Embracer kupił Asmodee

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Embracer kupił Asmodee

Post autor: EsperanzaDMV »

Done deal. Cena to 2,75 miliarda dolarów.

Za wikipedią: Embracer - szwedzki wydawca gier komputerowych i przedsiębiorstwo handlu detalicznego z Karlstad. Głównymi produktami firmy są marki pozyskane po upadłości firm JoWooD Entertainment i DreamCatcher Interactive w 2011 roku oraz THQ w roku 2014.
Znani głównie z wydawania gier video.

https://www.gamesindustry.biz/articles/ ... -for-275bn
https://www.ppe.pl/news/164324/embracer ... modee.html

Ciekawi mnie bardzo, co to znaczy dla planszówkowego świata i jak wpłynie na pracę Rebela.
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Embracer kupił Asmodee

Post autor: feniks_ciapek »

O, to jest bardzo ciekawe, bo to chyba pierwszy właściciel Asmodee "z branży", a nie zwykły Venture Capital. W sumie to brzmi jak dość optymistyczna wiadomość, przynajmniej tak na pierwszy rzut oka.
jasiek66
Posty: 118
Rejestracja: 08 maja 2021, 17:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 31 times

Re: Embracer kupił Asmodee

Post autor: jasiek66 »

Jeżeli będzie oznaczało to więcej gier typu Descent Legendy Mroku-czyli kooperacje aplikacji i gry planszowej to mój zachwyt nie jest zbyt duży.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Embracer kupił Asmodee

Post autor: polwac »

jasiek66 pisze: 16 gru 2021, 08:46 Jeżeli będzie oznaczało to więcej gier typu Descent Legendy Mroku-czyli kooperacje aplikacji i gry planszowej to mój zachwyt nie jest zbyt duży.
U mnie wręcz przeciwnie. Mam nadzieję, że wyznaczą zespół, który będzie tylko i wyłącznie rozwijać w tym kierunku kolejne tytuły i coraz bardziej ulepszać ten system.
Tyle do wyboru mamy gier całkowicie bez prądu, że nic się nie stanie jak pojawi się większy wybór gier z dodatkiem prądu.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Embracer kupił Asmodee

Post autor: MichalStajszczak »

Głos w dyskusji o tej transakcji na bgg
Tells you how niche our hobby is, when some random mid size video game company buys the dominant company in our hobby without blinking an eye.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Embracer kupił Asmodee

Post autor: arian »

MichalStajszczak pisze: 16 gru 2021, 10:57 Głos w dyskusji o tej transakcji na bgg
Tells you how niche our hobby is, when some random mid size video game company buys the dominant company in our hobby without blinking an eye.
Napisać "random mid size" o THQ Nordic, to jak napisać o HM, że jest małym lokalnym producentem ciuchów. Sama firma ma pod sobą ponad 20 studiów, a do tego mnóstwo ogromnych podmiotów zależnych. To jest łącznie gigantyczna część rynku gier wideo.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Embracer kupił Asmodee

Post autor: japanczyk »

MichalStajszczak pisze: 16 gru 2021, 10:57 Głos w dyskusji o tej transakcji na bgg
Tells you how niche our hobby is, when some random mid size video game company buys the dominant company in our hobby without blinking an eye.
Aczkolwiek nie powiedziałbym, że Embracer to juz mid-sized video game company
Osoby, ktore sledza rynek gier wideo wiedza, ze to firma, która wykupiła upadające THQ i od tego momentu rozpoczela ekspansje (juz z 10 lat bedzie?) na rynku gier wideo - poprzednio było to Nordic Games, ktore wchłonelo wlasnie THQ ze wszytskimi ich prawami, KOCH Media, ktore swego czasu wydawalo chociazby polskie Dead Island (jesli dobrze pamietam) i sa włascicielami Gearboxa (twórców m.in. Borderlands)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Embracer kupił Asmodee

Post autor: rastula »

widać, że pan Lars Wingefors prowadzi ekspansywną politykę...

