Area control z dobrą sztuczną inteligencją pod 1-2 graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 35 times

Area control z dobrą sztuczną inteligencją pod 1-2 graczy

Post autor: ravenone »

Czy znajcie jakieś sensowne tytuły area control, które można pograć solo lub w dwójkę, a gdzie dodani są sztuczni przeciwnicy? Tak, żeby fizycznie na planszy coś się działo i było faktycznie 4-5 nacji.
Nie mówię tu o zwykłym substytucie żywego gracza typu - rzuć kostką: 1- gracz przemieszcza jednostki, 2 - buduje itd... tylko AI, która reaguje na wydarzenia na planszy i jest wyzwaniem dla gracza?
Tematyka w zasadzie dowolna, może być historyczna, fantasy, cywilizacyjna.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Area control z dobrą sztuczną inteligencją pod 1-2 graczy

Post autor: karmazynowy »

Root z Trybami Lesnogrodu.
Diuna Imperium ma bota w aplikacji, choć to nie stricte area control.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 439
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 43 times

Re: Area control z dobrą sztuczną inteligencją pod 1-2 graczy

Post autor: grabol »

Time of crisis z dodatkiem The Age of Iron and Dust.

Dodatek wprowadza 3 boty. Można grać 1-4. Brakujacego gracza uzupełnia bot. Nawet z trzema gra się całkiem przyjemnie.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Area control z dobrą sztuczną inteligencją pod 1-2 graczy

Post autor: arturmarek »

Możesz rozważyć Spirit Island. To jest kooperacyjny Area Control. Drugi rok z rzędu została wybrana najlepszą grą solo wszechczasów w głosowaniu na BGG. Na dwie osoby też gra się znakomicie, w większym gronie nie grałem, ale chodzi do 4 osób (z dodatkiem do 6).
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Area control z dobrą sztuczną inteligencją pod 1-2 graczy

Post autor: bajbaj »

arturmarek pisze: 28 lis 2021, 08:35 Możesz rozważyć Spirit Island. To jest kooperacyjny Area Control. Drugi rok z rzędu została wybrana najlepszą grą solo wszechczasów w głosowaniu na BGG. Na dwie osoby też gra się znakomicie, w większym gronie nie grałem, ale chodzi do 4 osób (z dodatkiem do 6).
Tyle, że to odwrotność tego, o czym wspominał autor wątku - pytał o gry, gdzie AI reaguje na ruchy gracza, a nie o gry, w których gracz reaguje na ruchy AI. Niemniej, SI to również moim zdaniem świetna gra do solo (jeśli komuś nie przeszkadza spora deterministyczność rozgrywki, która w zasadzie sprowadza się do rozwiązywania zagadki logicznej).

Ja proponuję Navajo Wars i Comancheria - bardzo tematyczne gry stworzone pod solo. Największy minus w mojej ocenie, to bardzo duży próg wejścia.
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 65 times
Been thanked: 35 times

Re: Area control z dobrą sztuczną inteligencją pod 1-2 graczy

Post autor: ravenone »

Spirit Island bardzo lubię, ale faktycznie pytam tutaj o coś innego ;)
Time of crisis mnie zaciekawił, ale widzę, że ciężko dostępny.
Nad Comancherią kiedyś myślałem i najprędzej to kupię.
Dzięki za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