Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: flissak »

Troche drogo za kampanię, liczyłem na 180-200zł
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

A jest gdzieś poza sklepem Galakty, gdzie wiadomo że cena wyższa?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Miszon pisze: 02 gru 2021, 21:52 A jest gdzieś poza sklepem Galakty, gdzie wiadomo że cena wyższa?
Cena w najtańszych sklepach będzie 225-240zl. Też spodziewałem się taniej. Szczególnie ze jest dużo gorszy przelicznik SCD u FFG a Galakta. Karty badaczy były po USD SCDx3,55=PLN SCD natomiast kampania to x4,30. Spora różnica jednak pozytywem w tym wszystkim jest to że jest to minimalnie taniej niż kampania w 2017 roku.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Bysztel
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2020, 23:39
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Bysztel »

Nie ma co narzekać. Gdyby mi ktoś rok temu powiedział, że cały następny cykl będę miał za mniej niż 4 stówy, to bym się tylko zaśmiał.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

A dodajmy jeszcze inflację i ogólnie wyższe ceny nie tylko u nas.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Informacje o dodrukach w nowych wydaniach zachęcają mnie do sprzedaży swojej kolekcji i odkupieniu, gdy będzie wznowienie. Dla samej zbindowanej książki kampanii jestem gotów pozbyć się starych wydań :)
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Ja mam księgi kampanii wydrukowane na grupie FB, twarda oprawa, super sprawa :-) .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

kozz84 pisze: 03 gru 2021, 14:32 Informacje o dodrukach w nowych wydaniach zachęcają mnie do sprzedaży swojej kolekcji i odkupieniu, gdy będzie wznowienie. Dla samej zbindowanej książki kampanii jestem gotów pozbyć się starych wydań :)
Myślę że takich osób będzie więcej a na tym mogą skorzystać osoby które chcą taniej wejść w ten system. Stare wersję dostępnych już nowych wydan pewnie mocno spadną na wartości także jeśli chcesz tak zrobić to najlepiej byłoby w ciemno dziś wszystko sprzedać i odkupywać od nowa.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: flissak »

brazylianwisnia pisze: 03 gru 2021, 14:43
kozz84 pisze: 03 gru 2021, 14:32 Informacje o dodrukach w nowych wydaniach zachęcają mnie do sprzedaży swojej kolekcji i odkupieniu, gdy będzie wznowienie. Dla samej zbindowanej książki kampanii jestem gotów pozbyć się starych wydań :)
Myślę że takich osób będzie więcej a na tym mogą skorzystać osoby które chcą taniej wejść w ten system. Stare wersję dostępnych już nowych wydan pewnie mocno spadną na wartości także jeśli chcesz tak zrobić to najlepiej byłoby w ciemno dziś wszystko sprzedać i odkupywać od nowa.
Ja nie wyobrażam sobie kupić od kogoś całej kolekcji. Jak ja bym to sprawdził? kilka tysięcy kart władowanych często w jeden kuferek, część zakoszulkowanych, część nie. Musiałaby być oferta kilka razy tańsza niż to co mam w sklepie. Myślę, że 90% osób które otworzyłoby takie pudło po zakupie i po kilku godzinach rozgryzania co od czego, straciłoby całkowicie chęć do gry- a nie daj boże coś by się nie zgadzało, jakieś poprawione karty zdublowane ze starszymi itd itd.
Awatar użytkownika
Potato Queen
Posty: 39
Rejestracja: 03 sty 2021, 20:36
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Potato Queen »

equiv pisze: 19 lis 2021, 22:35 a marzy mi się taka drewniana skrzynia wypełniona wszystkim co tylko się da z Arkham.
Jeśli chcesz mieć wszystko, to zapomnij w ogóle, że jedna skrzynia Ci wystarczy :lol: Ja mam w tej chwili dwie pełne i już myślę o trzeciej. A zaczęłam zbierać na początku roku i nie mam praktycznie tylko cyklu Innsmouth.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

