Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
dave20_
Posty: 56
Rejestracja: 18 sie 2021, 18:43
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: dave20_ »

Solar System Voyager :D bo... lubię tematykę kosmosu ;)
mrozy16
Posty: 292
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: mrozy16 »

Tang garden - bo doszedłem do wniosku, że lubię w gry kafelkowe, a była promocja,
Odmęty grozy - bo miałem kiedyś Battlestar Galactica nie zagrałem później sprzedałem, żałowałem - znów kupiłem - prawie zagrałem i sprzedałem - teraz się łudzę, że może jednak uda mi się zagrać, bo ukryte tożsamości i zdrajcy, to coś co mnie kręci w grach planszowych.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Grzdyll »

Atk pisze: 02 gru 2021, 18:27 GH Szczęki Lwa, bo była dobra promocja na BF w smyku, koło której nie mogłem przejść obojętnie. Pewnie nawet nie zagramy z ekipą, bo raczej klepiemy euro suchary z rzadką przerwa na AC.
Może się udać nie najgorzej bo w GH jest naprawdę sporo euro pod płaszczykiem radosnego klepania potworów w podziemiach :)
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: fitzroy »

mrozy16 pisze: 02 gru 2021, 18:51 Tang garden - bo doszedłem do wniosku, że lubię w gry kafelkowe, a była promocja,
Odmęty grozy - bo miałem kiedyś Battlestar Galactica nie zagrałem później sprzedałem, żałowałem - znów kupiłem - prawie zagrałem i sprzedałem - teraz się łudzę, że może jednak uda mi się zagrać, bo ukryte tożsamości i zdrajcy, to coś co mnie kręci w grach planszowych.
Czyli dwa razy zarobiłeś grubą kasę :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

A mówią, ze nie da się dwa razy zarznac złotego cielca :p a tu prosze :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
mrozy16
Posty: 292
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: mrozy16 »

Niestety pierwszy raz jak sprzedawałem to ceny były normalne. Za drugim też jeszcze nie były aż tak chore jak obecnie - ale kilka gier za to kupiłem ;)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

Mały zestaw "Joan of Arc: Time of Legends"
Spoiler:
, bo był na terenie EU, bo w dobrej cenie, bo nowy druk będzie bankowo droższy już, bo zawsze chciałem to pomalować i zagrać :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Diserve »

Bonfire - bo z opini wywnioskowałem, że to level up od witchstone'a, który przypadł mi do gustu.

Tylko ten bajzel w pudełku... :cry:
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: seki »

Mój bilans to:
1.Portal: Duża mata - tu rzeczywiście była świetna cena, niemal 3x niższa niż w playmaty za matę neoprenową.

2. Lootquest: Akcesoria do Keyforge. 2 maty dedykowane, 2 liczniki łańcuchów, 2 dodatkowe talię wszystko to w cenie jednej maty sprzed wyprzedaży (tzn 50 zł).

3. 3 trolle: Scarlet witch hero pack do Marvel Champions. Dobra Black friday-owa cena skusiła mnie do zakupu. Gdyby jednak dodać koszt wysyłki zwłaszcza, że miałem z czym połączyć.

4. Albi: Gloomhaven Szczęki Lwa w niezłej cenie około 216 zł z kodem rabatowym z okazji Black week.

Generalnie żadnego crapu. Kupiłem tylko akcesoria i gry, dodatki które i tak planowałem kupić. Nic wpadło mi w oko nic co przekonało by mnie do zakupu a nie było na liście. Prawie skusiłem się na Odmęty grozy za 190 zł ale ostatecznie anulowalem bo stwierdziłem, że zwykle gram na 3 osoby a tak gra działa lepiej na więcej.

Generalnie to nie to samo co dawne wyprzedaże dobrych gier jak Lorenzo ił magnifico czy Marco Polo ale akcesoria wpadły w świetnej cenie więc to mnie cieszy.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kastration »

Dice Settlers i Glen More II, bo... dawno nie wsparłem "forumowych handlarzy", gry wydają się przyjemne pod względem proporcji między złożonością i czasem rozgrywki, no i uznałem, że tak wiele gier obecnie wydawanych uznaję za miałkie, że albo coś kupię sensownego albo popadnę w marazm. A te dwa tytuły wydają się... znośne.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
bisk
Posty: 50
Rejestracja: 03 sty 2016, 21:11
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: bisk »

Mage Knight bo wraz z partnerką mielimy w kółko euro (tak! znam opinie że MK to też euro... :D ) i pomimo, że nie siedzimy w klimatach fantasy wpadliśmy na pomysł, że może spróbować czegoś innego i ubić jakieś bestie, porzucać czarami... droga do wyboru była ciężka i w finalnym pojedynku MK wygrał z Gloomhaven. Wczoraj pierwsza rozgrywka zapoznawcza.... raczej siądzie :twisted:
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Rafal1970 »

