Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: lotheg »

pavel pisze: 26 lis 2021, 09:55
lotheg pisze: 26 lis 2021, 09:26
pavel pisze: 15 lis 2021, 12:28

Wersja 1.0 nie ma sensu
Wrócę do tematu. Czemu nie ma sensu? Są błędy na kartach, w zasadach? Jest niegrywalna?
Jakby ktoś chciał pograć 3 razy w roku, bo ma też mnóstwo innych gier, bez wchodzenia w dodatki itd to też nie ma sensu?
1K, dla kilka rozgrywek, jasne można. Natomiast, nie z błędami na kartach, złym balansem, mniejsza ilością lat w kampanii, bez końcowego boss’a już nie ma sensu.

Wracając do updatu88, mamy moim zdaniem z wkalkulowanym oszustwem ze strony Pots’a. Sprawa tyczy się otwartego do granic możliwości PM i aktualizacji o dostarczeniu produktu z początkiem roku i bardzo duzej sprzedaży z racji otwartego PM, na GC i wave4.
Zmij pisze: 26 lis 2021, 09:50
lotheg pisze: 26 lis 2021, 09:26

Wrócę do tematu. Czemu nie ma sensu? Są błędy na kartach, w zasadach? Jest niegrywalna?
Jakby ktoś chciał pograć 3 razy w roku, bo ma też mnóstwo innych gier, bez wchodzenia w dodatki itd to też nie ma sensu?
Wersja 1.0 jako osobny , niekompatybilny z całą resztą dodatków itp pewnie jest grywalna a ponoć nawet brutalniejsza niż wersja 1.5 z tym że jest to gra uboższa mniej potworów i figurek, krótsza kampania, niedoszlifowane zasady itp. Zobacz co zawierał update pack z 1 do 1.5, jest tego masa, nowa instrukcja , książka kampani, figurki itphttps://kingdomdeath.com/rules/upgrade-to-1-5-edition
Ok, dzięki za odpowiedź. Dlatego pytałem w takim kontekście: mniej figurek, krótsza kampania itd. to mi nie przeszkadza jeśli zamierzam grać rzadko. Niedopracowane zasady, błędy na kartach, brak balansu mogą zepsuć fun z grania i to już mi przeszkadza.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

Trzeba przyznać, że potrafią skutecznie zniechęcić do gry. Jeszcze 2 tyg. temu CB był za 350$, wyczyścili sklep przygotowując się do promocji na Black Friday, no i teraz go oferują w promocyjnej cenie 400$ :) Podziwiam sposób w jaki stworzyli sobie społeczność, która jest z tym generalnie ok.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: pavel »

Probe9 pisze: 26 lis 2021, 11:18 Trzeba przyznać, że potrafią skutecznie zniechęcić do gry. Jeszcze 2 tyg. temu CB był za 350$, wyczyścili sklep przygotowując się do promocji na Black Friday, no i teraz go oferują w promocyjnej cenie 400$ :) Podziwiam sposób w jaki stworzyli sobie społeczność, która jest z tym generalnie ok.
Myśle, że społeczność straciła cierpliwość. Odradzałem paru osobom w Polsce kupowanie GC przez PM, bo początek roku na wave3, był niemożliwy do zrealizowania, mając na uwadze otwarty PM aż do października. Natomiast już po kilku rozmowach wiem, że takich ludzi był ogrom co rzuciła się, na dziwnie długo trwający PM i ilość kopii KoD,GC,max bundle sprzedanych pod koniec roku to pieniądze na dalsze tworzenie. Uwaga, tu robi się ślisko, ponieważ znajomy nie otrzymał upgrade packa po roku, a wiemy, że minęło sporo czasu jak niektórzy otrzymywali upgrade pack w Polsce. Jak ma być dostarczony GC, nawet nie chodzi o kiedy, tylko za co. Hub we Francji został stworzony na dostarczenie wersji 1.6 na moje i nic więcej.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Zmij »

To teraz może po BF uzbierają środki żeby zrobić dodruk starych dodatkow, które zdaje się są potrzebne do COD i gamblera jeżeli dobrze pamietam:)zeszły by im na pniu pewnie w dużych ilosciach
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Lossentur pisze: 26 lis 2021, 08:23 No i wykrakałeś :) GCE skoczył z 325 USD do 400 USD, Core 1.6 z 350 do 400. Blackes Bundle z 1500 (jeżeli dobrze pamiętam) do 2400 :shock:. Zapomniałbym o najważniejszym, shipping z 20 do 50.

