Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: azazelmo »

Jak się nakład rozejdzie, to zrobią dodruk. Poza tym parę osób się odbije i zaraz wystawi na Olx za 2 stówy.
Po co nakręcać FOMO?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: japanczyk »

Musze powiedziec, ze powalajaco drogo mimo wszystko - angielska wersja za 270 w 3trolle wydaje sie lepszym dealem w takim wypadku

Ale za 2 stówki to Ci nikt tego nie sprzeda ;-)
Kira.Hiroshi
Posty: 198
Rejestracja: 21 lis 2014, 22:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Kira.Hiroshi »

Szkoda, że nie mogli pozbyć się tej ścierki. Na pewno by to obniżyło cenę.
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 726
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 184 times
Been thanked: 228 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: bardopondo »

japanczyk pisze: 18 lis 2021, 16:28 Musze powiedziec, ze powalajaco drogo mimo wszystko - angielska wersja za 270 w 3trolle wydaje sie lepszym dealem w takim wypadku

Ale za 2 stówki to Ci nikt tego nie sprzeda ;-)

Racja, zwłaszcza żę gra opiera się na ikonach, których po polsku mieć nie trzeba.
Chyba zdecyduje się na angielską wersję w takim razie.
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 149
Rejestracja: 07 paź 2013, 19:37
Has thanked: 443 times
Been thanked: 73 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: oduck »

azazelmo pisze: 18 lis 2021, 16:26 Jak się nakład rozejdzie, to zrobią dodruk. Poza tym parę osób się odbije i zaraz wystawi na Olx za 2 stówy.
Po co nakręcać FOMO?
Dodruk tej gry to nie jest prosta sprawa. Obstawiałbym, że jeśli w ogóle będzie, to nieprędko (a wersji polskiej to myślę, że nigdy).
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: eveni »

Cena dla mnie zaporowa, liczyłam na 250 zł (może trochę mniej), więc zdecydowanie odpuszczam (ale z bolącym sercem) :(
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: detrytusek »

Wiedziałem, żeby poczekać z ofertą na dragoneye. 294 jakoś przeżyję. Wszystkie inne to widzę ok 330.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: azazelmo »

japanczyk pisze: 18 lis 2021, 16:28 Musze powiedziec, ze powalajaco drogo mimo wszystko - angielska wersja za 270 w 3trolle wydaje sie lepszym dealem w takim wypadku

Ale za 2 stówki to Ci nikt tego nie sprzeda ;-)
E, założyłbym się, ale jestem ci winny przysługę i nie chcę, żebyś był stratny. Kwestia cierpliwości wędkarza. I Świat Dysku był niedawno na OLX za 200zł. O stówę za dużo, moim zdaniem, ale jednak okazja.

W ogóle przy okazji postawię tu tezę, że zbiera się na Świat Dysku A-M na KS'sie.
Dlaczego? Bo ludzie kupią, a tam gdzie pojawiają się pieniądze do wzięcia, tam nie ma barier nie do pokonania.

Żeby trochę chociaż w temacie: oczywiście Pax Parmir PL za drogi. Choć te bloczki piękne, a i dywanik niezły.
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 149
Rejestracja: 07 paź 2013, 19:37
Has thanked: 443 times
Been thanked: 73 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: oduck »

