Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Otorek »

Coś jest na rzeczy, Game Trollowi podesłali 2 tytuły z premierą w listopadzie i Paxa wśród nich nie było
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: krwlng »

Jeżeli Galakta podpięła się pod druk wraz z angielską wersją (a sądząc po czasie opublikowania zdjęć z produkcji tak było) to jest szansa, że Pax Pamir PL był na statku który dobił 30.10 do portu w Rotterdamie.
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Backero »

No i jak tam Galakto z tą Cywilizacją Terra Incognita? Poprzednia data sugerowała grudzień 2021 (liczyłem na święta), ale zgaduję, że nie jest to już aktualne? Obecnie od dłuższego czasu widnieje taka notka: "Terra Incognita: Czekamy na potwierdzenie terminu". Moglibyśmy prosić o jakąś aktualizację lub chociaż info na kiedy najwcześniej się nastawiać?
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: litk »

Backero pisze: 09 lis 2021, 11:48 No i jak tam Galakto z tą Cywilizacją Terra Incognita? Poprzednia data sugerowała grudzień 2021 (liczyłem na święta), ale zgaduję, że nie jest to już aktualne? Obecnie od dłuższego czasu widnieje taka notka: "Terra Incognita: Czekamy na potwierdzenie terminu". Moglibyśmy prosić o jakąś aktualizację lub chociaż info na kiedy najwcześniej się nastawiać?
W tym roku na pewno nie ma co liczyć, bo drukowane jest w Chinach, więc zostaje termin I kwartał 2022.
MarioWiśnia
Posty: 15
Rejestracja: 22 paź 2020, 22:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: MarioWiśnia »

Czyli wszystko wskazuje, że muszę zmienić plany na prezenty pod choinkę. Miał być Robin Hood lub Cyvilization, ale chyba nie w tym roku. Szkoda, ale rozumiem. Pozdrawiam. PS Może Wyspa dinozaurów będzie ;)
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Miszon »

Dinozaury mają być, tak pisali kilka tygodni temu.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
winster
Posty: 44
Rejestracja: 17 sie 2016, 11:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: winster »

Ktoś coś wie jak sytuacja z Wyspą dinozaurów?
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Emil_1 »

Wie ktoś kiedy marchina arcana?
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Shodan »

Emil_1 pisze: 24 lis 2021, 17:40 Wie ktoś kiedy marchina arcana?
Powiem ci tyle, że Galakta sukcesywnie olewa podawanie jakichkolwiek wiarygodnych informacji w tej sprawie, a status podawany na ich stronce to jakiś żart.
Mają dużo fajnych gier w portfolio (sam zostawiłem u nich sporo kasy na SWR oraz MoM2 z kompletem dodatków), ale w komunikację z klientami/fanami to oni nie umieją i mogliby się uczyć od Lucky Duck czy nawet Portalu.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Emil_1 »

Shodan pisze: 24 lis 2021, 18:10
Emil_1 pisze: 24 lis 2021, 17:40 Wie ktoś kiedy marchina arcana?
Powiem ci tyle, że Galakta sukcesywnie olewa podawanie jakichkolwiek wiarygodnych informacji w tej sprawie, a status podawany na ich stronce to jakiś żart.
Mają dużo fajnych gier w portfolio (sam zostawiłem u nich sporo kasy na SWR oraz MoM2 z kompletem dodatków), ale w komunikację z klientami/fanami to oni nie umieją i mogliby się uczyć od Lucky Duck czy nawet Portalu.
Napisałem do nich na fb, jak dostanęo dpowiedź to ją tutaj umieszczę. :)
Miłego dnia! :)
tommyray
Posty: 1306
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: tommyray »

Statek Mol Tradition ma przybyć do portu w Hamburgu 6 grudnia. Zakladam że rozladunek, cło, wysyłka do hubów, do lokalnych wydawców zajmie 3 tygodnie jak nic, a że święta to będzie pewnie dopiero na styczeń.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Hardkor »