Wszystko poszybowało w górę...

Wisienka na torcie to info, że GCE powinno być dostarczone koniec listopada/grudnia 2022.
No ceny porządnie podskoczyły na BB. GCE z tym co oferuje wciąż jest warte swojej ceny. Ot płacimy już blisko ceny finalnej, ale dalej taniej i pewnie taniej już nie będzie. Ja poszedłem w All-in i wrzuciłem w końcu BB do koszyka. Boli mnie różnica w cenie jak cholera, ale patrząc jak ceny rosną, to w najgorszym razie zarobię tylko troszeczkę :p Oczywiście kupuje by sklejać, malować no i kiedyś zagrać :twisted:

Na samej wyprzedaży załapałem się na Spidiculusa 50% taniej, więc w sumie zapłacę za niego z wysyłką i VATem tyle ile przed zniżką :P To jest 4 dodatek z 1 fali, który posiadam. W kolejnym roku zamierzam powoli dozbierać resztę. Wyprzedaż rozpoczęła się ok 6:20. Niestety udostępnili tylko już wcześniejsze dodatki, a tak kolejne figsy z minimalnym lub żadnym gameplay contentem. Tego nie kupuje, nawet by potem sprzedać z zyskiem.
Zmij pisze: 26 lis 2021, 10:10 Brakuje jedynie starych dodatków które z jakiś przyczyn od dawna nie miały dodruku
Wg spekulacji nie doczekamy się ich wcześniej niż po druku GCE, więc 2023 jest prawdopodobny. Też się dziwię, że nie chcą moich pieniążków, widać wolą jak dam zarobić januszom z ebaya...
Zmij pisze: 26 lis 2021, 10:10 Z dobrych wiadomości to chyba ogarnęli hub w eu bo dostałem legendary card pack z francuskiego adresu
Ogarnęli hub, ale na BF nawet nie można go było wybrać aby cokolwiek zamówić. Obecnie sklep świeci pustkami, a kolejna dostawa, czyli GCE to koniec kolejnego roku, jak nie dalej.
pavel pisze: 26 lis 2021, 11:42 Myśle, że społeczność straciła cierpliwość. Odradzałem paru osobom w Polsce kupowanie GC przez PM, bo początek roku na wave3, był niemożliwy do zrealizowania, mając na uwadze otwarty PM aż do października. Natomiast już po kilku rozmowach wiem, że takich ludzi był ogrom co rzuciła się, na dziwnie długo trwający PM i ilość kopii KoD,GC,max bundle sprzedanych pod koniec roku to pieniądze na dalsze tworzenie. Uwaga, tu robi się ślisko, ponieważ znajomy nie otrzymał upgrade packa po roku, a wiemy, że minęło sporo czasu jak niektórzy otrzymywali upgrade pack w Polsce. Jak ma być dostarczony GC, nawet nie chodzi o kiedy, tylko za co. Hub we Francji został stworzony na dostarczenie wersji 1.6 na moje i nic więcej.
Jeśli mowa o LCP, czyli aktualizacji 1.5->1.6 to ja dostałem swój pakiet wczoraj i jak patrzę na aktualizacje to dla EU i UK, to jest "premiera", więc kolega czekał jak cała reszta. Nic w tym nowego, że KDM zalicza kolejne obsuwy. Świetnie, że ludzie się rzucają, Adam nie tworzy kolejnego tytułu, którym może zapchać dziurę budżetową jak AR, więc jakoś to obejść musi. Wydaje mi się, że złudzeń nie ma i Ci co obecnie kupują, to mimochodem fundują faktyczne wydanie fali 3 i 4. Na razie prócz opóźnień, problemów innych nie było, jak będą mieli kolejne braki z kasą, to dodruk pierwszych dodatków pewnie wystarczy. Ja na razie po pograniu w KDM jestem zachwycony i chcę wszystko jak leci, a co do huba we Francji, to może i masz rację. Zobaczymy za parę miesięcy.
Zmij pisze: 26 lis 2021, 12:12 To teraz może po BF uzbierają środki żeby zrobić dodruk starych dodatkow, które zdaje się są potrzebne do COD i gamblera jeżeli dobrze pamietam:)zeszły by im na pniu pewnie w dużych ilosciach
OBY! Mnie dziwi, że nie zrobią po prostu preordera. Trwałby np. kwartał. Drukują ile ludzie chcą + mała górka. Oni nie stracą, my wygramy z Januszami, win-win sytuacja.
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

Ardel12 pisze: 26 lis 2021, 14:19
Lossentur pisze: 26 lis 2021, 08:23 No i wykrakałeś :) GCE skoczył z 325 USD do 400 USD, Core 1.6 z 350 do 400. Blackes Bundle z 1500 (jeżeli dobrze pamiętam) do 2400 :shock:. Zapomniałbym o najważniejszym, shipping z 20 do 50.

