Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Heiken
Posty: 203
Rejestracja: 11 maja 2012, 10:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Heiken »

Kupiłem tą grę i widzę, że dopadł mnie wskazywany już problem - pofalowana mata. Mam kilkanaście różnych mat gumowych w domu ale takie pierwszy raz widzę, by na środku mata nie prostowała się. Co najlepsze mam jeszcze w niej małą dziurę, jakby ktoś czymś ją ukuł. Widoczna na pierwszy rzut oka. Chyba Foxy games trafili na mocną fuszerę w tych chinach.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Beskid »

na Allegro aktualnie tylko dwie oferty, pierwsza za 399 zł i druga za 623 zł :shock:

nie będzie dodruku?
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Andarist »

Moze to wersja kolekcjonerska bez pogietej maty? :wink:
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2319
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 912 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Galatolol »

Ja ciągle czekałem, nie chcą zawracać wydawnictwu głowy wymienianiem mat. A tu rzeczywiście nagle ze wszystkich sklepów poznikało. Mam nadzieję, że będzie kolejna dostawa/dodruk.
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: kmd7 »

Kilka dni temu dostałem @, że w ciągu tygodnia rozpoczną wysyłkę mat.
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: azazelmo »

kmd7 pisze: 06 gru 2021, 11:17 Kilka dni temu dostałem @, że w ciągu tygodnia rozpoczną wysyłkę mat.
O, świetna wiadomość. Może na Święta uda się zagrać i… pewnie oddać, bo mnie gra nie zachwyciła (grałem na prostowanej macie) Ale dla dzieciaków/rodzin w sam raz.
sinuhePL
Posty: 39
Rejestracja: 20 sty 2020, 11:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: sinuhePL »

Mnie się udało wyprostować matę żelazkiem rozgrzanym na max. Prasowałem przez płótno i trochę czasu to zajęło ale się udało. Tylko uwaga, podczas prasowania rozgrzana guma trochę śmierdzi, lepiej to robić w wietrzonym pomieszczeniu.
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: michalldz90 »

Ktoś juz testował dodatek? Jak wrażenia?
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: MgK1989 »

Sporo dodatkowej zabawy. To tak naprawdę 2 mini dodatki + dodatkowe karty Bogów i praw. Kataklizmy dodają jeszcze większy aspekt rywalizacyjny nie tylko na wyspach ale i przy obszarze pępka świata. Karty mistyków dodają cel/styl gry, którym możemy się kierować podczas rozgrywki(trochę jak niektóre umiejętności Bogów). Generalnie dużo dodatkowego dobra, które fajnie wpisuje się w całość i dodaje troszkę głębi do tej wesołej pstrykanki
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 129
Rejestracja: 02 wrz 2018, 11:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 125 times
Been thanked: 37 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Beo »

Ja jako fan Palca Bożego mam trochę mieszane uczucia. Mistycy mi się naprawdę podobają, to jest moim zdaniem bardzo fajny dodatek, który rozwija asymetryczność i wprowadza dodatkową decyzję - kiedy pstrykać mistykiem, a kiedy zwykłym prorokiem. Kataklizmy mogą się nadać do takiego typowo rodzinnego grania, bo to już jest prawie czysty chaos. Wprowadza efekty o dość dużej skali, jak usunięcie wszystkich dysków z jakiejś wyspy. Ten efekt wybierany jest spośród trzech przez osobę, której dysk znajduje się najbliżej Pępka Świata na koniec fazy misji, co w praktyce okazuje się dość losowe. Szczególnie, że prorocy z samego Pępka są przenoszeni do rezerwy, czyli kataklizmy niekoniecznie premiują celność. Dodatkowi bogowie są okej, nic szałowego, bardziej podobają mi się dołączone promki niż bogowie Azteków. Karty praw bardziej mi się podobały te z podstawki, ale nie potrafię tego do końca uzasadnić. Na pięciu graczy jeszcze nie grałem, nie wiem jak to się sprawdza.

Koniec końców, dla mnie jako osoby ceniącej w tej grze bardziej aspekty premiujące umiejętności, niż losową pstrykankę-rozwałkę, dodatek warto kupić dla mistyków i zwiększonej różnorodności z dodatkowych kart Bogów. Reszta rzeczy jest dla mnie niespecjalnie potrzebna. Kataklizm jako całość oceniam jako ciekawy, ale nie niezbędny. Być może fani rodzinnego grania mają inne zdanie :D
Kolekcja
Sprzedam: Czarne Historie i inne.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: mat_eyo »

Mogę się podpisać pod postem wyżej. Mistycy są ok, lekko komplikują rozgrywkę, ale dodają asymetryczności i nowych możliwości. Kataklizmy (nomen omen) zniszczyły mi całą frajdę z gry. Nowi bogowie są dziwni, zdecydowanie lepiej jest zdobyć zestaw promek, żeby zwiększyć regrywalność. Jak dla mnie dodatek nie tyle nieobowiązkowy do zakupu, co do unikania. Gdyby można było kupić samych mistyków jako minidodatek, to pewnie bym się na to zdecydował, ale w obecnej formie szkoda na ten dodatek pieniędzy.
VincentVega
Posty: 205
Rejestracja: 13 sty 2017, 10:39
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: VincentVega »

Panowie zawsze można wprowadzić zasadę, że prorok trafiający w pępek świata nie schodzi na płytkę rezerwy tylko tam zostaje :-)
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: fitzroy »

