Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5236
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 1688 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

kinioo pisze: 08 gru 2021, 14:51 Android: Netrunner (podstawka), bo...

...moze zona da sie namowic/wciagnac?

Jak nie, to pojdzie "w obieg" (gra, nie zona).

K.
Zazdroszcze oryginału, ja się zapisałem na druk Nisei. Czy kwota za jaką udało ci się wyhaczyć podstawkę jest tajemnicą?
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kinioo »

BOLLO pisze: 08 gru 2021, 15:24
kinioo pisze: 08 gru 2021, 14:51 Android: Netrunner (podstawka), bo...

...moze zona da sie namowic/wciagnac?

Jak nie, to pojdzie "w obieg" (gra, nie zona).

K.
Zazdroszcze oryginału, ja się zapisałem na druk Nisei. Czy kwota za jaką udało ci się wyhaczyć podstawkę jest tajemnicą?
Hej,

NIe wiem jak jest z dostepnoscia tej gry (podstawki w j. polskim) - zapomnialem wspomniec, ze moja jest w wersji EN...to chyba wiele zmienia (?)

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5236
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 1688 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

No tak to wiele zmienia, przynajmniej dla mnie nie anglojęzycznego w grach. Eng wersje na olx po 250pln a polskie 700+. Więc zostaje przy druku Nisei ze zbiorówki lub sam jakoś ogarnę indywidualnie z drukarni.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kinioo »

BOLLO pisze: 09 gru 2021, 11:36 No tak to wiele zmienia, przynajmniej dla mnie nie anglojęzycznego w grach. Eng wersje na olx po 250pln a polskie 700+. Więc zostaje przy druku Nisei ze zbiorówki lub sam jakoś ogarnę indywidualnie z drukarni.
Slyszalem wlasie, ze polskie "chodza" za miliony monet.

Ja zaplacilem cos kolo 90zl (w przeliczeniu) za podstawke EN.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
fafer3000
Posty: 43
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:44
Lokalizacja: Cieszyn
Been thanked: 7 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: fafer3000 »

Rising sun PL z 3 dodatkami bo po tym jak raz zagrałem gra ląduje na moim TOP 10. O ile Blood Rage to kompletnie nie moja bajka to Rising Sun przemówił do mnie natychmiast... mimo, że przez dwie tury nie umiałem jakoś załapać tej gry :lol:
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Probe9 »

Kingdom Death Monster bo za rok bym musiał ze 3000 PLN za niego zapłacić ;p
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 716 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: arturmarek »

Nowego Kallaxa 4x2, zamontowałem "nielegalnie" na Kallaxa 4x4, powyciągałem pudła z różnych zakamarków i zabrakło miejsca...
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: jakmis83 »

Arkham Horror LCG edycja rozszerzona oraz Bloodborne jako prezent pod choinkę - naprawdę nie wiem jak to się stało...
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5236
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 1688 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

jakmis83 pisze: 14 gru 2021, 07:41 Arkham Horror LCG edycja rozszerzona oraz Bloodborne jako prezent pod choinkę - naprawdę nie wiem jak to się stało...
Pozwól że wytłumacze:

Na poprzednim PortalConie Trzewik pokazał zapowiedzi i najarałeś się na BB tak samo jak ja. Dodatkowo spotęgowała to wypowiedz Gambita "jak ja chcę tę grę mieć...". Jak Tomek tak mówi to ja nie mogę być gorszy i w takim razie ja też chcę ...bo jak to by powiedziała moja najmłodsza córka "jak chcę to chcę".
Wyczekiwałeś jakiejś informacji czy fajne, czy warto, czy to dla mnie. I pojawił się jako pierwszy na polskiej scenie GramTadam. Już miałeś jakiś cząstkowy obraz ale pozytywny odbiór. Kolejne informacje spływały na forum i chłonąłeś je niczym kaktus na pustyni wodę. On Table wrzuca video recenzje, narzeka na niebieskie kafle ale to cie nie zraża bo już za pasem przecież BlackFriday i wyprzedaże do 80%. W między czasie dowiadujesz się że nadkład u wydawcy zszedł w przedsprzedaży, FOMO osiąga kulminacyjny próg w twoim mózgu. Cena lekko spada i jest dostępność.... i to odwieczne pytanie "brać czy nie brać". Marek z Portalu uczy Ignasia grać w grę. Ignacy sprawia wrażenie totalnie oszołomionego ("Ej Marek my to wydajemy? Serio?Taki gniot to my?). Ale nic to słyszysz od Ignacego że można przegrać w pierwszej rundzie więc przypominają ci się scenariusze z kanibalami z Robinsona.

