Dark Souls: Gra Karciana (David Carl)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Dark Souls: Gra Karciana (David Carl)

Post autor: Quba40 »

Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Dark Souls: Gra Karciana (David Carl)

Post autor: Gromb »

Dziękuję, przeczesywałem sklepy jakiś czas temu, ale pewnie był dodruk dodatków ostatnio, super. :D
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
kieszen
Posty: 61
Rejestracja: 08 sty 2018, 16:07
Lokalizacja: łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Dark Souls: Gra Karciana (David Carl)

Post autor: kieszen »

Zdecydowałem się kupić polską wersję. Co zauważyłem w ofercie Portalu to fakt, że również dodatki wydają. Także zaufam im.
Inis/TerraMystica/NaSkrzydłach/Mare Nostrum/Piwo
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Dark Souls: Gra Karciana (David Carl)

Post autor: dwaduzepe »

Dodam 3 grosze od siebie po kilku grach. Gra jest calkiem spoko z jednym zastrzezeniem - true solo jest mocno losowe ze wzgledu na dociag nagrod i mniej taktyczne ze wzgledu na to, ze kazdy atak idzie w nas - nie mozna manewrowac kto gdzie sie ustawi. Polecam wiec granie solo na dwie rece. Nie jest to ciezkie do ogarniecia. Zarzut mam natomiast do totalnie nieintuicyjnego zobrazowania gdzie ustawiac wrogow i gdzie atakuja na planszy. Jest to wg mnie niewystarczajaco wyjasnione w instrukcji jak patrzec na grafike na karcie gdzie ustawic i gdzie atakuja wrogowie. Domyslilem sie tego, ale nie jestem do konca pewny czy dobrze to robie. Nie jestem pewny, w ktora strone patrzec na karte zeby obrazek odpowiadal planszy.
Vijas
Posty: 58
Rejestracja: 02 kwie 2020, 10:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Dark Souls: Gra Karciana (David Carl)

Post autor: Vijas »

kieszen pisze: 17 gru 2021, 21:35 Zdecydowałem się kupić polską wersję. Co zauważyłem w ofercie Portalu to fakt, że również dodatki wydają. Także zaufam im.
Jeśli gra się nie sprzeda, to na dodatki raczej nie ma co liczyć.
Awatar użytkownika
kieszen
Posty: 61
Rejestracja: 08 sty 2018, 16:07
Lokalizacja: łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Dark Souls: Gra Karciana (David Carl)

Post autor: kieszen »

Liczę na to i ich wsparłem swoim groszem i punktem do statystyk. Jeżeli nie, to trudno. Drugiej szansy nie dam :) I uzupełnię sobie w języku angielskim kolekcję, bo to świetna gra.

dwaduzepe pisze: 13 sty 2022, 17:49 Zarzut mam natomiast do totalnie nieintuicyjnego zobrazowania gdzie ustawiac wrogow i gdzie atakuja na planszy. Jest to wg mnie niewystarczajaco wyjasnione w instrukcji jak patrzec na grafike na karcie gdzie ustawic i gdzie atakuja wrogowie.
Też miałem z tym problem. I grałem wpierw jak na obrazku po lewej, a poprawnie jest jak po prawej.
Obrazek
Inis/TerraMystica/NaSkrzydłach/Mare Nostrum/Piwo
Dawman
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2019, 11:44
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dark Souls: Gra Karciana (David Carl)

Post autor: Dawman »

Znowu bez przesady z tą niejasnością "zobrazowania" . Fakt, że jak na tak "przestrzenną" grę to oryginalną instrukcję wydano fatalną i przy samym omówieniu rozstawiania potworów nie ma ilustracji pokazującej ich ustawienie względem postaci. W całej instrukcji jest jednak parę obrazków, na których wyraźnie widać jak to wygląda. Można też sobie intuicyjnie pomagać w ten sposób, że przecież ciężkozbrojny z bronią ręczną nie będzie się rozstawiał w tylnym szeregu i na odległość okładał gościa w tylnym szeregu postaci.

Większym problemem z oryginalną instrukcją było natomiast to, jak precyzyjnie opisać wykonywanie tury graczy, ale to akurat naprawiliśmy dodając przykład, na który podobno Steamforged za diabła nie chciał się zgodzić.

