Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!

Czy chcesz mieć własną kopię gry poprzez zamówienie zbiorowe?

TAK, pewnie że chcę
357
85%
Oczywiście, muszę ją mieć! (ankieta musi mieć min. 2opcje do wyboru ;) )
62
15%
 
Liczba głosów: 419

HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: HoLi »

Może jeszcze zamiast Wiedźmin to Wiedźmak, cytuję:

Wiedźmak przez niektórych zwan bywa wiedźminem. A wzywać onego wielce jest niebezpiecznie. Wżdy trzeba, bo kiedyć przeciw potworu a plugastwu niczym nie uradzi, wiedźmak uradzi. Baczyć jeno warto, coby wiedźmaka nie dotykać, bo od tego oparszywieć można. A dziewki przed nim kryć, bo wiedźmak chutliwy jest ponad wszelką miarę. Chociaż wiedźmak wielce chciwy a na złoto łasy, nie dać jemu więcej jako: za utopca - srebrny grosz albo półtorak, za kotołaka - srebrne grosze dwa, za wąpierza - srebrne grosze cztery.

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
CoLdY7
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2020, 02:13
Lokalizacja: Strzelin
Has thanked: 490 times
Been thanked: 55 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: CoLdY7 »

Darowałbym sobie "Wiedźmina" w tytule bo nie potrzeba tu marki i każdy będzie wiedział o co chodzi.
Zrezygnowałbym też z podtytułów, jakby ktoś kiedyś zrobił dodatek i dorzucił zleceń, wtedy podtytuł się przyda.

Więc zagłosowałem na "Legenda Białego Wilka" ale zaproponuję jeszcze jedną opcję:
"Legendarne Zlecenia Białego Wilka" chociaż im dłużej na to patrze, to pierwsze pasuje lepiej :)
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Przypominam, jutro po południu koniec głosowania.

Ale nie po to wpadłem. Natrafiłem na mały problem.
Otóż próbuję zaadaptować zmianę talii Obrażeń na talię Ataków. Mam pierwszą z brzegu kartę ze zdolnością: "Możesz wyleczyć obrażenie dowolnego gracza." Po zmianach wychodzi na to, że będzie to brzmiało "Możesz wyleczyć Atak dowolnego gracza". Leczy się rany, ataki się zadaje. Coś nie za bardzo tu pasuje. "Możesz wyleczyć kartę Ataku dowolnego gracza"? Ble.
Żeby było zrozumiale, trzeba trochę zmienić zdanie, np: "Możesz usunąć kartę Ataku od (albo "z") dowolnego gracza", ale to też zgrzyta między zębami no i nie jest już tak immersyjne i brzmi bardziej technicznie.
Chyba problem jest w tym, że angielskie słowo Strike, można rozumieć zarówno jako atak jak i obrażenie, polski język jak zwykle jest bardziej szczegółowy i zawęża nam to znaczenie.

Co o tym myślicie?
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: HoLi »

strategie_pl pisze: 13 gru 2021, 10:42 Przypominam, jutro po południu koniec głosowania.

Ale nie po to wpadłem. Natrafiłem na mały problem.
Otóż próbuję zaadaptować zmianę talii Obrażeń na talię Ataków. Mam pierwszą z brzegu kartę ze zdolnością: "Możesz wyleczyć obrażenie dowolnego gracza." Po zmianach wychodzi na to, że będzie to brzmiało "Możesz wyleczyć Atak dowolnego gracza". Leczy się rany, ataki się zadaje. Coś nie za bardzo tu pasuje. "Możesz wyleczyć kartę Ataku dowolnego gracza"? Ble.
Żeby było zrozumiale, trzeba trochę zmienić zdanie, np: "Możesz usunąć kartę Ataku od (albo "z") dowolnego gracza", ale to też zgrzyta między zębami no i nie jest już tak immersyjne i brzmi bardziej technicznie.
Chyba problem jest w tym, że angielskie słowo Strike, można rozumieć zarówno jako atak jak i obrażenie, polski język jak zwykle jest bardziej szczegółowy i zawęża nam to znaczenie.

Co o tym myślicie?
Może: "możesz usunąć/wyleczyć skutek/skutki Ataku dowolnego gracza" ? Skutkiem ataku są obrażenia (i nie tylko) :) .

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
CoLdY7
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2020, 02:13
Lokalizacja: Strzelin
Has thanked: 490 times
Been thanked: 55 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: CoLdY7 »

Trzeba by zaznaczyć w instrukcji, że "Talia ataku" zawiera "karty obrażeń" i "karty ran". I tak w powyższym przykładzie: "Możesz wyleczyć ranę dowolnego gracza." 1 karta = 1 rana. A karty obrażeń to te bez ran z innymi efektami.

