Czy kupic Bloodborne?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
jamjar
Posty: 79
Rejestracja: 18 mar 2020, 20:50
Has thanked: 41 times
Been thanked: 37 times

Czy kupic Bloodborne?

Post autor: jamjar »

Polecicie ten produkt graczowi, który nie jest obeznany z elektroniczną wersją i poszukuje gry:
- z figurkami do malowania
- pogrania czasami solo
- pogrania czasami z dzieciakami - nastolatkami
- z w miare szybkim setupem
- z mozliwoscia w przyszlosci dokupienia dodatkow
- z ciekawa kampania i generalnie z frajda z gry

Ograne Sword and sorcery, Gloomhaven, Machina Arcana, Mage Knight, Deep Madness, Zombicide i kilka innych.

Ogladalem na yt recenzje, ktore sa łaskawe bardziej lub mniej. Mam obecnie rozterkę miedzy Bloodborne a Cthulhu DMD i nie moge sie zdecydowac. A na obie na raz niestety mnie nie stac.

Pzdr
M
Ostatnio zmieniony 09 gru 2021, 18:26 przez jamjar, łącznie zmieniany 1 raz.
MManiekM
Posty: 197
Rejestracja: 15 lut 2019, 11:26
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: MManiekM »

jamjar pisze: 09 gru 2021, 18:08 Polecicie ten produkt graczowi, który nie jest obeznany z elektroniczną wersją i poszukuje gry:
- z figurkami do malowania
- pogrania czasami solo
- pogrania czasami z dzieciakami
- z w miare szybkim setupem
- z mozliwoscia w przyszlosci dokupienia dodatkow
- z ciekawa kampania i generalnie z frajda z gry

Ograne Sword and sorcery, Gloomhaven, Machina Arcana, Mage Knight, Deep Madness, Zombicide i kilka innych.

Ogladalem na yt recenzje, ktore sa łaskawe bardziej lub mniej. Mam obecnie rozterkę miedzy Bloodborne a Cthulhu DMD i nie moge sie zdecydowac. A na obie na raz niestety mnie nie stac.

Pzdr
M
1) Tak
2) Nie, ale to dlatego, że nie gram solo w planszówki
3) Nie
4) Tak, setup jak już się ogarnie jest stosunkowo szybki
5) Jak najbardziej
6) Tak i tak i tak

Generalnie gierkę jak najbardziej polecam, niestety nie porównam Ci tego z Cthulu DMD, bo nie grałem.
Tapczanodan
Posty: 43
Rejestracja: 30 mar 2020, 12:21
Has thanked: 5 times
Been thanked: 26 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Tapczanodan »

MManiekM pisze: 09 gru 2021, 18:13
jamjar pisze: 09 gru 2021, 18:08 Polecicie ten produkt graczowi, który nie jest obeznany z elektroniczną wersją i poszukuje gry:
- z figurkami do malowania
- pogrania czasami solo
- pogrania czasami z dzieciakami
- z w miare szybkim setupem
- z mozliwoscia w przyszlosci dokupienia dodatkow
- z ciekawa kampania i generalnie z frajda z gry

Ograne Sword and sorcery, Gloomhaven, Machina Arcana, Mage Knight, Deep Madness, Zombicide i kilka innych.

Ogladalem na yt recenzje, ktore sa łaskawe bardziej lub mniej. Mam obecnie rozterkę miedzy Bloodborne a Cthulhu DMD i nie moge sie zdecydowac. A na obie na raz niestety mnie nie stac.

Pzdr
M
1) Tak
2) Nie, ale to dlatego, że nie gram solo w planszówki
3) Nie
4) Tak, setup jak już się ogarnie jest stosunkowo szybki
5) Jak najbardziej
6) Tak i tak i tak

Generalnie gierkę jak najbardziej polecam, niestety nie porównam Ci tego z Cthulu DMD, bo nie grałem.
To do tych odpowiedzi, z którymi się zgadzam dodam, że wg mnie CDMD jest grą bardziej rozrywkową, pulpową, do poturlania kośćmi, dająca też przy okazji trochę kminienia, sporo ekscytacji i frajdy. Chętnie gra np moja siostra, która za planszówkami nigdy nie przepadała, poza Azulami itp ;) jak nie przeszkadza tematyka to do grania z dzieciakami super.
Bloodborne jest cięższy tematycznie, mechanicznie i bardziej immersyjny. Uważam, ze trudniejsza jest wygrana i tu już troszkę musimy się pozastanawiac. Dwie dobre gry tylko rozstawiane u nas w innych okolicznościach, Bloodborna nie wyciągam jak chcę się odmozdzyc po ciężkim dniu :D jeśli chodzi o ilość kontentu, w podstawce jest masa grania, czasem dorzucamy mini-bossow z Hunters Dream, ale i bez tego jest w pyte. Mam podstawowy pledge plus HD i to przy ilości gier jakie mamy do ogrania już nawet za dużo ;)
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Czy kupic Bloodborne?

