Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!

Czy chcesz mieć własną kopię gry poprzez zamówienie zbiorowe?

TAK, pewnie że chcę
357
85%
Oczywiście, muszę ją mieć! (ankieta musi mieć min. 2opcje do wyboru ;) )
62
15%
 
Liczba głosów: 419

Thrill-k3
Posty: 30
Rejestracja: 18 kwie 2020, 15:50
Has thanked: 32 times
Been thanked: 9 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Thrill-k3 »

Ja tu mało aktywny pisemnie, ale śledzę temat, instrukcję do Aliena znam, tłumaczenie Woytasa też (ogromny szacunek), więc zobowiązuję się przeczytać i coś sensownego powiedzieć. Pozdrawiam i wytrwałości! (Również ogromny szacunek :-))
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 174 times
Been thanked: 139 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: woytas »

Przeczytałem instrukcję i propozycje drobnych poprawek wysłałem do kolegi poprzez PW, a niżej przedstawiam garść drobnych uwag, może ktoś się do nich odniesie i poda swoje propozycje.

W trakcie czytania uderzyło mnie, że talia Strike została przetłumaczona na Obrażenia. Te karty są Uderzeniami (wyprowadzonym atakiem), które powodują Obrażenia. Teraz wygląda to tak, jakby Obrażenia brały się z powietrza.

Mam też mały dysonans z Częściami Zlecenia. Pierwsze co mi przyszło na myśl to zastąpienie tego zwrotu Zadaniami. Niby Części Zlecenia nie są złe, ale coś mnie tutaj delikatnie uwiera, ale to może być moje czepialstwo.

Kolejna rzecz, która razi to słówko Tom. Od razu w myślach zastępowałem je słowem Księga. Wydaje mi się, że ma lepszy wydźwięk.

NALEGAM, żeby kolega_autor zrobił trudniejsze wersje kart Zleceń, które są w dodatku do LE:A. To tylko zmiana tekstu i uważam, że jest to niezbędne.

Chętnie bym wyrzucił z instrukcji sekcję Punktacji i Osiągnięć (z oryginału zresztą również).
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

woytas pisze: 27 lis 2021, 08:32 Przeczytałem instrukcję i propozycje drobnych poprawek wysłałem do kolegi poprzez PW, a niżej przedstawiam garść drobnych uwag, może ktoś się do nich odniesie i poda swoje propozycje.

W trakcie czytania uderzyło mnie, że talia Strike została przetłumaczona na Obrażenia. Te karty są Uderzeniami (wyprowadzonym atakiem), które powodują Obrażenia. Teraz wygląda to tak, jakby Obrażenia brały się z powietrza.

Mam też mały dysonans z Częściami Zlecenia. Pierwsze co mi przyszło na myśl to zastąpienie tego zwrotu Zadaniami. Niby Części Zlecenia nie są złe, ale coś mnie tutaj delikatnie uwiera, ale to może być moje czepialstwo.

Kolejna rzecz, która razi to słówko Tom. Od razu w myślach zastępowałem je słowem Księga. Wydaje mi się, że ma lepszy wydźwięk.

NALEGAM, żeby kolega_autor zrobił trudniejsze wersje kart Zleceń, które są w dodatku do LE:A. To tylko zmiana tekstu i uważam, że jest to niezbędne.

Chętnie bym wyrzucił z instrukcji sekcję Punktacji i Osiągnięć (z oryginału zresztą również).
Można spokojnie zrezygnować z "talii Obrażeń", ale Uderzenia nie brzmią najlepiej wg mnie. Może ktoś będzie miał jeszcze inne pomysły?

Części Zlecenia brzmiały w porządku podczas tworzenia kart. Teraz sam już chciałem to zmienić. Zadania chyba będą OK?

Tom jak już wspominałem jest do zmiany. Myślałem o Księdze, ale widzę tutaj tylko taki problem, że ktoś przeczyta w instrukcji "symbol Księgi" i będzie szukał narysowanej książki.

Jeżeli nie macie nic przeciwko, to można zrobić kilka dodatkowych kart Zleceń.

Niech się każdy wypowie, nie ma głupich odpowiedzi, każdy może wnieść coś pozytywnego do końcowego wyglądu gry :)

Dzięki Woytas, dzisiaj spojrzę na PW.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: japanczyk »

Po prostu Ataki zamiast Uderzen?
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: HoLi »

strategie_pl pisze: 27 lis 2021, 12:58 Można spokojnie zrezygnować z "talii Obrażeń", ale Uderzenia nie brzmią najlepiej wg mnie. Może ktoś będzie miał jeszcze inne pomysły?
Może po prostu "talia ATAKÓW" ?