Chodzi mi tylko o to że karty ataków z "Talii Ataków" mogą się dzielić na "rany" i inne karty, tylko trzeba to zaznaczyć w instrukcji.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: HoLi »

CoLdY7 pisze: 13 gru 2021, 13:04 Trzeba by zaznaczyć w instrukcji, że "Talia ataku" zawiera "karty obrażeń" i "karty ran". I tak w powyższym przykładzie: "Możesz wyleczyć ranę dowolnego gracza." 1 karta = 1 rana. A karty obrażeń to te bez ran z innymi efektami.

Chodzi mi tylko o to że karty ataków z "Talii Ataków" mogą się dzielić na "rany" i inne karty, tylko trzeba to zaznaczyć w instrukcji.
Jeśli dobrze rozumiem to czy ten tekst z karty: "Możesz wyleczyć obrażenie dowolnego gracza." tyczy się dosłownie rany albo odpalanego efektu z karty, czy też ogólnie pozwala po prostu anulować efekt tego Obrażenia (niezależnie czy spowodowało ranę czy wywołało efekt), czyli po nowemu Ataku ?

Jeśli chodzi o ogólnie efekt Ataku, to może: "Możesz wyleczyć efekt Ataku dowolnego gracza."

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Nidhogg »

HoLi pisze: 13 gru 2021, 16:03 Jeśli chodzi o ogólnie efekt Ataku, to może: "Możesz wyleczyć efekt Ataku dowolnego gracza."

Pozdrawiam
Z tego tekstu wynika że wyleczymy obrażenia jakie ktoś otrzymał wyniku ataku gracza.
Jak już to "Możesz wyleczyć efekt Ataku na dowolnego gracza" ale to też tak średnio brzmi, nawet kiepsko
W sumie talia ataków jest, jak pociagniesz i rozpatrzyła to już jest obrażenie, czyli leczysz obrażenia
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: HoLi »

Nidhogg pisze: 13 gru 2021, 18:28
HoLi pisze: 13 gru 2021, 16:03 Jeśli chodzi o ogólnie efekt Ataku, to może: "Możesz wyleczyć efekt Ataku dowolnego gracza."

Pozdrawiam
Z tego tekstu wynika że wyleczymy obrażenia jakie ktoś otrzymał wyniku ataku gracza.
Jak już to "Możesz wyleczyć efekt Ataku na dowolnego gracza" ale to też tak średnio brzmi, nawet kiepsko
W sumie talia ataków jest, jak pociagniesz i rozpatrzyła to już jest obrażenie, czyli leczysz obrażenia
Czyli zostawić obrażenia w tekście i tyle. Istnieje logiczny ciąg przyczynowo-skutkowy Atak = Obrażenie i chyba każdy będzie wiedział o co chodzi (można zawsze krótkie wyjaśnienie w instrukcji dopisać tak jak proponował CoLdY7 i powinno wystarczyć).

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Dzięki za pomoc wszystkim.

Zrobię tak jak sugeruje HoLi. Priorytetem w tym wypadku będzie zachowanie słowa kluczowego, jakim jest "wylecz". Jego miana spowoduje lawinę zbędnych zmian. A to z kolei powoduje, że musimy mieć coś do wyleczenia, czyli Ranę, Obrażenie itd.

Dlatego będziemy mieć: talię Ataków (wolę "Ataków", żeby nie myliły się z punktami Ataku), ale karta z talii Ataków, która będzie leżała u gracza będzie nazywana Obrażeniem.

Postaram się to dołączyć do instrukcji, żeby nie było niedomówień.

Druga sprawa to wyniki ankiety. Najbardziej spodobała się wam "Wiedźmin: Legenda Białego Wilka", drugie miejsce "Legenda Białego Wilka", na trzecim powiedziałbym, że są 3 tytuły.

Czyli mamy zwycięzcę! Zaznaczam sobie tylko możliwość wybrania drugiego miejsca w razie gdyby były problemy ze zmieszczeniem całego tytuły w logo. Najwyżej słowo "Wiedźmin" będzie musiało być mniejsze niż reszta tekstu :)
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Poprawiona instrukcja poniżej. Pomniejsze zmiany i literówki poprawione. Najważniejsze zmiany zostały zaznaczone w komentarzach, możecie dodawać własne komentarze.

Jeżeli komentarz mówi: Dodane, to takiego tekstu nie było w oryginale
LINK:
https://docs.google.com/document/d/18lA ... ue&sd=true

Sprawdźcie i dajcie znać.
Pozdrawiam.