Spytałem na grupie Machina Arcana jak wygląda sprawa z grą to dostałem takie info :
27th it will be at the Suez canal. Sometime early to mid December it will be at the port in the EU
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
siemian
Posty: 114
Rejestracja: 07 wrz 2010, 22:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: siemian »

Chciałbym tutaj podziękować i pochwalić wydawnictwo Galakta za dosłanie zagubionych elementów do Osadników z Catanu. W ciągu kilku dni od mojej prośby otrzymałem kopertę z dwoma figurkami dróg o które prosiłem.
Bardzo miłe i profesjonalne zachowanie z ich strony :)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Shodan »

tommyray pisze: 24 lis 2021, 19:53 Statek Mol Tradition ma przybyć do portu w Hamburgu 6 grudnia. Zakladam że rozladunek, cło, wysyłka do hubów, do lokalnych wydawców zajmie 3 tygodnie jak nic, a że święta to będzie pewnie dopiero na styczeń.
Tak, tyle że wiemy to od oryginalnego wydawcy z KS, a Galakta nie podaje żadnego sensownego info od początków października.

EDIT
wrzuciłem w wątku o grze, ale wklejam również tutaj info od Galakty na FB:
Transport wersji retail jest osobną dostawą, niż wersja KS.
Wersja sklepowa według naszych informacji będzie w styczniu. Wszelkie uwagi zgłosiliśmy do głównego wydawcy i mają zostać uwzględnione.
W tej chwili, jeśli chodzi o transport, to staramy się nie komunikować z dużym wyprzedzeniem, ponieważ ciężko dotrzymać terminy przez kolejki w drukarniach, dostawach itp.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Duża aktualizacja terminów od Galakty:
Poniżej znajdziecie informacje na temat nowości i dodruków, których możecie spodziewać się w najbliższym czasie:

Grudzień:
🔹 Pax Pamir – PREMIERA: 1 grudnia
🔹 Tuareg: Rozszerzenie – PREMIERA: 1 grudnia
🔹 Wyspa Dinozaurów
🔹 Zwrotnice i Semafory
🔹 Catan: Zestaw osadnika
🔹 Horror w Arkham LCG: Zestaw podstawowy dla 1-4 graczy
🔹 Horror w Arkham LCG: Na krawędzi Ziemi - Rozszerzenie kampanijne
Styczeń 2022:
🔸 Wojna Nemo
🔸 Przygody Robin Hooda
🔸 Mutant: Rok Zerowy
🔸 The Shadow Planet: The Board Game
🔸 Machina Arcana wraz z rozszerzeniami Z Otchłani i Ku Wieczności
🔸 Rozbrykane jednorożce
Dodruki Grudzień:
🔹 Twilight Imperium: Świt Nowej Ery
🔹 Civilization: Nowy początek
🔹 Fallout: Gra planszowa
🔹 Horror w Arkham LCG: Śluz, który pożarł wszystko
🔹 This War of Mine: Gra planszowa
Źródło: FB Galakty

Edit:
To już wiem na kiedy trzeba zebrać środki na Machinę :)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Shodan »

Mr_Fisq pisze: 26 lis 2021, 11:40
Edit:
To już wiem na kiedy trzeba zebrać środki na Machinę :)
Taaa miała być na prezent gwiazdkowy dla syna, na szczęście urodziny ma 14 stycznia :-)
Mam nadzieję, że chociaż będę mógł mu na te urodziny pokazać opłaconą przedsprzedaż :-)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Shodan pisze: 26 lis 2021, 12:02 Taaa miała być na prezent gwiazdkowy dla syna, na szczęście urodziny ma 14 stycznia :-)
Mam nadzieję, że chociaż będę mógł mu na te urodziny pokazać opłaconą przedsprzedaż :-)
Myślę, że Galakta też jest zawiedziona tą sytuacją, bo wiele osób wyczyści swoje portfele na gwiazdkę... A tu dwa duże tytuły: Nemo i Machina, do tego rodzinny Robin Hood...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 726
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 184 times
Been thanked: 228 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: bardopondo »