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 174 times
Been thanked: 139 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: woytas »

Talia: ataku, natarcia, szarży, rękoczynów, agresji, starcia...
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Nidhogg »

Ja uważam że talia ataków jest dobrym zamiennikiem, wiadomo o co chodzi i nie ma wydziwiania.
Co do słowa TOM to bym zostawił bo jest to odniesieniem do książek. A tam mamy tomy i jest to naturalne.

Co do części zlecenia można by przyjęć że mamy wykonać zlecenie które składa się z 3 zadań.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 253
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 147 times
Been thanked: 85 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: TOMEQ »

A może zamiast TOM i KSIĘGA lepszy będzie SKRYPT?
W końcu to tamte czasy.

I do instrukcji, wydaje mi się, że przydałoby się parę screenów z gry. Wiem, ze większość tutaj osób zna i grała w LE:A, ale ja np. nigdzie nie miałem przyjemności i dopiero ostatnio zagrałem na TS mój pierwszy raz. Udało mi się wygrać, ale na 100% coś zrobiłem nie tak. Jako mój pierwszy raz trochę się oczywiście pomotałem zanim ogarnąłem, gdzie jest OKOLICA i o co tu w ogóle kaman. Pomimo, że mam za sobą już trochę ogranych deckbuilder'ów to chwilę mi jednak to zajęło.
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Trochę już poprawiłem tekst instrukcji dzięki Wam (świetna robota btw), jak poprawię resztę to podrzucę chętnym do drugiego review.

Myślę, że zostaniemy na:
  • talii Ataków zamiast talii Obrażeń (więc Faza Obrażeń na Faza Ataków),
  • Symbol Tomu zmienię na Symbol Księgi,
  • pole Dowódcy na planszy zamienię na pole Dowódców,
  • Części Zleceń na Zadania,
  • Faza Odnowy na Fazę Porządkową,
Screeny i cała szata graficzna instrukcji również będą, jednak muszę mieć do tego ostateczną wersję instrukcji. Dodanie lub odjęcie jednego zdania może przemieścić zdjęcie na kolejną stronę, co powoduje efekt kuli śniegowej.

Gdy już ustalimy ostatecznie instrukcję, będzie też sporo poprawek na kartach (głównie Obrażenia -> Ataki)

To jeszcze nie wszystkie zmiany, ale tyle pamiętam wszystkich w tym momencie.

Peace
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: playerator »

strategie_pl pisze: 05 gru 2021, 14:32 (...) Faza Odnowy na Fazę Porządkową (...)
Może Faza Porządkowania? Brzmi mniej "prusko" :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

playerator pisze: 05 gru 2021, 14:44
strategie_pl pisze: 05 gru 2021, 14:32 (...) Faza Odnowy na Fazę Porządkową (...)
Może Faza Porządkowania? Brzmi mniej "prusko" :wink:
Faktycznie brzmi jak "wprowadzanie porządku" a nie "sprzątanie" :D Myślę, że masz rację
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 174 times
Been thanked: 139 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: woytas »

strategie_pl pisze: 05 gru 2021, 14:32 Trochę już poprawiłem tekst instrukcji dzięki Wam (świetna robota btw), jak poprawię resztę to podrzucę chętnym do drugiego review.
Zatem czekam.
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

W sumie zostało to już ustalone na początku, ale może macie jeszcze przemyślenia dotyczące nazwy gry?
Jest OK, czy może jednak teraz gdy wiemy jak gra będzie wyglądać, to nie będzie już pasować? Dochodzą mnie słuchy z różnych stron, że można to przedyskutować jeszcze raz.

Obecnie mamy ustaloną nazwę "LE: Wiedźmin". LE dlatego żeby nie przykuwać niepotrzebnej uwagi kopiując całą nazwę "Legendary Encounters" a sam skrót powinien dać wystarczające wskazówki, skąd czerpiemy "inspiracje" ;)

To już ostatnia okazja, żeby to ustalić, po zaakceptowaniu instrukcji nie będzie odwrotu, no i trzeba zaraz myśleć nad logo i umieszczać na planszy czy na rewersach.

Wiem, że przesadzam z ostrożnością, w końcu i tak nie sprzedajemy tego nigdzie, więc jeżeli uważacie, że musi być tam "Legendary Encounters" to niech będzie.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Thrill-k3
Posty: 30
Rejestracja: 18 kwie 2020, 15:50
Has thanked: 32 times
Been thanked: 9 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Thrill-k3 »

Ostrożności nigdy za wiele :-)
U mnie nigdy nie gramy w Legendary Encounters: Alien deck building game, tylko w Aliena, u kolegi w "Marvela", nie w Legendary Marvel. My wiemy co to będzie, ja do szczęścia nie potrzebuję pełnej nazwy wypisanej na pudełku czy instrukcji.
spinaker
Posty: 6
Rejestracja: 10 lis 2019, 14:58
Has thanked: 12 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: spinaker »

Hej.

