Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: japanczyk »

Fiacik pisze: 21 lis 2021, 13:56 Jest sens brać all in do domowego grania? Po materiale Asi wygląda na to, że zróżnicowane postaci ogranicza się do zaledwie kilku kart i odrębnych statów.
Każda postac jest totalnie odmienna - te "kilka kart" to 3 decki chyba po 12 kart każdy z odmiennymi zdolnosciami, ktore definiuja jak grasz dana postacia w ogole i 3 podtypami, ktore wplywaja na to w jaka sciezke idziesz w czasie gry

Ogolnie regrywalnosc podstawki jest so-so, z dodatkowymi postaciami rosnie do tego ze chcesz przetestowac kazda postac - ja zagralem prawie kazda postacia jedna gre, kilkoma chcialbym jeszcze raz zeby inaczej je rozwinac, bo rpzegralem :P
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Kurczu »

Dodam, że w talii początkowej każda postać ma już 3 karty ze swojej talii, każda ma zupełnie inną pasywkę na karcie postaci i jeszcze mają różne początkowe HP, przy niektórych jest spory rozstrzał. Grałem 3 razy, w sumie przewinęło się 5 postaci i każda z nich bardzo różniła się.
Skoro już piszę 😛 to dodam mój główny zarzut do tej gry 😉 Karty graczy (prywatny rynek) zmuszają, aby je kupować cały czas, bo im dalej tym są lepsze i odblokowują dużo nowych, coraz mocniejszych pasywek. Do tego, żeby w ogóle odpalać karty postaci to trzeba kupować karty z rynku wspólnego (każdy skill jest odpalany wraz z kartą podstawową). W konsekwencji talia puchnie, a opcji do trashowania kart jest bardzo mało, więc dociąg kart robi się bardzo losowy 🙁
Xaash
Posty: 6
Rejestracja: 10 cze 2020, 11:49

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Xaash »

Cześć wszystkim.

Czy ktoś ma może otwarty pledge na Gamefound i może dorzucić kopię Deluxe? Czy w ogóle jest jeszcze opcja dostania Deluxe gdziekolwiek, poza 3Trollami?
ArtIO
Posty: 541
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 35 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: ArtIO »

Oryginalny wydawca Diemension Games w ramach kampanii na Gamefound udostępnił ArtBook w wersji elektronicznej:
:arrow: https://www.dropbox.com/s/gdzhg3l1mti5b ... k.pdf?dl=0
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: polwac »

Wygląda na to, że gra nie będzie dostępna w sklepach

Obrazek
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
ArtIO
Posty: 541
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 35 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: ArtIO »

polwac pisze: 22 lis 2021, 18:45 Wygląda na to, że gra nie będzie dostępna w sklepach

Obrazek
Czyli jednak, na początku gdzieś widziałem że jeżeli będzie to wyłącznie w Aleplanszówki.
Gra ma bardzo dobre przyjęcie na Polskim rynku tak że mogą prowadzić sprzedać wyłącznie w swoim sklepie. Chociaż dziwnie że nawet Core Box nie trafi do sklepów.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: polwac »

Na początku mówili, że jeśli gdzieś będzie to tylko w Aleplanszowki.pl, ale dzisiaj wrzucili ten post z informacją, że nie będzie tej gry w sklepach. Pewnie tak dobrze im się sprzedała, że nie ma sensu wrzucać jej do zewnętrznych sklepów.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
promykx
Posty: 248
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: promykx »

Średnio fajna informacja dla kogoś z podstawką jakby chciał szukać dodatków :)
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Emil_1 »

Jeśli prawdą jest to co mówili to nie będzie nigdzie dostępne ( autorzy określili limit kopii. Osobiście to nie chce mi się wierzyć, że autorzy nie chcą więcej zarobić:)
Miłego dnia! :)
ArtIO
Posty: 541
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 35 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: ArtIO »

