Deep Madness (Roger Ho)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Muerto
Posty: 89
Rejestracja: 18 gru 2018, 23:35
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Muerto »

Jestem po pierwszej partii. Zasady przystępne i intuicyjne, łatwe do wytłumaczenia współgraczom. Bardzo mi się podoba klimat, świetne teksty na kartach obłędu i świadomości, uwielbiam film Event Horizon i tu czuć wyraźną nim inspirację. Zróżnicowanie poszczególnych rodzajów potworów i postaci spore. Jest myślenie nad tym co się zrobiło źle po przegranym scenariuszu, także taktycznego kombinowania nie brakuje. O dziwo tylko jedno pytanie mi się nasunęło w trakcie rozgrywki i tej jednej rzeczy szukałem na bgg - czy można być opętanym przez wiele Histerii - otóż można ;). Jedyny spory minus póki co - wielkość i słaba widoczność na planszy żetonów namnażania i efektów.
5% rabatu w grybezpradu.eu, 3% w 3trolle.pl
cheshiek
Posty: 8
Rejestracja: 28 sty 2014, 09:11
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: cheshiek »

Dwa grosze z mojej strony. Jestem po trzech pierwszych scenariuszach, wszystko grane solo.

Na minus:
* setup - tak jak już było podnoszone. Kafelki, talia potworów i pomieszczeń, tego troche jest. Ponadto każdy scenariusz jest inny, więc trzeba doczytać i zrozumieć o co bedzie chodzić w misji
* czas gry - oczekiwałem 1-2 godzin. Z setupem podchodzi pod 5.

Na plus:
* mega klimatyczna taktczna łamigłówka. To nie jest strzelanka, to ciągłe kombinowanie, kiedy strzelać a kiedy uciekać.
* ciekawa mechnika zarządzania poczytalnością
* losowość jest wyczuwalna, jednak moim zdanie świetnie zestrojona z tematyką
* scenariusze! Kazdy jest inny. Dla mnie najmocniejszy punkt tej gry.

Na ten moment solidne 9. Na dodatki rzucam się jak Reksio na szynkę.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Zmij »

Fajnie że puścili te dodatki ale duzy minus dla Diemension ponieważ jedno z tych pudeł to zawartość oznaczona podczas kampani jako KS Exclusive, jako wspierający bym się troche wkurzył. Czytam właśnie stare update z kampani KS i zarzekali sie że jak będzie retail to wszystko poza KSE będzie do kupienia ale może przez ostatnie 4 lata już zdążyli zapomniec:)Okazuje sie ze to kolejna firma dla której KSE to tylko puste słowo zachęcające do przedpłaty za produkt podczas kampani...
Mi akurat na ręke bo tego nie wspierałem a ostatnio kupilem podstawke i gra jest ciekawa oraz wymagająca tak więc te dodatki z checia dokupie dla nowych postaci i potworow. Moze uda sie z dodatkowymi postaciami stworzyc lepsza drużynę niz ta z podstawki
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: awawa »

Bardzo niefajna wpadka z ceną jednego z nowych dodatków, który dzisiaj wbrew zapowiedziom jest w wyższej cenie w przedsprzedaży. Niby niewiele, ale wystarczająco aby jednak zaczekać na rynek wtórny, który wcześniej był rozważany.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Emil_1 »

awawa pisze: 20 gru 2021, 10:56 Bardzo niefajna wpadka z ceną jednego z nowych dodatków, który dzisiaj wbrew zapowiedziom jest w wyższej cenie w przedsprzedaży. Niby niewiele, ale wystarczająco aby jednak zaczekać na rynek wtórny, który wcześniej był rozważany.
Nie zwróciłem uwagi
Miłego dnia! :)
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: jediwolf »