Zamówiłem wczoraj grę w normalnej cenie. Dostawa między 16 a 20 grudnia. Pytanie w związku z tym; czy dostanę tą pofalowaną matę i będę musiał pisać do foxa czy to kolejny dodruk i mata będzie ok?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: seki »

fitzroy pisze: 14 gru 2021, 11:19 Zamówiłem wczoraj grę w normalnej cenie. Dostawa między 16 a 20 grudnia. Pytanie w związku z tym; czy dostanę tą pofalowaną matę i będę musiał pisać do foxa czy to kolejny dodruk i mata będzie ok?
Dostaniesz pofałdowaną chyba, że będziesz miał farta bo farciarze też się zdarzalu. Nakład jest cały czas ten sam. Ja na swoją matę już czekam 2 miesiące, przypominam się wydawcy i na razie maty dla mnie nie ma a na pofałdowanej nie da się grać.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: fitzroy »

Dzięki, pozostaje liczyć na farta.
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 165
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: czarny kapelusz »

Ja też czekam drugi miesiąc. Czas załatwienia tej sprawy sprawia, że wydawnictwo (które notabene lubię) ma u mnie minusa.
Co prawda gramy bo prasowałem toto z godzinę i fałdka jest minimalna. Zabawa niesamowita dla najmłodszej. Wiec jeśli chcesz grać to się da...
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 129
Rejestracja: 02 wrz 2018, 11:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 125 times
Been thanked: 37 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Beo »

To ja troszkę odejdę od tematu mat. W moim gronie bogów wybieramy sobie sami przed grą, nie losujemy i jeszcze nikt nie zdecydował się na Freję. Jak dla mnie jest mocno sytuacyjna, przykładowo trzeba mieć jednego proroka na danej wyspie, przeciwnik powiedzmy dwóch i cała trójka musi być odpowiednio blisko siebie, aby 'doliczyć' sobie jednego proroka na koniec i ustanowić remis w walce o dominację. Ewentualnie posiadając jeszcze jednego proroka gdzieś dalej na tej wyspie, po prostu tę dominację zdobyć. Czy ja nie rozumiem jej umiejętności? A może nie widzę sposobu na jej efektywne wykorzystanie?
Kolekcja
Sprzedam: Czarne Historie i inne.
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 165
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: czarny kapelusz »

Kolega pewnie do mnie bije 8) tylko zauważyć trzeba że ja także się nie burzę. Ba. Nawet sobie tę zepsutą matę jakoś odratowałem. A to, że wydawnictwo ma minusa to już moje subiektywne odczucie i nic na to nie poradzę. A kolega ATK widocznie chciał się pochwalić jaki to on ogarnięty i jak życie zna. Pozwólmy mu na to jeśli tego właśnie potrzebuje 😁
VincentVega
Posty: 205
Rejestracja: 13 sty 2017, 10:39
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: VincentVega »

Freja wykorzystywana jest przy remisach, jeżeli na wyspie masz remis np. 1-1, prorok przeciwnika jest blisko Twojego, zrzucasz serce, żeby dotykało Twojego proroka i przeciwnika i teraz Ty masz przewagę 2-1 :-)
dawid
Posty: 516
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: dawid »

Beo pisze: 14 gru 2021, 17:09 To ja troszkę odejdę od tematu mat. W moim gronie bogów wybieramy sobie sami przed grą, nie losujemy i jeszcze nikt nie zdecydował się na Freję. Jak dla mnie jest mocno sytuacyjna, przykładowo trzeba mieć jednego proroka na danej wyspie, przeciwnik powiedzmy dwóch i cała trójka musi być odpowiednio blisko siebie, aby 'doliczyć' sobie jednego proroka na koniec i ustanowić remis w walce o dominację. Ewentualnie posiadając jeszcze jednego proroka gdzieś dalej na tej wyspie, po prostu tę dominację zdobyć. Czy ja nie rozumiem jej umiejętności? A może nie widzę sposobu na jej efektywne wykorzystanie?
Problem w tym, że Foxy skopały całkowicie tłumaczenie. Faktycznie wg tego tłumaczenia Freja jest słaba.
Tutaj masz erratę:
http://foxgames.pl/wp-content/uploads/2 ... _FREJA.pdf

W sytuacji, którą opisałeś Ty liczysz sobie 3 a Twój przeciwnik 1 proroka.
Tak z ciekawości, masz grę z dodruku ? Czy ktoś wie czy w dodruku poprawili tą kartę ?
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 129
Rejestracja: 02 wrz 2018, 11:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 125 times
Been thanked: 37 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Beo »

Mam grę z pierwszego druku, ta errata dużo tłumaczy ;) Dzięki :D
Kolekcja
Sprzedam: Czarne Historie i inne.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Kisun »

dawid pisze: 14 gru 2021, 17:59 W sytuacji, którą opisałeś Ty liczysz sobie 3 a Twój przeciwnik 1 proroka.
Na tej karcie jest: "Właściciele obcych proroków nadal traktują ich jako swoich" czyli w tym wypadku będzie 3 do 2ch :) To jest istotne, bo gdyby miał jednego swojego i przykrył tylko jednego obcego, to byłby remis 2 do 2ch.
dawid
Posty: 516
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: dawid »

Jasne. Co innego w głowie, co innego palce piszą :-)

A czy ktokolwiek z nowym wydaniem ma poprawione karty bogów ?
KamilDG
Posty: 17
Rejestracja: 22 lut 2011, 21:18
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: KamilDG »

Kupiłem swój egzemplarz w sierpniu w promocji w empiku i mam tą kartę taką jak w erracie.
Ryba24
Posty: 1
Rejestracja: 03 maja 2021, 23:27

Re: Palec Boży (Paweł Stobiecki, Jan Truchanowicz, Łukasz Włodarczyk)

Post autor: Ryba24 »

Ja dostałem dziś nową prostą matę i karty, nie zagięte, wysłali w większym pudełku
ODPOWIEDZ