I to odwieczne pytanie....."kupić nie kupić....."

Wrzucasz grę do koszyka wcześniej wertując I-Shopa i Planszove....a nie jeszcze tylko zerknę na OLX może ktoś się nie zna i sprzedaje za 200pln. Może ktoś ma nietrafiony prezent w ilości hurtowej? Może BOLLO coś wyhaczył na jakichś łowach? Ehhh.. nic z tego gra trzyma cene a ludziska powariowali z zakupami. Święta idą....wiem wytłumaczę sobie że te 300pln to dla mnie na prezent. Należy mi się przecież. Co z tego że już w całym roku wydałem 3k pln na kartony. Święta idą....!

Wrzucam do koszyka puki jest na zielono dostepność. Słyszę że inni już otrzymują swoje przed premierowe egzemplarze...ONI JUŻ GRAJĄ!!!! Ahhh czemu nie kupiłęm wcześniej. Kontenery, Chiny, Kimdzung KIm czy jak mu tam...to wszystko jego wina. Komunista jeden. Ale nic to mam w koszyku klepniete. Uffffff.....zeszło ze mnie pozostaje czekanie.

Święta idą....... :mrgreen:
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: jakmis83 »

BOLLO pisze: 14 gru 2021, 09:58
jakmis83 pisze: 14 gru 2021, 07:41 Arkham Horror LCG edycja rozszerzona oraz Bloodborne jako prezent pod choinkę - naprawdę nie wiem jak to się stało...
Pozwól że wytłumacze:

Na poprzednim PortalConie Trzewik pokazał zapowiedzi i najarałeś się na BB tak samo jak ja. Dodatkowo spotęgowała to wypowiedz Gambita "jak ja chcę tę grę mieć...". Jak Tomek tak mówi to ja nie mogę być gorszy i w takim razie ja też chcę ...bo jak to by powiedziała moja najmłodsza córka "jak chcę to chcę".
Wyczekiwałeś jakiejś informacji czy fajne, czy warto, czy to dla mnie. I pojawił się jako pierwszy na polskiej scenie GramTadam. Już miałeś jakiś cząstkowy obraz ale pozytywny odbiór. Kolejne informacje spływały na forum i chłonąłeś je niczym kaktus na pustyni wodę. On Table wrzuca video recenzje, narzeka na niebieskie kafle ale to cie nie zraża bo już za pasem przecież BlackFriday i wyprzedaże do 80%. W między czasie dowiadujesz się że nadkład u wydawcy zszedł w przedsprzedaży, FOMO osiąga kulminacyjny próg w twoim mózgu. Cena lekko spada i jest dostępność.... i to odwieczne pytanie "brać czy nie brać". Marek z Portalu uczy Ignasia grać w grę. Ignacy sprawia wrażenie totalnie oszołomionego ("Ej Marek my to wydajemy? Serio?Taki gniot to my?). Ale nic to słyszysz od Ignacego że można przegrać w pierwszej rundzie więc przypominają ci się scenariusze z kanibalami z Robinsona.

I to odwieczne pytanie....."kupić nie kupić....."

Wrzucasz grę do koszyka wcześniej wertując I-Shopa i Planszove....a nie jeszcze tylko zerknę na OLX może ktoś się nie zna i sprzedaje za 200pln. Może ktoś ma nietrafiony prezent w ilości hurtowej? Może BOLLO coś wyhaczył na jakichś łowach? Ehhh.. nic z tego gra trzyma cene a ludziska powariowali z zakupami. Święta idą....wiem wytłumaczę sobie że te 300pln to dla mnie na prezent. Należy mi się przecież. Co z tego że już w całym roku wydałem 3k pln na kartony. Święta idą....!

