Siege Storm (Marcin Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 253
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 147 times
Been thanked: 85 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: TOMEQ »

Kiedy to będzie dostępne? I jak z ceną? Coś może wiadomo?
Hej
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
konrad88
Posty: 31
Rejestracja: 16 lip 2016, 21:17
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: konrad88 »

jest chyba od dwóch lat, cena w okolicach 100zł z tego co pamiętam :)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: EsperanzaDMV »

Pytanie dotyczyło chyba wersji polskiej - mówił o niej w niedawnym materiale "Co jest grane" GameTroll. Sam się tym zainteresowałem, bo nie słyszałem wcześniej nigdzie informacji o tym, że to ma wyjść po polsku.

EDIT: Poszukałem, i jeszcze Argo o niej mówił nawijał, że 'jeszcze w grudniu' wyjdzie po polsku.
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: menelobej »

Jak wyjdzie w naszej rodzimej wersji to trzeba będzie sprawdzić. A wiadomo czy tylko podstawka czy też dodakowe decki?
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 253
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 147 times
Been thanked: 85 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: TOMEQ »

Pytanie dotyczyło chyba wersji polskiej
Dokładnie tak. Premiera ma być na grudzień 2021r... Yyyy
Czyli już niby... A tu ani przedsprzedaży, ani nigdzie w sklepach, ani nie wiadomo co.
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: Fiacik »

Trole wspominali ostatnio o styczniu.
mr_pepeush
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2014, 16:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 4 times
Been thanked: 28 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: mr_pepeush »

Gra wychodzi pod szyldem Awaken Realms Lite. Mieliśmy ją dostać przed świętami, ale ostatnia informacja od przewoźnika mówi, że w kraju będzie 28.12. Prawdopdobnie w pierwszych dniach stycznia będzie można odbeirać swoje egzemplarze ze sklepów.
Zachęcam, do pytania w swoich ulubionych miejscach zakupowych o SiegeStorm. Sklepy dostały już informację, że zaraz będą mogły zamawiać tę grę.

Dostępna będzie podstawka zawierająca 2 frakcje. Dodatkowo to wydanie gry (w odróżnieniu od wspomnianego powyżej starszego, pierwszego wydania) będzie zawierać warianty solo, coop i last man standing dla maksymalnie czterech graczy, a tam kolejne dwie frakcje dla bossów, przeciw którym będzie się walczyć. Na rynek trafi też polski dodatek "Rewolwerowcy". O tym, czy kolejne frakcje zostaną wydane po polsku zadecydujemy później.
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 83
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 244 times
Been thanked: 63 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: Mark442 »

Czyli w dalszym ciągu konkretnych informacji brak (cena, zawartość gry, termin, zawartość dodatku, cena i termin)... Standardowa informacja wydawnicza nie wnosząca niczego nowego do tematu...
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: EsperanzaDMV »

Mark442 pisze: 10 gru 2021, 14:06 Czyli w dalszym ciągu konkretnych informacji brak (cena, zawartość gry, termin, zawartość dodatku, cena i termin)... Standardowa informacja wydawnicza nie wnosząca niczego nowego do tematu...
Stary, wyluzuj. Mnie ten post dał bardzo dużo informacji, przede wszystkim oficjalne potwierdzenie, że gra trafia na polski rynek w przetłumaczonej, bogatszej niż pierwszy druk wersji. Do tego informacja, że nie zostaniemy z samą podstawką, tylko będzie także na pewno wydany przynajmniej jeden dodatek (a reszta pewnie w zależności od sprzedaży podstawki i pierwszego dodatku). Rozumiem, że chciałbyś już teraz wszystko wiedzieć, za ile lat zostanie piąty dodatek, co będzie zawierał, ile będzie kosztował w 2025 i jak wygląda cała seria wydawnicza na polski rynek, ale to tak nie działa. Dla mnie to bardzo wartościowy post. Termin jest podany, zawartość gry także jest szczegółowo opisana, zwłaszcza opisana różnica między poprzednim wydaniem. Jak chcesz więcej, to zerknij na unboxing Argo. Ceny faktycznie brak, ale zapewne pojawi się wkrótce.
Podsumowując, dzięki mr_pepeush za te nowe informacje :)
thegammer
Posty: 153
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: thegammer »