Emil_1 pisze: 22 lis 2021, 21:50 Jeśli prawdą jest to co mówili to nie będzie nigdzie dostępne ( autorzy określili limit kopii. Osobiście to nie chce mi się wierzyć, że autorzy nie chcą więcej zarobić:)
Przecież teraz gra jest sprzedawana na Gamefound, tak że zarabiają więcej :)
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: manicminer »

Jest też duża szansa że będzie dodruk i nowe rozszerzenie, wskazuje na to nowa karta dodana do nowej maty. Zmieniająca arenę na której się walczy... Stage card.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Mr_Fisq »

Czy gra nie jest przeładowana fanserwisem? (o tym że w grze są same żeńskie postacie nawet nie wspomnę ;) )
Figurki i karty postaci wzbudziły moje obawy w tym zakresie.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Seykan »

Mr_Fisq pisze: 23 lis 2021, 08:59 Czy gra nie jest przeładowana fanserwisem? (o tym że w grze są same żeńskie postacie nawet nie wspomnę ;) )
Figurki i karty postaci wzbudziły moje obawy w tym zakresie.
No właśnie! Myślałem, że jestem jedyny :P Jak patrzę na arty Małej Syrenki to się zastanawiam kto na poważnie będzie w to ze mną grał xd Rozumiem, że gra ma być taka "gamerska", ale to mnie troszkę uwiera.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: polwac »

Mi osobiście się podoba podejście do tematu. Szeroko pojęta "poprawność" już jest naprawdę na absurdalnym poziomie w tych czasach.
W końcu jakiś wydawca pokazał, że nie boi się krytyki i twardo trzyma się konwencji jaką przyjął. Gra wygląda jak wygląda, a jak się komuś nie podoba to niech nie wspiera.
Mam osobiście po dziurki w nosie ludzi, którzy nie dość, że nie kupują danego produktu to jeszcze narzucają swoje widzi mi się i wywierają nacisk na twórców.
Spoiler:
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: japanczyk »

Seykan pisze: 23 lis 2021, 09:05 No właśnie! Myślałem, że jestem jedyny :P Jak patrzę na arty Małej Syrenki to się zastanawiam kto na poważnie będzie w to ze mną grał xd Rozumiem, że gra ma być taka "gamerska", ale to mnie troszkę uwiera.
Mała syrenka to jedyna postac, ktora jest mocno rozneglizowana - podczas kampanii byly do tego zastrzezenia nawet

gra zreszta nie jest specjalnie gamerska - to fajny deckbuilder oczko wyżej niz Star/Hero realms
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Seykan »

japanczyk pisze: 23 lis 2021, 09:15
Seykan pisze: 23 lis 2021, 09:05 No właśnie! Myślałem, że jestem jedyny :P Jak patrzę na arty Małej Syrenki to się zastanawiam kto na poważnie będzie w to ze mną grał xd Rozumiem, że gra ma być taka "gamerska", ale to mnie troszkę uwiera.
Mała syrenka to jedyna postac, ktora jest mocno rozneglizowana - podczas kampanii byly do tego zastrzezenia nawet

gra zreszta nie jest specjalnie gamerska - to fajny deckbuilder oczko wyżej niz Star/Hero realms
Czaję, dzięki.

Co do bycia grą gamerską to po prostu czytałem, że gra jest stylizowana na gry arcade, nie chodziło mi o poziom skomplikowania rozgrywki ;)

Póki co wsparłem "pomimo" wyglądu gry, który mi jednak trochę nie siedzi. Oczywiście nie krytykuję i dla mnie to żaden problem (z wykonaniem, mój gust to inna sprawa;), że tak ta gra wygląda, taki jest zamysł twórców, ot co.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Mr_Fisq »

polwac pisze: 23 lis 2021, 09:13 Gra wygląda jak wygląda, a jak się komuś nie podoba to niech nie wspiera.
Ja właśnie próbuję się dowiedzieć jak wygląda, żeby ocenić czy będę miał z kim grać.
Mi grafiki w TF specjalnie nie przeszkadzają, ale moim współgraczom pewnie bardziej podejdzie Unmatched.

