Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: dwaduzepe »

Qlaqs pisze: 06 gru 2021, 13:14 Jak z jakością tłumaczenia? Można kupować czy były jakieś wpadki?
jest wszystko w porzadku
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: kuba32 »

Niestety doszukałem się jednej wpadki, na karcie pomocy:
Obrazek
Powinno być "(...), aby kupić 1., 2. lub 3. dar" (sens ma: pierwszy, drugi lub trzeci dar; a obecnie brzmi to jak: jeden, dwa lub trzy dary).
ArtIO
Posty: 541
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 35 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: ArtIO »

kuba32 pisze: 07 gru 2021, 01:03 Niestety doszukałem się jednej wpadki, na karcie pomocy:
Spoiler:
Powinno być "(...), aby kupić 1., 2. lub 3. dar" (sens ma: pierwszy, drugi lub trzeci dar; a obecnie brzmi to jak: jeden, dwa lub trzy dary).
Słuszna uwaga, aż z ciekawości sprawdziłem co oznacza taki zapis cyfr:
Liczebniki porządkowe (czyli pierwszy, drugi, trzeci) zapisujemy jako 1., 2., 3.
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 726
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 184 times
Been thanked: 228 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: bardopondo »

Jest rozjazd pomiędzy instrukcją a kartą pomocy Wachan. Instrukcja mówi , że pragmatyczna lojalność z kart SI nie jest używana do określenia władania regionem, karta pomocy mówi, że ma znaczenie. Podejrzewam, że na karcie jest błąd, bo instrukcja szczegółowo to wyróżnia.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: warlock »

Pax Pamir jako całość prezentuje się po prostu przepięknie, dawno nie miałem w rękach tak porządnie wydanej planszówki :). Metalowe monety są świetne, polecam dołożyć te kilkadziesiąt złotych ;).Tektura tu po prostu nie pasuje, wygląda jak dywaniki z Tesco wrzucone do nowego Lambo :D.

Muszę jednak przyznać, że historyczne ilustracje/obrazy z Pax Renaissance (na górze) bardziej do mnie przemawiają ;). Karty z Pamira są super, ale te z Pax Ren mają w sobie to coś... ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 726
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 184 times
Been thanked: 228 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: bardopondo »

Kilka prób gry z Wachanami, żadna nieukończona - zmuliło mnie wertowanie tych 3 stron instrukcji wypełnionych szpaltami tekstu.
Działania automy to wyjątki z wyjątków od wyjątków. Zrób tę akcję, chyba że..., a jak nie ma tego to zrób tak jakby było siamto, ale w tym przypadku Wachan nie używa tego tylko tamtego, w celu wybrania tamtego posłuż się kilkupoziomowym algorytmem priorytetu onego z karty pomocy, chyba, że jest cos innego to wtedy szukaj w tekście... itp.
Do tego dochodzi, mam wrażenie, losowa lojalność automy, losowe wybory kart które podkupuje automa. Robi się z tego gra w ogarnianie zasad niż jakieś świadome dokonywanie wyborów. Granie w 2 osoby + automa raczej nie będzie prowadziła do jakichś satysfakcjonujących wyborów , bo karta z akcją, którą wykona automa jest całkowicice losowa. Inaczej np. niż w Projekt Gaja, gdzie repertuar akcji z rundy na rundę jest w miarę stały + dochodzi jakaś 1 nowa zmienna, ale de facto wiesz że w tej partii gracz wirtualny, będzie bardziej robił te akcje niż inne.


Jak na razie moje odczucie: Pax Pamir jako solo gra na 1 osobę - fail.

Wykonanie gry - prima sort, monetki bardzo efektowe, bloczki fajne ( nie rozkruszy się to jak spadnie na twardą podłogę?). Pomieszczenie wszystkiego + dodatkowych monetek w wyprasce - to osobna gra, ale robię się w nią coraz lepszy ;)

Przede mną jeszcze gra na kilku graczy, nadzieję na fajny szpil są duże :)
Ostatnio zmieniony 09 gru 2021, 09:11 przez bardopondo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2319
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 912 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Galatolol »

Ja też przygodę z botem zakończyłem na przeczytaniu kawałka jego reguł :lol:
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: pwoloszun »

Zagralismy Pax Pamir 2nd ed. na 2p bez zadnych botow (offtop: takie rzeczy imho nie maja prawa dzialac w grach z duza interakcja).

Prawie 3 lata temu gralem kilka razy Pamir 1st ed. na 2p i bylo bardzo slabo (dlaczego opisze nastepnym razem).
Zasiadalem do 2nd ed. bez duzych oczekiwan i bardziej, zeby nauczyc sie mechanik i odhaczyc testowanie skalowalnosci.