Post autor: Emil_1 »

W bloodborne jest ciąg scenariuszy : kampania czy też scenariusze w zombicide w które można zagrać w oderwaniu od kampanii?
Miłego dnia! :)
gotji
Posty: 63
Rejestracja: 03 gru 2012, 15:03
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Czy kupic Bloodborne?

Post autor: gotji »

  1. Figurki są zacne.
  2. Nie grałem solo, ale wydaje mi się, że mało się różni od wersji na 2 osoby.
  3. Gram z synem 11 lat i daje radę.
  4. Setup nie jest szybki, ale nie jest też długi. Szybszy niż Gloomhaven czy Mage Knight.
  5. Kontaktowałem się z Portal Games i dostałem odpowiedź, że chcą wydać dodatki, ale nic nie obiecują bo kwestie licencji są ciężkie.
  6. Podstawowa gra prezentuje 1/3 tego co jest w grze na konsolę. Przynajmniej z tego co widzę jakie są tytuły scenariuszy(na razie nadal jesteśmy na 1 scenariuszu). Historia jest świetna, ale w planszówce jest ona bardzo
    słabo przedstawiona dla kogoś kto nie zna gry na konsolę. Zresztą większość przechodzi ją na PS nie poznając historii. Taka specyfika gier od FromSoftware gdzie gracz musi się postarać żeby poznać historię.
Gra jest bardzo dobra, ale jak nie znasz gry na konsolę to możliwe, że nie będziesz miał takiej zabawy jak osoba, która zna.
gotji
Posty: 63
Rejestracja: 03 gru 2012, 15:03
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Czy kupic Bloodborne?

Post autor: gotji »

Emil_1 pisze: 09 gru 2021, 19:05 W bloodborne jest ciąg scenariuszy : kampania czy też scenariusze w zombicide w które można zagrać w oderwaniu od kampanii?
Są 4 scenariusze, które mają po 3 rozdziały. Każdy rozdział to jedna gra i progress między scenariuszami się 'zapisuje'. Scenariusze grasz w jakiej chcesz kolejności i każdy zaczynasz nową postacią.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Czy kupic Bloodborne?

Post autor: japanczyk »

Emil_1 pisze: 09 gru 2021, 19:05 W bloodborne jest ciąg scenariuszy : kampania czy też scenariusze w zombicide w które można zagrać w oderwaniu od kampanii?
Są 4 kampanie po 3 scenariusze
Pomiedzy scenariuszami w kampanii przenosisz rozwój postaci
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 665
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 151 times

Re: Czy kupic Bloodborne?

Post autor: Tyrek »

To ja tylko dodam, że solo gra się naprawdę bardzo fajnie i pomimo, że sam nie przepadam za solo planszówkami to tutaj naprawdę przyjemnie się główkuję i przechodzi kolejne scenariusze. Można grać na jednego łowcę, można na dwóch - jest oki.

W porównaniu do C:DmD

W C:DmD masz sporo akcji i wariactwa - jest radośnie. Takie wywarzanie drzwi z giwerą w ręku i rozwalanie wszystkiego co się rusza. Fajnie się gra z ekipą bo jest śmiesznie - solo nie zagrał bym raczej nigdy.

W Bloodborne - w pewnych momentach musisz bardzo dobrze przemyśleć każdą z akcji - w jakiej sekwencji poprowadzisz ataki. Ocenić ryzyko. Każdorazowo jest to jakiś tam rodzaj łamigłówki do rozwiązania - co jest fajne i dość satysfakcjonujące jak się uda.
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Czy kupic Bloodborne?

Post autor: bartekb8 »

Ja nie grałem na konsoli ale planszówka przykuła moją uwagę wtedy gdy szukałem jakiegoś ciekawego dungeon-crawlera dobrze działającego solo. Bloodborne spełnia oczekiwania jak dotąd: jest mroczny, brutalny, questy są interesujące a walka oparta jest na ciekawym systemie. Nie mogę się wypowiedzieć jeszcze o grze całościowo bo po ukończeniu pierwszej kampanii nadal zmagam się z dziesiątkami figurek do pomalowania. Ale te zmagania są przyjemne, po prostu ukończenie gry się oddala... :-)
ODPOWIEDZ