Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Furan pisze: 27 lis 2021, 23:50
Spoiler:
Chyba tylko Ultra Pro maja hologram.
Według BGG Standard American (jeśli masz nową edycję).
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Gizmoo »

Ktoś może orientuje się ile dokładnie mikronów mają koszulki premium (thick) firmy Swan Panasia? Nigdzie nie mogę znaleźć na ten temat precyzyjnych danych. Wszędzie jedynie domysły, a na firmowej stronie - informacji brak. W wątku na BGG ktoś napisał, że informacja o 90 mikronach nie jest prawdziwa, bo na prawdę koszulki premium mają jednie 65 mikronów.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: alpha »

Gizmoo pisze: 05 gru 2021, 16:42 Ktoś może orientuje się ile dokładnie mikronów mają koszulki premium (thick) firmy Swan Panasia? Nigdzie nie mogę znaleźć na ten temat precyzyjnych danych. Wszędzie jedynie domysły, a na firmowej stronie - informacji brak. W wątku na BGG ktoś napisał, że informacja o 90 mikronach nie jest prawdziwa, bo na prawdę koszulki premium mają jednie 65 mikronów.
To ciekawe, bo firma na swojej stronie pisze tak:
These are our PREMIUM (Thick) sleeves that are 90 microns thick (thicker than standard sleeves.
https://www.swanpanasiasleeves.com/prod ... 0-per-pack
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: karmazynowy »

Czy istnieje jakiś tańszy odpowiednik koszulek Dragon Shield matte clear? Ostatnio miałem okazję pograć u znajomego, który z nich korzysta i wrażenia fantastyczne. Nic się nie klei, świetnie się tasuje, przyjemne w obcowaniu. Nie ma porównania do Rebela Premium czy Sloyca. Niestety cena zabija, 30 zł za paczkę 100 szt. To gruba przesada. Czy jest coś tańszego z podobnym, matowym, teksturowanym rewersem ale taniej?
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Gizmoo »

karmazynowy pisze: 05 gru 2021, 19:05 Czy jest coś tańszego z podobnym, matowym, teksturowanym rewersem ale taniej?
Zacytuję siebie samego z poprzedniej strony:
Gizmoo pisze: 09 lis 2021, 16:52 jeżeli na prawdę stawiacie na jakość - to wyłącznie Dragon Shield. Niecałe dwa tygodnie temu kupiłem dwie paczki na nowe talie do Commandera i demn! To jest prawdziwa przepaść! No żadne koszulki nie mogą się do nich równać jakością! Ja wiem, że to kosztuje 30-35 zł za 100 sztuk, ale to są koszulki na LATA. Do tej pory mam zakoszulkowany mój pierwszy pet deck do EDH i niedługo minie ponad 12 lat. I ŻADNA koszulka nie uległa uszkodzeniu. Nadal wyglądają świetnie i kapitalnie się tasują.
Jeżeli zależy Ci na jakości, to niestety nic się nie może równać. Ultra Pro robi koszulki z matowym, teksturowanym rewersem. Są sporo tańsze od Dragon Shield, no ale jakość... Cóż... To nie jest to samo. ;)
alpha pisze: 05 gru 2021, 16:49 To ciekawe, bo firma na swojej stronie pisze tak:

These are our PREMIUM (Thick) sleeves that are 90 microns thick (thicker than standard sleeves.

https://www.swanpanasiasleeves.com/prod ... 0-per-pack
Właśnie na BGG ktoś zarzucił, że niestety te dane mijają się z prawdą. Cytuję:
tl;dr: all except Swan Panasia premium were approximately what they claimed (including Mayday). Swan Panasia premium are ~65 micron, not 90 (and I get the feeling that's being slightly generous based on when I tried measuring 10 sleeves at a time).
Edytka: Jeszcze zacytuje dokładne pomiary gościa, który przeprowadził ten eksperyment:

The results so far (measuring the whole sleeve e.g. front and back - so should result in double the claimed thickness):

