Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: kinioo »

Yuri pisze: 02 lis 2021, 14:18 Dorzuć 2 Badaczom po prostu po 1/2 Akcjach na turę i powinno być po sprawie :)

Co do szybkiej segregacji to ja mam wszystko w walizce i setup zajmuje mi całkiem niewiele, ale to chyba zbytnio niestandardowe rozwiązanie, więc w tej kwestii nie pomogę.

p.s. to dobra gra, nie pożałujesz :wink:
No, natknąłem się na tą Twoją "walizeczkę"...i rzeczy w niej spakowane --> F*CK!! :shock: :shock: :shock:

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

kinioo pisze: 03 lis 2021, 16:44 ...
No, natknąłem się na tą Twoją "walizeczkę"...i rzeczy w niej spakowane --> F*CK!! :shock: :shock: :shock:

K.
Jak dla mnie jest klimatyczna i praktyczna...cóż można chcieć więcej ? :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: kinioo »

Yuri pisze: 03 lis 2021, 16:49
kinioo pisze: 03 lis 2021, 16:44 ...
No, natknąłem się na tą Twoją "walizeczkę"...i rzeczy w niej spakowane --> F*CK!! :shock: :shock: :shock:

K.
Jak dla mnie jest klimatyczna i praktyczna...cóż można chcieć więcej ? :)
Oj i to bardzo! Świetna robota!

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: KOSHI »

Przemogłem się wreszcie do zagrania 4 badaczami. Do EH jest to moje 3 podejście w tym sensie, że grę miałem już 2 razy i teraz jest 3. Poprzednimi razami grałem na 2 badaczy i uważam, że to nie ma sensu. W 3 podejściu zagrałem 4 i mimo, że jest co ogarniać u nich i jest lekki natłok, jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż granie 2 postaciami, którymi ciężko ogarniać planszę i wydarzenia na niej. Talię mitów modyfikuje po swojemu ale o tym będzie w innym wątku. Setup skróciłem sobie 3 organizerami z marketu. Nawet to funkcjonuje. Kosztowały mnie z jakieś 60 ziko. To ponad 3 razy taniej niż skrzynia strachu. Może to mało estetyczne, ale mi wystarcza. Setup wg. mnie i tak jest dość długi i trzeba uważać bo w grze jest sporo elementów, które mogą się pogubić. Żetony jeszcze idzie zboleć, gorzej jak pogubią się wskazówki. Z dodatkową planszą to już w ogóle robi się niezły moloch ale na razie nie testowałem przedwiecznych wymagających planszy. Obskoczyłem na razie Azathotha - poszło prosto, Yoga - 1 wtopa, 1 wygrana (trzeba było mocno iść w czary) i Shuba - też wtopa. Koza zebrała armię i game over mimo, że ogarnąłem 3 tajemnice. Spawn i postęp zagłady o 2 za 10 i więcej potworów jest hardy. Jeszcze mi weszła karta o odrzuceniu bram i portali snów i spawnowanie nowych i po 2 rundzie miałem zalaną planszę mobkami bo co nowa brama to +2 mobki. A team był niezły - polityk, glina, parobek i agentka. Plus dostałem trochę dobrych broni typu dwuząb itp także było czym powalczyć, ale że potwory ściągnęły mi zagładę do 0 to było pozamiatane. Wyciągałem potwory gliną na pole obok, weszła katastrofa zamarznięte tory, wszyscy wstrzymani, nic nie mogli zrobić i gra nas dobiła. Nie wiem jak przy losowym doborze mitów, że może i być 8 kart z mackami i w tym 1 pogłoska, idzie w tą grę grać. Za rzadko wyciągam grę, żeby się masakrować w ten sposób. No, ale co kto woli (talii mitów stopniowanej nie trawię - od razu piszę). Ogólnie wrażenia pozytywne. Miałem grę sprzedawać, a że nie było chętnych, dokupiłem piramidy i mam prawie komplet bez masek. Jak ktoś chce pograć sporo to od razu niech dokupi ZW plus 3 małe dodatki na start bo niektórych kart jest mało (a innych za dużo typu zasoby czy zasoby unikatowe, ale lepiej mieć więcej niż mniej :wink: ). Wydaje mi się, że EH to gra, która pokazuje pazur na zasadzie im więcej masz dodatków tym lepiej. Przewinięcie połowy talii spotkań ogólnych to żaden wyczyn. Także wydaje mi się, że balans w ilości kart kuleje bo jednych jest za dużo innych za mało (o ile nie ma się większej ilości rozszerzeń). Gra jest git o ile ktoś lubi ameri. Parę lat się do niej zbierałem, ale wreszcie zatrybiło. Jedna rzecz, która trochę ssie to duża ilość kart tajemnic, które wymagają wskazówek. Trochę to na jedno kopyto bite od szablonu. Przejrzałem talię tajemnic wszystkich AO i interesujących tajemnic to ja za wiele nie naliczyłem. Dwa, jedne tajemnice są trudniejsze od innych. Czasem prościej jest dojechać jakiegoś potwora, bo ktoś pójdzie i mu sieknie, ktoś przywali z tokio, niż poświęć 4 wskazówki ze spotkań badawczych i jeszcze coś tam odrzucić. Nic, taki urok gry.
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: farmer »