Wszystko poszybowało w górę...

Wisienka na torcie to info, że GCE powinno być dostarczone koniec listopada/grudnia 2022.
No ceny porządnie podskoczyły na BB. GCE z tym co oferuje wciąż jest warte swojej ceny. Ot płacimy już blisko ceny finalnej, ale dalej taniej i pewnie taniej już nie będzie. Ja poszedłem w All-in i wrzuciłem w końcu BB do koszyka. Boli mnie różnica w cenie jak cholera, ale patrząc jak ceny rosną, to w najgorszym razie zarobię tylko troszeczkę :p Oczywiście kupuje by sklejać, malować no i kiedyś zagrać :twisted:

Na samej wyprzedaży załapałem się na Spidiculusa 50% taniej, więc w sumie zapłacę za niego z wysyłką i VATem tyle ile przed zniżką :P To jest 4 dodatek z 1 fali, który posiadam. W kolejnym roku zamierzam powoli dozbierać resztę.
Qrcze, miesiąc temu się zastanawiałem czy brać BB. Ale stwierdziłem, że poczekam na GCE, zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie.
Na razie rozwija się źle, może za rok albo dwa coś się zmieni. Na szczeście kontent do grania jest.

Jeśli mówisz o dozbieraniu reszty, to polujesz na ebayu?
Gdybyś widział jakiegoś większego batcha dodatków sprzedawca nie chciał rozdzielać - to chętnie się dorzucę ;)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

QuBek pisze: 26 lis 2021, 16:19
Ardel12 pisze: 26 lis 2021, 14:19
No ceny porządnie podskoczyły na BB. GCE z tym co oferuje wciąż jest warte swojej ceny. Ot płacimy już blisko ceny finalnej, ale dalej taniej i pewnie taniej już nie będzie. Ja poszedłem w All-in i wrzuciłem w końcu BB do koszyka. Boli mnie różnica w cenie jak cholera, ale patrząc jak ceny rosną, to w najgorszym razie zarobię tylko troszeczkę :p Oczywiście kupuje by sklejać, malować no i kiedyś zagrać :twisted:

Na samej wyprzedaży załapałem się na Spidiculusa 50% taniej, więc w sumie zapłacę za niego z wysyłką i VATem tyle ile przed zniżką :P To jest 4 dodatek z 1 fali, który posiadam. W kolejnym roku zamierzam powoli dozbierać resztę.
Qrcze, miesiąc temu się zastanawiałem czy brać BB. Ale stwierdziłem, że poczekam na GCE, zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie.
Na razie rozwija się źle, może za rok albo dwa coś się zmieni. Na szczeście kontent do grania jest.

Jeśli mówisz o dozbieraniu reszty, to polujesz na ebayu?
Gdybyś widział jakiegoś większego batcha dodatków sprzedawca nie chciał rozdzielać - to chętnie się dorzucę ;)
No niestety byłem w tej samej sytuacji i też podjąłem widać złą decyzję. Ech, nie ma co płakać. Byle wydali wszystko i dodrukowali pierwsze dodatki.

Co do kupowania to odezwałem się na PW.
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Dazir »

Zobaczcie film quackalope na.YT w temacie rekomendacji i tego który dodatek kiedy i czy wogole.
Fakt, ze model biznesowy pootsa jest hardcorowy, ale wpisuje się w nurt gry.
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

Dazir pisze: 26 lis 2021, 19:10 Zobaczcie film quackalope na.YT w temacie rekomendacji i tego który dodatek kiedy i czy wogole.
Fakt, ze model biznesowy pootsa jest hardcorowy, ale wpisuje się w nurt gry.
myślę, że temat jest już bardzo szeroko omówiony tu
https://boardgamegeek.com/thread/168672 ... s-answered
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Yuri »

Kiedy wydaje mi się, że autorzy mojej ulubionej planszówki traktują wspierających z lekceważeniem, to wystarczy że odwiedzę ten wątek i nabieram pokory :) Serio, to co się tu wyrabia to jest ewenement... Wiem, wiem, gra jest tego warta i temu nie zaprzeczam. Niemniej nadal.... :wink:

Muszę przyznać, że jak czytam Wasze wnioski - szczególnie co do przyszłości modelu finansowania - to jednak przekonuje się, że to była dobra i dojrzała planszówkowo decyzja, by jednak odpuscić :roll:
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Lipa
Posty: 163
Rejestracja: 10 paź 2005, 19:18
Lokalizacja: Morąg, pobliże Olsztyna
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Lipa »

Czy ktoś się orientuje czy wysyłali już Pinups of Death III z kickstartera, bo w sklepie można zamówić...
Jak jest jedno wejście, to nie ma wyjścia
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Toudi »

Lipa pisze: 26 lis 2021, 20:28 Czy ktoś się orientuje czy wysyłali już Pinups of Death III z kickstartera, bo w sklepie można zamówić...
Tak, pinupy były wysyłane w WAVE 3 part 1.
Luko_b
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 151 times
Been thanked: 63 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Luko_b »

Yuri pisze: 26 lis 2021, 20:09 Kiedy wydaje mi się, że autorzy mojej ulubionej planszówki traktują wspierających z lekceważeniem, to wystarczy że odwiedzę ten wątek i nabieram pokory :) Serio, to co się tu wyrabia to jest ewenement... Wiem, wiem, gra jest tego warta i temu nie zaprzeczam. Niemniej nadal.... :wink:

Muszę przyznać, że jak czytam Wasze wnioski - szczególnie co do przyszłości modelu finansowania - to jednak przekonuje się, że to była dobra i dojrzała planszówkowo decyzja, by jednak odpuscić :roll:

Masz duzo racji ale mam wrazenie, ze wiekszosc dyskusji tutaj jest o tym czy warto czekac na GC i wave 9 z bo wtedy maja byc dodatki do podatawki i nowe dodatki do dodatkow ktore beda zmienic zasady wersji 3.18 no bo bez tego ani rusz nie ma sensu grac w podstawke.

Pozdrawiam
Lukasz
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Yuri pisze: 26 lis 2021, 20:09 Kiedy wydaje mi się, że autorzy mojej ulubionej planszówki traktują wspierających z lekceważeniem, to wystarczy że odwiedzę ten wątek i nabieram pokory :) Serio, to co się tu wyrabia to jest ewenement... Wiem, wiem, gra jest tego warta i temu nie zaprzeczam. Niemniej nadal.... :wink:

Muszę przyznać, że jak czytam Wasze wnioski - szczególnie co do przyszłości modelu finansowania - to jednak przekonuje się, że to była dobra i dojrzała planszówkowo decyzja, by jednak odpuscić :roll:
Oj panie, racji masz sporo, ale nie ma takiego tytułu obecnie na rynku, a gra wciąga jak bagno. Mi się podoba mocno RPG feeling płynący z tego tytułu. Ekipa mi się do RPG rozleciała, więc mam taką namiastkę.
Luko_b pisze: 27 lis 2021, 10:13 Masz duzo racji ale mam wrazenie, ze wiekszosc dyskusji tutaj jest o tym czy warto czekac na GC i wave 9 z bo wtedy maja byc dodatki do podatawki i nowe dodatki do dodatkow ktore beda zmienic zasady wersji 3.18 no bo bez tego ani rusz nie ma sensu grac w podstawke.

Pozdrawiam
Lukasz
No już bez przesady, wystarczy wersje 1.5. Na 1.6 sporo ludzi narzeka :D więc trzeba czekać na kolejną iterację zasad za 2 lata... GCE dodaje masę dodatków. Mamy tam aż 7 nowych potworów co w tej grze jest ogromną zawartością a do tego masa figurek, gdzie większość dorzuca parę kart. A no i 8 dodatkowych systemów. Na prawdę po GCE ja mogę czekać kolejne 2 lata na resztę wave4, bo kto to wszystko ogra. IMHO ma to być jedna z gier na wieki w mej kolekcji jak TMB. Ma być wszystko i na bogato(malowanie + 3d tereny).

Ja się woziłem z kupnem tej gry z 2 lata około. Wracała do mnie jak bumerang. W sumie finalnym pchnięciem w otchłań było zwiększenie w domu liczby partii w gry RPG i to, że żona bardzo w takowe lubi grać. KDM też się spodobał, choć pierwsze śmierci były bolesne. Potem to już zimna kalkulacja :D

Jestem ciekaw ile wave4 skoczy za rok, a ile GCE po wydaniu. Może trza by było kupić dwa GCE, by jeden spłacił drugi...
Luko_b
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 151 times
Been thanked: 63 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Luko_b »

Jasne, ze tam jest masa rzeczy i super bedzie je dostac ale sama podatawka ma tyle zawartosci, ze glowa boli. Jest wytestowana (zadna beta), Sir_Yaro wydal polska wersje (ktora jest majstersztykiem).
Wszystko jest i tego wszystkiego jest maaasaaa.

