Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
mluckner
Posty: 341
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 97 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: mluckner »

Nie, w cyklach używasz też kart z podstawki (w tym też kart spotkań).
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Jagerion pisze: 11 gru 2021, 14:45 Hej. Dałem się wciągnąć w ten horror. Mamy pytanie.

Jeszcze nie doszedł mi nowy starter. Czy jak mam cały nowy cykl to jestem wstanie już grać jeżeli worek chaosu ogarnę sobie aplikacją?
Nie, duża szansa że będą używane karty z podstawki.
No i oprócz worka chaosu powinieneś sobie jakieś zamienniki zasobów zorganizować ;-) .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
zacchu
Posty: 9
Rejestracja: 26 sie 2018, 21:27
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: zacchu »

Jagerion, zabraknie Ci kart spotkań z podstawki niestety.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Jacek_PL »

Widziałem w tym temacie kilka opinii, że kampania "Przerwany Krąg" nie jest polecana dla początkujących, ale nie wiem czy chodzi o ilość dodatkowych zasad czy raczej poziom trudności przygód ? Może lepszym rozwiązaniem dla noobów jest kampania "Na krawędzi Ziemi", jeśli już ktoś ma może wyrobioną opinię na temat tego dodatku ?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Jacek_PL pisze: 12 gru 2021, 16:09 Widziałem w tym temacie kilka opinii, że kampania "Przerwany Krąg" nie jest polecana dla początkujących, ale nie wiem czy chodzi o ilość dodatkowych zasad czy raczej poziom trudności przygód ? Może lepszym rozwiązaniem dla noobów jest kampania "Na krawędzi Ziemi", jeśli już ktoś ma może wyrobioną opinię na temat tego dodatku ?
Tu się nie ma nad czym zastanawiać:
-masz wszystkie kampanie oprócz Kręgu? Bierz krag
-nie masz jakiej innej? > bierz inna
-nie masz żadnej? > bierz na krawedzi
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Pompa85
Posty: 163
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Pompa85 »

Czy ktoś posiada już nową podstawkę? Czy do podstawki dodają worek materiałowy na żetony chaosu? Taki worek widziałem przy unboxingu wersji angielskiej.
pytajnik1
Posty: 48
Rejestracja: 17 maja 2017, 12:24
Has thanked: 3 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: pytajnik1 »

Na facebookowej grupie można znaleźć pokaźną ilość fanowskich dodatków. Czy jest sens od nich zaczynać czy lepiej wziąć na początek oficjalne? Fanowskie od przyszłego roku podobno mają mocno cenowo pójść w górę jeśli chodzi o wydruk, stąd się zastanawiam, czy brać na wszelki wypadek czy oficjalnej zawartości jest tyle, że grając raz na jakiś czas i tak wszystkiego nie da się ograć? ;)

Czy poprzednie cykle będą wydawane w nowym modelu wydawniczym (tak jak Na krawędzi ziemi)?
Początkujący planszówkowicz prosi o wyrozumiałość :)
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Dazir »

Ja tez nie dawno wszedłem w grę. Oficjalnej zawartości jest mega dużo. Podobnie jak dodatków fanowskich, których większość jest naprawdę super. Zapisy na FB właśnie się zakończyły :)
Moim zdaniem podstawka i cykl czy dwa to, w zależności ile grasz, świetna zabawa na kilka miesięcy. Możesz dokupić badaczy i eksperymentować poszczególne decki. Są tez oficjalne scenariusze.
PiLi
Posty: 144
Rejestracja: 03 sie 2015, 18:29
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: PiLi »

Dazir pisze: 17 gru 2021, 05:53 Ja tez nie dawno wszedłem w grę. Oficjalnej zawartości jest mega dużo. Podobnie jak dodatków fanowskich, których większość jest naprawdę super. Zapisy na FB właśnie się zakończyły :)
Moim zdaniem podstawka i cykl czy dwa to, w zależności ile grasz, świetna zabawa na kilka miesięcy. Możesz dokupić badaczy i eksperymentować poszczególne decki. Są tez oficjalne scenariusze.
Możesz dać namiar na grupę na FB?
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Moonday »

Pompa85 pisze: 16 gru 2021, 21:08 Czy ktoś posiada już nową podstawkę? Czy do podstawki dodają worek materiałowy na żetony chaosu? Taki worek widziałem przy unboxingu wersji angielskiej.
Polskiej premiery wciąż jeszcze nie było.
Awatar użytkownika
equiv
Posty: 45
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:56
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: equiv »

Moonday pisze: 17 gru 2021, 07:16
Pompa85 pisze: 16 gru 2021, 21:08 Czy ktoś posiada już nową podstawkę? Czy do podstawki dodają worek materiałowy na żetony chaosu? Taki worek widziałem przy unboxingu wersji angielskiej.
Polskiej premiery wciąż jeszcze nie było.
DragonEye już dostał i zaczał wysyłać.
https://www.facebook.com/dragoneyePL/ph ... 222572459/

Ja pewnie na swój zaczekam, bo zamówiłem też Śluz, który chyba jeszcze Galakta nie otrzymała.
A propo worka to wydaje mi się że zawartość jest zupełnie identyczna do tej angielskiej.
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: flissak »

