Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Hazegiant
Posty: 239
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Hazegiant »

Dzięki za podrzucenie. Niestety nie znalazłem żadnego arkusza :( A jeżeli chodzi o te przeźroczyste kopułki do miast to normalne że ich nie mam w pudełku?

Mam wersję sklepową z gry bez prądu.
Hazegiant
Posty: 239
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Hazegiant »

Dobra, widzę z drugiej strony tego arkusza co były elementy wieży faktycznie jest to pokazane :D
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: gogovsky »

Hazegiant pisze: 21 lis 2021, 02:47 Dzięki za podrzucenie. Niestety nie znalazłem żadnego arkusza :( A jeżeli chodzi o te przeźroczyste kopułki do miast to normalne że ich nie mam w pudełku?

Mam wersję sklepową z gry bez prądu.
kopułki były do kupienia osobno w kampanii na KS
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: grzeslaw90 »

Graliśmy wczoraj z nowym zestawem kart dodatkowych. Dobrze wychodziły, bo na 5 osób + kilka mielarek łatwo jest przejść przez 2/3 talii. Niestety karty nie wprowadzają żadnej ciekawej rewolucji. Możliwość kupna kart, których część jest kompatybilna jedynie z big boksem to mega słaby ruch ze strony producenta. Powinni dodawać te 3 kafle specjalne do tego zestawu, a tak to trzeba robić 'proxy'...
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: tomb »

grzeslaw90 pisze: 21 lis 2021, 10:14Możliwość kupna kart, których część jest kompatybilna jedynie z big boksem to mega słaby ruch ze strony producenta. Powinni dodawać te 3 kafle specjalne do tego zestawu, a tak to trzeba robić 'proxy'...
Zwróć uwagę, że trzy karty wprowadzające żetony terenu są gratisem do zestawu dodatkowych kart, który miał zawierać pierwotnie 20 kart (18 projektów i 2 korporacje). Trzy karty wprowadzające nowe tereny i będące zamiennikami kart już istniejących, domyślnie zawarte są w big boxie, a umieszczenie ich w zestawie dodatkowym #5 to miły gest ze strony wydawcy.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
bombastik
Posty: 104
Rejestracja: 23 gru 2015, 23:44
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: bombastik »

gogovsky pisze: 21 lis 2021, 02:56
Hazegiant pisze: 21 lis 2021, 02:47 Dzięki za podrzucenie. Niestety nie znalazłem żadnego arkusza :( A jeżeli chodzi o te przeźroczyste kopułki do miast to normalne że ich nie mam w pudełku?

Mam wersję sklepową z gry bez prądu.
kopułki były do kupienia osobno w kampanii na KS
Można dokupić teraz, tak samo jak flotę do kolonii i podest do niepokojów.
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: gogovsky »

bombastik pisze: 21 lis 2021, 15:27
gogovsky pisze: 21 lis 2021, 02:56
Hazegiant pisze: 21 lis 2021, 02:47 Dzięki za podrzucenie. Niestety nie znalazłem żadnego arkusza :( A jeżeli chodzi o te przeźroczyste kopułki do miast to normalne że ich nie mam w pudełku?

Mam wersję sklepową z gry bez prądu.
kopułki były do kupienia osobno w kampanii na KS
Można dokupić teraz, tak samo jak flotę do kolonii i podest do niepokojów.
Nie no jasne, chodziło mi, że ma ich nie być w pudełku, bo był add-onem na KS :)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: hipcio_stg »

Kopułek i tak bym, nie chciał ze względu właśnie na przejrzystość planszy. Rozważałem kiedyś zlecić druk miast i lasów na drukarkach 3d, ale dostępne projekty są gigantyczne. Te z Big Boxa są "'idealne". Niebawem małe malowanie i w drogę. Nie żałuję zakupu. Bardzo podobają mi się od razu dwa banki kostek i małe organizery na kostki graczy.
adicz520
Posty: 32
Rejestracja: 31 maja 2021, 12:42
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: adicz520 »