Jasne, jak ktos ogrywa 2-3 kampanie rocznie to rozumie, ze moze mu byc malo ale ja uwazam, ze sama podstawka daje naprawde kosmicznie duzo zawartosci.

Natomiast to co odstawia najjasniejszy Poots to komedia. Moim zdaniem to co bedzie teraz wychodzic bedzie przekombinowane. (Znowu) moim zdaniem projekt jest przerosniety, puchnie niekontrolowanie i super designem postaci nie nadrobia mechanik. Dlatego ciagle opoznienia.
Ale moze sie myle, mam nadzieje ze sie myle :)

Best
L
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

No i osada w 21 roku latarnii wymarła. Niestety po kiepskich rzutach na rozmnażanie, straceniu dwóch ocalałych w walce z Phoenixem LVL1 oraz 4 w walce z Kings Man LVL2 pozostała już tylko śmierć i rozpacz. Wiele decyzji podjętych poczas tej kampanii okazało się błędnymi. Część rynsztunku całkowicie niepotrzebna i słaba. Skupienie się na WL zamiast na SA również w dłuższej perspektywie nie okazała się korzystna. Specjalizacje niektórych bronii wypadają gorzej względem innych. O innowacjach nawet nie chcę wspominać :D Wiele wiedzy wyniosłem z tej kampanii, część pewnie może jest niepoprawna, ale to zweryfikują kolejne podejścia. Na razie jednak pozostawię ten świat mroku i latarnii na dłuższy czas, gdyż nie jest to klimat, w którym chciałbym nurzać się w trakcie zbliżających się świąt.

W ostatnim poście z podsumowaniem z okazji 15 LY skupiłem się na zaletach KDM, teraz chciałbym poruszyć rzeczy, które nie do końca mi zagrały:
- balans - ma lepsze i gorsze momenty. Część zbroi jest widocznie lepsza a ich wykonanie wcale nie musi być trudniejsze lub bardziej czasochłonne od tych gorszych. Specjalizacje broni mocno różnią się między sobą i po ich przejrzeniu aż złapałem się za głowę, że nie poszedłem w inną broń. W grze jest tzw. meta i są wybory, których należy dokonać, zestawy do zbudowania itd. Dla mnie nie jest to problem, bo lubię sam ją odnajdywać, ale niektórzy mogą się zawieść, że ich wybór nie jest równie dobry co inny. Oczywiście po 1 kampanii nie jestem wyrocznią, ale rzeczy, na które zwróciłem uwagę przewiją się również na BGG.

- losowość - nie ma co ukrywać, że nawet dokonując najlepszych decyzji, gra może nas po prostu zgnieść, przerzuć i wypluć. Nie mówię o samych walkach, ale na nasz rozwój ma wpływ losowy dociąg surowców, wydarzeń jak i innowacji. Gra stawia nas w ciężkim położeniu a my musimy z niego wybrnąć, jednak niektórzy będą mieli prościej inni trudniej. W mojej kampanii udało mi się dostać Surge(dodatkową akcję) i Dash(dodatkowy ruch) na względnie wczesnym etapie gry, jest to ogromna pomoc, bez której nie wyobrażam sobie przetrwania kilku pojedynków. A teraz wyobraźcie sobie dostać je w 15 roku i dalej...

- powtarzalność - główne pytanie nowych graczy, czy polując 5-10-15 raz na tego samego przeciwnika gra mi się nie znudzi. Na pewno nie w pojedynczej kampanii. Przeciwnicy różnią się między sobą ogromnie, z kolei ten sam przeciwnik pomiędzy LVL1 a LVL2 to spora zmiana. Dodatkowo spory wpływ ma zbudowany w losowy sposób deck. Części kart nigdy nie zobaczyłem, część raz. Kolejną kampanię z chęcią rozegrałbym z tymi samymi przeciwnikami, gdyż po pierwsze wiedziałbym jak się do nich przygotować, po drugie jakie przedmioty wytworzyć i po trzecie w końcu zabić jednym ciosem(oj tak, jest taka możliwość). Cała reszta gry posiada ogrom opcji, więc przez kilka kampanii możemy być spokojni o brak powtarzalności. Niestety w końcu znudzimy się biciem WL, a wtedy dodatki będą nieodzowne. Dodatki, które chodzą za bajońskie sumy lub są niedostępne. Może sytuacja się kiedyś zmieni, ale obecnie wejście w ten tytuł na 100% jest bardzo utrudnione.