Super informacja, dla tych co nie mają. Jest to druga obok RFTG najczęściej grana karcianka u nas w tym roku. Wiem, że to trochę inna mechanika, ale przyjemność z gry o wiele większa niż w HeroRealms/StarRealms/Ascension.
mr_pepeush
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2014, 16:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 4 times
Been thanked: 28 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: mr_pepeush »

Mark442 pisze: 10 gru 2021, 14:06 Czyli w dalszym ciągu konkretnych informacji brak (cena, zawartość gry, termin, zawartość dodatku, cena i termin)... Standardowa informacja wydawnicza nie wnosząca niczego nowego do tematu...
To co wydaje się proste, nie zawsze jest proste. Gry dostajemy wcześniej niż było to planowane, dlatego nie było preorderów. Utrudnia to "cywilizowany" sposób wprowadzenia gry na rynek, ale dzięki temu gra od razu trafi na półki sklepowe, a nie będzie czekać na magazynie, aż informacja o premierze odpwiednio wybrzmi w internecie ;)
Zawartość można obejrzeć chociażby na kanale Argo Nawija, gdzie autor zrobił tak dobrą prezentacje komponentów, że możesz obejrzeć wszystko - każdą kartę i plastikowe elementy scalające diale. Nawet instrukcja strona po stronie jest do obrzejrzenia.
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 83
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 244 times
Been thanked: 63 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: Mark442 »

EsperanzaDMV pisze: 10 gru 2021, 14:54
Mark442 pisze: 10 gru 2021, 14:06 Czyli w dalszym ciągu konkretnych informacji brak (cena, zawartość gry, termin, zawartość dodatku, cena i termin)... Standardowa informacja wydawnicza nie wnosząca niczego nowego do tematu...
Stary, wyluzuj. Mnie ten post dał bardzo dużo informacji, przede wszystkim oficjalne potwierdzenie, że gra trafia na polski rynek w przetłumaczonej, bogatszej niż pierwszy druk wersji. Do tego informacja, że nie zostaniemy z samą podstawką, tylko będzie także na pewno wydany przynajmniej jeden dodatek (a reszta pewnie w zależności od sprzedaży podstawki i pierwszego dodatku). Rozumiem, że chciałbyś już teraz wszystko wiedzieć, za ile lat zostanie piąty dodatek, co będzie zawierał, ile będzie kosztował w 2025 i jak wygląda cała seria wydawnicza na polski rynek, ale to tak nie działa. Dla mnie to bardzo wartościowy post. Termin jest podany, zawartość gry także jest szczegółowo opisana, zwłaszcza opisana różnica między poprzednim wydaniem. Jak chcesz więcej, to zerknij na unboxing Argo. Ceny faktycznie brak, ale zapewne pojawi się wkrótce.
Podsumowując, dzięki mr_pepeush za te nowe informacje :)
Dodatek z 2025 nie interesuje mnie zupełnie, cena całości z roku 2025 tym bardziej. Podobnie jak i termin wydania piątego dodatku do tejże gry... Prezentacje gier przez Argo to też nie mój target...
Mnie bardzie interesuje tu i teraz, no może perspektywa najbliższego miesiąca wydawniczego w zakresie czasu wydania i przybliżonych kosztów...
Rozumiem i szanuję Twoje stanowisko z wyjątkiem odległej i niezbadanej przyszłości, o którą nie zabiegam. Te wtręty możesz sobie w przyszłości zupełnie darować i nie wprowadzać do swoich komentarzy, ok?
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: Sloth »

Kolejna recenzja wersji polskiej. Cena wstępnie już znana.
Termin wydania nadal iście tajemniczy.