Okej, nakładki weszły: Egipt i Antakrtyda

Wybaczcie surowość plików.
Osobiście wycinałem mniejszy zakres, niż to jest w pliku - po liniach krzywych (bardziej mi to grało).
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

One są tak przeskalowane już że przy druku 1:1 spasuja idealnie na planszy?
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: ArnhemHorror »

farmer pisze: 02 lis 2021, 18:01 * talia mitów skladana progresywnie
Co dokładnie przez to rozumiesz?
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: KOSHI »

Nabyłem ostatnio takie kości do EH. Nie są dedykowane ale stylistyka zielono czarna. Wie może ktoś z czego te kości pochodzą? Czy to jakieś customowe twory.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 lis 2021, 13:40 przez KOSHI, łącznie zmieniany 1 raz.
ArtIO
Posty: 541
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 35 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: ArtIO »

Spoiler:
Pochodzą z Chin: https://m.pl.aliexpress.com/item/100500 ... b4f&gclid=
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Jools »

Kanciaste kości...
Kości mają się kulać, a ostre brzegi temu zapobiegają.
Nie rozumiem dlaczego producenci kości tego nie rozumieją.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: alpha »

Jools pisze: 20 lis 2021, 19:04 Kanciaste kości...
Kości mają się kulać, a ostre brzegi temu zapobiegają.
Nie rozumiem dlaczego producenci kości tego nie rozumieją.
Też mnie to drażni. Najgłupsze jakie mam to te białe z AH 2ed :x
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: farmer »

wilecki pisze: 07 lis 2021, 18:16
farmer pisze: 02 lis 2021, 18:01 * talia mitów skladana progresywnie
Co dokładnie przez to rozumiesz?
Okej, to co napiszę poniżej zabrzmi bardzo skomplikowanie - choć wcale takie nie jest :).

1. Najpierw losuję, zupełnie w ciemno, niebieskie karty.

2. Potem losuję zielone i żółte, jednak tu mam 2 ograniczenia:
a. staram się, by w ramach każdego rodzaju kart (zielone i żółte) 1/3 stanowiły karty łatwe, normalne i trudne. W razie czego, więcej dodaję normalnych (np 7 kart dzielę na 2 łatwe, 3 normalne i 2 trudne),
b. ten sam stosunek kart łatwych do normalnych do trudnych staram się zachować w odniesieniu do całej talii - ma to znaczenie, gdy niebieskie karty wylosują się nierówno (np: łatwa i normalna). W takiej sytuacji lekko modyfikuję rozkład łatwych do normalnych do trudnych dla kart żółtych lub zielonych.

3. Składam talię, według zasad:
a. w pierwszej fazie 75-80% łatwych, reszta normalne (chyba, że wylosowane niebieskie karty każą inaczej - trudno, biorę to na klatę),
b. w drugiej fazie daję resztę łatwych, a pozostałe karty pół na pół: normalne i trudne
c. w trzeciej fazie pozostałe karty.