Dragon już dostał, bo ma siedzibę w krk, tak jak Galakta. Mam nadzieję, że do Łodzi(Gandalf) dojdzie w 2-3 dni, a z Łodzi do krk w 2-3 ;D Kupiłem na promocji z darmową dostawą za 190zł w Gandalfie- będe sobie pluł w ydowską brodę, jak nie dojdzie na święta.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

W Warszawie ( planszomania) wczoraj też już było.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: jediwolf »

Pompa85 pisze: 16 gru 2021, 21:08 Czy ktoś posiada już nową podstawkę? Czy do podstawki dodają worek materiałowy na żetony chaosu? Taki worek widziałem przy unboxingu wersji angielskiej.
Ja już posiadam. Tak jest dołączony woreczek.
Obrazek
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

Spoiler:
Nie za mały? Wygodnie się z niego korzysta?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: jediwolf »

Mr_Fisq pisze: 18 gru 2021, 21:02 Nie za mały? Wygodnie się z niego korzysta?
Dla mnie idealny, ale ja nie używam żetonów w kapslach na monety.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Jacek_PL »

Mr_Fisq pisze: 18 gru 2021, 21:02 Nie za mały? Wygodnie się z niego korzysta?
Wrzuciłem wszystkie żetony z podstawki w kapslach i jeszcze się ręka tam mieści, więc jest wygodnie, szczególnie że mam spore grabie :D
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Dzięki wyciekowi na stronie asmodee znamy nazwę kolejnej kampanii:
Spoiler:
Patrząc na to że jest umieszczona z innymi dodatkami które wychodza Q1-Q2 powinniśmy mieć ja wiosna.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Bysztel
Posty: 72
Rejestracja: 23 lis 2020, 23:39
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Bysztel »

Można założyć, że znowu najpierw badacze i dopiero za kilka miesięcy kampania?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Bysztel pisze: 19 gru 2021, 10:36 Można założyć, że znowu najpierw badacze i dopiero za kilka miesięcy kampania?
Taki chyba jest plan aby więcej się działo i stale generował się hype. Luźno strzelam że Machinacje w Q1, Powrot Pożeraczy w kwietniu, badacze nowej kampanii maj i kampania lipiec.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: jakmis83 »

brazylianwisnia pisze: 19 gru 2021, 10:54
Bysztel pisze: 19 gru 2021, 10:36 Można założyć, że znowu najpierw badacze i dopiero za kilka miesięcy kampania?
Taki chyba jest plan aby więcej się działo i stale generował się hype. Luźno strzelam że Machinacje w Q1, Powrot Pożeraczy w kwietniu, badacze nowej kampanii maj i kampania lipiec.
Na stronie Galakty była informacja o nowej edycji Dziedzictwa Dunwich...
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: jakmis83 »

Mr_Fisq pisze: 18 gru 2021, 21:02
Spoiler:
Nie za mały? Wygodnie się z niego korzysta?
Woreczek jest dość wygodny, chociaż wczoraj moja wielka łapa utknęła na moment 😁
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Mr_Fisq »

jakmis83 pisze: 19 gru 2021, 17:19 Na stronie Galakty była informacja o nowej edycji Dziedzictwa Dunwich...
Nowe edycje nie mają wbudowanych w siebie powrotów? Dobrze kojarzę?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

jakmis83 pisze: 19 gru 2021, 17:19
brazylianwisnia pisze: 19 gru 2021, 10:54
Bysztel pisze: 19 gru 2021, 10:36 Można założyć, że znowu najpierw badacze i dopiero za kilka miesięcy kampania?
Taki chyba jest plan aby więcej się działo i stale generował się hype. Luźno strzelam że Machinacje w Q1, Powrot Pożeraczy w kwietniu, badacze nowej kampanii maj i kampania lipiec.
Na stronie Galakty była informacja o nowej edycji Dziedzictwa Dunwich...
Reedycje starych dodatkow nie mają tu raczej związku. Dla weterana nie jest to produkt generujący hype bo już to mamy.
Mr_Fisq pisze: 19 gru 2021, 17:22
jakmis83 pisze: 19 gru 2021, 17:19 Na stronie Galakty była informacja o nowej edycji Dziedzictwa Dunwich...
Nowe edycje nie mają wbudowanych w siebie powrotów? Dobrze kojarzę?
Dokladnie. Nie zawierają powrotów. Jest to to samo co stara kampania tylko przepakowane w dwa duże pudełka.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
equiv
Posty: 45
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:56
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: equiv »

Nie wiem, czy już była bardziej dokładna informacja oprócz tej, że nowy format Dunwich ukaże się w pierwszym kwartale, ale w sklepie FFG znalazłem informację o konkretnej dacie.

Rozszerzenie badaczy: Release Date: 2/18/2022
Rozszerzenie kampanijne: Release Date: 3/18/2022

https://shop.asmodee.com/the-dunwich-le ... 66?print=1
https://shop.asmodee.com/arkham-horror- ... 65?print=1
ODPOWIEDZ