Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: flissak »

Już nie znajdziesz wymienionych przez Cb scenariuszy. Wiem, bo poświęciłem dziś 2h na szukanie. Jest tylko Hotel, psi/koci dodatek i ten scenariusz na wiele osób.
Co do tego jak zacząć, to koledzy kilka postów wyżej pomogli mi zdecydować: Nowy core set+ najnowszy cykl. Potem będę kupował jak leci te nowsze wersje.
Awatar użytkownika
equiv
Posty: 45
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:56
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: equiv »

flissak pisze: 19 lis 2021, 22:26 Już nie znajdziesz wymienionych przez Cb scenariuszy. Wiem, bo poświęciłem dziś 2h na szukanie. Jest tylko Hotel, psi/koci dodatek i ten scenariusz na wiele osób.
Co do tego jak zacząć, to koledzy kilka postów wyżej pomogli mi zdecydować: Nowy core set+ najnowszy cykl. Potem będę kupował jak leci te nowsze wersje.
A w takim razie planowany jest dodruk? Albo czy FFG poinformowało czy cokolwiek będzie odświeżało z tymi scenariuszami? Obstawiam, że pewnie i tak nic nie wiadomo 8)
Bo trochę boli wchodzić w coś czego i tak się nie skompletuję, a marzy mi się taka drewniana skrzynia wypełniona wszystkim co tylko się da z Arkham.
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Dazir »

Jezeli masz możliwość kupić teraz Powroty i pasują Ci do cykli to dlaczego tego nie zrobić. Faktycznie znalezienie niektórych w wersji PL czasami graniczy z cudem.
Co do scenariuszy standalone to polecam zwłaszcza te, które można wpleść w kampanie (wszystkie poza labiryntem zdaje się). W szczególności Hotel - świetny i regrywalny scenariusz! Pozostałe mają też dobre oceny więc bierz jak są. W wersji PL również większość bardzo trudna do znalezienia.
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: flissak »

equiv pisze: 19 lis 2021, 22:35 A w takim razie planowany jest dodruk? Albo czy FFG poinformowało czy cokolwiek będzie odświeżało z tymi scenariuszami? Obstawiam, że pewnie i tak nic nie wiadomo 8)
Bo trochę boli wchodzić w coś czego i tak się nie skompletuję, a marzy mi się taka drewniana skrzynia wypełniona wszystkim co tylko się da z Arkham.
Nie wiem, ale jestem czujny na te informacje. Jak się dowiem to napisze tutaj i Cb proszę o to samo ;D
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Dodruki są systematycznie ogłaszane, swego czasu galakta zapowiadała chyba z 4 cykle, talie badaczy i hotel. Z tej listy zostal ostatni cykl (przerwany krąg) ktory czeka na dodruk. Poźniej obstawiam że będą kolejne, jednak termin i co to bedzie zależy od FFG.

Na Fb jest sporo osób ktore weszly w gre stosunkowo niedawno i uzbieraly calosc. Czasem trzeba czekac na dodruk a czesto pojawia sie oferta kupna duzej kolekcji w dobrej cenie na fb.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: flissak »

Powiedzcie, czy to nowe kampanijne rozszerzenie badaczy jest ekwiwalentem 5 kupionych pojedynczych talii poszukiwaczy, czy te pojedyncze mają lepszą zawartość?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

flissak pisze: 20 lis 2021, 12:08 Powiedzcie, czy to nowe kampanijne rozszerzenie badaczy jest ekwiwalentem 5 kupionych pojedynczych talii poszukiwaczy, czy te pojedyncze mają lepszą zawartość?
5 decków badaczy ma trochę większą wartość pod kątem kart ale ma duzo gorszy stosunek cena/zawartość. Nadal obstaje przy tym żeby kupić nową podstawke + badaczy z Na krawedzi i kampanie na krawedzi. Jak siadzie i stwierdzisz że chcesz więcej to Dunwich lub Carcosse(która jest najlepsza kampania) i tu pozostanie pytanie czy czekać na ewentualną polską nowa wersje w nadziej ze będzie i będzie w przeciągu roku - dwóch czy brać stara wersję póki jest do dostania :-P tym jednak będziesz się głowił jak już wymeczysz podstawke i na krawedzi ziemii. Oczywiscie jak chcesz się bardziej wgłębić w budowanie decków. Już na starcie to kupno decków badaczy jest spoko pomysłem ale jako dodatkowo do na krawedzi ziemii a nie zamiast bo Na krawedzi za 130-140zl to jest super oferta za tą ilość kart.
Podstawowe pytanie czy należysz do sekty Horroru w Arkham na FB? Bo tam siedzą wszyscy prawdziwi kultyści :-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Golfang »