Działa dobrze :)

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: kinioo »

Spoiler:
https://tabletopsupply.co.uk/products/5 ... XcQAvD_BwE
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: KOSHI »

Podrzuci ktoś jakąś strategie na bicie Atla Nachy? Grałem już z kilkoma AO ale w tym przypadku gra mnie rozjeżdża. Generalnie widzę, że trzeba iść wielokierunkowo - zamykanie bram, farmienie wskazówek, farmienie zaklęć, pilnowanie doom tracka bo krótki. Sporo tego jak na jednego przedwiecznego... :( Grałem z Azathothem, Melem, Shub, Yogiem, Abhothem i Syzygy i jakoś gra szła. Raz przegrałem, raz wygrałem ale było widać światełko w tunelu. A tu lipa. Może nie powinienem dobierać losowo badaczy. Już z Shub się przekonałem, że bez ekipy nastawionej na bicie mobków wiele się nie podziała.
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: gogovsky »

KOSHI pisze: 19 gru 2021, 09:24 Podrzuci ktoś jakąś strategie na bicie Atla Nachy? Grałem już z kilkoma AO ale w tym przypadku gra mnie rozjeżdża. Generalnie widzę, że trzeba iść wielokierunkowo - zamykanie bram, farmienie wskazówek, farmienie zaklęć, pilnowanie doom tracka bo krótki. Sporo tego jak na jednego przedwiecznego... :( Grałem z Azathothem, Melem, Shub, Yogiem, Abhothem i Syzygy i jakoś gra szła. Raz przegrałem, raz wygrałem ale było widać światełko w tunelu. A tu lipa. Może nie powinienem dobierać losowo badaczy. Już z Shub się przekonałem, że bez ekipy nastawionej na bicie mobków wiele się nie podziała.
Hmm talie mitów jak składasz total random? Same trudne? Czy skalowane mity?
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Muleq »

KOSHI pisze: 19 gru 2021, 09:24 Podrzuci ktoś jakąś strategie na bicie Atla Nachy? Grałem już z kilkoma AO ale w tym przypadku gra mnie rozjeżdża. Generalnie widzę, że trzeba iść wielokierunkowo - zamykanie bram, farmienie wskazówek, farmienie zaklęć, pilnowanie doom tracka bo krótki. Sporo tego jak na jednego przedwiecznego... :( Grałem z Azathothem, Melem, Shub, Yogiem, Abhothem i Syzygy i jakoś gra szła. Raz przegrałem, raz wygrałem ale było widać światełko w tunelu. A tu lipa. Może nie powinienem dobierać losowo badaczy. Już z Shub się przekonałem, że bez ekipy nastawionej na bicie mobków wiele się nie podziała.
Właśnie jestem na gorąco po rozgromieniu Pająka. Nie mieliśmy chyba jeszcze prostszego zwycięstwa niż dzisiaj :wink: . Kluczem jest dobór bohaterów. Grałem Drakiem więc zaklęcia mogłem odrzucać bez problemów, a dwaj koledzy nastawili się na wskazówki. Dobór mitów jak zwykle totalnie randomowy. To już nasze drugie zwycięstwo z rzędu w tym składzie. Wcześniej gra boleśnie kopała nas po tyłkach ale nic dziwnego skoro współpraca układała się nam tak samo jak w Grze o tron :wink: . Okazuje się, że po prostu gry kooperacyjne nie są dla każdego :wink: .
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: jediwolf »

Muleq pisze: 23 gru 2021, 00:37 Właśnie jestem na gorąco po rozgromieniu Pająka. Nie mieliśmy chyba jeszcze prostszego zwycięstwa niż dzisiaj :wink: . Kluczem jest dobór bohaterów. Grałem Drakiem więc zaklęcia mogłem odrzucać bez problemów, a dwaj koledzy nastawili się na wskazówki. Dobór mitów jak zwykle totalnie randomowy. To już nasze drugie zwycięstwo z rzędu w tym składzie. Wcześniej gra boleśnie kopała nas po tyłkach ale nic dziwnego skoro współpraca układała się nam tak samo jak w Grze o tron :wink: . Okazuje się, że po prostu gry kooperacyjne nie są dla każdego :wink: .
Ja za to właśnie uwielbiam Eldritcha. Tutaj musi być ścisła współpraca, wspólne rozkminianie i planowanie. Każdy musi zrobić swoje, ale również przy tym pomóc innym. Jak dla mnie jeden z najlepszych coopów. Ofc gra potrafi być też mega trudna i irytująca, ale mnie to nie przeszkadza. Jak ktoś się jeszcze zastanawia to polecam przed kupnem sprawdzić, bo wiem, że nie każdemu Eldritch podchodzi :)
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: gogovsky »

Muleq pisze: 23 gru 2021, 00:37
KOSHI pisze: 19 gru 2021, 09:24
trochę oszustwo najpierw są badacze potem przedwieczny:)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Muleq »

Niby racja ale jakie znaczenie ma czy będziesz wybierał bohaterów pod przedwiecznego czy przedwiecznego pod bohaterów?? :wink:
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: KOSHI »

@gogovsky - pogłoski: łatwa i średnia, 3 średnie mity z zielonej lub żółtej talii lub jakiś mix, 3 trudne mity z zielonej lub żółtej talii lub jakiś mix. Reszta mity łatwe.