Zdaje się , że jutro oficjalnie Pax Pamir ma wejść do sprzedaży.
Mam wrażenie, że Galakta słabo umie w marketing, bo gdybym tego nie śledził to bym przeoczył, a to jednak jakieś tam wydarzenie chyba w planszowym półświatku.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Evokenx »

To że Galakta słabo umie w marketing wiadomo nie od dziś :) Mnie tylko irytuje, że tak mało komunikują się że społecznością i to, ze bardzo lubią nie odpowiadać na wiadomości
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Miszon »

Evokenx pisze: 30 lis 2021, 23:00 To że Galakta słabo umie w marketing wiadomo nie od dziś :) Mnie tylko irytuje, że tak mało komunikują się że społecznością i to, ze bardzo lubią nie odpowiadać na wiadomości
Ja do nich pisałem 2 czy 3 razy i odpowiadali w ciągu kilku godzin (no, na pewno w każdym razie w ciągu jednego dnia).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Evokenx »

No to nie wiem czego to kwestia. Ja na przestrzeni dwóch lat bardzo często się na nich zawodziłem jeżeli chodzi o komunikację. I widziałem że wiele innych osób też o tej słabostce wspominało.
Soul_oka
Posty: 167
Rejestracja: 13 gru 2018, 16:12
Has thanked: 71 times
Been thanked: 33 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Soul_oka »

Evokenx pisze: 30 lis 2021, 23:00 To że Galakta słabo umie w marketing wiadomo nie od dziś :) Mnie tylko irytuje, że tak mało komunikują się że społecznością i to, ze bardzo lubią nie odpowiadać na wiadomości
Po dziś dzień nie pokazali polskiej wersji Machiny Arcana, która otrzymali z Chin w ramach kontroli, tak jak to robili zagraniczni wydawcy... Zawód.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Miszon »

Evokenx pisze: 30 lis 2021, 23:19 No to nie wiem czego to kwestia. Ja na przestrzeni dwóch lat bardzo często się na nich zawodziłem jeżeli chodzi o komunikację. I widziałem że wiele innych osób też o tej słabostce wspominało.
Tzn ogólnie się zgadzam, że z marketingiem u nich krucho, jakby mieli u siebie jakiegoś "własnego Trzewiczka", to mogliby pewnie dużo większą kasę zarobić ;-) , ale po prostu napisałem że co do wiadomości to akurat jakoś (przypadkiem) miałem inne wrażenia.
Nie mówiąc o tym, że jak do nich 2 razy pisałem jakieś maile, to też odpisywali szybko (raz odpisali po dwóch dniach to nawet przepraszali że tak późno. A chodziło o planszę od Draculi, którą mi syn złamał i którą dosłali za cenę przesyłki i której 2 czy 3 szukali gdzieś "w piwnicy" u siebie i co do której nie miałem nawet specjalnych oczekiwań, że znajdą i doślą).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: alpha »

Miszon pisze: 30 lis 2021, 23:15
Evokenx pisze: 30 lis 2021, 23:00 To że Galakta słabo umie w marketing wiadomo nie od dziś :) Mnie tylko irytuje, że tak mało komunikują się że społecznością i to, ze bardzo lubią nie odpowiadać na wiadomości
Ja do nich pisałem 2 czy 3 razy i odpowiadali w ciągu kilku godzin (no, na pewno w każdym razie w ciągu jednego dnia).
Ze społecznością to słabo ale na e-maile raczej odpowiadają. Mi chyba tylko 1 raz nie odpowiedzieli, a na pozostałe kilkanaście pytań już jak najbardziej tak :)
Najbardziej mnie denerwuje, że są tylko na FB. Gdyby dalej mieli swoje forum gdzie coś wrzucają (lub wrzucali tutaj), to byłoby fajnie.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: litk »

Ja do nich pisałem 2 czy 3 razy i odpowiadali w ciągu kilku godzin (no, na pewno w każdym razie w ciągu jednego dnia).
Odpowiadają tylko na to na co im wygodnie. W sprawie Terry Incognity dwa razy mi nie odpowiedzieli, w podzięce zakupiłem wersję angielską gry.
ODPOWIEDZ