Wrzucam do koszyka puki jest na zielono dostepność. Słyszę że inni już otrzymują swoje przed premierowe egzemplarze...ONI JUŻ GRAJĄ!!!! Ahhh czemu nie kupiłęm wcześniej. Kontenery, Chiny, Kimdzung KIm czy jak mu tam...to wszystko jego wina. Komunista jeden. Ale nic to mam w koszyku klepniete. Uffffff.....zeszło ze mnie pozostaje czekanie.

Święta idą....... :mrgreen:
Dobre BOLLO, naprawdę dobre, ale w moim przypadku nieprawdziwe :D
Byłem podekscytowany tą grą tylko na początku, jako że mam za sobą dziesiątki godzin gry w Bloodborna na konsoli.
Ale później zacząłem czytać komentarze na forum i zapał ostygł aż w końcu stwierdziłem, że nie potrzebuję więcej gier do szczęścia.
Bloodborne trafił do mnie dość przypadkowo, w wyniku prezentu od kobiety, która jak stwierdziła: jak zobaczyłem Bloodborna na półce, oczy mi się zaczęły świecić.
I żeby była jasność mój drogi: celowo NIE OGLĄDAŁEM materiałów na youtube, żeby się nie nakręcać.
Bloodborne przyszedł do mnie sam :)
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: vinnichi »

No to mam nadzieję że możesz ze sobą do Lublina tego Bloodborne'a zanim poleci na stragan :D
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4710
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1233 times
Been thanked: 1452 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Pax Pamir 2ed, bo szukałem tytułu z konfliktem i dużą interakcją. Chciałem też spróbować jakiegoś Paxa, a ten jest obecnie najbardziej przystępny (również dzięki polskiej wersji językowej).
(metalowe monety w drodze)

Kaskadia (niby jeszcze nie odebrana, ale mam nadzieję że już niedługo) - jako alternatywa dla Calico bez "skracającej się kołderki".
Sprzedam: Majowe obniżki: Root, Cykle Arkham, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: jakmis83 »

vinnichi pisze: 14 gru 2021, 10:28 No to mam nadzieję że możesz ze sobą do Lublina tego Bloodborne'a zanim poleci na stragan :D
Przyjacielu, to jest prezent a prezentów się nie oddaje ;)
Ale do Lublina jedzie.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
kamiya
Posty: 119
Rejestracja: 06 lip 2006, 12:03
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 55 times
Been thanked: 35 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kamiya »

1. Nie, nie kupisz tego bo za drogie.
2. Tej gry nawet w Polsce nie ma dostępnej.
3. Z kim będziesz grał?
4. Stół jest za mały na ten tytuł.
5. ....
n. .....

"Szwagier mieszkasz w UK to może mi przywieziesz paczkę na święta ??"
No i jedzie do mnie Star Trek Ascendancy + Borg.

Już szukam graczy na styczeń 2022.
> Kamiya <

"Jestem starszy niż Google"
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5236
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 1688 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

kamiya pisze: 16 gru 2021, 10:26 1. Nie, nie kupisz tego bo za drogie.Nie przesadzaj w tym temacie kasy nie liczymy
2. Tej gry nawet w Polsce nie ma dostępnej.https://planszostrefa.pl/pl/p/Star-Trek ... =planszove
3. Z kim będziesz grał? no jak to z kim ze mną :mrgreen:
4. Stół jest za mały na ten tytuł.tu fakt ....ale na wiosnę będzie upgrejtowany
5. ....
n. .....

"Szwagier mieszkasz w UK to może mi przywieziesz paczkę na święta ??"
No i jedzie do mnie Star Trek Ascendancy + Borg.

