Gra z listu do Św. Mikołaja - figurki?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
maj3r
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2019, 01:31
Has thanked: 4 times

Gra z listu do Św. Mikołaja - figurki?

Post autor: maj3r »

Witajcie, mój debiutancki post, jak coś nie tak, to dajcie znać - poprawię ;)

Mój ośmiolatek napisał list do Mikołaja, który nie ukrywam, mocno mnie zaskoczył ;) Otóż wymarzył sobie, cytuję:
"gre planszowom gdzie kierujesz odziałem jak stworzysz oczywiście"

Próbowałem dopytać o szczegóły, niestety jest dość oszczędny w tej kwestii. Chyba weryfikuje wiedzę i możliwości "Mikołaja". Jedyne co doprecyzowałem to to, że chodzi bardziej o "barbarzyńców i rycerzy". Natrafiłem również w historii Youtuba na recenzję World of Warcraft: Wrath of the Lich King pomiędzy filmami o Robloxie i nie wiem, czy to nie jest jakaś inspiracja mego syna, choć szczerze mówiąc nie przekonał mnie ten tytuł.
Pierwsze co mi przyszło na myśl to jakiś system Warhammer/Bolt Action etc., ale na to chyba jednak ciut za wcześnie :)

Będę niezwykle zobowiązany za podsunięcie jakichś pomysłów.

Graliśmy m.in. w: Zonę, Szarlatanów, Wielką Pętlę, Drako, Kuchenną rewolucję, Adrenalinę, Ocalonych, Via Nebulę, Szeryfa i kilka pomniejszych tytułów.

Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Gra z listu do Św. Mikołaja - figurki?

Post autor: arturmarek »

Mój ośmiolatek uwielbia gry z figurkami. Takie, w które gra bez problemui bardzo mu się podobają i wpadają w kategorię "kierowania oddziałami" to:
878 Wikingowie: Anglicy mogą być rycerzami, a Wikingowie barbarzyńcami...
Memoir 44: moim zdaniem znacznie lepsza gra od Wikingów, ale nie jest z rycerzami i barbarzyńcami tylko z żołnierzami i czołgami. Poza tym nie ma polskiej wersji językowej i po prostu karty akcji z tekstem (jest ich ok. 10) będzie się musiał nauczyć po obrazku. U mnie to się sprawdziło.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Gra z listu do Św. Mikołaja - figurki?

Post autor: Beskid »

polecałbym zwracać uwagę na oznaczenia wiekowe, wbrew pozorom gry spełniające wymagania często mają granicę wiekową sporo powyżej ośmiolatka

Nieustraszeni: Normandia (Age: 14+)
Blood Rage (Age: 14+)
Władca Pierścieni. Podróże przez Śródziemie (Age: 14+)
Spartakus: Krew i Zdrada (Age: 17+)
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Gra z listu do Św. Mikołaja - figurki?

Post autor: tomwro »

Może Zomicide 2ed? Ograniczenia pudełkowe pewnie wyższe, bo się "zabija zombie", ale przecież można je eliminować zamiast tego. Kieruje sie oddziałem 6 ludzi (dorosłych i dzieci), podzielonych między graczy. Eliminuje się różne typy zombie, a figurek jest mnóstwo. Wg mnie zasady do ogarnięcia są łatwe i myślę, że 8latek by ogarnął (chociaż nie mam żadnego w domu).
ppeter
Posty: 530
Rejestracja: 22 cze 2021, 17:15
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 153 times
Been thanked: 59 times

Re: Gra z listu do Św. Mikołaja - figurki?

Post autor: ppeter »

Zombicide Czarna Plaga jeżeli rycerze.
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 441 times
Been thanked: 135 times

Re: Gra z listu do Św. Mikołaja - figurki?

Post autor: esubotowicz »

Pierwsze co mi się nasunęło to Andor, pewnie lepsza by była wersja Junior, może tez Karak?
Przyznam, ze te dwa tytuły kojarzę, ale nie miałam możliwości zagrać jak do tej pory. Pasują mi jednak do klimatu fantasy.
Inny tytuł : Drako, jest wersja, w której trzech krasnoludów walczy ze smokiem. I druga wersja z rycerzami. Może coś w tym kierunku?
Ewa
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Gra z listu do Św. Mikołaja - figurki?

Post autor: Emil_1 »

Warcry? Barbarzyńcy to dowolna warbanda chaosu a rycerze to sigmarici
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Gra z listu do Św. Mikołaja - figurki?

Post autor: Emil_1 »

Warcraft : wrath of the litch king to taki pandemic z małym plusem
Miłego dnia! :)
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: Gra z listu do Św. Mikołaja - figurki?

Post autor: j_g »

Zobacz komiksy paragrafowe – Rycerze. Od FoxGames, chyba są już 3 części.
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Gra z listu do Św. Mikołaja - figurki?

Post autor: Uncle_Grga »

Młody nieźle pisze jak na osmiolatka. 👍

Ja bym polecił, wedle wieku ale i zapotrzebowania- Cyklady. Akurat chyba ma być dodruk.

Przypomina mi się, że mój syn, właśnie w wieku 9-10 lat twierdził, że to jego ulubiona gra.. I tak pomyślałem, że tu kierujesz oddziałem, oczywiście jak to stworzysz..

Zatem polecam!😉
schen
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 20 times

Re: Gra z listu do Św. Mikołaja - figurki?

Post autor: schen »

Hmmm, nie takie proste pytanie :P Pierwsza rzecz jaka nasuwa się na myśl to jakieś area control (Cyklady? może Small World? - choć tu może specjalnie jednostek nie tworzysz akurat i figurek nie masz) , ale nie wiem na ile dziecko sobie z takim czymś poradzi. Ale jak tak pomyślałem dalej to może np. Magia i Myszy? Przy każdym scenariuszu wybieracie, którzy bohaterowie wezmą w nim udział - więc powiedzmy, że jest element tworzenia drużyny. Świetna, wciągająca historia, średniowieczny klimat + magia, piękne figurki. Fakt, że to gra typowo kampanijna, ale wydaje mi się, że nawet po jej przejściu również można do niej wracać.
maj3r
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2019, 01:31
Has thanked: 4 times

Re: Gra z listu do Św. Mikołaja - figurki?

Post autor: maj3r »

Wielkie dzięki za podpowiedzi. Większość tytułów, które rozważałem niestety niedostępnych (m.in. Andor, Wikingowie) lub mocno przekraczających budżet (bitewniaki). Zombicide mi jakoś w ogóle nie siedzi. Drako mamy w obydwu odsłonach. Twoje typy Beskid ciut za "grube" chyba na teraz :)

No mam dylemat i chyba dopóki nie wyrwę jakiś dodatkowych informacji, to sobie odpuszczę. Nadal nie mam pojęcia skąd ci "rycerze", bo lubi Ocalonych i chciał zagrać w Zonę, choć ta nas jakoś nie zachwyciła. Może Waste Knights by trafili, muszę pooglądać :)

Rozważam jeszcze Cyklady (kiedyś się przymierzałem do kupna, ale się za długo zastanawiałem :wink: ) i chyba spróbuję z Rycerzami od lisów.
Obejrzałem też oferty sklepów i gameplay z Scythe dla juniorów mógłby nam jeszcze podejść.
Dzięki.
ODPOWIEDZ