Brazil: Świt Imperium (Zé Mendes)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

detrytusek pisze: 08 lis 2021, 09:48
Dr. Nikczemniuk pisze: 08 lis 2021, 09:45
detrytusek pisze: 08 lis 2021, 09:19 A to nie jest tak, że jak ktoś zrealizuje jako pierwszy kartę epoki to nikt inny już tego nie zrobi i to jest ta wystarczająca kara?
Każdy następny gracz może zrealizować swoją kartę epoki.
Wyjaśnij proszę jak to działa. Kiedy może je zrealizować? Kiedykolwiek? Ktoś może być w epoce III, a ktoś w I ?
W swojej turze. Tak, gracze mogą być w różnych epokach. W twoim przykładzie gracz będąc w pierwszej epoce może realizować karty epok I-III w dowolnej kolejności.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: detrytusek »

Wyjątkowo dziwne rozwiązanie i klimatycznie bezsensowne.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

detrytusek pisze: 08 lis 2021, 10:01 Wyjątkowo dziwne rozwiązanie i klimatycznie bezsensowne.
Jak to w grach euro bywa :wink:
Odnośnie tych kart to jeszcze mnie zastanawia czy jest opcja zrealizowania kilku kart w swojej turze, czy tylko jednej?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Leser »

detrytusek pisze: 08 lis 2021, 09:48
Dr. Nikczemniuk pisze: 08 lis 2021, 09:45
detrytusek pisze: 08 lis 2021, 09:19 A to nie jest tak, że jak ktoś zrealizuje jako pierwszy kartę epoki to nikt inny już tego nie zrobi i to jest ta wystarczająca kara?
Każdy następny gracz może zrealizować swoją kartę epoki.
Wyjaśnij proszę jak to działa. Kiedy może je zrealizować? Kiedykolwiek? Ktoś może być w epoce III, a ktoś w I ?
Era jest jedna dla wszystkich. Karty misji można realizować niezależnie od bieżącej ery. Ot pierwsze zagranie misji pierwszej ery kończy pierwszą erę (nikt nie zagra wcześniej misji ery II, bo jej wymagania obejmują elementy odblokowane w tej erze), pierwsze zagranie misji ery II kończy tę erę, pierwsze zagranie misji ery III kończy grę.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Ardel12 »

Nie jest tak, że wszyscy gracze są w różnych epokach. Jeśli jeden gracz ukończy kartę misji i przejdzie do kolejnej epoki, to wszyscy gracze też do niej przechodzą(dostają nowy znacznik, mogą budować budynki z nowej epoki itd.). Kiedy jesteśmy w drugiej epoce, pozostali gracze mogą dalej zrealizować pierwszą kartę misji jak i drugą i to w dowolnej kolejności. Tak samo jest w trzeciej epoce, tylko tutaj wykonanie 3 karty misji zakończy nam grę.
Dr. Nikczemniuk pisze: 08 lis 2021, 10:06 Odnośnie tych kart to jeszcze mnie zastanawia czy jest opcja zrealizowania kilku kart w swojej turze, czy tylko jednej?
Zasady mówią o karcie misji, ale nie jest jasno wskazane, czy można wykonać dokładnie jedną kartę misji na turę czy więcej. W ENG jest pkt, że można ukończyć ile misji się chce:
"Mission cards from previous Eras can still be completed! In this case,
only items 1) and 2) apply. Players may complete as many Missions as possible!"
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: litk »

Ktoś może być w epoce III, a ktoś w I ?
No nie, zmiana epoki dotyczy wszystkich graczy.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

litk pisze: 08 lis 2021, 11:08
Ktoś może być w epoce III, a ktoś w I ?
No nie, zmiana epoki dotyczy wszystkich graczy.
Racja, wszyscy są w tej samej erze np.III, natomiast mogą mieć zrealizowane różne karty misji, tak jak to opisał Leser.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
traxek
Posty: 104
Rejestracja: 16 sty 2010, 12:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: traxek »