No właśnie ktoś wie kiedy mają wydać zestaw kampanijny Na krawędzi ziemi?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Golfang pisze: 20 lis 2021, 14:09 No właśnie ktoś wie kiedy mają wydać zestaw kampanijny Na krawędzi ziemi?
Może być w każdej chwili. Najprawdopodobniej grudzień-styczeń. Angielska wersja już pojawia się na świecie.
Muszą się spieszyć bo wiosna bedzie przecież kolejna paczka z badaczami od kolejnej kampanii.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Bysztel
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2020, 23:39
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Bysztel »

Zorak pisze: 20 lis 2021, 07:36 Dodruki są systematycznie ogłaszane, swego czasu galakta zapowiadała chyba z 4 cykle, talie badaczy i hotel.
A czy dodruki mają jakiś przewidywalny harmonogram? Konkretnie chodzi mi o cykl Innsmouth, przy którym zaspałem. Da się wywróżyć, kiedy jakiś dodruk się pojawi?

Zakładam, że wprowadzenie nowego formatu nic nie zmienia i na razie będą kontynuowane dodruki "po staremu"?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Bysztel pisze: 20 lis 2021, 14:37
Zorak pisze: 20 lis 2021, 07:36 Dodruki są systematycznie ogłaszane, swego czasu galakta zapowiadała chyba z 4 cykle, talie badaczy i hotel.
A czy dodruki mają jakiś przewidywalny harmonogram? Konkretnie chodzi mi o cykl Innsmouth, przy którym zaspałem. Da się wywróżyć, kiedy jakiś dodruk się pojawi?

Zakładam, że wprowadzenie nowego formatu nic nie zmienia i na razie będą kontynuowane dodruki "po staremu"?
Innsmouth to duża niewiadoma. Było rzucone ze dodrukuja ale bez żadnych konkretów. Ich harmonogram zależy od widzimisię Galakty i terminów FFG. Z Innsmouth dochodzi kwestia czy zamówili już dodruk po staremu czy nie i teraz zdecyduja się czekać na nową wersje Innsmouth..
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Bysztel
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2020, 23:39
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Bysztel »

brazylianwisnia pisze: 20 lis 2021, 15:22
Bysztel pisze: 20 lis 2021, 14:37
Zorak pisze: 20 lis 2021, 07:36 Dodruki są systematycznie ogłaszane, swego czasu galakta zapowiadała chyba z 4 cykle, talie badaczy i hotel.
A czy dodruki mają jakiś przewidywalny harmonogram? Konkretnie chodzi mi o cykl Innsmouth, przy którym zaspałem. Da się wywróżyć, kiedy jakiś dodruk się pojawi?

Zakładam, że wprowadzenie nowego formatu nic nie zmienia i na razie będą kontynuowane dodruki "po staremu"?
Z Innsmouth dochodzi kwestia czy zamówili już dodruk po staremu czy nie i teraz zdecyduja się czekać na nową wersje Innsmouth..
To w ogóle jest najczarniejszy scenariusz, bo w praktyce oznaczałby pewnie czekanie do 2023.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Bysztel pisze: 20 lis 2021, 14:37
Zorak pisze: 20 lis 2021, 07:36 Dodruki są systematycznie ogłaszane, swego czasu galakta zapowiadała chyba z 4 cykle, talie badaczy i hotel.
A czy dodruki mają jakiś przewidywalny harmonogram? Konkretnie chodzi mi o cykl Innsmouth, przy którym zaspałem. Da się wywróżyć, kiedy jakiś dodruk się pojawi?