Uśmiałem się za to z czepiania się gdzieś która planszetka jest planszą graczy, a która potworów, mimo że są dokładnie takie same, a ilustracje na nich mogłyby być równie dobrze tapetą w kwiatki.
Eclipse
Posty: 16
Rejestracja: 16 sty 2022, 08:26
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Dark Souls: Gra Karciana (David Carl)

Post autor: Eclipse »

Używali nazwy, aby spróbować sprzedać. Byłem bardzo rozczarowany :(
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Dark Souls: Gra Karciana (David Carl)

Post autor: omas »

Eclipse pisze: 16 sty 2022, 08:38 Używali nazwy, aby spróbować sprzedać. Byłem bardzo rozczarowany :(
Przepraszam a czego się spodziewałeś? Na yt żadnych filmów nie widziałeś zanim kupiłeś?
Dawman
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2019, 11:44
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dark Souls: Gra Karciana (David Carl)

Post autor: Dawman »

Eclipse pisze: 16 sty 2022, 08:38 Używali nazwy, aby spróbować sprzedać. Byłem bardzo rozczarowany :(
Oj, brzmi tajemniczo...bardziej ciekawe kto? Masoni? Wampiry? Jaszczury z kosmosu? :roll:
Eclipse
Posty: 16
Rejestracja: 16 sty 2022, 08:26
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Dark Souls: Gra Karciana (David Carl)

Post autor: Eclipse »

omas pisze: 16 sty 2022, 14:38
Eclipse pisze: 16 sty 2022, 08:38 Używali nazwy, aby spróbować sprzedać. Byłem bardzo rozczarowany :(
Przepraszam a czego się spodziewałeś? Na yt żadnych filmów nie widziałeś zanim kupiłeś?
Nie kupiłem gry. Byłem bardzo rozczarowany projektem.
Hyperion
Posty: 25
Rejestracja: 23 gru 2016, 09:15
Lokalizacja: Rio
Has thanked: 16 times
Been thanked: 6 times

Re: Dark Souls: Gra Karciana (David Carl)

Post autor: Hyperion »

Witam,
Dociąga się do 6 kart po ataku wroga czy po naszym?
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Dark Souls: Gra Karciana (David Carl)

Post autor: dwaduzepe »

Hyperion pisze: 17 sty 2022, 10:10 Witam,
Dociąga się do 6 kart po ataku wroga czy po naszym?
po aktywacji wrogow i po swojej aktywacji
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Dark Souls: Gra Karciana (David Carl)

Post autor: omas »

Eclipse pisze: 16 sty 2022, 22:58
omas pisze: 16 sty 2022, 14:38
Eclipse pisze: 16 sty 2022, 08:38 Używali nazwy, aby spróbować sprzedać. Byłem bardzo rozczarowany :(
Przepraszam a czego się spodziewałeś? Na yt żadnych filmów nie widziałeś zanim kupiłeś?
Nie kupiłem gry. Byłem bardzo rozczarowany projektem.
I aż zarejestrowałeś się na forum żeby po latach to napisać?
Żeby nie było OT: gra raczej dla fanów ale jaka fajna :)
Eclipse
Posty: 16
Rejestracja: 16 sty 2022, 08:26
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Dark Souls: Gra Karciana (David Carl)

Post autor: Eclipse »

Przepraszam :(
Dawman
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2019, 11:44
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dark Souls: Gra Karciana (David Carl)

Post autor: Dawman »

Eclipse pisze: 18 sty 2022, 01:03 Przepraszam :(
Co to, jakaś depresja? Parówa w górę! Dla fanów DS (sam nim jestem) chcących pobawić się figurkami jest DS the Board Game (wprawdzie nie po polsku, ale można dostać), choć to podobno straszny grind.
A DS Karciana jest dość powszechnie uznawana za jedną z ciekawszych mechanik w karciankach i świetnie oddaje wrażenia doznawane przy grze konputerowej. Spodziewałeś się Dominiona, czy co? Wartkiej fabuły też trudno od DS wymagać (nie mogę się więc doczekać co też niby Steamforged zamierza wymyślić zapowiadając Dark Souls RPG :lol: ).