Ja także uważam że powinno zostać LE: Wiedźmin. Tak jak piszesz wszyscy wiedzą o co chodzi a jednocześnie głowa spokojniejsza żeby się nikt przypadkiem nie przyczepił że to "podszywanie się pod serię Legendary Encounters"
CoLdY7
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2020, 02:13
Lokalizacja: Strzelin
Has thanked: 490 times
Been thanked: 55 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: CoLdY7 »

Popieram, nazwa "LE: Wiedźmin" jest w punkt, nie za mało i nie za dużo mówiąca o grze.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 174 times
Been thanked: 139 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: woytas »

A gdyby przetłumaczyć Legendary Encounters na polski?
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: HoLi »

Może Legendarne Spotkania albo Legendarne Starcia ?
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: _leigam_ »

I zmiana kolejności: "Wiedźmin: legendarne ..."
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Nidhogg »

_leigam_ pisze: 10 gru 2021, 13:24 I zmiana kolejności: "Wiedźmin: legendarne ..."
Jak już przestaiwac to można delikatnie zmienić tłumaczenie
Wiedźmin: Legendarne Zadania

Jakby nie było w grze wykonujemy zadania :)
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: HoLi »

Nidhogg pisze: 10 gru 2021, 17:10
_leigam_ pisze: 10 gru 2021, 13:24 I zmiana kolejności: "Wiedźmin: legendarne ..."
Jak już przestaiwac to można delikatnie zmienić tłumaczenie
Wiedźmin: Legendarne Zadania

Jakby nie było w grze wykonujemy zadania :)
To może "Wiedźmin: Legendarne Wyzwania". Wyzwanie to też forma trudnego zadania do wykonania :) .

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Daliście mi do myślenia jak zwykle :D widzę, że połowa chciałaby zostać przy poprzednim tytule, połowa chciałaby zmiany. Może znowu głosowanie? W końcu nazwa jest wizytówką gry, pierwsze wrażenie się liczy.

Podoba mi się przestawienie szyku, ale nie jest konieczne, bo w obie strony brzmi w porządku.

Moim faworytem są obecnie "Legendarne Zlecenia". Mamy zlecenia w naszej grze, w grze komputerowej także (część z nas pewnie grała, więc przyjemnie w obu miejscach mieć tą samą nazwę), w literaturze często pada to słowo:

"- Macie dla mnie jakieś zlecenie, Gyllenstiern? - spytał oschle wiedźmin. - Mówcie tedy, o co chodzi."

"Podjeżdżałem do opłotków wsi, zatrzymywałem się pod palisadami osad i grodów. I czekałem. Jeśli pluto, złorzeczono i rzucano kamieniami, odjeżdżałem. Jeśli miast tego ktoś wychodził i dawał mi zlecenie, wykonywałem je."

"Zadania" nie brzmią już tak dumnie jak "zlecenia", tak sądzę.
"Wyzwania" już lepiej, obiecująco.
"Spotkania" nie bardzo, to raczej takie zbyt wierne tłumaczenie, nie przekładające się płynnie na język polski.
"Starcia" spoko, to jest właśnie lepiej zaadaptowane słowo.
"LE" ciągle pozostaje w grze.

No i zawsze możemy podmienić "Wiedźmina" na "Białego Wilka". Tego słowa prawa autorskie nie obejmą :D (wiem mamy jakieś 200 grafik wiedźmina na kartach ;) )

Późno już, jutro to jeszcze przemyślę i może włączę ankietę. Ale może wcześniej się na coś zdecyduję.
Pozdrawiam.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: HoLi »

strategie_pl pisze: 10 gru 2021, 23:30 No i zawsze możemy podmienić "Wiedźmina" na "Białego Wilka". Tego słowa prawa autorskie nie obejmą :D (wiem mamy jakieś 200 grafik wiedźmina na kartach ;) )
To może pójść po całości i "Wiedźmin: Legenda Białego Wilka" albo "Biały Wilk: Legendarny Wiedźmin" :) . Tytuł nie musi nawiązywać 1:1 do pierwowzoru moim zdaniem. Może być wzmianka na przykład na początku instrukcji na czym ten retheme się wzorował.

Pozdrawiam

PS: Ewentualnie "Łowca/Pogromca Potworów: Legenda Białego Wilka" albo "Biały Wilk: Legendarny Łowca/Pogromca Potworów".
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: azazelmo »

+1 dla "Legenda Białego Wilka"
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Utworzyłem ankietę, tak będzie najprościej.

Opcji jest sporo, więc możecie wybrać do dwóch tytułów. Koniec ankiety za 3 dni, gdyby kogoś nie było przez weekend.

Możecie zaprosić też do głosowania kogoś kto nie obserwuje tematu. Dobrze będzie sprawdzić, która jest najbardziej chwytliwa nie znając do końca kontekstu :D
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
ODPOWIEDZ