Brotherhood & Unity (Tomislav Cipcic)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Brotherhood & Unity (Tomislav Cipcic)

Post autor: Probe9 »

Link do BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/255 ... hood-unity
Data wydania: 2020

Opis z BGG:
Spoiler:
Gra wojenna o konflikcie w Bośni i Hercegowinie (1992-1995). Miałem dylemat czy jest w ogóle sens tworzenia tego wątku, jako, że gry wojenne nie cieszą się na tym forum zbyt wielką popularnością, ale uznałem, że ta gra zwyczajnie na to zasługuje :) Po części dlatego, że jest bardzo dobra, ale również dlatego, że jest stosunkowo prosta i szybko ją złapią również gracze niedoświadczeni w grach wojennych (ciężar na BGG to jedynie 3.00). Ja swoją pierwszą partię rozegrałem z osobami, które w gry wojenne nie grają i po pierwszym szoku (żetony ? przecież lepsze byłyby figurki) się przekonali i już gra była na stojąco (również ze względu na stosunkowo niewielkie opisy na mapach ;p).

Pierwszą rzeczą, która od razu rzuca się w oczy to ciekawa tematyka, która nie jest specjalnie popularnym tematem, a szkoda bo to jeden z ciekawszych (a napewno najkrwawszych) konfliktów z okresu po 2WŚ. Póki co odnoszę wrażenie, że nie ma tu żadnych abstrakcyjnych mechanik, a wszystko wynika z tematyki (a autor chętnie wyjaśnia tematyczne podłoże wszystkich zasad na BGG).
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Brotherhood & Unity (Tomislav Cipcic)

Post autor: E2MD »

Szukam osób z którymi mógłbym zagrać w tę grę. Mam swój, jeszcze nierozegrany, egzemplarz. Jestem z okolic Bielska-Białej ale dojechanie do godziny-półtorej samochodem to żaden problem. Mogę się odwdzięczyć (np. w złocistym płynie) za pomoc w nauczeniu rozgrywki :D
(niestety moja ekipa nie gra w wojenne, a ja koniecznie muszę spróbować)
Nie przyszedłem tutaj wygrać
mk20336
Posty: 1553
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Brotherhood & Unity (Tomislav Cipcic)

Post autor: mk20336 »

First look at Brotherhood & Unity

Tą grę rekomendowało mi wiele osób więc nie mogłem się oprzeć - Brotherhood & Unity znalazło się właśnie w mojej kolekcji. Dzisiaj spojrzymy na same komponenty i trochę na zasady, więcej materiałów wkrótce!

LINK: First look at Brotherhood & Unity

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
sajlenthill
Posty: 242
Rejestracja: 30 mar 2015, 12:50
Has thanked: 79 times
Been thanked: 22 times

Re: Brotherhood & Unity (Tomislav Cipcic)

Post autor: sajlenthill »

Czy dysponuje ktoś tłumaczeniem instrukcji?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Brotherhood & Unity (Tomislav Cipcic)

Post autor: Mr_Fisq »

sajlenthill pisze: 01 mar 2023, 14:04 Czy dysponuje ktoś tłumaczeniem instrukcji?
Rzuć okiem tutaj:
https://strategie.net.pl/viewtopic.php?p=399543#p399543
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
mk20336
Posty: 1553
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 72 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Brotherhood & Unity (Tomislav Cipcic)

Post autor: mk20336 »

Brotherhood & Unity, War in Bosnia and Herzegovina 1992-1995 – First ImpressionsBrotherhood & Unity okazało się być naprawdę ciekawą grą wojenną dla trzech osób, dotykającą całkiem świeżego tematu wojny w Bośni. Zapraszam do mojej wstępnej recenzji!

LINK: Brotherhood & Unity, War in Bosnia and Herzegovina 1992-1995 – First Impressions

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
ODPOWIEDZ