Ja mam w głowie perspektywę figurek do Infinity od Corvus Belli, gdzie lekkie odseksualizowanie wyszło grze na dobre.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Seykan »

Mr_Fisq pisze: 23 lis 2021, 15:17 Ja właśnie próbuję się dowiedzieć jak wygląda, żeby ocenić czy będę miał z kim grać.
Mi grafiki w TF specjalnie nie przeszkadzają, ale moim współgraczom pewnie bardziej podejdzie Unmatched.

Ja mam w głowie perspektywę figurek do Infinity od Corvus Belli, gdzie lekkie odseksualizowanie wyszło grze na dobre.
To chyba najlepiej popatrz sobie na artbook:

https://www.dropbox.com/s/gdzhg3l1mti5b ... k.pdf?dl=0

Takie ilustracje są na kartach.

EDIT: Poprawiony link
Ostatnio zmieniony 23 lis 2021, 15:37 przez Seykan, łącznie zmieniany 1 raz.
Soul_oka
Posty: 167
Rejestracja: 13 gru 2018, 16:12
Has thanked: 71 times
Been thanked: 33 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Soul_oka »

Tyle jest gier pojedynkowych, a jedna zrobią graficznie powiedzmy dla 16+ i już niezadowolenie. Syrenka z Match Girl rządzą😁

A tak po za tym 2 komplety all in zostały 🙂
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Mr_Fisq »

Soul_oka pisze: 23 lis 2021, 15:28 Tyle jest gier pojedynkowych, a jedna zrobią graficznie powiedzmy dla 16+ i już niezadowolenie. Syrenka rządzi 😁
Ja jestem dobre 30+ i mnie takie rzeczy nie bawią na tyle, żebym ich bronił przy planszówkowym stole jak niepodległości.
Nie wyrażam też niezadowolenia. Próbuję ustalić stan faktyczny, ale widzę że w niektórych już samo to powoduje oburzenie :mrgreen:
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
manicminer
Posty: 821
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: manicminer »

Mr_Fisq pisze: 23 lis 2021, 15:44
Soul_oka pisze: 23 lis 2021, 15:28 Tyle jest gier pojedynkowych, a jedna zrobią graficznie powiedzmy dla 16+ i już niezadowolenie. Syrenka rządzi 😁
Ja jestem dobre 30+ i mnie takie rzeczy nie bawią na tyle, żebym ich bronił przy planszówkowym stole jak niepodległości.
Nie wyrażam też niezadowolenia. Próbuję ustalić stan faktyczny, ale widzę że w niektórych już samo to powoduje oburzenie :mrgreen:
Eee to chyba odwrotnie? Praktycznie każda gra jest odseksualizowana i jak się pojawiają kobiece krągłości to jest oburzenie... Zabijanie i agresja jest ok ale zaokrąglona kobieca pierś i pupa już nie.
A co z umięśnionymi męskimi postaciami?one też są seksualnie pociągające dla kobiet...Może odrazu zamieńmy postaci mężczyzn i kobiet w nieokreślonych płciowo chudzielców?
Graficznie TF jest świetny. A na czele syrenka na macie...
Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 lis 2021, 16:30 przez manicminer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Emil_1 »

Jak pokażą ładną panią która nie spodoba się pewnej smutnej grupie to już hurdur (bo wszystkie mają wyglądać jak one). Z kolei facet z bicepsem większym niż głowa, osiemnastopakiem zamiast sześciopaka latającym w samych majtach i walczącym mieczem większym niż on sam to już spoko.
Ale żeby post zaraz nie zniknął w jakimś off-topowym forum to efekty wizualne nie wpływają na rozgrywkę, która podobno jest bardzo przyjemna.
Miłego dnia! :)
ArtIO
Posty: 541
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 35 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: ArtIO »