Już szukam graczy na styczeń 2022.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 628
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Michito »

Ostatnie zakupy w tym roku to:

- Red7 i 6.Bierze - brakowało mi w kolekcji lekkich katcianych abstraktów do pogrania z rodziną
- Legendy Blue Moon - bo Knizia to osobiście mój ulubiony projektant a tej gry na rynku za wiele nie ma, poza tym fajna cena się nawinęła (przy okazji polecam koszulki Sloyca Universal Card, pasują jak ulał na ten Standard American i nie warto IMHO przepłacać za Rebel Premium)
- Karciane Podziemia - zmieniam trochę filozofię swoich półek i staram się mieć więcej 2-osobówek i gier solo, a to jest w sam raz, poza tym spoko cena przy słabej dostępności
- Signorie - bo w końcu mija cierpliwość została wynagrodzona; udało się zakupić egzemplarz w folii na niemieckim eBay kleineinzeigen za 110 zł (z wliczoną wysyłką); GAH nie powalił mnie na kolana a tu liczę, że będzie przyjemniej
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4710
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1233 times
Been thanked: 1452 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Paleo - szukałem lekkiego coopa do grania z rodziną.
Sprzedam: Majowe obniżki: Root, Cykle Arkham, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Vijas
Posty: 58
Rejestracja: 02 kwie 2020, 10:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Vijas »

Mr_Fisq pisze: 16 gru 2021, 12:05 Paleo - szukałem lekkiego coopa do grania z rodziną.
Lekkiego - rozumiem że chodzi o mnogość zasad? Bo podobno wygrać trudniej niż w Robinsonie.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 868
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 202 times
Been thanked: 305 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: konradstpn »

Mr_Fisq pisze: 16 gru 2021, 12:05 Paleo - szukałem lekkiego coopa do grania z rodziną.
Ja też i dlatego wziąłem Twierdzę. Oblężenie Runedar.
Gram, więc jestem.
McNab
Posty: 221
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 139 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: McNab »

-Twierdza. Oblężenie Runedar - syn zagrał na konwencie w Bydgoszczy i zapytał nie czy kupię, ale kiedy i dlaczego akurat dziś, spodobało się również mnie

- Rallyman GT - nie miałem żadnej gry wyścigowej poza Odlotowym wyścigiem, obejrzałem kilka gemaplay-ów i mnie zaintrygowała, w dodatku w czarny piątek w była na nią spora promocja
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4107
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2562 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Gizmoo »

Jako, że jestem już po grudniowych zakupach i absolutnie nie mam w planach do końca tego roku kupować więcej planszówek, produktów planszówkopodobnych i produktów okołoplanszówkowych, to małe podsumowanie ostatniego "bo..." :

Rzemieślnicy z Naszejklasy - czyli dodateczek do "Pięciu Trybów", bo... Grę kocham i wypada mieć wszystko. Wprawdzie kiedyś już grałem i mi ten dodatek nie podszedł, ale stwierdziłem, że dam mu jeszcze szansę - wyżywając się nań organoleptycznie. "Góry" wkurzały mnie kiedyś bardzo, ale ostatnio wkurzył mnie litr paliwa za ponad 6 zł, więc chyba nic nie jest w stanie bardziej wyprowadzić mnie z równowagi. Rzemieślnicy z Naquali trafili więc do kolekcji i czekają na wigilijną kolację, bo podobno wiara przenosi góry.

51 Stan: Moloch - Złamałem się, bo... Mega lubię 51 Stan, a to bardziej prawdopodobna przyszłość, niż z wizji Jackowskiego. Stwierdziłem, że ten dodatek jest tak tani, że nawet jak mi nie podejdzie, to sobie go chociaż zakoszulkuję. Bo bardzo lubię koszulkować. :lol:

New Dawn - Bo... Szukałem jakiegoś 4X w kosmosie, który nie przytłoczy mnie ogromem zasad, będzie napędzany kartami, będzie ładny i fajnie będzie się graczom bawiło w wojnę na planszy. Obejrzałem jak Rahdo jęczy i męczy Jen i stwierdziłem, że też chce kogoś tak pomęczyć. Kupiłem, zagrałem i już zdradzę, że to będzie u mnie nowość miesiąca. Mega mi się ta gra podoba! Zatem nagroda wesołego klienta i dla najbardziej skutecznego wormsa wędruje do Nowego Świtu. Ma dziwny żółty kolor.