Sleeve - Claimed: Measured
---
Dragon Shield (Classic) - "120 μm" : 0.23mm = 115 μm
Dragon Shield (Matte) - "120 μm": 0.25mm = 125 μm
"ICO" (from AliExpress) - "??": 0.06mm = 30 μm
Fantasy Flight - "100 μm": 0.20mm = 100 μm
Mayday Premium - "90 μm" 0.18mm = 90 μm
Sleeve Kings - "60 μm": 0.11mm = 55 μm
Swan Panasia Standard - "40 μm": 0.06mm = 30 μm
Swan Panasia Premium - "90 μm": 0.13mm = 65 μm
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: karmazynowy »

Jedynie mam z nimi taki problem, że mogłyby być ciut mniejsze. Wolę jak karta siedzi ciasno w koszulce, a tu jednak jest trochę wolnej przestrzeni.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
jjftw12
Posty: 6
Rejestracja: 04 maja 2021, 09:20
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: jjftw12 »

Cześć,

Czy mogę prosić kogoś o wrzucenie kilku zdjęć z koszulkami Sloyca Standard vs dowolne koszulki o grubości 90 - 100 mikronów?

Nie jestem przekonany które wybrać i zastanawiam się, czy Sloyca standard będzie się zachowywać równie słabo co koszulki o grubości 50 mikronów od innych producentów.

Chodzi mi tutaj o miekkość i giętkość szczególnie ww koszulek

Dzięki z góry :)
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: kurdzio »

jjftw12 pisze: 06 gru 2021, 06:43 Cześć,

Czy mogę prosić kogoś o wrzucenie kilku zdjęć z koszulkami Sloyca Standard vs dowolne koszulki o grubości 90 - 100 mikronów?

Nie jestem przekonany które wybrać i zastanawiam się, czy Sloyca standard będzie się zachowywać równie słabo co koszulki o grubości 50 mikronów od innych producentów.

Chodzi mi tutaj o miekkość i giętkość szczególnie ww koszulek

Dzięki z góry :)
Nie wiem czy po zdjęciu uda Ci się ocenić giętkość koszulek, ale ze swojej strony mogę polecić Sloyca Standard, 70mikronów w zupełności wystarczy i talia tak nie puchnie.
Zapomnij o cieńszych Rebelach, do niczego się nie nadają. W tym temacie rozpisałem się bardziej viewtopic.php?f=43&t=71112&p=1347529&hi ... a#p1347529
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

karmazynowy pisze: 05 gru 2021, 19:05 Czy istnieje jakiś tańszy odpowiednik koszulek Dragon Shield matte clear? (...) Czy jest coś tańszego z podobnym, matowym, teksturowanym rewersem ale taniej?
Jeśli chcesz w wersji clear to kojarzę tylko Ultra-Pro Deck Protector Matte Clear. Nie mają teksturowanej powierzchni, ale mają jedną ściankę błyszczącą i jedną matową. Osobiście bardzo je lubię i mam na sporej liczbie gier. Ale jak już pisał Gizmoo – to nie są DS, dlatego kosztują koło 18 zł za 100 szt, a nie 30 :) Najlepiej sprawdzić samemu.
Gizmoo pisze: 05 gru 2021, 16:42 Ktoś może orientuje się ile dokładnie mikronów mają koszulki premium (thick) firmy Swan Panasia? Nigdzie nie mogę znaleźć na ten temat precyzyjnych danych. Wszędzie jedynie domysły, a na firmowej stronie - informacji brak. W wątku na BGG ktoś napisał, że informacja o 90 mikronach nie jest prawdziwa, bo na prawdę koszulki premium mają jednie 65 mikronów.
MIałem koszulki Swan PanAsia Thick i organoleptycznie nie odstają od innych koszulek premium. Tak jak Thin nie oddałbym nawet najgorszemu wrogowi tak Thick mogę śmiało polecić. Nie mam na stanie, bo sprzedałem razem z grą, ale były ok. I napewno nie mają 60 μm, a chałupnicze metody pomiaru możemy wrzucić tam gdzie ich miejsce.