Zakładam, że wprowadzenie nowego formatu nic nie zmienia i na razie będą kontynuowane dodruki "po staremu"?
Nic nie wiadomo bo Inns to najnowszy z cykli. Obstawiam że będzie ale kiedy FFG ogłosi dodruk międzynarodowy to ciężko powiedzieć.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: flissak »

brazylianwisnia pisze: 20 lis 2021, 14:02 5 decków badaczy ma trochę większą wartość pod kątem kart ale ma duzo gorszy stosunek cena/zawartość. Nadal obstaje przy tym żeby kupić nową podstawke + badaczy z Na krawedzi i kampanie na krawedzi. Jak siadzie i stwierdzisz że chcesz więcej to Dunwich lub Carcosse(która jest najlepsza kampania) i tu pozostanie pytanie czy czekać na ewentualną polską nowa wersje w nadziej ze będzie i będzie w przeciągu roku - dwóch czy brać stara wersję póki jest do dostania :-P tym jednak będziesz się głowił jak już wymeczysz podstawke i na krawedzi ziemii. Oczywiscie jak chcesz się bardziej wgłębić w budowanie decków. Już na starcie to kupno decków badaczy jest spoko pomysłem ale jako dodatkowo do na krawedzi ziemii a nie zamiast bo Na krawedzi za 130-140zl to jest super oferta za tą ilość kart.
Podstawowe pytanie czy należysz do sekty Horroru w Arkham na FB? Bo tam siedzą wszyscy prawdziwi kultyści :-)
Tak, właśnie pytałem o to mając już swoje przemyślenia na ten temat i kupione rozszerzenie z na krawędzi razem z Hotelem ;D Chciałem się upewnić co do zawartości tych dodatkowych badaczy, bo zawsze mógłbym ich domówić razem z podstawką i kampanią- dzięki za wybicie mi tego na razie z głowy, bo w tym miesiącu już za dużo nakupowałem i zakończyłem dzisiaj wyczekiwanym od dawna Pax Pamirem ;p Jest szansa, że wszystkie odnawiane rozszerzenia będą miały taką zawartość badaczy w podobnej cenie i wtedy bez sensu byłoby przepłacać. Mam nadzieję, że będzie to moje odkrycie roku i odnajdę w tej grze klimat prosto z książek. Na moje nieszczęście ulubione opowiadanie, kwintesencja tego czego szukam w opowiadaniach grozy; "Widmo nad Isnnsmouth" jest jednym z ostatnich cykli ;C
Dzięki za zaproszenie, na pewno zajrzę!
Mr. X
Posty: 15
Rejestracja: 27 lip 2017, 11:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr. X »

brazylianwisnia pisze: 17 lis 2021, 12:55 Jeśli kogoś interesuje to poniżej wskazówka dotyczącą kolejnej kampanii(info z księgi kampanii EotE):
Spoiler:
Kolejnej po Antarktydzie? Obstawiam Egipt i Czarnego Faraona, ewentualnie Oceania, a więc R'lyeh i Cthulhu (ale to drugie chyba by oznaczało finał, jeśli chodzi o cykle... a tu coś o Shub-Niggurath czy Chaugnar Faugnie powinno jeszcze się pojawić)

Mnie teraz (po skompletowaniu wszystkich cykli do "Przerwanego kręgu" włącznie) interesuje dodruk "Pożeraczy snów". Ciekawe, czy pojawi się w starej, czy już nowej - dwupudełkowej formie.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: zakwas »

Mr. X pisze: 22 lis 2021, 12:40
brazylianwisnia pisze: 17 lis 2021, 12:55 Jeśli kogoś interesuje to poniżej wskazówka dotyczącą kolejnej kampanii(info z księgi kampanii EotE):
Spoiler:
Kolejnej po Antarktydzie? Obstawiam Egipt i Czarnego Faraona, ewentualnie Oceania, a więc R'lyeh i Cthulhu (ale to drugie chyba by oznaczało finał, jeśli chodzi o cykle... a tu coś o Shub-Niggurath czy Chaugnar Faugnie powinno jeszcze się pojawić)