Fakt, ze oczekiwania byly niskie, ale... poki co (dwie partie) Pamir 2nd ed. zadzialal u nas na 2p wysmienicie!
Na wiecej osob bedzie jeszcze ciekawiej, ale o ile 1st ed. zdecydowanie odradzam na 2p, to do 2nd ed. z przyjemnoscia zasiade rowniez w minimalnym, dwuosobowym skladzie.

Obszerniej opisze pierwsze wrazenia i przemyslenia przy weekendzie.

PS. Jesli ktos chce/potrzebuje grac solo w paxy, to polecam granie na dwie rece. We wszystkich znanych mi Paxach (minus Pamir 1st ed. i Viking w ktory nie gralem) 2 handed solo dziala bardzo dobrze - jedynym minusem jest brak zaskoczenia (w sumie spory minus) i wpadanie w group thinking :D
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: warlock »

Po lekturze zasad do Pamira (muszę przyznać, że gra jest o wiele mniej złożona od Pax Renaissance ;)) stwierdziłem, że dobrze byłoby wyciągnąć na osobną kartę pomocy kilka kluczowych koncepcji, które przewijają się przez całą instrukcję. Podrzucam, może przyda się to przy wprowadzaniu nowych graczy w ten system (być może warto tu coś dopisać, czekam na ewentualny feedback). ;) http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/wp- ... pomocy.pdf (stan na 9.12.21, godz. 15.30) (to ten sam link, co kilka postów niżej) ;).
Ostatnio zmieniony 09 gru 2021, 15:48 przez warlock, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: detrytusek »

warlock pisze: 09 gru 2021, 10:16 Po lekturze zasad do Pamira (muszę przyznać, że gra jest o wiele mniej złożona od Pax Renaissance ;)) stwierdziłem, że dobrze byłoby wyciągnąć na osobną kartę pomocy trzy kluczowe koncepcje, które przewijają się przez całą instrukcję. Podrzucam, może przyda się to przy wprowadzaniu nowych graczy w ten system (być może warto tu coś dopisać, czekam na ewentualny feedback). ;) http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/wp- ... pomocy.pdf
Ja bym zdecydowanie jeszcze dorzucił wytłumaczenie akcji walka. Tu znowu występuje "problem" co bierzemy pod uwagę i region z karty tym razem nie jest ważny.

EDIT: polecam kładzenie znacznika plemienia (w przypadku władania regionem) na drewienku zamiast brać drewienko. Dla mnie jest to czytelniejsze.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 665
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 151 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Tyrek »

Świetna ta karta pomocy. Gratki warlock - popieram detrytuska aby dodać jeszcze akcję walki. Kradnę i drukuję :mrgreen:
Awatar użytkownika
misiencjusz
Posty: 200
Rejestracja: 12 sie 2020, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 160 times
Been thanked: 111 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: misiencjusz »

Fantastyczna pomoc. Dziękuję.

Nie wiem czy nie warto by było dołożyć informacje co jest akcją główną, a co bonusową.
Rzeszów
BGG: misiencjusz; BGA: misiencjusz; TTS: 446182198
Mam i chętnie zagram Sprzedam Kupię
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: warlock »

Dorobiłem kilka punktów dotyczących lojalności i dodałem kilka punktów na całą drugą stronę (w tym opis walki) :D Wszelkie uwagi merytoryczne mile widziane! Jeszcze w to nie grałem, więc bazuję na zrozumieniu zasad z instrukcji ;). Jeśli w ramach tych punktów coś sknociłem albo pominąłem istotną informację - dawajcie znać ;). Ale jestem ograniczony do dwóch stron, więcej nie ma sensu ;).

http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/wp- ... pomocy.pdf (stan na 9.12.21, godz. 15.30)


/edit niżej: zmieniłem LUB na ALBO. Dopisałem jedno zdanie do lojalności. Rozszerzyłem zapis o konsekwencjach zmiany lojalności.
Ostatnio zmieniony 09 gru 2021, 15:48 przez warlock, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Otorek »

Co do opisu walki nie wiem czy na pomocy użycie słowa "lub" między akcjami nie będzie sugerowało, że mona żrobić to albo to - ale przy wyższej randze karty można podzielić walkę między mapą, a szpiegami.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: warlock »

misiencjusz pisze: 09 gru 2021, 12:48 Nie wiem czy nie warto by było dołożyć informacje co jest akcją główną, a co bonusową.
Definicja akcji głównej jest na oryginalnej karcie pomocy i na planszetkach graczy. Moja karta pomocy jest w założeniu raczej suplementem ;). Nie chciałem tu pierwotnie nawet pisać o akcji walki, ale faktycznie jest na tyle istotna, że warto ją było rozpisać klarowniej ;).
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Otorek »