Ja natomiast mam zapytanie o nieścisłość w opisie zasad (być może to jest błąd w instrukcji).
Otóż w instrukcji budynek Tartak można postawić wydając na zbudowanie jego trzcinę cukrową. Natomiast na planszetkach graczy jest narysowane trzcina cukrowa/ziarna kawy. I która to prawidłowa opcja? Prawdopodobnie na planszetkach jest prawidłowa.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Leser »

traxek pisze: 16 lis 2021, 20:00 Ja natomiast mam zapytanie o nieścisłość w opisie zasad (być może to jest błąd w instrukcji).
Otóż w instrukcji budynek Tartak można postawić wydając na zbudowanie jego trzcinę cukrową. Natomiast na planszetkach graczy jest narysowane trzcina cukrowa/ziarna kawy. I która to prawidłowa opcja? Prawdopodobnie na planszetkach jest prawidłowa.
Na planszetkach jest prawidłowa.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Aras
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2020, 21:40
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Aras »

Zastanawiam się nad tą gra. Mam Scythe i wiele elementów z Brazil przypomina mi tę grę. Czy ktoś grał w obie gry i ma jakieś porównanie? Czy warto inwestować w Brazil mając Scythe na półce?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Leser »

Jak zwykle jestem tu za późno, no ale oficjalnie. Przewoźnik trochę sobie z nami "zażartował" (pozwolę sobie nie wchodzić w szczegóły) i stąd obsuw premiery. Żeby już już nie przedłużać epopei brazylijskiej postanowiliśmy uruchomić przedsprzedaż pomimo obiekcji, o których pisałem wcześniej. Jeszcze dziś oferty powinny pojawić się w większości sklepów.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: yoyocmg »

Czy coś wiadomo jak to chodzi na dwóch graczy?
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Seykan »

Podbijam pytanie o rozgrywkę we dwie osoby :)
enrico2000
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2020, 21:35
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: enrico2000 »

Właśnie mam dylemat. Szukam gry "mini cywilizacyjnej" gdyż w tytuły typu CoC moja ekipa nie zagra. Od razu zauważyłem Brazil. Wygląda na tytuł dość przystępny. Jednak na ten moment dość mało informacji jak przebiega rozgrywka.
Jednak cena jest tak atrakcyjna, że chyba zaryzykuję i zobaczymy czy było warto. Zawartość robi wrażenie.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: seki »

Seykan pisze: 22 lis 2021, 17:31 Podbijam pytanie o rozgrywkę we dwie osoby :)
Za dużo odpowiedzi nie dostaniesz bo ogólnie w internecie niewiele osób piszę cokolwiek o rozgrywce. Generalnie gra się skaluje. Instrukcja skaluje grę również do rozgrywek dwuosobowych. Ilość graczy mocno wpływa na to jak ciasno robi się na mapie ale tutaj ustawiasz kafle terenu w zależności od ilości graczy (w instrukcji masz 2 propozycje dla 2 graczy) więc uważam, że powinno być dobrze. W rozgrywce na kilku graczy możesz w swoim rejonie czuć się niezagrożony jeśli akurat przeciwnicy skupią się na innych rywalach. Przy grze na 2 graczy, strata budynku rywala jest Twoim zyskiem więc do konfliktów zapewne będzie dochodzić często.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: dwaduzepe »

itsthisguyagain pisze: 22 lis 2021, 20:10
enrico2000 pisze: 22 lis 2021, 19:32 Właśnie mam dylemat. Szukam gry "mini cywilizacyjnej" gdyż w tytuły typu CoC moja ekipa nie zagra. Od razu zauważyłem Brazil. Wygląda na tytuł dość przystępny. Jednak na ten moment dość mało informacji jak przebiega rozgrywka.
Jednak cena jest tak atrakcyjna, że chyba zaryzykuję i zobaczymy czy było warto. Zawartość robi wrażenie.
Ja miałem już odłożoną kasę na CoC ale kumpel i żona (niezależnie) przekonali mnie, że kupię kolejnego półkownika bo w życiu nie znajdę ludzi, żeby w CoC grać (tym bardziej że mam małe pięćsetplusełki). Właśnie zamiast CoC już kupiłem Brazil.
nie uzyles argumentu ostatecznego, ze bedziesz w to z nimi gral jak dorosna?
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: itsthisguyagain »