Szczerze mówiąc, to jestem w szoku i nie ogarniam. Ludzie potrafią wywalić 1500 na jakieś KSowe bździny, w które zagrają raz albo i w ogóle, o których nic nie wiadomo, bo czasem (często) instrukcji nie ma nawet, albo wydają po paręset złotych na szrot tylko dlatego, że jest wyprzedaż -80%, ale jak pojawia się polska wersja gry, która jest od dawna na rynku, zbiera pochwały, jest dopracowaną pozycją, dostępną (po angielsku) za darmo do wydrukowania samodzielnie (jakby komuś nie były potrzebne ładne żywiczne figurki czy plansza materiałowa, albo chciał sprawdzić przed zakupem a lektura instrukcji i recenzji mu nie wystarczy), to jest marudzenie, że jest o 30-50 zł droższa niż się spodziewali i przez to rezygnują. Jak Galakta ogłosiła wydanie polskie, to były peany, a teraz mieszanie z błotem i wpisy o pazerności wydawcy.
Nie rozumiem zwłaszcza wpisów pt. "czekałem na tę grę rok, ale odpuszczam, bo za droga" - to dlaczego czekałeś? Jest tyle materiałów o niej (recenzji, gameplayów, instrukcja w necie), że naprawdę można sobie wyrobić zdanie na jej temat i 300x podjąć decyzję o zakupie, a nie uzależniać go od tego, czy będzie o kilka cebulionów tańsza od wydania oryginalnego (którego zaraz nie będzie pewnie w sklepach). A potem zagracie gdzieś kiedyś, zachwyci Was i będzie zdziwko, że chodzi na bazarkach po pińcet.
Ja wiem jedno - gdybym jakimś cudem stracił swój egzemplarz, to wymieniłbym na kolejny choćby i 20 gier, bo mało która sprawia mi taką przyjemność, jak ta.
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: AnlAir »

detrytusek pisze: 18 lis 2021, 17:55 Wiedziałem, żeby poczekać z ofertą na dragoneye. 294 jakoś przeżyję. Wszystkie inne to widzę ok 330.
Dziwne bo 2g temu była za 285zł /na Dragonie/ ale widać, że cena rośnie :D
Monety były za 49zł i też skoczyły.
Gry bez prądu sprzedają za 289zł jeśli ktoś szuka taniej o 5 zeta :wink:
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Otorek »

Odpuściłem Weather Machine to szczęsliwie koszt dla mnie do przejścia... Fakt, faktem jak na nasze warunki drogo, szczególnie, że komponentów dość mało, choć są dość niestandardowe. (Stawiam, że ścierka będzie podobna do Mandali, a cena za tą gre nie była wygórowana).
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Uncle_Grga »

Najtaniej widzę w gandalfie... ledwo 277. Ale biorę w Dragoneye.. drożej niby ale to mój sklep..taki rodzaj loyalnosci.. dorzucam monety i robię niechlubny rekord cenowy.. ale cóż mówi się trudno.. Pamir to ma być moja gra roku.. a może topka ever.. obejrzałem już "n" gameplay'i, unboxingow, recenzji.. wszystko mi pasuje..

Tylko siadać i grać.. I wierzę, że nic mi tego nie popsuje..
Ostatnio zmieniony 18 lis 2021, 19:33 przez Uncle_Grga, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: japanczyk »

Scierka jest zdecydowanie lepszej jakości niz w Mandali
jamci
Posty: 19
Rejestracja: 06 lis 2021, 19:43
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Pax Pamir (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: jamci »

Gambit pisze: 09 maja 2021, 15:51 O jednoczeniu Afganistanu, kilka słów ode mnie.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
trochę mnie ciekawość zżera; jeśli dobrze pamiętam, to odpowiedź na drugie pytanie, było 'tak, za 150-200', ocena gry mocno dobra i teraz: czy odpowiedź na drugie pytanie pozostaje na 'tak'? ;)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Pax Pamir (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: detrytusek »

jamci pisze: 18 lis 2021, 20:10

trochę mnie ciekawość zżera; jeśli dobrze pamiętam, to odpowiedź na drugie pytanie, było 'tak, za 150-200', ocena gry mocno dobra i teraz: czy odpowiedź na drugie pytanie pozostaje na 'tak'? ;)
Ale powiedział, ze za 289 to nie
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
jamjar
Posty: 79
Rejestracja: 18 mar 2020, 20:50
Has thanked: 41 times
Been thanked: 37 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: jamjar »