Zdaje się, że z Yurim skupowałem na Ebay-u Time of Legends: Joan of Arc w tym samym czasie. I chyba mnie uprzedził. W listopadzie i grudniu też kupiłem zestaw (mniejszy niż Yuri) :
Maiden Pledge
Core box
Gog+Magog Super exclusives
Reliquary Box
Expansions:
Legendary Battles
Ars Nova
Teutonic Knights
1.5 Upgrade pack

Uwiodły mnie figurki, rozmach, tło historyczne tej gry. Mam nadzieję, że siądzie i w mojej grupie rozegramy niejedną bitwę. Wygląda świetnie mam nadzieję, że mechanika będzie równie dobra.

Do tego doszły Folklore the Affliction (chyba wszystko co wyszło – cor box i dwa dodatki włącznie z pełnym zestawem figurek). Kupiłem bo nie mogłem się oprzeć opisom rozgrywek zamieszczonym na forum. Kto by nie chciał przeżyć epickiej przygody dark fantasy. No nie mogłem się oprzeć.

Dwellings of Eldervale KS Standard Edition. Kolega bardzo zachęcał i namawiał. Jak powiedział, że jego zdaniem to najlepsza gra w jaką grał (10/10) – to musiałem spróbować. No i jest bardzo dobrze.

Do tego coś z nowości: Clash of Cultures, Pax Pamir z monetami i Cynowy Szlak. Wszystko do ogrania. Dodatkowo w kolejce czeka Dark Ages kupione w październiku.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

BOLLO :Rewelacyjna gra Imperial2030 za śmieszne 68.9pln
https://am76.pl/produkt,imperial-2030:3 ... =planszove
Bardzo chciałem mieć tę grę w swojej kolekcji ale obawiam się że w nią nigdy nie zagram bo średnio trwa ponad 2,5h i najlepiej chodzi dopiero od 4graczy.
bo pękłem.....
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: tomuch »

Listopad już się skończył, a jeszcze nowości nie wypisane:
1. podstawki:
- Karciane Podziemia, bo Las Cieni już mam, a trafił się egzemplarz w normalnej cenie,
- Um Reifenbreite, bo lubię gry wyścigowe o kolarstwie,
- Trajan, bo zawsze chciałem mieć, a dołączone były karty do gry solo z polskiej wspieraczki, więc się skusiłem,
- Fauna Junior, bo uważam, że duża Fauna jest całkiem fajna, więc do gry z dziećmi wersja Junior też powinna być dobra (choć w pierwszej partii zauważyłem sporo błędów na kartach),
- Trio, bo było w Lidlu, a zakup poparty dobrymi opiniami w necie (sam też polecam),
- Welcome to... Nowe Las Vegas, bo lubię oryginał, więc może to też zażre,
- Secret Code 13+4 - taka matematyczna gra od Haby dla dzieci, bo jest taki etap w życiu, że matematykę trzeba ćwiczyć na okrągło;
2. dodatki:
- Hostage Negotiator: Career, bo tego dodatku wyczekiwałem jak kania dżdżu,
- Hostage Negotiator: Abductor Pack 10, bo to ostatni AP, którego nie miałem,
- D-Day Dice (Second Edition): Legends, bo kart do DDD nigdy dosyć,
- koszmarne talie do WP LCG,
- komiksy paragrafowe,
- promki do Brzdęka i Aury.

Do zobaczenia w styczniu :wink:
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: anitroche »

tomuch pisze: 07 gru 2021, 15:31 - Hostage Negotiator: Career, bo tego dodatku wyczekiwałem jak kania dżdżu,
a gdzie kupowałeś dodatek Career? Bo ja swój zamówiłam parę dni temu, ale jedzie do mnie aż z Portugalii :D
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: tomuch »

anitroche pisze: 07 gru 2021, 15:44
tomuch pisze: 07 gru 2021, 15:31 - Hostage Negotiator: Career, bo tego dodatku wyczekiwałem jak kania dżdżu,
a gdzie kupowałeś dodatek Career? Bo ja swój zamówiłam parę dni temu, ale jedzie do mnie aż z Portugalii :D
Szukałem wszędzie, chciałem już nawet bezpośrednio ze sklepu Van Ryder sprowadzać, aż wyczaiłem z 2 miesiące temu, że w Anglii i Niemczech jest w przedsprzedaży. Pilnowałem więc tych sklepów, aż tu pewnego dnia na fb Planszomanii (a w tym samym dniu jeszcze inny polski sklep się tym pochwalił) na zdjęciu przedstawiającym nowości znalazło się piękne pudełko Career. Długo się nie wahałem i dobrze, bo szybko się wyprzedało.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Spoiler:
Spokojnie panie kolego przed Styczniem jest jeszcze Grudzien :mrgreen:
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: tomuch »

