jeszcze okazji przeczytać tego tematu (nadrobię to później).
Pytanie związane jest z drukiem Codex 1 i 2, a termin niedługo minie na dopisanie się, więc czasu na czytanie tak dużej ilości tekstu nie mam.

Powoli zastanawiam się na zakupem w jakiejś nieokreślonej przyszłości tej gry ale skoro ok. 50 osób już teraz zgłosiło się do druku i wyszła ciekawa zniżka, to drugi raz taka sytuacja może się w ogóle nie powtórzyć.
Niestety nie wiem co daje Codex 1 i 2, więc miałbym prośbę żeby ktoś w 2 zdaniach krótko „opisał co one dają i czy to warte patrząc z perspektywy początkującego.
Oczywiście jestem osobą, która zbiera komplet jeżeli gra się podoba, więc gdyby mi TI podeszło, to nie chciałbym potem żałować, że nie dołączyłem się do zbiórki :)
Przede wszystkim codex 1 zawiera „omegi”, czyli upraszczając przebalansowane komponenty, których wersje oryginalne były słabe lub problematyczne (chociaż wprost o tym nie jest napisane). Piszę z pamięci, ale są to
, zaczynając od najważniejszych - nowa karta Diplomacy, nowe wersje beznadziejnych technologii, czyli Magen i X89, nowe technologie rasowe (np. Magmus Reactor), nowe promissory notes.
Zdecydowanie zalecałbym tę odrobinę wysiłku na wydrukowanie „omeg” i astąpienie oryginałów od pierwszej rozgrywki, o starych wersjach lepiej od razu zapomnieć.
Co do pozostałej zawartości codexu - na razie do zignorowania.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: alpha »

A czy myślicie, że któryś z kolejnych dodruków CS lub dodatku może mieć dołączone te karty?
A może FFG wyda to jako oficjalny dodatek?

Nie wiem jak szybko zdecyduję się na zakup podstawki, więc może niepotrzebnie bym teraz brał coś, co potem może być w druku zwykłym?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Rafal1970 »

Czy ktoś posiada polskie instrukcje Codex 1 i 2 do TI IV i może udostępnić ??
truewizel
Posty: 2
Rejestracja: 09 mar 2020, 12:36

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: truewizel »

Czesc koledzy a moze i kolezanki :)

Otoz mam mozliwosc zakupu TI4 w angielskiej lub polskiej wersji jezykowej i nie wiem ktora wybrac.
Czy polskie tlumacznenie nie zawiera bledow? Czy gra po przetlumaczeniu na polski nie traci swojego charakteru, magii, smaczkow..., wiecie tego czegos?

Czy jesli kupowalbym polska wersje to trzeba zwrocic uwage na rok druku?

Z gory dzieki za pomoc
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: SetkiofRaptors »

W pierwszym druku polskim były duże błędy w planszetkach, źle wydrukowana ładowność. Wszystkie rasy. Potem zostało to poprawione.

Grałem zarówno na polskiej jak i angielskiej. Moim zdaniem jeśli chodzi o imersje i budowanie świata sprawdzają się równie dobrze. Z zasadami jest ogólnie dobrze, ale pamiętam, że drobne błędy chyba się wkradły ale nic drastycznego (może ktoś mnie poprawi?).

Zasady do TI4 są czasem poprawiane i lekko balansowane, erraty są dostępne na stronie po angielsku. Na pewno kwestia przelatywania przez pola z wrogimi myśliwcami się zmieniła (niedozwolone, a w pierwszej wersji instrukcji było dozwolone - i tak chyba było w instrukcji pierwszego druku polskiego). Nie mam pojęcia czy wprowadzają te zmiany do nowych druków polskich i angielskich bo nie miałem okazji porównać. Najlepiej niech ktoś z nowszym świeżym drukiem polskim sprawdzi tę właśnie kwestie to będziemy mieli pewność.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
truewizel
Posty: 2
Rejestracja: 09 mar 2020, 12:36

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: truewizel »

Dziekuje za odpowiedz
SetkiofRaptors pisze: 16 mar 2022, 02:05 W pierwszym druku polskim były duże błędy w planszetkach, źle wydrukowana ładowność. Wszystkie rasy. Potem zostało to poprawione.
A czy na pewno istnieje drugi druk polskiej edycji? Patrze na strone bgg i nie ma po niej sladu...
https://boardgamegeek.com/boardgame/233 ... s?pageid=1

SetkiofRaptors pisze: 16 mar 2022, 02:05 Na pewno kwestia przelatywania przez pola z wrogimi myśliwcami się zmieniła (niedozwolone, a w pierwszej wersji instrukcji było dozwolone - i tak chyba było w instrukcji pierwszego druku polskiego). Nie mam pojęcia czy wprowadzają te zmiany do nowych druków polskich i angielskich bo nie miałem okazji porównać.(...)
Najlepiej niech ktoś z nowszym świeżym drukiem polskim sprawdzi tę właśnie kwestie to będziemy mieli pewność.
Czy ktos posiada wersje z roku innego niz 2019?
planszufka
Posty: 131
Rejestracja: 14 mar 2022, 08:12
Has thanked: 25 times
Been thanked: 48 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: planszufka »

truewizel pisze: 18 mar 2022, 03:56 Dziekuje za odpowiedz
SetkiofRaptors pisze: 16 mar 2022, 02:05 W pierwszym druku polskim były duże błędy w planszetkach, źle wydrukowana ładowność. Wszystkie rasy. Potem zostało to poprawione.
A czy na pewno istnieje drugi druk polskiej edycji? Patrze na strone bgg i nie ma po niej sladu...
https://boardgamegeek.com/boardgame/233 ... s?pageid=1

SetkiofRaptors pisze: 16 mar 2022, 02:05 Na pewno kwestia przelatywania przez pola z wrogimi myśliwcami się zmieniła (niedozwolone, a w pierwszej wersji instrukcji było dozwolone - i tak chyba było w instrukcji pierwszego druku polskiego). Nie mam pojęcia czy wprowadzają te zmiany do nowych druków polskich i angielskich bo nie miałem okazji porównać.(...)
Najlepiej niech ktoś z nowszym świeżym drukiem polskim sprawdzi tę właśnie kwestie to będziemy mieli pewność.
Czy ktos posiada wersje z roku innego niz 2019?
byl dodruk TI4
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: playerator »

Na swojej stronie Galakta opublikowała Kodeks Imperium (Codex1 + karty).
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
ODPOWIEDZ