https://youtu.be/UBW88Sen6Ss
mr_pepeush
Posty: 110
Rejestracja: 29 gru 2014, 16:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 4 times
Been thanked: 28 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: mr_pepeush »

Cieszę się, że mogę poinformować, że od dziś SiegeStorm: Siege Mode oraz dodatek Rewolwerowcy są już dostępne do zamówienia.
W ciągu najbliższych dni powinien pojawić się w Waszych ulubionych sklepach (a jeśli się nie pojawi, to pytajcie o niego). Gdyby ktoś nie mógł się doczekać ;) można już dokonywać zamówień ze strony wydawcy:
https://sklep.awakenrealms.com/siegesto ... 93,66.html
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 243
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: Arcziwald »

Jest już to może dostępne w jakimś sklepie w lepszej cenie? Wolę przycebulić :mrgreen:
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: polwac »

Arcziwald pisze: 18 sty 2022, 16:43 Jest już to może dostępne w jakimś sklepie w lepszej cenie? Wolę przycebulić :mrgreen:
129zł to bardzo dobra cena. Jestem zaskoczony, że jest tak niska na stronie wydawcy.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: Sloth »

polwac pisze: 18 sty 2022, 17:23
Arcziwald pisze: 18 sty 2022, 16:43 Jest już to może dostępne w jakimś sklepie w lepszej cenie? Wolę przycebulić :mrgreen:
129zł to bardzo dobra cena. Jestem zaskoczony, że jest tak niska na stronie wydawcy.
No powiem uczciwie ze, spodziewałem się ceny poniżej 100(w sklepach) zl. Patrząc na zawartość Dark Soul który kosztuje podobnie to SS wydaje się być troszeczkę na wyrost. Ilością kart chyba bardziej jest zbliżony do Herosów tyle że cena już razy x2. ( Za 130 to mozna kupić podstawkę plus RT plus jakiegoś herosa). Sam czekam na jakąś przyzwoitszą ofertę cenową. Jako że ostatnio nic nie mogę sobie dopasować to przykro wydać 129 zł żeby za dzień czy dwa sprzedać za 70-80 dych.
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: menelobej »

mr_pepeush pisze: 10 gru 2021, 11:32
Dostępna będzie podstawka zawierająca 2 frakcje. Dodatkowo to wydanie gry (w odróżnieniu od wspomnianego powyżej starszego, pierwszego wydania) będzie zawierać warianty solo, coop i last man standing dla maksymalnie czterech graczy, a tam kolejne dwie frakcje dla bossów, przeciw którym będzie się walczyć. Na rynek trafi też polski dodatek "Rewolwerowcy". O tym, czy kolejne frakcje zostaną wydane po polsku zadecydujemy później.
Trochę mnie niepokoi ostatnie zdanie. Siege Storm raczej nie będzie konkurował z prostymi PvP jak Star/Hero Realms, bo z tego co widziałem na gameplayach jest trochę bardziej zaawansowany jeśli chodzi o mechanikę słów kluczowych i same powiązania kart, a również cenowo SS jest półkę wyżej. Żeby czerpać pełną radochę z grania trzeba jednak poznać swój deck. A mając raptem dwa decki w podstawce, które są w istocie zamkniętą całością, to trochę mało tego mięsa. Owszem są Rewolwerowcy, ale zasadniczo na KS byli jako jeden z celów i byli ostatecznie w cenie podstawowego pudełka, więc nie wiem czemu nie można ich też dodać do retailu - zawsze to już 3 decki na start.
Wydaje mi się, że bezpośrednim konkurentem może być tutaj Summoner Wars 2ed (choć nie ma przełożenia 1 do 1 jeśli chodzi o mechanikę). I tutaj widzę zaletę wydania SW 2ed bo wydany jest jako Master Set, który zawiera naprawdę sporo gry (miałem 1ed i same 6 frakcji startowych dawało dużo zabawy). No i dla SW jest duża szansa nadchodzących dodatków, nie tylko nowych frakcji, ale i rozszerzających już istniejące, zasadniczo potrzeba tylko częściowego przetłumaczenia i dostosowania ich do nowej edycji. A dla SS są dodatki po angielsku i czesku (tu chyba nie wszystkie), ale po polsku nie wiadomo czy będą wydane. Czemu nie wydano SS PL jako Master Seta? Przecież to aż prosi się o takie wydanie. Potem można myśleć o kolejnych małych dodatkach. Bo wydaje mi się, że cześć graczy zastanowi się nad sensem zakupu SS PL, skoro nie wiadomo czy ta seria będzie miała kontynuację ponad zestaw startowy.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: Moonday »