EDIT: Problem techniczny, link zupdateowany. Musiałem przerzucić dane na osobny dysk.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Zastanawiałem się, nad projektem instrukcji, myślałem że zrobię zwykłą w formacie A4, ale doszedłem do wniosku, że trzeba jednak zachować konwencję Legendary, więc będzie kwadratowa i podobna do Aliena, w końcu to jego matka ;)

Porównanie okładek Aliena z Wiedźminem (obrazy są jakieś zamglone, w rzeczywistości są bardziej ostre):
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 16 gru 2021, 13:04 przez Lets_Grajmy, łącznie zmieniany 1 raz.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: HoLi »

Nie wiem, mi tylko tak jakoś brakuje żeby gdzieś wpleść wiedźmiński medalion (czy to na pierwszej stronie instrukcji czy playmacie), ale to szczegół :) . Generalnie fajnie to wygląda :D .

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Golfang »

strategie_pl pisze: 16 gru 2021, 10:49 Zastanawiałem się, nad projektem instrukcji, myślałem że zrobię zwykłą w formacie A4, ale doszedłem do wniosku, że trzeba jednak zachować konwencję Legendary, więc będzie kwadratowa i podobna do Aliena, w końcu to jego matka ;)

Porównanie okładek Aliena z Wiedźminem (obrazy są jakieś zamglone, w rzeczywistości są bardziej ostre):
Spoiler:
Kiedy drukujesz i wydajesz :) ?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

HoLi pisze: 16 gru 2021, 11:04 Nie wiem, mi tylko tak jakoś brakuje żeby gdzieś wpleść wiedźmiński medalion (czy to na pierwszej stronie instrukcji czy playmacie), ale to szczegół :) . Generalnie fajnie to wygląda :D .

Pozdrawiam
Medalion musiał poczekać, aż zabiorę się za logo, chociaż myślę że nie jest nieodzowny, ale coś tam próbuję zrobić.
Jak wiadomo, każda nowa interpretacja Wiedźmina ma również swoją interpretację medalionu, więc nie chcę używać już istniejącego. Skoro jest to opowieść o legendzie Geralta, to wyobrażam go sobie jako taki stary, zdezelowany medalion, pogryziony przez czas, albo połamany etc.
Golfang pisze: 16 gru 2021, 11:58 Kiedy drukujesz i wydajesz :) ?
Planowo wakacje 2019 :D i właśnie dlatego, że ciężko jest cokolwiek zaplanować ostatnimi czasy to nie mówię o konkretnych datach.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

No to szybka akcja, bez ankiet. Trzeba wybrać rewersy, bo mi są potrzebne do instrukcji, robota stoi. Na serio rozważam chyba 4 i 5. 8 jest praktyczniejsza bo w pnp wiele rzeczy może pójść nie tak i z białym tłem nie będzie tak widać białych kropek na bokach, gdy karty będą zbyt zgrane (polecam koszulki ;), albo cięcie będzie kiepskie. No i mniej tuszu zejdzie (dla domowych drukarzy, ale kto by tyle drukował u siebie).

PS. Już nie przerabiam, wszystko albo nic :D
(znowu jakieś "siwe" te uploady)
Obrazek
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: japanczyk »

4., 5. i 8. najlepsze!
HoLi
Posty: 690
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 75 times
Been thanked: 70 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: HoLi »

EDIT:

Zmieniam :) . Jestem za numerem 5. Numer 4 jest dobry ale bardziej klimatyczny jest ten styrany czasem medalion.

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Abaddon1991
Posty: 78
Rejestracja: 21 sie 2014, 16:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Abaddon1991 »

Mi się najbardziej podoba 4. i medalion z 2. (ale ta krew mi się nie podoba) :)
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Mamy 3 głosy za nr4 i 3 za nr5 (w tym jeden mój). Czekam na jeszcze jeden głos, który zmieni bieg historii i jadę dalej ;)

Edit: A nie, HoLi w sumie nie powiedział, że oddaje głos na 4kę. Więc mamy zwycięzcę.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: japanczyk »

Ja bym w ogóle medalion z nr. 2 wrzucił w tempalte 4 lub 5 i bedzie ideolo :P
Awatar użytkownika
sitfun
Administrator
Posty: 450
Rejestracja: 04 cze 2020, 00:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 106 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: sitfun »

4 i 5 :)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: playerator »

Głosuję na 4 :)
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: uyco »

4 najlepszy
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Golfang »

Dla mnie 3 albo 5 są najlepsze
----------------
10% flamberg.com.pl
spinaker
Posty: 6
Rejestracja: 10 lis 2019, 14:58
Has thanked: 12 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: spinaker »

4 jest ok, ale dla mnie zwycięzcą jest 8
ODPOWIEDZ