Dexter pewnie byłby świetny ale dobieranie badaczy pod przedwiecznego mnie nie kręci. Aż tak na wygraniu mi nie zależy. Zresztą chcę pograć różnymi badaczami. Myślałem nad tym, żeby wybrać przedwiecznego i losować 2 badaczy, z których jednego wybieramy a drugiego wsadzamy z powrotem do puli. Byłoby sensowniej.
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: jediwolf »

KOSHI pisze: 23 gru 2021, 16:23 @gogovsky - pogłoski: łatwa i średnia, 3 średnie mity z zielonej lub żółtej talii lub jakiś mix, 3 trudne mity z zielonej lub żółtej talii lub jakiś mix. Reszta mity łatwe.

Dexter pewnie byłby świetny ale dobieranie badaczy pod przedwiecznego mnie nie kręci. Aż tak na wygraniu mi nie zależy. Zresztą chcę pograć różnymi badaczami. Myślałem nad tym, żeby wybrać przedwiecznego i losować 2 badaczy, z których jednego wybieramy a drugiego wsadzamy do puli. Byłoby sprawiedliwiej w obie strony.
My robimy tak, że przedwiecznego wybieramy, natomiast jeśli chodzi o badaczy to każdy gracz losuje 3 z puli (mam wszystkie dodatki, więc badaczy jest ogrom) i z nich musi wybrać swojego bohatera.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: KOSHI »

Przy 3 miałbym zagwozdkę. :lol: A używacie może tych historii badaczy z Masek?
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Muleq »

Tyle że to nie jest tak że wybór badaczy pod przedwiecznego od razy gwarantuje Ci wygrana. Pal licho zdolności ale jak wylosujesz badacza z niska psycha przeciwko przedwiecznemu który powoduje jej utratę to taka gra będzie powodowała więcej frustracji niż satysfakcji. Gra jest wyjątkowo losowa. Jeden zły rzut może spowodować uwięzienie do końca gry ( przypadek z życia wzięty- kolega pociągnął pierwsza kartę w San Francisko i nie opuścił tego miasta do końca gry. Zupełnie nie rozumiem dlaczego mu ta gra nie siadła :wink:), utratę całego zdrowia któremu w żaden sposób nie możesz zapobiec i wiele innych wrednych efektów. Dlatego uważam że nasz sposób jest nie tyle ułatwieniem gry co po prostu wyrównaniem szans :wink: . My to nazywamy profesjonalnym podejściem do gry :wink:
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: gogovsky »

Nie wiem my wybieramy badaczy przed ze wszystkich team musi miec czarodzieja/walczaka/lupkowego i sklepikarza i essa jak to mówi młodzież:D Mity przy 4/4/6 bylby 1 latwy 3 średnie, 2 średnie 2 trudne, 5 trudnych i między nimi zawsze świat kontratakuje :) I zawsze minimum 1 trudna pogłoska. Sklepy tematyczne też gramy zapomniałem.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Pollus89
Posty: 57
Rejestracja: 20 lut 2020, 10:59
Has thanked: 5 times
Been thanked: 17 times

Re: Eldritch Horror (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Post autor: Pollus89 »

jediwolf pisze: 23 gru 2021, 16:26 My robimy tak, że przedwiecznego wybieramy, natomiast jeśli chodzi o badaczy to każdy gracz losuje 3 z puli (mam wszystkie dodatki, więc badaczy jest ogrom) i z nich musi wybrać swojego bohatera.
W mojej grupie gramy tak samo. Jak było mniej dodatków to z 2 badaczy się wybierało. Teraz jak jest ich ok. 50 to z 3. Gramy też zawsze z osobistymi misjami badaczy. Przedwieczny wybierany do czasu aż wszystkich pokonamy, wtedy zaczniemy ich losować i grać na preludia. Ehh szkoda że już gry nie wspierają, chętnie przygarnąłbym kolejne rozszerzenia :)
ODPOWIEDZ