- wykonanie - obecnie płacimy za wersję 1.6 400$ + 50$ wysyłka + VAT + cło, co daje już kwotę bliską 2.5k PLN. Czy elementy, które dostajemy faktycznie są warte swojej ceny? I tak i nie. Z jednej strony dostajemy piękne figurki. Porównując do cen figurek z WH spokojnie moglibyśmy zapłacić porównywalną kwotę a do tego dochodzi jeszcze sporo innych komponentów. Do większości zastrzeżeń nie mam, ale wybitnie nie podobają mi się cieńkie jak papier plansze graczy oraz planszetka na karty potwora. Plansze graczy nawet nie są wykończone tak dobrze jak w Bloodborne i widać na nich paluchy oraz wszelkie ryski. Z kolei plansza potwora to totalny badziew i dziwi mnie, że nie została wydrukowana na tekturze jak plansza główna czy tor polowania. Kolejnym mankamentem jest brak miejsca na złożone figurki. Mnie irytuje niesamowicie, że potrzebuję obecnie dwa datkowe pudła, by tą grę pomieścić, a z dodatkami...to nawet nie chcę myśleć gdzie takiego Dragon Kinga wsadzę. Oczywiście jest to problem dla tych, którzy jak ja są nieprzyzwyczajeni do wystawiania figurek na półkach, gablotkach itp. miejscach. Pomalowane figurki mogą stać się ozdobą naszej gralni, ale to znowu zjada nam dodatkowe miejsce...

- zarządzanie elementami - jedna runda czyli 1 LY składa się z trzech faz. Osady, polowania i walki. Rozegranie całego roku to lekko 2h z czego spokojnie 20 min poświęcimy na przekładanie , wykładanie i chowanie elementów do pudła. Faza osady wymaga od nas wyłożenie innowacji, wylosowania wydarzenia, wyciągnięcia wybudowanych budowli oraz przedmiotów przez nich wytwarzanych. Jest tego masa i jeśli nie mamy 2 stołów to będziemy musieli elementy chować po fazie osady by przystąpić do polowania a finalnie walki. Mnie to po prostu męczyło. Czasu i tak nigdy nie miałem by od razu zacząć kolejny rok, ale dla chcących rozegrać kilka lat z rzędu może to być bardzo irytujące.

Finalnie gra zostaje w kolekcji, ba, dostaje zaszczytne miejsce gier ALL-in jak TMB i będzie pielęgnowana i rozpasana przez kolejne lata. Dodatki pierwsze ogarnięte 9/12. BB zamówiony. Gra mi wybitnie siadła i jest pierwszą grą z kampanią, do której chcę wrócić. Middara czy GH po ukończeniu kampanii mnie już lekko odrzucały. W żadną z nich nie rozegrałbym kolejny raz kampanii(w kontynuacje jak najbardziej). KDM z kolei kusi mnie rozwoje osady w inny sposób, wypróbowaniem innych broni, setów i rozwiązań. Do tego dochodzą dodatki, które zapewnią unikalność danej kampanii, co w M i GH nie istnieje. Dla mnie wymienione minusy giną przy plusach. Część jest specyficzna i dla niektórych graczy może zamienić się w plus(jak szukanie mety). Ja obecnie usprawniam grę. Zamówione mam już tereny 3D oraz zastanawiam się jak ulepszyć planszetki(może ktoś coś podpowie?). Grę gorąco polecam do wypróbowania. Sama podstawka zapewni Wam niesamowitą przygodę. A w najgorszym razie sprzedacie za porównywalne pieniądze.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

Skupienie się na WL zamiast na SA
WL?
SA?

edit:
A.. już wiem Biały Lew i Wrzeszcząca Antylopa....
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

[...]obecnie usprawniam grę. Zamówione mam już tereny 3D oraz zastanawiam się jak ulepszyć planszetki(może ktoś coś podpowie?).
Zobacz może któreś z naszych CI bardziej podejdą:
https://mega.nz/folder/lp4QjapZ#KUbjwo- ... r/wl5DRaDJ

A jesli chcesz spróbować zupełnie inaczej to polecam:
https://play.google.com/store/apps/deta ... l=pl&gl=US
Ja prawie nic innego nie używałem...
nasamspam
Posty: 54
Rejestracja: 28 lut 2015, 18:31
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 61 times
Been thanked: 1 time