flissak pisze: 03 gru 2021, 21:25
brazylianwisnia pisze: 03 gru 2021, 14:43
kozz84 pisze: 03 gru 2021, 14:32 Informacje o dodrukach w nowych wydaniach zachęcają mnie do sprzedaży swojej kolekcji i odkupieniu, gdy będzie wznowienie. Dla samej zbindowanej książki kampanii jestem gotów pozbyć się starych wydań :)
Myślę że takich osób będzie więcej a na tym mogą skorzystać osoby które chcą taniej wejść w ten system. Stare wersję dostępnych już nowych wydan pewnie mocno spadną na wartości także jeśli chcesz tak zrobić to najlepiej byłoby w ciemno dziś wszystko sprzedać i odkupywać od nowa.
Ja nie wyobrażam sobie kupić od kogoś całej kolekcji. Jak ja bym to sprawdził? kilka tysięcy kart władowanych często w jeden kuferek, część zakoszulkowanych, część nie. Musiałaby być oferta kilka razy tańsza niż to co mam w sklepie. Myślę, że 90% osób które otworzyłoby takie pudło po zakupie i po kilku godzinach rozgryzania co od czego, straciłoby całkowicie chęć do gry- a nie daj boże coś by się nie zgadzało, jakieś poprawione karty zdublowane ze starszymi itd itd.
Możesz kupować pojedyncze cykle od kogoś jeśli to problem. Jeśli kupisz cala kolekcje naraz w sklepie to masz ten sam problem. W nówkach też zdarzają się przeciez braki i wypadałoby sprawdzić, posortować.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ardel12 »

brazylianwisnia pisze: 04 gru 2021, 02:25 Jeśli kupisz cala kolekcje naraz w sklepie to masz ten sam problem. W nówkach też zdarzają się przeciez braki i wypadałoby sprawdzić, posortować.
Problem jest znacząco mniejszy. Po pierwsze masz karty od danego dodatku już wysortowane, więc wystarczy przeliczenie. Możesz też sortowanie dzielić wg uznania(dziś 1 duży dodatek, jutro dwa małe). Kupując od kogoś najpierw czeka Cię odnalezienie kart z danego dodatku. Tak jak same senariusze powinny być rozdzielone i łatwe do namierzenia, tak karty postaci to będzie masakra. Zabierając się za sortowanie najlepiej od razu będzie dzielić na cykle. Odnalezienie danego podzbioru jakbyśmy chcieli sprawdzić np tylko dany cykl będzie znacząco cięższe niż nówki ze sklepu.

A wracając do ceny nowego cyklu to za niego po rabacie zapłaciłbym 350zł(roz. badaczy olałem na razie). Za poprzednika około 400zł. Lekko 50zł taniej przy ostatnich zmianach cen na świecie to świetny deal. Aż zaczynam żałować, że nie poczekałem 2 lat z wejściem w AH...tyle nerwów by uzbierać cykle, a teraz wszystko jak na tacy.

Jestem ciekaw czy powroty pozostaną w niezmienionej formie i będą dodrukowywane. W sumie po nowej podstawce i Dunwih to aż się prosi o ich reprint. Wtedy kolekcja będzie kompletna i będę mógł umrzeć :D
Awatar użytkownika
equiv
Posty: 45
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:56
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: equiv »

Opłaca się kupować Investigator Starter Decks do Revised Core Setu czy planują jeszcze te 5 postaci jakoś połączyć w ramach nowego systemu revised?
Awatar użytkownika
Potato Queen
Posty: 39
Rejestracja: 03 sty 2021, 20:36
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Potato Queen »