Zamiast "lub" albo albo" (które są synonimami), uzyłbym raczej informacji nad akcjami o tym, ze możesz dowolnie rozdysponować akcje walki jeśli karta ma wyższa range niż 1 pomiędzy akcjami:
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: warlock »

Otorek pisze: 09 gru 2021, 13:45 Zamiast "lub" albo albo" (które są synonimami), uzyłbym raczej informacji nad akcjami o tym, ze możesz dowolnie rozdysponować akcje walki jeśli karta ma wyższa range niż 1 pomiędzy akcjami:
To nie są synonimy ;). Nie w logice (zresztą, słowo "lub" było wzięte z instrukcji).

Swoją drogą - wydaje mi się, że źle rozumiesz akcję walki. Jeśli dobrze zrozumiałem instrukcję, to większa liczba rang nie oznacza, że możesz wywołać kilka walk różnego rodzaju (jedną na karcie, drugą w regionie). Więcej rang to po prostu zwiększenie potencjalnej liczby ofiar w ramach jednej walki.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Otorek »

Wybacz faktycznie mój błąd, przyjąłem, że walczyć można dowolnie.
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 149
Rejestracja: 07 paź 2013, 19:37
Has thanked: 443 times
Been thanked: 73 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: oduck »

warlock pisze: 08 gru 2021, 18:44

Muszę jednak przyznać, że historyczne ilustracje/obrazy z Pax Renaissance (na górze) bardziej do mnie przemawiają ;). Karty z Pamira są super, ale te z Pax Ren mają w sobie to coś... ;)

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale napiszę na wszelki wypadek - wszystkie ilustracje z Pamira (nie tylko na kartach, ale również na planszy rynku) są historyczne/oryginalne, duża część z nich to zresztą akwarele czynnych uczestników tamtego zamieszania.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: warlock »

Obrazek

Rozegrałem dwie partyjki szkoleniowe solo "na dwie ręce", żeby utrwalić sobie zasady i zobaczyć, jak to wszystko wygląda w praktyce. Nie będę oczywiście pisał pełnoprawnych pierwszych wrażeń (bo nie przystoi po partii ja vs ja ;) ), ale chciałem tylko skrobnąć kilka zdań o Pamirze w odniesieniu do innych bardzo dobrze znanych mi gier z serii, czyli Pax Renaissance (23 partie) i Pax Porfiriana (9 partii) dla osób, które chciałyby zacząć przygodę z tą serią, ale nie wiedzą za bardzo od czego zacząć i boją się skoczyć na głęboką wodę.

Pamir jest ZDECYDOWANIE łatwiejszy do zrozumienia i opanowania niż Pax Renaissance. Instrukcja jest dużo krótsza (w sumie to jest zaskakująco krótka jak na grę tego kalibru), klarowniejsza, a sama gra ma dużo mniej wyjątków i zachodzących w niej sytuacji specjalnych. Sam system gry jest "mniejszy, węższy i płytszy" (bez dwóch zdań, Renaissance pozwala na dużo więcej). ALE...

...co ciekawe, mimo prostszej struktury Pamir przemyca sporo "feelingu" i złożoności Renaissance - mamy tu podobny sposób działania rynku i kart (zarówno jeśli chodzi o ich jednorazowe efekty po zagraniu, jak i mechanizm odpalania akcji w tableau). Manipulowanie stanem planszy też jest tu początkowo nieco dziwne i stymuluje mózg w zbliżony sposób: podobnie jak w Pax Renie tak i tutaj zadajemy sobie pytania z cyklu "no dobra, coś tu robię, ale po co ja to tak właściwie robię i co mi to da?" ;). Pod koniec drugiej partii już zacząłem widzieć jakie konsekwencje mają moje zagrania. Ta początkowa nieoczywistość tego co się robi to znak rozpoznawczy tej serii i zdecydowanie jej tu nie brakuje. Właściwe czytanie stanu planszy i stanu rozgrywki wymaga dobrego opanowania zasad i zrozumienia wzajemnych zależności.

