Roll Player - zasady, pytania, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
barbados
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:13
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Roll Player

Post autor: barbados »

bajbaj pisze: 30 mar 2021, 21:20 To ja jeszcze tylko na koniec poradzę, że warto wrócić do instrukcji, ponieważ te rzeczy są tam opisane :D Jest również jakby co instrukcja w pdf na stronie Ogry Games http://ogrygames.com/downloads/Roll%20P ... %20web.pdf.
Spoiler:
No to wszystko jasne....
😂
Chciałam tak szybko zacząć grać, że po części poczytałam, po części poleciałam zaraz na koniec co pisze jak zacząć solo.....kawałek filmu na YT jak grać i....zaczęłam grać...a potem takie właśnie niejasności
Na spokojnie jeszcze raz przeczytam to powinnam już wszystko raczej wiedzieć☺️☺️☺️
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: kurdzio »

OgryGames
Otrzymałem najnowszy dodatek i mam dwa pytania/uwagi:

1. Ponad rok temu autor zamieścił poprawki do instrukcji -> https://boardgamegeek.com/thread/244201 ... nge-thread które jednak nie znajdują się one w polskiej wersji. Naprawdę było za późno na zmianę plików w drukarni? Dla zainteresowanych w spojlerze różnice w instrukcjach (jedna dotyczy setupu gry):
Spoiler:
2. Żetony chwały i obrażeń - w instrukcji z Chochlików i Chowańców stoi -> "będą one modyfikować łączną liczbę kości Walki", gdzie w Potworach i Sługusach modyfikowały KOŃCOWY wynik. Jaka wersja jest poprawna? Sprawdziłem angielską instrukcję i uważam że to błąd w polskim tłumaczeniu.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2021, 18:26 przez kurdzio, łącznie zmieniany 1 raz.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Roll Player

Post autor: uyco »

zwróciliście uwagę na zmianę w setup’ie?

w potworach jest: losowo odrzuć odpowiednią liczbę kart z każdego stosu w zależności od liczby graczy.
w chochlikach jest: ułóż stos kart z jedną kropką Na stosie kart z dwiema kropkami, tworząc jeden stos. W zależności od liczby graczy, odrzuć odpowiednią liczbę kart z wierzchu stosu.

tak samo jest w wersji angielskiej, to chyba dość poważna zmiana – będziemy mieli dużo mniej kart z jedną kropką do dyspozycji w grze.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Roll Player

Post autor: Alextasha »

uyco pisze: 22 lis 2021, 13:39 zwróciliście uwagę na zmianę w setup’ie?

w potworach jest: losowo odrzuć odpowiednią liczbę kart z każdego stosu w zależności od liczby graczy.
w chochlikach jest: ułóż stos kart z jedną kropką Na stosie kart z dwiema kropkami, tworząc jeden stos. W zależności od liczby graczy, odrzuć odpowiednią liczbę kart z wierzchu stosu.

tak samo jest w wersji angielskiej, to chyba dość poważna zmiana – będziemy mieli dużo mniej kart z jedną kropką do dyspozycji w grze.
Matejka tłumaczył to na BGG, chyba chodziło o to że często dwukropkowe karty nie miały okazji być grane i ciągle wertowało się tylko pierwsze karty. Także żeby przyspieszyć ten proces to odrzuca się XX kart. Ale mogłam coś przekręcić więc warto zajrzeć na BGG forum o chochlikach
SPRZEDAM >> *click*
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Roll Player

Post autor: kurdzio »

Alextasha pisze: 22 lis 2021, 16:41 Matejka tłumaczył to na BGG, chyba chodziło o to że często dwukropkowe karty nie miały okazji być grane i ciągle wertowało się tylko pierwsze karty. Także żeby przyspieszyć ten proces to odrzuca się XX kart. Ale mogłam coś przekręcić więc warto zajrzeć na BGG forum o chochlikach
O ile się nie mylę to chodziło o zmianę w setupie - odrzucenie większej liczby sługusów przy grze na mniejszą liczbę graczy - właśnie po to by podczas gry była w ogóle szansa zobaczyć 2 kropki w sługusach. Wrzucałem linka na ten temat w moim poprzednim poście.
uyco pisze: 22 lis 2021, 13:39 W zależności od liczby graczy, odrzuć odpowiednią liczbę kart z wierzchu stosu.

tak samo jest w wersji angielskiej, to chyba dość poważna zmiana – będziemy mieli dużo mniej kart z jedną kropką do dyspozycji w grze.
Ta zasada nie powoduje zmiany w grze jako takiej - podczas partii zobaczymy tyle samo kart z 1 kropką jak i z 2 kropkami. W Chochlikach doszły kolejne karty rynku więc ta zmiana w setupie jest naturalna.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Roll Player

Post autor: Alextasha »

O sługusach był osobny temat. To o czym ja mówię było tutaj https://boardgamegeek.com/thread/251769 ... card-setup

Ostatni komentarz od Matejki
Basically, removing cards from the 2-dot decks increases setup time, and just leaving them at the bottom of the deck, where folks rarely get to them doesn't make a significant impact on gameplay. Yeah, it limits abilities like the Druid, and Move Silently, but by the time we got to Fiends & Familiars, I was looking for ways to speed up setup, so we made the change.
SPRZEDAM >> *click*
gRamzel
Posty: 9
Rejestracja: 25 mar 2018, 23:41
Has thanked: 4 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: gRamzel »

Hej,
Siadam dziś do pierwszej partii, od razu ze wszystkimi dodatkami. Mam przy tej okazji kilka pytań.

1. Przewinęło mi się gdzieś info, chyba nawet w tym wątku, że instrukcja do drugiego dodatku jest nieaktualna, bo grając ze wszystkimi dodatkami powinno się odrzucać w setupie 18, a nie 10 kart Sługusów. Tymczasem w instytucji na stronie oryginalnego wydawcy też wciąż jest informacja o 10, a nie 18 kartach. To jak to jest ostatecznie?

2. Na jednej z kart brakuje dwóch kropek pod kosztem (pająk). Czy są jeszcze jakieś błędy w druku odnalezione?

3. Karty promo. Zdaje się, że jest 1 karta Rynku z jedną kropką i 2 karty Sługusów z jedną kropką. Uwzględniacie to podczas odrzucania kart z talii w setupie, tak by w taliach były prawilne liczby kart jednokropkowych?

PS Na Steam jest RP we wczesnym dostępie. Gracie?
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: kurdzio »

Spoiler:
1. Spójrz na moje posty wyżej, jest wyjaśnienie z bgg, odrzucamy 18 kart
2. Innych błędów nie kojarzę
3. Nie uwzględniam
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Lukaszews11
Posty: 7
Rejestracja: 15 sie 2022, 13:31
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Roll Player

Post autor: Lukaszews11 »

bajbaj pisze: 30 mar 2021, 21:20 To ja jeszcze tylko na koniec poradzę, że warto wrócić do instrukcji, ponieważ te rzeczy są tam opisane :D Jest również jakby co instrukcja w pdf na stronie Ogry Games http://ogrygames.com/downloads/Roll%20P ... %20web.pdf.
Spoiler:
Dzięki za rozwiązanie :mrgreen: :)
Lubie grać w gry :)
ODPOWIEDZ