PS. Wg mojego pomiaru Dragon Shield Matte mają 140 μm ;)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Gizmoo »

Jiloo pisze: 06 gru 2021, 10:18 MIałem koszulki Swan PanAsia Thick i organoleptycznie nie odstają od innych koszulek premium.
Zamówiłem, więc przekonam się organoleptycznie. :lol:
Jiloo pisze: 06 gru 2021, 10:18 Wg mojego pomiaru Dragon Shield Matte mają 140 μm ;)
Wow. No właśnie... Za jakość trzeba zapłacić. :wink:
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: alpha »

Za jakość i za pożeranie miejsca :)

Gdyby nie to, że stos kart w koszulkach Dragon Shield jest sporo wyższy niż w innych (np. w moich ulubionych niedostępnych już FFG), to przerzuciłbym się na DS już dawno pomimo ceny. Ale za dużo to miejsca zajmuje, więc niestety zrezygnowałem na rzecz Arcane Tinmen. Trochę cieńsze niż FFG (wyczuwam to) ale za taką cenę to ja nie narzekam :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Gizmoo »

Gizmoo pisze: 06 gru 2021, 11:01 MIałem koszulki Swan PanAsia Thick i organoleptycznie nie odstają od innych koszulek premium.

Zamówiłem, więc przekonam się organoleptycznie. :lol:
Odebrałem dzisiaj te koszulki i jakościowo to jest po prostu DRAMAT! :evil:

Po pierwsze - pierwszy raz spotkałem się z koszulkami, które byłby tak powyginane. Na zdjęciu tego tak dobrze nie widać, ale na żywo to wygląda wręcz tragicznie!
Spoiler:
Po drugie - to na 100% nie jest 90 mikronów. Porównanie z koszulkami premium Rebela wypada mocno blado. Porównałem z 70-cioma mikronami standardowej Sloyki i to jest zbliżona grubość. Mogłem kupić w tym rozmiarze Sloykę. Byłoby sporo taniej i... W lepszej jakości. Bez tych zniekształceń.

Generalnie - to nie polecam! To był mój ostatni zakup Swans Panasia. Chyba, że nie będę miał wyjścia, bo niestety produkują fikuśną rozmiarówkę, którą ciężko dostać u innych producentów. :(
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Gizmoo pisze: 07 gru 2021, 14:56 (...)Po drugie - to na 100% nie jest 90 mikronów. Porównanie z koszulkami premium Rebela wypada mocno blado. Porównałem z 70-cioma mikronami standardowej Sloyki i to jest zbliżona grubość. Mogłem kupić w tym rozmiarze Sloykę. Byłoby sporo taniej i... W lepszej jakości. Bez tych zniekształceń.

Generalnie - to nie polecam! To był mój ostatni zakup Swans Panasia. Chyba, że nie będę miał wyjścia, bo niestety produkują fikuśną rozmiarówkę, którą ciężko dostać u innych producentów. :(
A jakie to konkretnie koszulki (najlepiej pokaż opakowanie)? Ja też sięgnąłem do nich tylko ze względu na nietypowy rozmiar, ale grube wspominam dobrze. Cienkie są mega dramatem (a niestety mam je na jednej grze, bo tylko cienkie pasują...).
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Gizmoo »

Jiloo pisze: 07 gru 2021, 15:08 A jakie to konkretnie koszulki (najlepiej pokaż opakowanie)?
Thick, czyli według producenta - premium:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Gizmoo pisze: 07 gru 2021, 15:15
Jiloo pisze: 07 gru 2021, 15:08 A jakie to konkretnie koszulki (najlepiej pokaż opakowanie)?
Thick, czyli według producenta - premium:
Spoiler:
Myślałem, że jakieś bardziej nietypowy rozmiar. Kwadraty 70x70 robi sporo producentów w tym Paladin, AT, Gamegenic, a i można dorwać jakieś ostatki FFS. Dla mnie koszulki Swan PanAsia to jest ostateczność, biorę tylko jeśli ktoś inny nie produkuje.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
milczi
Posty: 3
Rejestracja: 08 gru 2021, 13:48
Has thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: milczi »

Hej,
Czy ktoś może mi powiedzieć ile koszulek zakupić na początek przygody z gloomhaven ?
Rebel mnie trochę dobił:

classic card game (63,5x88mm) - 727 szt.
mini european (44x68mm) - 975 szt.