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_m ... acer_Group


no to możemy głosować co trafi jako pierwsze na karton z ich IP:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_a ... THQ_Nordic
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Embracer kupił Asmodee

Post autor: japanczyk »

Dsrksiders dostało planszowke, obecnie na KSie jest Borderlands ;)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Embracer kupił Asmodee

Post autor: MichalStajszczak »

arian pisze: 16 gru 2021, 11:20 Napisać "random mid size" o THQ Nordic, to jak napisać o HM, że jest małym lokalnym producentem ciuchów. Sama firma ma pod sobą ponad 20 studiów, a do tego mnóstwo ogromnych podmiotów zależnych. To jest łącznie gigantyczna część rynku gier wideo.
Gigantyczna część - a konkretnie jaka? Z tego zestawienia wynika, że do pierwszej dziesiątki się nie łapią.
rutra1992
Posty: 432
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 113 times

Re: Embracer kupił Asmodee

Post autor: rutra1992 »

MichalStajszczak pisze: 16 gru 2021, 13:28
arian pisze: 16 gru 2021, 11:20 Napisać "random mid size" o THQ Nordic, to jak napisać o HM, że jest małym lokalnym producentem ciuchów. Sama firma ma pod sobą ponad 20 studiów, a do tego mnóstwo ogromnych podmiotów zależnych. To jest łącznie gigantyczna część rynku gier wideo.
Gigantyczna część - a konkretnie jaka? Z tego zestawienia wynika, że do pierwszej dziesiątki się nie łapią.
Tylko zuawaze ze to nie dotyczy tylko rynku gier, a także sprzętu, bo np sony ma najwięcej zysku z konsoli playstation wg tego artykułu
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Embracer kupił Asmodee

Post autor: rastula »

MichalStajszczak pisze: 16 gru 2021, 13:28
arian pisze: 16 gru 2021, 11:20 Napisać "random mid size" o THQ Nordic, to jak napisać o HM, że jest małym lokalnym producentem ciuchów. Sama firma ma pod sobą ponad 20 studiów, a do tego mnóstwo ogromnych podmiotów zależnych. To jest łącznie gigantyczna część rynku gier wideo.
Gigantyczna część - a konkretnie jaka? Z tego zestawienia wynika, że do pierwszej dziesiątki się nie łapią.
to jak ktoś nie jest Sony albo Microsoft albo Nintendo albo nie sprzedaje jakiejś mobilnej gry miliardowi Chińczyków - to już się nie liczy ;)...

1) na pewno fakt że rynek gier wideo jest wielokrotnie większy od planszówkowego ( ale on jest większy od każdego rynku rozrywki obecnie)
2) Asmodee nabył całkiem poważny gracz - po co mu to to zupełnie inne pytanie - no i też Asmodee choć pojedynczo największy nie zdominował rynku gier, który nadal cieszy się dużym rozproszeniem ( ku radości graczy moim zdaniem)
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Embracer kupił Asmodee

Post autor: arian »

MichalStajszczak pisze: 16 gru 2021, 13:28
arian pisze: 16 gru 2021, 11:20 Napisać "random mid size" o THQ Nordic, to jak napisać o HM, że jest małym lokalnym producentem ciuchów. Sama firma ma pod sobą ponad 20 studiów, a do tego mnóstwo ogromnych podmiotów zależnych. To jest łącznie gigantyczna część rynku gier wideo.
Gigantyczna część - a konkretnie jaka? Z tego zestawienia wynika, że do pierwszej dziesiątki się nie łapią.
Jeśli chodzi o wpływy, być może nie. Jeśli chodzi o ilość dużych gier i studiów pod ich skrzydłami, moim zdaniem to jest duży gracz, a z każdym rokiem staje się coraz większy. Oczywiście, że na rynku gier mobilnych sytuacja wygląda pewnie trochę inaczej, ale wedlug mnie to jest akurat specyficzny rynek, gdzie nie jest kluczowe robienie gier, tylko ich monetyzacja. Podobnie jak ma to miejsce z Monopoly w planszowkach.

Producenci konsol to akurat inny przypadek. Są też firmy, które prowadzą sklepy, albo zarabiają na grach usługach. Mimo tego, że ilość gier które wydają jest niewielka.