Natomiast szata graficzna jest niestety trochę zwalona, ale nie dlatego, że ilustracje są brzydkie (przeciwnie, to chyba jakieś concept arty i np. Pontyfik Sulyvahn wygląda obłędnie), tylko ilustracje są nieco za małe. Dlatego np. na filmikach z Youtube dobrego wrażenia nie będzie.
Hyperion
Posty: 25
Rejestracja: 23 gru 2016, 09:15
Lokalizacja: Rio
Has thanked: 16 times
Been thanked: 6 times

Re: Dark Souls: Gra Karciana (David Carl)

Post autor: Hyperion »

Jak działa tarcza wrogów? Po każdym starciu trzeba na nowo rozbijać ?
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Dark Souls: Gra Karciana (David Carl)

Post autor: dwaduzepe »

Hyperion pisze: 18 sty 2022, 23:14 Jak działa tarcza wrogów? Po każdym starciu trzeba na nowo rozbijać ?
tak chyba ze sa wrazliwi na typ ataku/broni, ktorym atakujesz
Awatar użytkownika
kieszen
Posty: 61
Rejestracja: 08 sty 2018, 16:07
Lokalizacja: łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Dark Souls: Gra Karciana (David Carl)

Post autor: kieszen »

Orientuje się ktoś czy Portal zamierza wydać dodatki, bo raczej widzę, że milczą w temacie tej gry. Mam wersję PL i zastanawiam się czy mocno będzie się kłócić z dodatkiem ENG, bo doczekać się nie mogę. Ma ktoś takie połączenie?
Inis/TerraMystica/NaSkrzydłach/Mare Nostrum/Piwo
Awatar użytkownika
Mp02
Posty: 97
Rejestracja: 29 maja 2018, 08:29
Has thanked: 14 times
Been thanked: 10 times

Re: Dark Souls: Gra Karciana (David Carl)

Post autor: Mp02 »

Tam nie ma za dużo tekstu. Gra raczej jest niezalena językowo. Ja mam wszystko eng., nie chciałem PL bo wiedzialem ze nie będzie raczej dodatków.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Dark Souls: Gra Karciana (David Carl)

Post autor: Jiloo »

Nie wiem jak ze sprzedażą podstawki w Polsce, ale raczej szału nie było. A to raczej zazwyczaj oznacza brak dodatków.
Druga sprawa jest taka, że jeśli Portal sam drukował karty naszej edycji to mogą być różnice w odcieniach. Nie wiem czy tutaj był druk wszystkich wersji w jednej fabryce.
Mp02 pisze: 18 sie 2022, 11:12 (…) nie chciałem PL bo wiedzialem ze nie będzie raczej dodatków.
To jest właśnie jeden z ważnych powodów dlaczego tylko 10% mojej kolekcji to wydania polskie (dokładnie 11 ze 104 gier). Już niejedne polskie wydanie sprzedawałem żeby kupić angielskie z dodatkami. Dlatego teraz generalnie już nie kupuje polskich edycji.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2022, 12:45 przez Jiloo, łącznie zmieniany 1 raz.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Mp02
Posty: 97
Rejestracja: 29 maja 2018, 08:29
Has thanked: 14 times
Been thanked: 10 times

Re: Dark Souls: Gra Karciana (David Carl)

Post autor: Mp02 »

Dokladnie, moja kolekcja giertez glownie to wydania eng., niektóre nie miały i raczej nie będą miały wersji PL, ponieważ większość gier z mechanika deck building jest tylko po angielsku.
Awatar użytkownika
kieszen
Posty: 61
Rejestracja: 08 sty 2018, 16:07
Lokalizacja: łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Dark Souls: Gra Karciana (David Carl)

Post autor: kieszen »

Zwykle też unikam kupywania polskich wydań, bo zostawiają nas z niekompletnym zestawem, chyba, że gra jest kompletna sama w sobie to czemu nie (lub wydali wraz z dodatkami - nauczka na przyszłość). Tutaj ze względu, że to była świeżynka miałem dobre nadzieje, ale się okazało jak się okazało.

Co do odcieni kart to akurat jakoś mnie to nie boli, byle by nie było minimalnie różniące się wielkością/szerokością, bo to była by porażka totalna mieć talie ząbkowane.
Inis/TerraMystica/NaSkrzydłach/Mare Nostrum/Piwo
ODPOWIEDZ