Zakładam, że 1700 kart na początek nie będzie na początku używane.
Będę wdzięczny za przybliżoną odpowiedź,
Paweł
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Fojtu »

milczi pisze: 08 gru 2021, 13:57 Hej,
Czy ktoś może mi powiedzieć ile koszulek zakupić na początek przygody z gloomhaven ?
Rebel mnie trochę dobił:

classic card game (63,5x88mm) - 727 szt.
mini european (44x68mm) - 975 szt.

Zakładam, że 1700 kart na początek nie będzie na początku używane.
Będę wdzięczny za przybliżoną odpowiedź,
Paweł
IMO sensownie jest koszulkować tylko karty którymi aktywnie grasz:
Per gracz 10-12 CCG + 20-26 Mini European
Do tego dla potworów polecałbym używać apkę Gloomhaven Helper, wtedy nie ma nic do koszulkowania, bo nie używa się kart. Jak nie, to na pewno trzeba zakoszulkować talię walki, około 30 kart maks (biorę tu pod uwagę karty, które tam potencjalnie dojdą).
Innych kart imo koszulkować nie ma sensu.
Ostatnio zmieniony 08 gru 2021, 22:51 przez Fojtu, łącznie zmieniany 1 raz.
milczi
Posty: 3
Rejestracja: 08 gru 2021, 13:48
Has thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: milczi »

Dzięki Fojtu.
Na początek chyba nie skorzystam z apki. Planszówki są dla mnie formą odskoczni od technologii.
Pozdrawiam serdecznie
jjftw12
Posty: 6
Rejestracja: 04 maja 2021, 09:20
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: jjftw12 »

Hej ponownie, przyszły do mnie koszulki Sloyca Standard i niestety niesamowicie puchną na kartach Twilight Imperium.

Kiedy je porównałem do kart FFG to różnica była około 30% w stosie 10 kart.

Czy może ktoś polecić koszulki do TI 4th jednocześnie żeby się mieściły w pudełku i nie byłby tak spuchnięte przy użytkowaniu?
Awatar użytkownika
paracelsus444
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2020, 09:48
Has thanked: 44 times
Been thanked: 55 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: paracelsus444 »

Może daj im czas, nowe koszulki niezależnie od firmy u mnie zawsze są "spuchnięte" i po czasie stos się ubija.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: tomp »

Najłatwiej wrzucić stosik kart pod stos książek, po 1-2 nocach ładnie "wyprasowane".
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: sin »

milczi pisze: 08 gru 2021, 13:57 Hej,
Czy ktoś może mi powiedzieć ile koszulek zakupić na początek przygody z gloomhaven ?
Rebel mnie trochę dobił:

classic card game (63,5x88mm) - 727 szt.
mini european (44x68mm) - 975 szt.

Zakładam, że 1700 kart na początek nie będzie na początku używane.
Będę wdzięczny za przybliżoną odpowiedź,
Paweł
Tutaj masz całkiem szczegółową rozpiskę z opisem jakiego rodzaju karty występują w grze i które warto zakoszulkować wraz z liczbami.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Rykas »

Zakoszulkowałem grę everdell w koszulki mini european premium od rebela i strasznie dużo miejsca zostaje po długości. Karta ma około 63 a koszulki 70. Czy to specyfika rozmiaru czy są jakieś inne firmy które mają lepiej dopasowany rozmiar?
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Otorek »

Idąc za wpisem na BGG, przeglądanym przez https://bgc.moscow/sleeves/?q=Everdell najbardziej dopasowane są jedynie:
Sleeve Kings sleeve size: Everdell - Purple (SKS-8840, 110/pack) - (44 x 63mm), które raczej są niedostępne.
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krisow »

Z moich doświadczeń praktycznie w 90% gier koszulki 44x68 są za duże, natomiast 43x65 zazwyczaj idealnie pasują na szerokość, ale zawsze brakuje 2... 3... mm na wysokość. Nie mam pojęcia dlaczego producenci nie mogą zrobić bardziej dopasowanych rozmiarów.
ODPOWIEDZ