BOLLO pisze: 07 gru 2021, 17:38
Spoiler:
Spokojnie panie kolego przed Styczniem jest jeszcze Grudzien :mrgreen:
Ale zakupowe podsumowanie grudnia zrobię w styczniu, tak jak listopada w grudniu ;)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Hazegiant
Posty: 239
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Hazegiant »

Podoba mi się ten wątek, że też go wcześniej nie znałem.

U mnie ostatnio kupione:

Brazil Imperial - bo wygląda pięknie, kojarzy mi się trochę ze Scythe. Cena dobra a po gameplayach wydaje się intrygujaca.

Rurik - bo kiedyś gambit chwalił, że to ciekawy worker placement a na 3 trollach lekka promocja.

Paleo - bo już dawno mi wpadło w oko po recenzji Zee Garcii, później widziałem w topkach dice tower. Niestety moje zamówienie angielskiej wersji zostało anulowane swojego czasu.

Ark Nova - bo przypomina mi bardzo terraformację marsa w zoo, a jest to jedna z moich ulubionych gier - lubię wszystko co ma karcioszki :D
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Hazegiant pisze: 08 gru 2021, 03:04 Podoba mi się ten wątek, że też go wcześniej nie znałem.
Zatem drogi kolego, będziesz mógł już w spokoju dzielić się z nami swoim nałogiem. Pamiętaj nie jesteś w tym sam.....
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: ave.crux »

Barrage

Chory byłem na mocne euro, ale ciągle coś. Tu kuweta, tu nowe szafki, tu mechanik, tu wyjazd, tu barburka, tu święta, remont... ILEŻ MOŻNA?!

Euro chcę! No to kupiłem! Dziś będziemy testować z moją lepszą połówką.. która zbyt dobrze zna ceny planszówek, które kupuje.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
ceerha
Posty: 35
Rejestracja: 13 sty 2020, 22:15
Has thanked: 22 times
Been thanked: 32 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: ceerha »

Roll for the galaxy

Bo dawno do kolekcji nie wpadła gra z kategorii "lekkie ale sycące", nie grałem nigdy w legendarnego Race'a (cały czas czekałem na wydanie od Portalu), trafiła się promka na BF, no i te śliczne kosteczki . :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rastula »

Brazil - właściwie to kolega - ale że do naszej grupowej biblioteczki i ja namówiłem to sobie przypiszę...lucrum jako jedyna chyba patrzy jeszcze na kalkulację cen gier - reszta wychodzi z założenia , że pelikany wszystko kupią czy będzie scd 199 czy 299 ...i to w przedsprzedaży!
Dodatek do Tuarg / Targi - bo to zacna gra i trzeba docenić galaktę ( choć jej polityka cenowa na inne tytuły skutecznie mnie odstraszyła) ...vide pax, o nemos' war to nawet nie pytam - ten dodatek to może być ostatni tytuł galakty na długi czas
Undaunted reinfocements - bo temat dla mnie , nikt ze mną w to nie zagra ...a tam jest wersja solo...osprey games to dobra marka z historycznym zacięciem i rozsądnymi cenami ... przepraszam , że kupuję ich gry po angielski - ale nie chce mi się czekać na polskie wersje...

jak widać polityka zakupowa jest taka, zeby kupować gry od wydawców, którzy patrzą na korzystną cenę ( poza galaktą) i tego się trzymam :D ...
jasiek66
Posty: 118
Rejestracja: 08 maja 2021, 17:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 31 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: jasiek66 »

ceerha pisze: 08 gru 2021, 11:34 Roll for the galaxy

Bo dawno do kolekcji nie wpadła gra z kategorii "lekkie ale sycące", nie grałem nigdy w legendarnego Race'a (cały czas czekałem na wydanie od Portalu), trafiła się promka na BF, no i te śliczne kosteczki . :)
Zabawne bo jak kupiłem dwa dni temu Roll for the galaxy, taka sama motywacja :D trzeba dziś lub jutro ograć :D
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kinioo »

Android: Netrunner (podstawka), bo...

...moze zona da sie namowic/wciagnac?

Jak nie, to pojdzie "w obieg" (gra, nie zona).

K.
Sorki za brak polskich znakow....
ODPOWIEDZ