Po prostu same marki i studia, które ten koncern ma pod swoimi skrzydłami są dla mnie informacją, że to jest liczący się gracz na rynku dużych gier wideo, czyli AA i AAA. Ale rozumiem, że biznesowo wygląda to tak, że firma która wydała w ostatnich latach jedną sieciową strzelankę, zarabia wielokrotnie wiecej. Jak pisałem, to też jest specyficzny rynek. :wink:
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Embracer kupił Asmodee

Post autor: MichalStajszczak »

rastula pisze: 16 gru 2021, 13:41 to jak ktoś nie jest Sony albo Microsoft albo Nintendo albo nie sprzedaje jakiejś mobilnej gry miliardowi Chińczyków - to już się nie liczy
Nie napisałem, że się nie liczy. Napisałem, że nie jest zaliczany do największych firm. A skoro nie jest zaliczany do największych firm, to zaliczenie do firm średniej wielkości nie jest bezpodstawne.
Wszystko zależy od tego, co z czym porównujemy. Czy np. CD Project można zaliczyć do "największych firm" światowej branży gier wideo? Chyba raczej nie. A jest to (a na pewno przez jakiś czas była) spółka o największej kapitalizacji na warszawskiej giełdzie.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Embracer kupił Asmodee

Post autor: BOLLO »

Wszyscy padną, a Portal nadal będzie wydawał moje ulubione tytuły gier :-)

A tak na całkowicie świeżo i pójście za pierwszą myślą, to jak firma cyfrowa wykupuje planszówki oznacza dla mnie więcej gier planszowych z universum cyfrowego. Dla mnie bomba, jeżeli nie będą jednak tam wciskać elektroniki. Jestem bardzo restrykcyjny i dla mnie planszówki to gry jednak bez prądu.
Oby nikt nie zniszczył naszego hobby.....nadal lubie meeple i kartoniki w doni. Telefonu mam i tak nadto w ciągu 24h/7.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Embracer kupił Asmodee

Post autor: rastula »

MichalStajszczak pisze: 16 gru 2021, 14:15
rastula pisze: 16 gru 2021, 13:41 to jak ktoś nie jest Sony albo Microsoft albo Nintendo albo nie sprzedaje jakiejś mobilnej gry miliardowi Chińczyków - to już się nie liczy
Nie napisałem, że się nie liczy. Napisałem, że nie jest zaliczany do największych firm. A skoro nie jest zaliczany do największych firm, to zaliczenie do firm średniej wielkości nie jest bezpodstawne.
Wszystko zależy od tego, co z czym porównujemy. Czy np. CD Project można zaliczyć do "największych firm" światowej branży gier wideo? Chyba raczej nie. A jest to (a na pewno przez jakiś czas była) spółka o największej kapitalizacji na warszawskiej giełdzie.
zgoda

niezaprzeczalnym faktem jest, że największa grupa planszówkowa jest kąskiem dla średniej grupy wideo - dla tych największych wejście w ten interes ma marginalny charakter...
jasiek66
Posty: 118
Rejestracja: 08 maja 2021, 17:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 31 times

Re: Embracer kupił Asmodee

Post autor: jasiek66 »

rutra1992 pisze: 16 gru 2021, 13:38
MichalStajszczak pisze: 16 gru 2021, 13:28
arian pisze: 16 gru 2021, 11:20 Napisać "random mid size" o THQ Nordic, to jak napisać o HM, że jest małym lokalnym producentem ciuchów. Sama firma ma pod sobą ponad 20 studiów, a do tego mnóstwo ogromnych podmiotów zależnych. To jest łącznie gigantyczna część rynku gier wideo.
Gigantyczna część - a konkretnie jaka? Z tego zestawienia wynika, że do pierwszej dziesiątki się nie łapią.
Tylko zuawaze ze to nie dotyczy tylko rynku gier, a także sprzętu, bo np sony ma najwięcej zysku z konsoli playstation wg tego artykułu
Dotyczy tylko rynku gier, tak przynajmniej wynika z tego rankingu. Choć tak naprawdę nie wiem jak ktoś te pozycje wyliczał. Jak spojrzałem na przychód to Embrace jest o wiele wyżej niż takie Taketwo.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Embracer kupił Asmodee

Post autor: rastula »

BOLLO pisze: 16 gru 2021, 14:17 Wszyscy padną, a Portal nadal będzie wydawał moje ulubione tytuły gier :-)

więcej gier planszowych z universum cyfrowego.