Zmij pisze: 20 gru 2021, 08:07 Fajnie że puścili te dodatki ale duzy minus dla Diemension ponieważ jedno z tych pudeł to zawartość oznaczona podczas kampani jako KS Exclusive, jako wspierający bym się troche wkurzył. Czytam właśnie stare update z kampani KS i zarzekali sie że jak będzie retail to wszystko poza KSE będzie do kupienia ale może przez ostatnie 4 lata już zdążyli zapomniec:)Okazuje sie ze to kolejna firma dla której KSE to tylko puste słowo zachęcające do przedpłaty za produkt podczas kampani...
Mi akurat na ręke bo tego nie wspierałem a ostatnio kupilem podstawke i gra jest ciekawa oraz wymagająca tak więc te dodatki z checia dokupie dla nowych postaci i potworow. Moze uda sie z dodatkowymi postaciami stworzyc lepsza drużynę niz ta z podstawki
KSE to największa bzdura ever i najwyższy czas, żeby przestały firmy się w to bawić. Sztuczne wymuszanie na kliencie, kupcie teraz, zamroźcie pieniądze na 2-3 lata, bo potem już tego nie dostaniecie. Fajnie, że czacha wynegocjował te dodatki i można je kupić.
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: _leigam_ »

Jak ktoś nie złożył jeszcze liczników tlenu to ja sobie je naprawiłem papierem ściernym. Dość nieprzyjemna obróbka bo ciężko chwycić, ale skuteczna. Teraz jest idealnie dopasowane i nie będzie mnie w... denerwować.

Wczoraj rozegrałem pierwszą grę... znaczy się pierwszą rundę pierwszej gry bo więcej nie zdążyłem. Na dwie osoby, stwierdziłem że wariant na 4 badaczy będzie przynajmniej na początku lepszy, dodałem epickiego potwora bo po coś je kupiłem :lol: . Jak wy gracie na dwie osoby?


Jak gra zasłuży to pewnie trafi do malowarko-zamrażaliki i poczeka na duże dodatki dla większej różnorodności. Ma ktoś już wymalowaną podstawkę?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Emil_1 »

Jak dla mnie nieeleganckie jest podnoszenie ceny w dniu preorderów. Wiem, że chodzi o całe 10zł, ale mimo wszystko to wygląda na podbijanie ceny z powodu dużego zainteresowania.
Miłego dnia! :)
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Fenrisek83 »

_leigam_ pisze: 20 gru 2021, 15:16 Jak ktoś nie złożył jeszcze liczników tlenu to ja sobie je naprawiłem papierem ściernym. Dość nieprzyjemna obróbka bo ciężko chwycić, ale skuteczna. Teraz jest idealnie dopasowane i nie będzie mnie w... denerwować.
Ja napisałem do Czachy o dosłanie dobrych nitow introligatorskich to przysłali mi tyle, że dało się złożyć tylko 2. xD
Jako, że kupowałem przez sklep aleplanszówki to napisałem do nich i oni załatwili tak, że Czacha przysłała mi już odpowiednią ilość. Aleplanszówki zachowały się bardzo dobrze i poprosiły o info jak już Czacha mi przyślę czy się wszystko zgadza. :)
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Mendaks »

Zapraszam na recenzję gry Deep Madness.

https://youtu.be/8gnEwxGhPCY
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: jediwolf »

Gambit pisze: 23 sty 2022, 13:37 Kilka słów ode mnie
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Bardzo fajna recenzja, zgadzam się z ostateczną opinią. Super giera, ale tylko dla tych, których nie zrazi bardzo wysoki poziom trudności i długość setupu oraz rozgrywki.
Ragathol
Posty: 51
Rejestracja: 08 lip 2016, 13:27
Been thanked: 2 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Ragathol »

Witam zastanawiam sie nad kupnem gry ale odstrasza mnie czas setupu i rozgrywki, dlatego mam pytanie. Wychodząc z założenia że większość tu osób już ma kilkanaście partii za sobą i plan jak to wszystko rozłożyć to ile wam zajmuje czasu setup i gra?
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Zmij »

Ragathol pisze: 31 sty 2022, 06:59 Witam zastanawiam sie nad kupnem gry ale odstrasza mnie czas setupu i rozgrywki, dlatego mam pytanie. Wychodząc z założenia że większość tu osób już ma kilkanaście partii za sobą i plan jak to wszystko rozłożyć to ile wam zajmuje czasu setup i gra?
U mnie po parunastu rozgrywkach setup to ok 15 min ale mam wszystko posegregowane wiec nie tracę czasu na szukanie poszczególnych żetonów (których są setki w tej grze). Rozgrywka 2-4h w zależności od scenariusza
Dodam że gra jest naprawdę dobra i szczerze polecam planszówkom wyjadaczom pożądającym wyzwania, spokojnie na zasadach z instrukcji da się wszystko przejść mimo iż na początku może sie wydawac odwrotnie. Nie należy się zniechecac nieudanymi początkami bo pierwszy scenariusz jest akurat jednym z trudniejszych. Kazdy scenariusz jest unikalny i czesto zupełnie inna droga wiedzie do zwyciestwa wiec trzeba dobrze przemyslec taktyke przed każdym.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: tomp »

U mnie podobnie. 15-20 min setup, zaś gra 2-4 godz.