Mnie teraz (po skompletowaniu wszystkich cykli do "Przerwanego kręgu" włącznie) interesuje dodruk "Pożeraczy snów". Ciekawe, czy pojawi się w starej, czy już nowej - dwupudełkowej formie.
Wszystkie dodruki już raczej w nowej formule się terasz będą pojawiać. Co też jest pewnie drobnym, ale dodatkowym obciążeniem dla wydawnictwa, bo będzie je trzeba przygotować.
zacchu
Posty: 9
Rejestracja: 26 sie 2018, 21:27
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: zacchu »

W grudniu ma trafić do magazynów Corebox na 4 graczy i rozszerzenie kampanijne Na Krawędzi Ziemi - oficjalne info z fp Galakty sprzed chwili.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Jakby ktoś szukał cyklu Przerwany Krąg:
https://www.planszomania.pl/black-frida ... Krag-.html
480 razem z Powrotem to megaokazja IMHO.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Galakta zapowiedziała dodruk cyklu Dunwich w tej nowej formule, dwóch pudełek.

To ciekawy ruch, wydaje się, że liczą na swoisty "restart" gry i to, że dzięki nowej formule dużo nowych graczy "ruszy w Arkham" i po podstawce od razu zakupi Dunwich.
Musi im to naprawdę dobrze schodzić, wszak to już zdaje się trzeci dodruk tej kampanii, drugi w ciągu roku (nie kalendarzowego, tylko po prostu roku).
Mam nadzieję, że dobrze sobie to wszystko liczą (Dunwich jest cały czas dostępny w sklepach z tego jesiennego druku) i że nie przesadzą z zagęszczeniem Dunwichów na rynku, bo to by źle wróżyło kolejnym kampaniom.
Z drugiej strony, to może być też dobra wiadomość dla graczy, ponieważ niewykluczone że jak zobaczą to sklepy, to będą chciały sprzedawać mythosy i kampanie wydawane "po staremu" jak najszybciej, a w każdym razie na tyle szybko, żeby zdążyć przed zapowiedzią dodruku. Czyli obniżą ceny mythosów, zamiast stopniowo podwyższać, jak było dotąd :-) .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Szczególnie ze Dunwich to najnudniejsza kampania i raczej odradzam gdy jest możliwość kupienia innej. Ciekawi mnie jakie ceny będą osiągać mythoski i używane stare kampanie. Tutaj bym upatrywał szansy na świetne okazje. Dotychczas za kampanie trzeba było zapłacić 400zl a teraz pewnie będą się pojawiać uzywki starego formatu za 200-250zl skoro nówka nowego formatu to będzie 320-330zl(uzywka pewnie 250-300).
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Najnudniejsza, ale najprostsza mechanicznie, no i jest sporo mocnych kart Badaczy. Poza tym 2 pierwsze misje i pociąg są bardzo fajne. Wolę je dajmy na to od dwóch dość mozolnych misji z Carcosy: w bibliotece i tej z Organistą.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Evokenx »

Kurde, a ja kupiłem deluxa Pożeraczy Snów mając nadzieję, że w końcu dodrukują mythoski z tego cyklu tak jak zapowiadali. Ale teraz widzę, że jak już dodrukują Pożeraczy Snów to na pewno tym nowym formatem i zostanę wtedy z bezsensownym deluxem... :x
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