Galactic Warlords: Battle for Dominion, bo... Ostatnio lubię area control, a tutaj jest prawdziwe 4K - Kosmos, Karty, Karton i Kostki. Nie ma lipy. Do tego całość ilustrował Mico, a gra - pomimo bycia totalnie niszowym tytułem, zbiera bardzo dobre recenzje u niszowych recenzentów. Lubię takie ukryte klejnoty, a miejsce 9011 na BGG przekonało mnie, że to będzie nietuzinkowa zabawa. :lol: Niby zakup w ciemno, a takie kończą się różnie, czego przykładem był chłodno przyjęty przez mój gust Dinosaur World. (sad panda) Liczę jednak, że Galactic Warlords będzie fajną zabawą, ale przekonam się o tym zapewne dopiero w przyszłym roku. W tym sobie je zakoszulkuję. :D
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5236
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 1688 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Z pełną odpowiedzialnością czas podsumować grudzień bo w koszyku się już nic nie znajdzie. Zaczynam wyciszanie się przed świętami i przed nowy rokiem.

Solar City -bo jeżeli mogę to wspieram polskich autorów aby mieli lepiej. Dodatkowo gra ma bardzo ładne grafiki i burzliwą historię. Dodatkowo nie mam takiej mechaniki u siebie. A no i wyhaczyłem w niezłej promce za 129 z dodatkiem a więc jest.

Shipyard- bo zagrałem raz na kolegi egzemplarzu i pomimo że dziwne i trudne to mi się podobało. Autorem gry jest Vladimír Suchý a to również autor Podwodnych Miast i Pulsara więc liczyłem że będzie dobre. Grafiki archaiczne, mnogość opcji że czacha paruje....ale całościowo się to spina. Mam wrażenie że w tym tytule jest kilka mini gierek. Temat i mechanika fajna że chętnie bym ją wykorzystał w swoich grach.

Niepożądani goście- bo słyszałem że to dobry tytuł i jest to moja jedyna gra do 8graczy. W sam raz na rodzinne spotkania.

Grudzień definitywnie i cały rok kupowania gier w 2021 uznaję za zamknięty.
Zaczynam szykować listę na 2022.....
Ostatnio zmieniony 21 gru 2021, 12:31 przez BOLLO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: kastration »

Dodatek do Dice Settlers w postaci Western Sea (zresztą spolszczony). Bo podstawka miała być niejako zapychaczem, żeby w ogóle zacząć coś kupować w warunkach stagnacji, a tu się okazało, że niesamowicie weszła i nieco kompulsywnie (no dobra, przejrzałem filmiki i instrukcję) nabyłem dodatek po kilku partiach.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Huhu
Posty: 7
Rejestracja: 02 maja 2021, 20:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Huhu »

Ostatnie mniejsze zakupy to:

- Dune (2019, od GF9) wraz z dodatkiem
- Diuna Imperium
- Samuraj
- dodatkowe karty do Sabotażysty

A z kolei większe to:

- Terraformacja Marsa (BigBox, podstawka, wszystkie dodatki, zestawy dodatkowe kart 4 i 5)
- Scythe (podstawka plus dodatki)
- Rising Sun (podstawka, dodatki, Daimyo Box)

Terraformacja dlatego że bardzo lubimy tę grę i chcieliśmy mieć na własność, a nie współdzieloną, a Scythe dlatego, że chorowaliśmy od dłuższego czasu, a pojawił się dodruk. Rising Sun bo Japonia, dlatego pewnie też wpadnie później Daimyo, chociaż nie wiem czy jeszcze w tym roku czy już w przyszłym.

A, no i poszedł preorder na Stardew Valley.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Otorek »

W poprzednim poście zarzekałem się, że rok 2021 zamknałem, ale jak zwykle życie.

Wsparłem: Shikoku 1889 - i to pomimo posiadania 18Chesapeake - no cóż pocieszam się, że promil posiadaczy twierdzi, że to nie tylko gra na start.
Na zbliżający się wyjazd chciałem coś mobilnego i wybór padł na Bruxelles 1897 - nie grałem w pierwowzór i mogłem troche przesadzić, ale chciałem coś ambitniejszego na 2 graczy.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2021, 15:48 przez Otorek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