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: nasamspam »

A jesli chcesz spróbować zupełnie inaczej to polecam:
https://play.google.com/store/apps/deta ... l=pl&gl=US
Ja prawie nic innego nie używałem...
Pytanie w sumie do ogółu.
W jaki sposób korzystacie że Scribe?
Zastępuje wam wszystkie elementy papierowe czy tylko część?
Powiem szczerze, że wzbraniam się z trzymaniem danych tylko elektronicznie na wypadek awarii i to mnie trochę powstrzymuje przed przejściem na takie rozwiązania. Jednocześnie papierowy upkeep w tej grze jest bardzo uciążliwy i szukam jakiegoś złotego środka.

Korzystał z was ktoś z https://blackledger.ca/?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

No właśnie nasamspan mam podobne problemy z korzystaniem z aplikacji na telefonie do prowadzenia kampanii. Miałem już dwie nieprzyjemności z nimi związane. Pierwszą była aktualizacja apki, która wywaliła mi progres. Drugą kradzież telefonu xD. W oby przypadkach ucierpiał GH. Na szczęście za pierwszym razem gra była rozłożona na stole, więc dało się dość sprawnie odtworzyć wszystkie dane. W drugim niestety posortowana gra leżała w pudle i trzeba było jechac od nowa...

Obecnie rozgrywam kampanię za jednym rozłożeniem, więc odtworzenie informacji nie jest aż tak trudne. Apkę do KDM przejrzałem i w sumie cieszy mnie opcja losowania Ułomności i Sztuk Walki(zawiera też opis). Prowadzenie osady też wydaje sie przyjemniejsze pod względem zapisu posiadanych zasobów czy przedmiotów. Wydarzenia z tego co widziałem to apka tylko wskazuje nazwę, więc w sumie jak mam szukać konkretnej karty to szybciej zrobić zwykłe losowanie. Postaci na pewno prowadzić w apce nie zamierzam, gdyż będzie tego za dużo, gdy gra się 2 postaciami. Grając kampanię w 4 graczy może bym się skusił. Z chęcią przy następnej rozgrywce użyję apki i dam znać do czego najlepiej się przydała. No ale to będzie za parę miesięcy, więc niech ktoś opisze swoje wrażenia.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

Ale o backupach słyszeliście co nie ? :P
Scribe ma wbudowane zrzucanie danych, wystarczy sobie jeden plik gdzieś trzymać, nie wiem... nawet na głupim dropboxie.

Poza tym ma wbudowaną obsługę sieci i można spiąć kilka urządzeń, aby grać w kilka osób. Wtedy każde urządzenie ma tę samą, zsynchronizowaną kopię danych. Ja na początku zawsze używałem tabletu (bo apka na telefonie to trochę dla masochisty - nie oceniam, just sayin :P), ale dodatkowo podłączany był telefon, żeby mieć duplikat danych na 2 urządzeniu. Potem przeniosłem się na emulator androida na kompie, a tablet podłączałem jako kopię.

Szczerze... to ciężko to zwalić. Trzeba by się naprawdę postarać. :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Sir_Yaro pisze: 05 gru 2021, 02:25 Ale o backupach słyszeliście co nie ?
Niestety nie kojarzę takiej opcji w apce od GH, bo oczywiście jeśli KDM apka ma ją, no to jak najbardziej do wykorzystania. Świetne info z tym sharowaniem między telefonami. IMHO bardziej pytałem się o elementy fizyczne usprawniające grę niż elektroniczne, które z gry planszowej zamieniają w hybrydę :)

Mnie np irytowało częste zmazywanie survivalu oraz pancerza. Poszperałem, popytałem i znalazłem np takie cudo:
https://www.thingiverse.com/thing:2812293
Zastąpienie ołówka i gumki zwykłymi k10 dla mnie na duży plus. Dodatkowo przez rozmiar planszy, moje planszetki okupują zawsze jakąś jej część. W trakcie walki często musiałem przesuwać elementy danej postaci by nie blokować planszy. Niestety z tokenami, kartami sprzętu i specjalizacji oraz przypisanymi kartami od potwora było to mozolne. A taka planszetka wszystkie moje problemy by rozwiązała.