No i kupione razem z monetami w lokalnym, poznańskim sklepie. Żal trochę, bo jeszcze tydzień temu tutaj, na forum w sprzedaży była wersja eng za 200 do zgarnięcia. Gdybym wiedział, że pl tania nie będzie, to zdecydowanie brałbym eng. No, ale w sumie jak się rok czeka, to można poszaleć. Mam nadzieję, że nawet jak sie ekipie nie spodoba, to solo mod Ricky Royal’a będzie choć grywalny :)
jamci
Posty: 19
Rejestracja: 06 lis 2021, 19:43
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Pax Pamir (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: jamci »

detrytusek pisze: 18 lis 2021, 23:24
jamci pisze: 18 lis 2021, 20:10

trochę mnie ciekawość zżera; jeśli dobrze pamiętam, to odpowiedź na drugie pytanie, było 'tak, za 150-200', ocena gry mocno dobra i teraz: czy odpowiedź na drugie pytanie pozostaje na 'tak'? ;)
Ale powiedział, ze za 289 to nie
Aa no to nie ma pytania, o tym zapomniałem (może wyrzuciłem z głowy złe wspomnienie - cenę 289.. ;) )
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: fitzroy »

Zgadzam się jest drogo, spodziewałem się ok.230-250zł;jednakże wierzę, że gra będzie wyśmienita. Na plus działa również jakość wydania. Ostatecznie po rabatach na aleplanszówki wyszło 299. Nie liczyłbym na to, że zaraz będą używki latać na olx po dwie stówki. Również dziwie się, że ktoś może odpuścić grę na którą tyle czekał z powodu 30 czy 50 zł tym bardziej, że zapowiada się srogi tytuł. Generalnie gry powoli drożeją np. taki Cynowy Szlak za 200zł to też drogo. Jeszcze nie dawno tego typu gry chodziły za ok. 160zł. Portal ceną FCM bardzo miło zaskoczył patrząc na ceny konkurencji.
oli_37
Posty: 106
Rejestracja: 02 gru 2019, 17:35
Been thanked: 23 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: oli_37 »

Nie wiem co jest grane, ale w Mepelu gra była za 270 zeta. ????
https://mepel.pl/Pax-Pamir
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Nilis »

Obejrzałem dużo materiałów o grze i mogę powiedzieć tak, ta gra nie jest dla każdej ekipy, nawet zaryzykuję stwierdzenie że dla dość wąskiego grona odbiorców ale jak siądzie w grupie to można się kilka razy w miesiącu spotkać na Pamirze i emocje gwarantowane. Gra wydaje się bardzo dobra ale cała grupa musi się wczuć i ograć razem. Chciałbym mieć do tego grupę :(
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: detrytusek »

oli_37 pisze: 19 lis 2021, 20:58 Nie wiem co jest grane, ale w Mepelu gra była za 270 zeta. ????
https://mepel.pl/Pax-Pamir
To była ewidentna pomyłka bo już jest po 330. Ciekawe czy ktoś kupił? Anulowali Wam zamówienie czy wzięli na klatę?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
oli_37
Posty: 106
Rejestracja: 02 gru 2019, 17:35
Been thanked: 23 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: oli_37 »

Chyba to nie była pomyłka. Ja Pax Pamir kupiłem w piątek za 268zł z przesyłką (mam rabat 5%). Po zakupie wyglądało, że kupiłem ostatnią grę w tej cenie. W sobotę też musiała być wystawiona ponownie w tak promocyjnej cenie (nie wiem ile egzemplarzy), bo ArtIO podał na "okazje nie do przegapienia", że Pax jest dostępny na Mepelu.
Pieter1989
Posty: 145
Rejestracja: 20 sty 2017, 09:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 20 times
Been thanked: 12 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Pieter1989 »

U mnie podobnie. Płatność przyjęta i póki co żadnej informacji o anulowaniu i oby tak zostało, bo oferta była naprawdę dobra.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: krwlng »

Mepel takie błędy bierze na klatę - raz zrobili błąd i wstawili Aeon's End Legacy z promkami w cenie gry bez promek (wersja z promkami była ze sklepiku Portalu, a bez promek z hurtu - różnica w wartości o około 30%) i wszyscy którzy zamówili dostali grę.

Mi udało się wyrwać Paxa w 3trollach za 290 z rabatem lojalnościowym i wydaje mi się to dosyć dobrą ceną jak za tę grę :)
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Moonday »

Może ktoś wie czym wersja sklepowa będzie się różniła od wersji KS? Poza tym, że metalowe monety można sobie dokupić osobno.
ODPOWIEDZ