dwaduzepe pisze: 22 lis 2021, 20:14
itsthisguyagain pisze: 22 lis 2021, 20:10
enrico2000 pisze: 22 lis 2021, 19:32 Właśnie mam dylemat. Szukam gry "mini cywilizacyjnej" gdyż w tytuły typu CoC moja ekipa nie zagra. Od razu zauważyłem Brazil. Wygląda na tytuł dość przystępny. Jednak na ten moment dość mało informacji jak przebiega rozgrywka.
Jednak cena jest tak atrakcyjna, że chyba zaryzykuję i zobaczymy czy było warto. Zawartość robi wrażenie.
Ja miałem już odłożoną kasę na CoC ale kumpel i żona (niezależnie) przekonali mnie, że kupię kolejnego półkownika bo w życiu nie znajdę ludzi, żeby w CoC grać (tym bardziej że mam małe pięćsetplusełki). Właśnie zamiast CoC już kupiłem Brazil.
nie uzyles argumentu ostatecznego, ze bedziesz w to z nimi gral jak dorosna?
Mam już pełen sztab półkowników
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Seykan »

seki pisze: 22 lis 2021, 19:43
Seykan pisze: 22 lis 2021, 17:31 Podbijam pytanie o rozgrywkę we dwie osoby :)
Za dużo odpowiedzi nie dostaniesz bo ogólnie w internecie niewiele osób piszę cokolwiek o rozgrywce. Generalnie gra się skaluje. Instrukcja skaluje grę również do rozgrywek dwuosobowych. Ilość graczy mocno wpływa na to jak ciasno robi się na mapie ale tutaj ustawiasz kafle terenu w zależności od ilości graczy (w instrukcji masz 2 propozycje dla 2 graczy) więc uważam, że powinno być dobrze. W rozgrywce na kilku graczy możesz w swoim rejonie czuć się niezagrożony jeśli akurat przeciwnicy skupią się na innych rywalach. Przy grze na 2 graczy, strata budynku rywala jest Twoim zyskiem więc do konfliktów zapewne będzie dochodzić często.
Ehh, tak też myślałem. W sumie tylko to mnie wstrzymuje od zakupu, zawsze przed oglądam rozgrywki na YT, a tutaj nie ma takiej możliwości. Ba, nawet recenzji jest bardzo mało. Więc chyba mimo wszystko póki co dam sobie na wstrzymanie.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: grzeslaw90 »

Ja osobiście się wstrzymuję. Brak gejplejów na YT to dla mnie czerwona flaga. Z recenzjami jak z papierem - wszystko przyjmie.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1625
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: nidhog »

Są gameplaye z kwietnia i to nawet kilka. niestety (dla mnie) po portugalsku.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: japanczyk »

Dyskusja o cenie tutaj viewtopic.php?p=1416213#p1416213

Nie rozumiem jak mozna nastukac 20 postow ze tu jest taka cena a gdzie indziej inna, kazdy ma dostep do planszove i i-szopa
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Leser »

Obywateli Warszawy i przyległości zapraszam do tematu w dziale spotkań. W najbliższy piątek organizuję przedpremierowe granie w Brazila.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Błysk »

Ja tam obejrzałem unboxing, materiał z onTable, kilka obcojęzycznych, przeczytałem interesujące mnie części instrukcji i stwierdziłem, że biorę. Gra ma potencjalnie wszystko, żeby mi się spodobać i w zasadzie być tym, czym Scythe nie był, a chciałem by był ;)
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: Largo »

Granie się odbyło :D ? Jakieś nowe opinie?
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: XLR8 »

Largo pisze: 27 lis 2021, 09:15 Granie się odbyło :D ? Jakieś nowe opinie?
Słabiutko w tym zakresie, ale tak jak nie biorę nigdy gier w ciemno, tak tutaj zaryzykuję. Na papierze wygląda jak ciekawszy Scythe, a cena jest jest bardzo zachęcająca.
Niestety Scythe mimo pierwszych zachwytów po kilkunastu partiach wyleciał z kolekcji, bo tak naprawdę można było sobie zaprogramować pół gry.
ODPOWIEDZ