Wspominałem w swoim poście, że planszetka potwora to badziew i znalazłem świetne rozwiązanie:
https://www.etsy.com/listing/756024217/ ... s?ref=cart
Po pierwsze mieści nie tylko w wygodny sposób talie, to dodatkowo świetnie ogarnia tokeny oraz karty Trait i Moody. A dzięki k20 pokazuje statsy potwora. Nie trzeba dzięki temu sprawdzać karty ze statystykami potwora i przeliczać ile czego on ma w danym momencie.

Finalnie jeszcze pojawia się problem z trzymaniem tych wszystkich figurek z podstawki jak i dodatków. Obecnie posiadam safe and sound dwa pudła, które mieszczą wszystkie potwory z podstawki oraz stworzonych ocalałych. Niestety zbliżające się dodatki jak Dragon King czy Spidiculus miejsca nie znajdą, więc poszperałem i znalazłem taki komplecik, który ogarnia wszystkie figurki z podstawki oraz dodatków:
https://www.feldherr.net/feldherr-value ... rs/a-58192
Raczej się skuszę a S&S pudła zostawię na GCE i 4 falę dodatków(choć wątpię by finalną formę szatana gdziekolwiek byłbym w stanie zmieścić). Rozwiazanie tanie nie jest i są tańsze zamienniki, ale wszystkie jakie widziałem albo zajmą więcej miejsca albo wymagają figurek rozkładanych, dzięki magnesom. U mnie wstawienie gabloty odpada tak samo nie mam miejsca na obecnych półkach by stawiać figurki.

Kolejnym ulepszeniem są figurki 3D terenów. Mi wybitnie nie podoba się połączenie wspaniałych figurek postaci i potworów z kafelkami terenów. Gryzie się to w tej grze niesamowicie dla mnie.

A jakie ulepszenia Wy zastosowaliście? Może możecie polecić lepsze opcje niż przeze mnie zaprezentowane zanim utopię kolejne tysiące xD
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Dazir »

Dla mnie w pierwszej kolejności to właśnie teren 3D i wszystko co eliminuje tokeny. Do tego wspominany przez ciebie zestaw dla potworów.
Obowiązkowy tez Dashboard dla postaci - to już wg gustów, ale wskazany przez ciebie jest ok.
Także może mało inspiracji z mojej strony, a bardziej potwierdzenie twoich wyborów.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

Jeśli chodzi o papierowe planszetki nie próbowałem ich zastępować lepszymi wersjami, bo każda ma dokładnie ten sam minus - zajmują miejsce i nie potrafią same z siebie wykonać jakiejś akcji kiedy coś się zdarzy (no bo i jak). No i wycieranie dziury w kartce po 2 starciach też męczy... Jestem BARDZO przeciwko dokładaniu elektroniki do planszówek... ale czasem (bardzo rzadko) nie wyobrażam sobie gry bez apki. kdm to chyba najbardziej jaskrawy przypadek. :) Możliwe, że przy grze w 4 osoby, kiedy ma się do obsługi tylko jedną postać (a nie 4), spojrzałbym na to inaczej.

Za to podajnik na potwora wydaje się być bardzo fajny i przydatny. Chociaż musiałbym upaść na głowę, aby wydać 2 stówy za wydruk kosztujący 5-10zł... :P Może sobie taki zaprojektuję, wydaje się być mega prosty...

Co do przechowywania figsów to nie mam dla ciebie żadnej rady, bo chyba takiej nie ma. :( Gdzieś to miejsce musi być zajęte. Ja poszedłem w gablotę z ikea, bo stwierdziłem, że użycie 40x40cm podłogi jest lepsze niż zastawianie półek lub jakieś pudła z pochowanym plastikiem. Ale przyznam, że coraz częściej myślę, aby wymienić plastik na papierowe/plastikowe proxy...
Obrazek

Natomiast jeśli chodzi o tereny 3d, to też tam byłem. Nawet takie zrobiłem i z powodzeniem sprzedawałem. A potem się wszystkich pozbyłem i wróciłem to kartoników. Dlaczego? Bo przynajmniej połowa z nich w użytkowaniu jest mega niewygodna. Przeważnie nie da się na nich postawić figurki. Wszystko spada i się przewraca. A kiedy potwory o podstawce większej niż 1x1 mają częściowo wejść na jakiś teren (np trawa), robi się już w ogóle dno. Więc... niespecjalnie polecam.
Lipa
Posty: 163
Rejestracja: 10 paź 2005, 19:18
Lokalizacja: Morąg, pobliże Olsztyna
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Lipa »

Jeżeli ktoś chce moę oddać nowy Legendary Card Pack praktcznie po kosztach.
Jak jest jedno wejście, to nie ma wyjścia
ODPOWIEDZ