Siema, kupiłem sobie ostatnio Terraformacje Marsa i tak mnie wciągnęła, że wiem, że chcę skompletować sobie cały możliwy kontent. Z tego co widzę to dodatki są normalnie dostępne, ale wiecie gdzie i czy jeszcze wgl można dokupić zestaw dodatkowy #1, #2 i #3?
prib4
Posty: 218
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: prib4 »

Widziałem na allegro jakąś przedsprzedaż 3 korporacji (produkt dostępny 30 listopada) ale już wyprzedane :(
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: ave.crux »

adicz520 pisze: 29 lis 2021, 00:09 Siema, kupiłem sobie ostatnio Terraformacje Marsa i tak mnie wciągnęła, że wiem, że chcę skompletować sobie cały możliwy kontent.
Może warto byłoby ograć tytuł zanim rzucisz takie stwierdzenia. Często jest tak, że początkowy zachwyt i chęć posiadania wszystkiego do danego tytułu opada, a ty zostajesz z ogromem dodatków, których nigdy nie ograsz. Coś co się sprawdzi na pewno to dwuwarstwowe plansze graczy i dodatek preludium. Resztę polecam dokupić jak już sobie pograsz dłużej.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 212 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Darkstorm »

ave.crux pisze: 29 lis 2021, 08:04
adicz520 pisze: 29 lis 2021, 00:09 Siema, kupiłem sobie ostatnio Terraformacje Marsa i tak mnie wciągnęła, że wiem, że chcę skompletować sobie cały możliwy kontent.
Może warto byłoby ograć tytuł zanim rzucisz takie stwierdzenia. Często jest tak, że początkowy zachwyt i chęć posiadania wszystkiego do danego tytułu opada, a ty zostajesz z ogromem dodatków, których nigdy nie ograsz. Coś co się sprawdzi na pewno to dwuwarstwowe plansze graczy i dodatek preludium. Resztę polecam dokupić jak już sobie pograsz dłużej.
To zapewne kwestia indywidualna. Ja zazwyczaj po pierwszej rozgrywce wiem czy chcę rozwijać dany tytuł i jeszcze się nie pomyliłem :D
A z Marsem miałem tak, że jak pierwszy raz w życiu w niego zagrałem (kolega przyniósł), to na następny dzień pojechałem do sklepu i kupiłem swój egzemplarz z wszystkimi dodatkami jakie były dostępne. To było kilka lat temu i do dziś Mars jest mile widziany na stole :D
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: ave.crux »

Darkstorm pisze: 29 lis 2021, 09:04 To zapewne kwestia indywidualna. Ja zazwyczaj po pierwszej rozgrywce wiem czy chcę rozwijać dany tytuł i jeszcze się nie pomyliłem :D
Zazdraszczam wiedzy analitycznej i trafnego przewidywania. U mnie jest kompletnie odwrotnie, po pierwszej rozgrywce to wiem tyle, czy grało mi się fajnie/niefajnie, więc jestem zmuszony grać dłużej zanim dojdę do wniosku czy gra jest warta dodatków.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: hipcio_stg »

Jak wiadomo, że gra siada to kupuj. Jedyne co polecam to dodawanie NIepokojów jak już na prawdę zna się grę. Potrafi nieźle mieszać i wpływać na długość rozgrywki. Uwielbiam ten dodatek, ale dla mnie postawił grę pod ścianą. Więcej "contentu" chyba bym już nie chciał.
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: gogovsky »

Eee tory planet(szybsze eco plus element rozkminy), infrastruktura z wysokiej orbity(więcej opcji) dodatkowe partie polityczne ze.społeczeństwa( jedność i naukowcy do z zrzygania jak nie.ma innych), czy nowe kafle obiektów do kolonii to jest to czego brakuje w oficjalkach, więcej opcji i róznorodności. Aa zapomniałem jeszcze rynek merkurego so utylizacji mikrobów/chmur/danych.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
adicz520
Posty: 32
Rejestracja: 31 maja 2021, 12:42
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: adicz520 »

Jestem zdecydowany :D Ale nadal nie wiem, czy można jeszcze gdzieś dostać wspomniane zestawy dodatkowe, czy pozostaje tylko z 2 ręki za miliony monet? Tak samo dwuwarstwowe planszetki, widzę, że są dostępne tylko jakieś customowe.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: hipcio_stg »