Ja sobie cenię odrębność i mam nadzieję, że jeśli będzie ( a na to wskazuje wykup) więcej gier na cyfrowych IP to to będzie dodatkowo - nie zamiast. Dotychczasowe doświadczenia wskazują , że konwersja formatów lepiej wychodzi w stronę od planszówki do cyfry niż odwrotnie. Możliwe , że oczekiwania graczy wideo wobec planszówek są inne niż nasze ... ot monopoly assasin creed zupełnie wystarczy.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Embracer kupił Asmodee

Post autor: rastula »

jasiek66 pisze: 16 gru 2021, 14:21
rutra1992 pisze: 16 gru 2021, 13:38
MichalStajszczak pisze: 16 gru 2021, 13:28 Gigantyczna część - a konkretnie jaka? Z tego zestawienia wynika, że do pierwszej dziesiątki się nie łapią.
Tylko zuawaze ze to nie dotyczy tylko rynku gier, a także sprzętu, bo np sony ma najwięcej zysku z konsoli playstation wg tego artykułu
Dotyczy tylko rynku gier, tak przynajmniej wynika z tego rankingu. Choć tak naprawdę nie wiem jak ktoś te pozycje wyliczał. Jak spojrzałem na przychód to Embrace jest o wiele wyżej niż takie Taketwo.
ale zarówno sony jak i ms jako największe źródło przychodu mają wpisane nie gry a hardware

warto też zauważyć , że nawet w tej dziesiątce dysproporcja jest bardzo duża pierwsze miejsce / 25 miliardów - 10 / 2 miliardy
Ostatnio zmieniony 16 gru 2021, 14:29 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Embracer kupił Asmodee

Post autor: _leigam_ »

MichalStajszczak pisze: 16 gru 2021, 14:15 Nie napisałem, że się nie liczy. Napisałem, że nie jest zaliczany do największych firm. A skoro nie jest zaliczany do największych firm, to zaliczenie do firm średniej wielkości nie jest bezpodstawne.
Skoro nie jest zaliczane do top 10 największych firm to znaczy że nie należy do największych? Ciekawa logika.

Edit: I to nie jest zaliczany przez strone www.alltopeverything.com , to już w ogóle dużo mówi :D
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Embracer kupił Asmodee

Post autor: krwlng »

EsperanzaDMV pisze: 16 gru 2021, 00:51 (...) JoWooD Entertainment (...)
Ciekawe czy jest szansa na planszową adaptację Gothica :D
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Embracer kupił Asmodee

Post autor: MichalStajszczak »

krwlng pisze: 16 gru 2021, 22:52 Ciekawe czy jest szansa na planszową adaptację Gothica
Ja bym na to odpowiedział tak: gdy ewentualny wydawca gry planszowej należy do tego samego właściciela co wydawca gry wideo, szansa na wydanie planszówki wzrasta, bo odpadają problemy z nazwą gry, nazwami postaci itd.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Embracer kupił Asmodee

Post autor: BOLLO »

WOW...przejrzałem sobie ich portfolio. Fakt że coś tam z dzieciństwa pamiętałem co było ich ale nie sądziłem że tylko firma THQ wypuściła takie sztosy.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_THQ_games

Jeżeli coś z tego znajdzie się na planszy to jestem otwarty. Tylko proszę mi nie zabierać pomysłu z Supreme Comander na planszy :mrgreen:
Awatar użytkownika
612
Posty: 435
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 563 times

Re: Embracer kupił Asmodee

Post autor: 612 »

EMBRACER brzmi jak jakiś srogi antagonista z uniwersum marvela.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Embracer kupił Asmodee

Post autor: rastula »

krwlng pisze: 16 gru 2021, 22:52
EsperanzaDMV pisze: 16 gru 2021, 00:51 (...) JoWooD Entertainment (...)
Ciekawe czy jest szansa na planszową adaptację Gothica :D
Ależ to byłaby oryginalna tematyka i oprawa ...wink, wink :D
ODPOWIEDZ