Soul_oka pisze: 23 lis 2021, 15:28 Tyle jest gier pojedynkowych, a jedna zrobią graficznie powiedzmy dla 16+ i już niezadowolenie. Syrenka z Match Girl rządzą😁

A tak po za tym 2 komplety all in zostały 🙂
Dodali kolejne 70 sztuk z puli podstawki
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: EsperanzaDMV »

ArtIO pisze: 23 lis 2021, 16:50
Soul_oka pisze: 23 lis 2021, 15:28 Tyle jest gier pojedynkowych, a jedna zrobią graficznie powiedzmy dla 16+ i już niezadowolenie. Syrenka z Match Girl rządzą😁

A tak po za tym 2 komplety all in zostały 🙂
Dodali kolejne 70 sztuk z puli samej podstawki
No to jest to chyba potwierdzenie tego, o czym pisałem wcześniej - oznacza, że mają łącznie jakieś 450 pakietów All-in, i przerzucają je swobodnie, bo czemu mieliby tego nie robić, skoro jest zainteresowanie. Pula dodatków dostępnych później do kupienia w sklepie (np. dla osób, które najpierw chciały przetestować podstawkę) dla ewentualnych chętnych się zmniejsza z każdym przerzuceniem podstawek na all-in. Swoją drogą, ciekawe czy taka dysproporcja między podstawką a all-in to nie jest wskazówka dla wydawnictwa, że wycenili pakiet all-in za nisko. Ale bynajmniej nie będę z tego powodu narzekał :D

Jeszcze w temacie samych grafik w tej grze - ja kupiłem tę grę przede wszystkim ze względu na grafiki, wyglądają świetnie. Gdyby ta gra miała pewnie jakiś inny genereyczny setup, to bym nawet nie spojrzał, a tak gra przyciągnęła uwagę, zostałem... i kupiłem.
ArtIO
Posty: 541
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 35 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: ArtIO »

EsperanzaDMV pisze: 23 lis 2021, 17:13
ArtIO pisze: 23 lis 2021, 16:50
Soul_oka pisze: 23 lis 2021, 15:28 Tyle jest gier pojedynkowych, a jedna zrobią graficznie powiedzmy dla 16+ i już niezadowolenie. Syrenka z Match Girl rządzą😁

A tak po za tym 2 komplety all in zostały 🙂
Dodali kolejne 70 sztuk z puli samej podstawki
No to jest to chyba potwierdzenie tego, o czym pisałem wcześniej - oznacza, że mają łącznie jakieś 450 pakietów All-in, i przerzucają je swobodnie, bo czemu mieliby tego nie robić, skoro jest zainteresowanie. Pula dodatków dostępnych później do kupienia w sklepie (np. dla osób, które najpierw chciały przetestować podstawkę) dla ewentualnych chętnych się zmniejsza z każdym przerzuceniem podstawek na all-in. Swoją drogą, ciekawe czy taka dysproporcja między podstawką a all-in to nie jest wskazówka dla wydawnictwa, że wycenili pakiet all-in za nisko. Ale bynajmniej nie będę z tego powodu narzekał :D

Jeszcze w temacie samych grafik w tej grze - ja kupiłem tę grę przede wszystkim ze względu na grafiki, wyglądają świetnie. Gdyby ta gra miała pewnie jakiś inny genereyczny setup, to bym nawet nie spojrzał, a tak gra przyciągnęła uwagę, zostałem... i kupiłem.
Ciekawe czy później na fali HYPE nie wydrukują 1000 kopii tej gry ale już nikt nie będzie chciał jej kupić bo rynek będzie przesycony. Jeżeli chodzi o cenę to jest bardzo podobna do tej na Gamefound.

Jaka jest jakość figurek? Nadają się do pomalowania? Jak gracie to używacie figurek czy standów?
ODPOWIEDZ