Dwuwarstwowe planszetki dla mnie są do kitu. Nigdy, ale przenigdy nie mieliśmy problemów z wysypaniem stołu i próbą odtworzenia co tam było. Cały czas jest wachlowanie kostkami po tej planszetce i z płaskiej elegancko się je zsuwa. Łowienie ich z ramek to katorga. Jak już bardzo chcesz to bardziej polecam planszetki do zaznaczania samych przychodów i ilości zdobytych symboli.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: polwac »

Wow :shock:
Dla mnie to jest numer 1 na liście must have jeśli chodzi o TM.
Nie wyobrażam sobie teraz gry na tych papierowych planszetkach, na których co chwile się coś przesuwa i nigdy do końca nie wiadomo jaka powinna tam być tak naprawdę wartość :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: itsthisguyagain »

polwac pisze: 29 lis 2021, 20:12 Wow :shock:
Dla mnie to jest numer 1 na liście must have jeśli chodzi o TM.
Nie wyobrażam sobie teraz gry na tych papierowych planszetkach, na których co chwile się coś przesuwa i nigdy do końca nie wiadomo jaka powinna tam być tak naprawdę wartość :)
Nawet mój kumpel sknera, ma te planszetki dwustronne. Zresztą o beznadziejności oryginałów powinno świadczyć wykwit samoróbek zanim pojawiły się oficjalne.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Nilis »

Jak zaprezentowałem dwuwarstwowe planszetki mojej grupie miłośników Terraformacji Marsa to zostałem od razu wyściskany przez wszystkich
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: hipcio_stg »

Jeżeli ktoś ma mały stół to polecam rozważyć to:
Obrazek

Planszetki u mnie nie przechodzą. Standardowe przetrwały spokojnie 50 partii albo lepiej i nigdy nie było z nimi problemu :D
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: arturmarek »

hipcio_stg pisze: 29 lis 2021, 22:01 Jeżeli ktoś ma mały stół to polecam rozważyć to:
Planszetki u mnie nie przechodzą. Standardowe przetrwały spokojnie 50 partii albo lepiej i nigdy nie było z nimi problemu :D
Do czego te cudaki służą? I jak oszczędzają miejsce na stole?

Ja zagrałem ok. 100 partii na standardowych, papierowych planszetkach. Jakiś czas temu dokupiłem te dwuwarstwowe i rzeczywiście sprzątanie jest trochę niewygodne. Po tylu partiach też raczej się pamięta swoją produkcję.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: hipcio_stg »

arturmarek pisze: 29 lis 2021, 22:35
hipcio_stg pisze: 29 lis 2021, 22:01 Jeżeli ktoś ma mały stół to polecam rozważyć to:
Planszetki u mnie nie przechodzą. Standardowe przetrwały spokojnie 50 partii albo lepiej i nigdy nie było z nimi problemu :D
Do czego te cudaki służą? I jak oszczędzają miejsce na stole?

Ja zagrałem ok. 100 partii na standardowych, papierowych planszetkach. Jakiś czas temu dokupiłem te dwuwarstwowe i rzeczywiście sprzątanie jest trochę niewygodne. Po tylu partiach też raczej się pamięta swoją produkcję.
Te cudaki zwyczajnie pozwalają zagrane karty składać na jedną kupkę (poza tymi ze zniżkami i akcjami). Na planszetce zaznaczasz ile masz zagranych symboli do wymagań, lub tytułów/nagród. Jak ktoś nie ma gdzie rozkładać kart to sporo miejsca można zaoszczędzić.
sleyoo
Posty: 67
Rejestracja: 11 lis 2017, 10:00
Lokalizacja: Mikołów
Has thanked: 26 times
Been thanked: 13 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: sleyoo »

Po około 2 latach wróciłem do partyjki TM.
Tak Jak kiedyś bardzo lubiłem w nią grać tak teraz wiem dlaczego nie grałem dwa lata.
Takiej dawki losowości i szczęścia nie mam w żadnej innej grze.
Bez żalu idzie znów w odstawkę.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: polwac »

Grając raz na dwa lata można pewnie do takiego wniosku dojść...
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
ODPOWIEDZ