Całościowo wydaje mi się, że Pax Pamir ma prostsze i zgrabniejsze zasady nawet od samej Porfiriany, ale głębia zależności jest tu większa, a różne koncepcje przeplatają się i zazębiają na większej liczbie płaszczyzn. W sumie jak tak o tym myślę to muszę uczciwie przyznać, że Pamir jest lepszym designem od Pax Porifirany. Nie wiem czy jest lepszą GRĄ, ale twórca wycisnął z niego więcej głębi z mniejszej liczby zasad, a to świadczy o kunszcie projektanta i pewnej dojrzałości tej gry ;).

Wprawdzie nie grałem w Pax Viking (który ponoć jest najprostszy), ale z tych trzech Paxów o których pisałem na start zdecydowanie polecam Pax Pamir. Mogę być nieobiektywny bo jestem już trochę obyty z tą serią, ale zaryzykuję stwierdzenie, że jeśli ktoś jest w stanie opanować i wytłumaczyć innym Roota, to Pax Pamir nie powinien stanowić większego wyzwania ;). Gra zapowiada się mega miodnie. I to jest naprawdę produkt klasy premium - obcowanie z tymi komponentami (i metalowymi monetami!) to czysta przyjemność ;). Jak ogracie i zrozumiecie Pamira, można z czasem porwać się na Renaissance - na pewno szok będzie mniejszy, a pewne koncepcje wydadzą się znajome ;).
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: warlock »

A tak jeszcze w kwestii niewłaściwego tłumaczenia:

str. 15, ramka Wczesny Koniec gry:
jest:
"Jeśli po dowolnym sprawdzeniu dominacji jeden z graczy ma przynajmniej o 4 punkty zwycięstwa więcej niż następny w kolejności gracz, gra kończy się i dany gracz wygrywa".
powinno być:
"Jeśli po dowolnym sprawdzeniu dominacji gracz z największą liczbą punktów zwycięstwa ma przynajmniej o 4 punkty zwycięstwa więcej niż następny w kolejności gracz, gra kończy się i dany gracz wygrywa".
Wiem, ze to może trochę czepialstwo i można domyślić się, co poeta miał na myśli, ale z jak już wyłapałem to podrzucam ;).
Ostatnio zmieniony 11 gru 2021, 01:06 przez warlock, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: Lothrain »

warlock pisze: 11 gru 2021, 01:03 A tak jeszcze w kwestii niewłaściwego tłumaczenia:

str. 15, ramka Wczesny Koniec gry:
jest: "Jeśli po dowolnym sprawdzeniu dominacji jeden z graczy ma przynajmniej o 4 punkty zwycięstwa więcej niż następny w kolejności gracz, gra kończy się i dany gracz wygrywa".
powinno być: "Jeśli po dowolnym sprawdzeniu dominacji gracz z największą liczbą punktów zwycięstwa ma przynajmniej o 4 punkty zwycięstwa więcej niż następny w kolejności gracz, gra kończy się i dany gracz wygrywa".
Troszkę się już czepiasz :) Znaczenie jest to samo, musiałbyś się bardzo postarać, żeby ten zapis błędnie zinterpretować.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: warlock »

Wiem wiem. ;) Ale TECHNICZNIE rzecz biorąc jakbyś miał to rozumieć tak jak jest napisane, to w przypadku rozkładu punktów 4 PZ, 8 PZ i 10 PZ gracz który ma 10 PZ nie wygrywa, bo nie ma o min. 4 PZ więcej niż następny w kolejności gracz, za to ten co ma 8 PZ ma o 4 więcej niż następny :D. Więc przy DOSŁOWNYM zrozumieniu gra polegałaby na wycyrklowaniu PZ względem kolejnego gracza i bawieniu się w idealne rozkłady :D haha

Ale ten sam problem niedokładności jest na str. 12 instrukcji, "akcje na kartach zakładników". Napisali tam "więcej szpiegów niż jakikolwiek inny gracz", a powinno być "więcej szpiegów niż każdy inny gracz". Bo znów, przy rozkładzie szpiegów 1-2-2 ktoś może powiedzieć: "no przecież mam o jednego szpiega więcej niż gracz z jednym szpiegiem - napisali jakikolwiek gracz, to wybieram tego z jednym" ;).
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: detrytusek »

warlock pisze: 11 gru 2021, 01:09
Czy Ty aby nie jesteś prawnikiem ? :D
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 726
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 184 times
Been thanked: 228 times

Re: Pax Pamir/ 2nd Edition (Phil Eklund, Cole Wehrle)

Post autor: bardopondo »

Akcja budowy - nieścisłość w karcie pomocy - budujesz w" dowolnym regionie" w którym rządzisz, instrukcja mówi o "dowolnych regionach". Różnica mała acz znacząca.
ODPOWIEDZ