Warto przejść kampanie, aby zobaczyć wszystkie scenariusze. Potem wybierać ulubiony.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Torquemada666 »

Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Grahf »

Zastanawiam się nad kupnem.

Czy te dodatkowe do kupienia figurki epickich potworów to coś jak z Descent 2Ed? To znaczy w podstawce był tylko żeton do ewentualnego zastąpienia figurką?
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 280
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Azel »

Grahf pisze: 04 lut 2022, 11:22 Zastanawiam się nad kupnem.

Czy te dodatkowe do kupienia figurki epickich potworów to coś jak z Descent 2Ed? To znaczy w podstawce był tylko żeton do ewentualnego zastąpienia figurką?
Nie, to całkiem nowe figurki, niedostępne w podstawce.
Swoją drogą nawet ich jeszcze nie rozpakowałem, bo już podstawowe dają w kość i nie wiem, czy chcę sobie jeszcze bardziej utrudniać grę - szczególnie, że w dodatkach dojdą kolejne "zwykłe" potwory, więc po diabła mi kolejne "trudne" ;)
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Zmij »

Azel pisze: 04 lut 2022, 11:26
Grahf pisze: 04 lut 2022, 11:22 Zastanawiam się nad kupnem.

Czy te dodatkowe do kupienia figurki epickich potworów to coś jak z Descent 2Ed? To znaczy w podstawce był tylko żeton do ewentualnego zastąpienia figurką?
Nie, to całkiem nowe figurki, niedostępne w podstawce.
Swoją drogą nawet ich jeszcze nie rozpakowałem, bo już podstawowe dają w kość i nie wiem, czy chcę sobie jeszcze bardziej utrudniać grę - szczególnie, że w dodatkach dojdą kolejne "zwykłe" potwory, więc po diabła mi kolejne "trudne" ;)
Szczerze mówiąc to też nie widzę potrzeby dokupowania tych epickich potworów, za 3-4 takie można kupić duży dodatek który niebawem wyjdzie z wielokrotnie lepsza i większą zawartoscia. Wziąłem oba i tam nie dość że tez są dodatkowe epickie potwory to jeszcze bohaterowie, zwykli przeciwnicy i misje. Na aleplanszowki są do kupienia jeszcze w przedsprzedaży z tego co widze
Sidd
Posty: 12
Rejestracja: 07 sie 2018, 09:50
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Sidd »

Czy jest ktoś mi w stanie doradzić odnośnie ewentualnego zakupu dużych dodatków do Deep Madness? Brać oba czy jeden wystarczy? Jeśli jeden - który polecacie lub uważacie, że będzie ciekawszy/ doda więcej do rozgrywki? Przeglądałem forum, ale nie mogłem znaleźć konkretów...
Jeszcze jedno pytanie: Deep Madness czy Machina Arcana? :-) Czy po prostu zmasakrować budżet?
Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi!
jamjar
Posty: 79
Rejestracja: 18 mar 2020, 20:50
Has thanked: 41 times
Been thanked: 37 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: jamjar »