brazylianwisnia pisze: 01 gru 2021, 07:53 Szczególnie ze Dunwich to najnudniejsza kampania i raczej odradzam gdy jest możliwość kupienia innej. Ciekawi mnie jakie ceny będą osiągać mythoski i używane stare kampanie. Tutaj bym upatrywał szansy na świetne okazje. Dotychczas za kampanie trzeba było zapłacić 400zl a teraz pewnie będą się pojawiać uzywki starego formatu za 200-250zl skoro nówka nowego formatu to będzie 320-330zl(uzywka pewnie 250-300).
IMO Dunwich to super start dla kogoś kto zaczyna, ukończył podstawkę i chce więcej. Inaczej się na to patrzy z perspektywy 5-6 cykli ale dla nowych osób ogarniecie takiego przerwanego kręgu i masy triggerow czy zapomnianej ery moze zakończyć się wycofaniem z gry. Dodatkowo karty z tego cyklu ładnie wspierają podstawowe archetypy badaczy.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Zorak pisze: 01 gru 2021, 18:27
brazylianwisnia pisze: 01 gru 2021, 07:53 Szczególnie ze Dunwich to najnudniejsza kampania i raczej odradzam gdy jest możliwość kupienia innej. Ciekawi mnie jakie ceny będą osiągać mythoski i używane stare kampanie. Tutaj bym upatrywał szansy na świetne okazje. Dotychczas za kampanie trzeba było zapłacić 400zl a teraz pewnie będą się pojawiać uzywki starego formatu za 200-250zl skoro nówka nowego formatu to będzie 320-330zl(uzywka pewnie 250-300).
IMO Dunwich to super start dla kogoś kto zaczyna, ukończył podstawkę i chce więcej. Inaczej się na to patrzy z perspektywy 5-6 cykli ale dla nowych osób ogarniecie takiego przerwanego kręgu i masy triggerow czy zapomnianej ery moze zakończyć się wycofaniem z gry. Dodatkowo karty z tego cyklu ładnie wspierają podstawowe archetypy badaczy.
Ja bym jednak polecał Carcosse na start i nowy cykl też ponoc jest dobrym punktem rozpoczęcia przygody z Arkham. Jak zapoznawać się z gra to z konkretnym cyklem. Nowa podstawka ma już więcej ważnych kart a nowy system wydawniczy umożliwia zakup kart gracza z Dunwich bez kampanii na sam początek.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

brazylianwisnia pisze: 01 gru 2021, 18:34
Zorak pisze: 01 gru 2021, 18:27
brazylianwisnia pisze: 01 gru 2021, 07:53 Szczególnie ze Dunwich to najnudniejsza kampania i raczej odradzam gdy jest możliwość kupienia innej. Ciekawi mnie jakie ceny będą osiągać mythoski i używane stare kampanie. Tutaj bym upatrywał szansy na świetne okazje. Dotychczas za kampanie trzeba było zapłacić 400zl a teraz pewnie będą się pojawiać uzywki starego formatu za 200-250zl skoro nówka nowego formatu to będzie 320-330zl(uzywka pewnie 250-300).
IMO Dunwich to super start dla kogoś kto zaczyna, ukończył podstawkę i chce więcej. Inaczej się na to patrzy z perspektywy 5-6 cykli ale dla nowych osób ogarniecie takiego przerwanego kręgu i masy triggerow czy zapomnianej ery moze zakończyć się wycofaniem z gry. Dodatkowo karty z tego cyklu ładnie wspierają podstawowe archetypy badaczy.
Ja bym jednak polecał Carcosse na start i nowy cykl też ponoc jest dobrym punktem rozpoczęcia przygody z Arkham. Jak zapoznawać się z gra to z konkretnym cyklem. Nowa podstawka ma już więcej ważnych kart a nowy system wydawniczy umożliwia zakup kart gracza z Dunwich bez kampanii na sam początek.
Oczywiście są osoby które zaczynały od Carcosy i późniejszych cykli ale ryzyko że się odbiją od poziomu skomplikowania jest większe. Też z perspektywy czasu uważam, że wiele cykli jest lepszych ale zauważ, że cała masa osób jednak od podstawki poszła w DD (bo nie było nic innego) i jednak się wciągnęła. Dunwich dla kogoś komu się spodobała podstawka jest bardzo bezpieczne. Zamiast czekać aż wyjdzie Carcosa w nowym formacie spokojnie mogą odpalić DD. Co do nowego cyklu to ciężko powiedzieć bez ogrania. A już na pewno ciężko powiedzieć bo inaczej się gra jak masz wszystko co wyszło vs tylko podstawka i zawartość nowego cyklu.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
ODPOWIEDZ