menelobej pisze: 23 sty 2022, 15:06
Trochę mnie niepokoi ostatnie zdanie [...]
Jak się pojawia w jakimś sklepie w cenie poniżej 100 zł, to od razu znika. Dziwna ta premiera, bardzo zachowawcza jak na tak dużego gracza. Póki co, ciężko to w ogóle kupić, chyba że na stronie wydawcy w cenie SCD. AR chyba sami nie wierzą w swoją grę.
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: menelobej »

Moonday pisze: 23 sty 2022, 15:32
menelobej pisze: 23 sty 2022, 15:06
Trochę mnie niepokoi ostatnie zdanie [...]
Jak się pojawia w jakimś sklepie w cenie poniżej 100 zł, to od razu znika. Dziwna ta premiera, bardzo zachowawcza jak na tak dużego gracza. Póki co, ciężko to w ogóle kupić, chyba że na stronie wydawcy w cenie SCD. AR chyba sami nie wierzą w swoją grę.
Też to zauważyłem, wykupione w ciągu 24 godzin a nawet i szybciej. A na stronie wydawcy cały czas zielona kreska z dostępnością. Może niewielkie ilości dla sklepów udostępnili, ale jaki sens by miało ograniczanie sklepom dostępności? To nie promki do Spirit Island w ograniczonym nakładzie, żeby puszczać nakład przez sklep wydawnictwa, a pełnoprawna gra do szerokiej dystrybucji.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: Gromb »

Zwróćcie też uwagę, że na sklepach zalegają jeszcze pierwsze angielskie wydania, co sklepy mają z nimi zrobić? Pewnie stąd niechęć do zakupu polskiej edycji. Sam czekam na jakiś ruch po stronie moich sklepów planszówkowych i podobnie jak wy, dziwi mnie ta sytuacja, bo niby jest gra w wersji PL, ogłoszono jej sprzedaż, a dostępność tylko na stronie sklepiku wydawnictwa. Nie wspomnę o pozostałych frakcjach pod znakiem zapytania. Ładnie można było to wypromować, podobnie jak IUVI Games ich wydanie Hero Realms i zebrać grę wraz z dodatkami w kilka zgrabnych zestawów. Ale nie, lepiej z partyzanta informować o wydaniu na forum gp i jeszcze napisać, że może dodatkowe frakcje będą, a może nie.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
McNab
Posty: 221
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 139 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: McNab »

Faktycznie dziwna sytuacja, gra już sprzedaży, a nie było nawet przedsprzedaży w sklepach. Poczekam aż trafi do moich ulubionych sklepów, jak nie trafi to kupie od wydawcy, ale już w wyprzedaży.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Pompa85
Posty: 163
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: Pompa85 »

Wrzuci ktoś link do sklepu AR? Nigdzie nie mogę znaleźć tej gry
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: Gromb »

Pompa85 pisze: 23 sty 2022, 16:34 Wrzuci ktoś link do sklepu AR? Nigdzie nie mogę znaleźć tej gry
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 253
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 147 times
Been thanked: 85 times

Re: Siege Storm (Marcin Świerkot)

Post autor: TOMEQ »

Dziwne, denerwujące i jeszcze parę innych wyrazów.
Co robić? Kupić na oficjalnym sklepie, czy czekać na swoje sklepy...
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
ODPOWIEDZ