equiv pisze: 05 gru 2021, 19:02 Opłaca się kupować Investigator Starter Decks do Revised Core Setu czy planują jeszcze te 5 postaci jakoś połączyć w ramach nowego systemu revised?
To dwa odrębne produkty. Jeśli nie masz nic to przede wszystkim podstawka, talie badaczy mogą ale nie muszą być dopełnieniem. Połączenia tych dwóch nie będzie.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Odnoszę takie wrażenie(może mylne) że część nowych graczy widzi nowa podstawke jako start jakiejs nowej linii wydawniczej(?). Tymczasem jest to poprostu nowa wersja dwóch starych podstawek. Nic więcej. Tak jak nowy model dystrybucji cykli jest poprostu repackiem tych samych kart w opakowaniu zbiorczym. To wciąż jest jedną linia, kazdy produkt jest kompatybilny z podstawka(niezależnie jaka) i niezależny.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Potato Queen
Posty: 39
Rejestracja: 03 sty 2021, 20:36
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Potato Queen »

brazylianwisnia pisze: 05 gru 2021, 21:13 Odnoszę takie wrażenie(może mylne) że część nowych graczy widzi nowa podstawke jako start jakiejs nowej linii wydawniczej(?). Tymczasem jest to poprostu nowa wersja dwóch starych podstawek. Nic więcej. Tak jak nowy model dystrybucji cykli jest poprostu repackiem tych samych kart w opakowaniu zbiorczym. To wciąż jest jedną linia, kazdy produkt jest kompatybilny z podstawka(niezależnie jaka) i niezależny.
Dobrze powiedziane. Może warto gdzieś na początku wątku powiesić takie info (halo administracja?). Oszczędzi to miliona odpowiedzi na to samo pytanie.
Bysztel
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2020, 23:39
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Bysztel »

brazylianwisnia pisze: 05 gru 2021, 21:13 Odnoszę takie wrażenie(może mylne) że część nowych graczy widzi nowa podstawke jako start jakiejs nowej linii wydawniczej(?). Tymczasem jest to poprostu nowa wersja dwóch starych podstawek. Nic więcej. Tak jak nowy model dystrybucji cykli jest poprostu repackiem tych samych kart w opakowaniu zbiorczym. To wciąż jest jedną linia, kazdy produkt jest kompatybilny z podstawka(niezależnie jaka) i niezależny.
Bo też to jest trochę niezręcznie zrobione. Zwyczajnie tych wszystkich produktów jest za dużo.

Mamy sytuację, że obecnie dostępne są kampanie po staremu, zaczynają wychodzić po nowemu, a na dodatek jeszcze returny. A ten nowy model, który miał sprawę upraszczać, zamiast tego ją chyba jeszcze bardziej komplikuje.

Od początku nie byłem fanem powrotów (nie kupiłem żadnego), ale przy tym nowym modelu to już zupełnie ich istnienie wydaje mi się idiotyczne. Z natury miały być one niejako czymś na kształt patchy i usprawnień do starych kampanii, a tu po latach robimy reedycje tychże kampanii, nie zawierające jednak i nie uzwględniające tych wszystkich poprawek, które w międzyczasie się ukazały...?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Bo powroty to nie tylko pacze. Poprawki w scenariuszach to tylko bonus. Dodatki te to przede wszystkim zwiekszenie rożnorodnosci, nowe alternatywne lokalizacje, czesto nowe mozliwosci fabularne i inne zestawy spotkań. Jeśli ktoś kilka razy zagrał dany cykl to taki powrót do, potrafi na tyle dużo pozmieniać, że nie bedziemy grac na pamięć.

Zawartosc tych dodatkow to nie podmianka kart z bledami dlatego sa sprzedawane osobno.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Bysztel
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2020, 23:39
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Bysztel »

Nie ogrywałem powrotów, więc się nie spieram, jak to jest w praktyce. Bardziej chodzi mi o to, jak to wszystko wygląda marketingowo, szczególnie dla nowych graczy. A powroty najczęściej są opisywane właśnie jako "niby to samo, ale trochę lepiej/ciekawiej/bardziej różnorodnie". Więc trudno zrozumieć, czemu przykładowo reedycja Dunwich nie zawiera "lepszego" essexu, skoro takowy istnieje.
tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: tsodo »

