15 (Było 7) lat udziału w forum, czyli jak zmieniło się nasze hobby

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: 15 (Było 7) lat udziału w forum, czyli jak zmieniło się nasze hobby

Post autor: Harun »

Swego czasu zainspirował mnie jeden z forumowiczów, który swój równy co do numeru, bodaj 6000 post opisał mniej więcej w ten sposób, że szkoda mu aby się zmarnował i skierował go do moderatorów krytykując ich działania.

Ponieważ po 15 latach doczekałem się posta nr 1000 również nie chcę aby się zmarnował. Dlatego też w tym poście nr 1.000 chciałem serdecznie podziękować, wszystkim, którzy czynią to forum i tę społeczność tak wyjątkową, że z przyjemnością bywam tu od tak długiego czasu.

A więc wielkie dzięki administracji i moderatorom za utrzymywanie tego w miejsca w internecie, jak i utrzymywanie go w ryzach, porządku i generalnie bardzo uprzejmej dyskusji.

Dziękuję organizatorom Mathandlu, zakupów grupowych i wszelkich podobnych inicjatyw, takich jak choćby przetłumaczenie gier PnP na polski ich wspólne wydanie, za nieodpłatną pracę i poświęcenie dla korzyści ogółu.

Podobnie dziękuję wszystkim tym, którzy tłumaczą zasady, doradzają w wyborze gier, publikują znalezione oferty i udzielają wszelkiej innej pomocy koleżankom i kolegom forumowiczom kosztem własnego czasu, który mogliby przeznaczyć na granie.

Dziękuję autorom wszystkich ciekawych postów, także z działu off topic, dzięki którym mogę uczestniczyć w wielu interesujących dyskusjach i dzięki którym to forum pozostaje żywym miejscem.

Dziękuję recenzentom, organizatorom spotkań, konwentów i wszystkim tym, którzy czynią nasze hobby bardziej dostępnym, a przez to poszerzają ofertę gier na polskim rynku. Z tych samych powodów pozdrawiam też polskie wydawnictwa i sklepy, szczególnie te które aktywnie udzielają się na naszym forum.

Wreszcie bardzo serdecznie ściskam tych, których poznałem osobiście, albo z którymi zakolegowałem się zdalnie. Dziękuję za wiele życzliwych słów, otrzymane kciuki i okazaną mi serdeczność.

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że będzie mi dane podobnie pozytywnie wypowiedzieć się o naszym forum w poście 2000 gdzieś koło roku 2035.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: 15 (Było 7) lat udziału w forum, czyli jak zmieniło się nasze hobby

Post autor: Neoptolemos »

A mi nie tak dawno minęło 7 lat, ha. Czuję się "weteranem w średnim wieku" ;)

Oprócz podziękowań dla zaskakująco życzliwej społeczności (oczywiście nie bez wyjątków, ale mimo wszystko) i forumowych "trendsetterów", muszę przyznać z perspektywy czasu, że obecność na tym forum bardzo mocno wpłynęła na moje życie. I nie mam na myśli 250 pudeł z grami na półkach i kolejnych 250 w "previously owned", ale też życie bardziej zawodowe - to tutaj trafiłem najpierw na rekrutację do redakcji Board Times, później dzięki ogłoszeniu na forum zacząłem pracować w Xjoy (co w wyniku splotu różnych okoliczności zaowocowało m.in. moim pierwszym Essen), wkręciłem się w turniejowego GoTa LCG i Dice Masters... a te wszystkie etapy złożyły się na to, że dziś pracuję jako developer planszówek. I bardzo sobie tę drogę kariery cenię!
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: 15 (Było 7) lat udziału w forum, czyli jak zmieniło się nasze hobby

Post autor: Irr3versible »

Harun, zapomniałeś podziękować za wsparcie rodzicom i najbliższej rodzinie = Wydarzenie przemowa na Oskarach, achievement unlocked!
Bardzo miłe słowa, wypada mi się tylko zgodzić :)
Awatar użytkownika
fafer3000
Posty: 43
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:44
Lokalizacja: Cieszyn
Been thanked: 7 times

Re: 15 (Było 7) lat udziału w forum, czyli jak zmieniło się nasze hobby

Post autor: fafer3000 »

Zawsze się zastanawiałem jak ludzie osiągają takie wyniki XD
Ja to chyba za 40 lat 500 postów będę miał.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: 15 (Było 7) lat udziału w forum, czyli jak zmieniło się nasze hobby

Post autor: Banan2 »

fafer3000 pisze: 26 lis 2021, 07:51 Zawsze się zastanawiałem jak ludzie osiągają takie wyniki XD
A to zależy :wink: :) Są dwie metody:
- szybka - "nie znam się, ale się wypowiem" (byli tu tacy i niektóre dyskusje miały po pierdylion niepotrzebnych stron)
- wolna (czytaj: normalna) - wtedy kilka lat rzeczywiście może upłynąć.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 519 times
Been thanked: 153 times

Re: 15 (Było 7) lat udziału w forum, czyli jak zmieniło się nasze hobby

Post autor: gregoff »

Ja wróciłem do hobby po około 20 latach zafascynowania grami komputerowymi. W 2018 bodajże to było i z jednego znajomego zrobiło się ponad 10 i co miesiąc organizujemy impreze planszówkową w Bibliotece Miejskiej.

Do tego dwa Pyrkony oraz Portalcony, trzy festiwale gramy kilka mniejszych imprez jako wolontariusz przy tłumaczeniu gier. Uważam ze jest to wspaniałe hobby dzięki któremu poznałem mase interesujących ludzi a do tego odciągam od konsoli, komputera, smartfona mojego syna.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2320
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 913 times

Re: 15 (Było 7) lat udziału w forum, czyli jak zmieniło się nasze hobby

Post autor: Galatolol »

fafer3000 pisze: 26 lis 2021, 07:51 Zawsze się zastanawiałem jak ludzie osiągają takie wyniki XD
Jeśli jest się w grupie umawiającej się na spotkania w dziale Spotkań, to błyskawicznie puchnie licznik postów.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1787
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: 15 (Było 7) lat udziału w forum, czyli jak zmieniło się nasze hobby

Post autor: Legun »

Banan2 pisze: 26 lis 2021, 10:54
fafer3000 pisze: 26 lis 2021, 07:51 Zawsze się zastanawiałem jak ludzie osiągają takie wyniki XD
A to zależy :wink: :) Są dwie metody:
- szybka - "nie znam się, ale się wypowiem" (byli tu tacy i niektóre dyskusje miały po pierdylion niepotrzebnych stron)
- wolna (czytaj: normalna) - wtedy kilka lat rzeczywiście może upłynąć.
Introwertyk ekstrawertyka nie zrozumie... ;)
Forum ma tyle różnych nurtów, że na pewno jest tu więcej wzorów niż te dwa :roll:. Po 16 latach na forum moja aktywność bez wątpienie osłabła, jeśli ją porównać do tej z pierwszego roku - wyjaśnienia właśnie w tym wątku, kilka stron wcześniej. Niemniej jednak ze średnią 0,3 posta na dzień to wychodzi jakieś sto postów rocznie. Nie masz się więc co przejmować, Faferze - już za 10 lat się zorientujesz, że to nie było takie trudne 8) .
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
ODPOWIEDZ