Sidd pisze: 18 mar 2022, 09:14 Czy jest ktoś mi w stanie doradzić odnośnie ewentualnego zakupu dużych dodatków do Deep Madness? Brać oba czy jeden wystarczy? Jeśli jeden - który polecacie lub uważacie, że będzie ciekawszy/ doda więcej do rozgrywki? Przeglądałem forum, ale nie mogłem znaleźć konkretów...
Jeszcze jedno pytanie: Deep Madness czy Machina Arcana? :-) Czy po prostu zmasakrować budżet?
Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi!
Jeden z nadchodzących dodatków, to SG z ostatniego KS'a - figurki + stuff do nich. Bez scenariuszy - edit: zawiera jeden scenariusz + kafel pomieszczenia.
Drugi dodatek to mniej figurek, ale dodatkowe scenariusze.
Moim zdaniem warto wziąć oba, jeśli gra się podoba i chce się wyjść poza podstawkę.
Co do porównania do MA, wyrażę swoją opinię - mam obie gry - bierz obie i masakruj budżet. Są na tyle różne klimatycznie i mechanicznie, że jeśli lubisz plastik i likwidowanie złoli na plaszy, to nie będą sobie przeszkadzały. Tym bardziej, że gry w obu będziesz miał tyle, że ło matko i córko. Warto.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2022, 16:10 przez jamjar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Leviathan »

jamjar pisze: 18 mar 2022, 09:26
Sidd pisze: 18 mar 2022, 09:14 Czy jest ktoś mi w stanie doradzić odnośnie ewentualnego zakupu dużych dodatków do Deep Madness? Brać oba czy jeden wystarczy? Jeśli jeden - który polecacie lub uważacie, że będzie ciekawszy/ doda więcej do rozgrywki? Przeglądałem forum, ale nie mogłem znaleźć konkretów...
Jeszcze jedno pytanie: Deep Madness czy Machina Arcana? :-) Czy po prostu zmasakrować budżet?
Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi!
Jeden z nadchodzących dodatków, to SG z ostatniego KS'a - figurki + stuff do nich. Bez scenariuszy.
Drugi dodatek to mniej figurek, ale dodatkowe scenariusze.
Moim zdaniem warto wziąć oba, jeśli gra się podoba i chce się wyjść poza podstawkę.
Co do porównania do MA, wyrażę swoją opinię - mam obie gry - bierz obie i masakruj budżet. Są na tyle różne klimatycznie i mechanicznie, że jeśli lubisz plastik i likwidowanie złoli na plaszy, to nie będą sobie przeszkadzały. Tym bardziej, że gry w obu będziesz miał tyle, że ło matko i córko. Warto.
Sprostowanie do tego co padło powyżej: w rozszerzeniu Uncounted Horrors jest dodatkowy scenariusz.
jamjar
Posty: 79
Rejestracja: 18 mar 2020, 20:50
Has thanked: 41 times
Been thanked: 37 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: jamjar »

Leviathan pisze: 18 mar 2022, 13:37
Sprostowanie do tego co padło powyżej: w rozszerzeniu Uncounted Horrors jest dodatkowy scenariusz.
Tak, faktycznie umknęło mi to - jeden scenariusz + kafel pomieszczenia.

Cytując Aleplanszówki:
  • Rozszerzenie Niezliczone Horrory zawiera wszystkie limitowane elementy, odblokowane w trakcie kampanii Deep Madness na Kickstarterze. W środku znajdują się nowi badacze, potwory, karty przeszukiwania, znaczniki i dodatkowe rekwizyty. Oprócz tego, częścią rozszerzenia jest również nowy scenariusz pt. “Prawdziwe Zakończenie”, zawierający własną historię i kafel nowego pomieszczenia.
  • Wieczne Koszmary dodają zupełnie nowego wymiaru emocji do rozgrywek w Deep Madness. Dodają trzy niezależne scenariusze, sześciu nowych
    badaczy, dziewięć typów normalnych potworów i trzy epickie potwory.
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: jediwolf »

Czacha zapowiedziała właśnie wydaje mi się ostatnie dodatki do Deepa. Komplet za 530zeta. Noo ciekawe czasy się robią, kompletny zestaw to ponad 1,5k zł. Jak tak dalej pójdzie to będzie mnie stać na jedną "pełną" planszówkę na rok :D
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Deep Madness (Roger Ho)

Post autor: Torquemada666 »

Według bgg jest 27 kart, u Czachy w opisie jest 18. Nie wydadzą wszystkich?

https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... ces-sphere


https://czachagames.pl/index.php/produk ... dsprzedaz/

Edit: zauważyłem link do instrukcji. Tam jest komplet kart w opisie, więc wychodzi na to że opis na stronie Czachy jest błędny.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2022, 17:35 przez Torquemada666, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