Bysztel pisze: 05 gru 2021, 22:53 Nie ogrywałem powrotów, więc się nie spieram, jak to jest w praktyce. Bardziej chodzi mi o to, jak to wszystko wygląda marketingowo, szczególnie dla nowych graczy. A powroty najczęściej są opisywane właśnie jako "niby to samo, ale trochę lepiej/ciekawiej/bardziej różnorodnie". Więc trudno zrozumieć, czemu przykładowo reedycja Dunwich nie zawiera "lepszego" essexu, skoro takowy istnieje.
A to nie tak, powroty są przede wszystkim trudniejsze ? Nie każdemu od razu potrzeba wyższego poziomu trudności ;) a zawsze lepiej sprzedać dodatek i zarobić ;)
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Czesto trudniejsze ale np zapomniana era wydala sie trochę łatwiejsza/przyjemniejsza.

Niendadza tych kart do cyklu bo:
a) nie sa potrzebne do gry, tj zwiekszaja regrywalnosc
b) tam jest sporo kart co podnioslo by koszt
c) alternatywny setup z powrotu by mogl komplikowac gre dla nowych osób

Trzymanie go osobno ma sens bo to dziala na zasadzie: podobalo sie? Chcesz wiecej i troche inaczej ? Kup powrót.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
jules
Posty: 163
Rejestracja: 19 kwie 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: jules »

Co byście poradzili graczowi który chciałby wejść w system. Znam grę wiem ze mi się podoba, ale od polskiej wersji odstraszyła mnie spora ilość błędów na kartach. I teraz poniżej parę pytań/wątpliwości

1) czy warto kupić wersje pl nowego core setu - czy jest szansa na poprawione błędy czy raczej można spodziewać się kolejnych niedoróbek do których galakta przyzwyczaiła?

2) czy w pl te nowe odświeżone zestawy beda sie ukazywać? Czy skończy się na krawędzi i dunwich i zdechnie… bo rynek już sie nasycił

3) czy dostępności w Polsce wersji angielskiej bedzie utrudniona z uwagi na politykę asmodee?

Bo tak cholera nie wiem czy iść w angielska na fulla (język żaden problem) i mieć gwarancje ze pogram we wszystko, czy jednak zaryzykować i iść w wersje pl bo w sumie co było do spierdzieleni już zepsuto i może być tylko lepiej ;)

Z góry dzieki za podpowiedzi/sugestie
Polska Kronika Gier - recenzja wideo Race for the Galaxy
http://youtu.be/287bIu5JI-I
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

jules pisze: 06 gru 2021, 19:33spora ilość błędów na kartach.
Wcale nie było ich dużo. W podstawce było kilka łatwych do poprawienia, w Dunwich rzeczywiście były zrąbane pewne lokacje i kilka kart, w Carcosie chyba ze 2-3 karty, w ZE jeszcze 1 czy 2, a potem już nic.
W angielskiej wersji też były błędy :-P (czasem tam, gdzie w polskiej nie było XD) .

1) na poprzednich dodrukach Coresetu błędy były usunięte (były już 2 o ile pamiętam), tylko peirwszy druk miał błędy

2) od lat wszyscy trąbią, że gra w Polsce upadnie, a nonstop są jakieś dodruki i w dodatku wszystko schodzi na pniu - większy problem jest z tym, żeby nie przegapić druku, niż z tym że go nie ma :-D .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

jules pisze: 06 gru 2021, 19:33 ale od polskiej wersji odstraszyła mnie spora ilość błędów na kartach.
Bierz polską. Galakta do każdej gry daje korektor z możliwością własnoręcznego poprawiania błędów.
W angielskiej takich bajerów nie uświadczysz ;)
Jagerion
Posty: 3
Rejestracja: 01 sty 2021, 19:30

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Jagerion »

Hej. Dałem się wciągnąć w ten horror. Mamy pytanie.

Jeszcze nie doszedł mi nowy starter. Czy jak mam cały nowy cykl to jestem wstanie już grać jeżeli worek chaosu ogarnę sobie aplikacją?
ODPOWIEDZ