Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
fat1s
Posty: 30
Rejestracja: 28 lis 2018, 21:36
Has thanked: 1188 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: fat1s »

Mój post powyżej był 5200 odpowiedzią w tym wątku. Całkiem niezła liczba. Wynikałoby z tego, że zainteresowanie tą karcianką było całkiem spore.

A jednak Galakcie przestało się opłacać to ciągnąć. Takie duże opłaty licencyjne, czy przy takim tempie wydawniczym niewielu nadążało kupować wszystko?
Ostatnio zmieniony 13 gru 2021, 14:39 przez fat1s, łącznie zmieniany 1 raz.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

Z angielską wersją najlepiej poczekać na remake. Rebel powinien go sprowadzać, a jak nie zawsze można spytać skoro funkcjonują pod szyldem Asmodee. Spoza UE już się opłaca zamawiać, cenowo z haraczem na granicy wyjdzie dużo drożej.
Galakta przestała wydawać, bo stary model wydawniczy się u nas nie sprawdzał. W nowym modelu (zapowiedziane np. małe paczki jak w Marvel Champions) może by to jakoś szło. Gorzej było by pewnie z dodrukami, bo zawsze były wymagane duże ilości, a Galakta wolała raczej mały dodruk.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Evokenx »

Ja będę czekał na Rebela, aż sprowadzi wersje ANG na swój sklep :) Warto w sumie, żebyśmy wszyscy słali do nich na maila zapytanie o Władcę Pierścieni wersję ANG, to może zauważą, że tutaj w Polsce też jest wzięcie na tę gierkę :)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3354
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1033 times
Been thanked: 2010 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Ardel12 »

Rebel napisał w swoim wątku wydawniczym, że będą dystrybuować angielską wersję, więc pewnie będzie tak samo jak z MC. Tam wszystko dostajemy względnie w tym samym czasie i nie można narzekać na dostępność obecnie.
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: ArnhemHorror »

Ta gra stoi dodatkami, których wyszło co niemiara przez prawie dekadę. Oryginalny projektant Nate French tak naprawdę czynny udział przy tworzeniu gry brał tylko w pierwszych latach, a później tylko sporadycznie. Ciężar projektowania przejęli Caleb Grace oraz M.J. Newman. Może warto dodać ich nazwiska w tytule tego tematu, skoro jest to temat zbiorczy odnoszący się do całej serii?
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Assur
Posty: 62
Rejestracja: 19 kwie 2013, 16:37
Been thanked: 6 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Assur »

fat1s pisze: 13 gru 2021, 14:01 Mój post powyżej był 5200 odpowiedzią w tym wątku. Całkiem niezła liczba. Wynikałoby z tego, że zainteresowanie tą karcianką było całkiem spore.

A jednak Galakcie przestało się opłacać to ciągnąć. Takie duże opłaty licencyjne, czy przy takim tempie wydawniczym niewielu nadążało kupować wszystko?
Do WP wyszło tak dużo, że jest to po prostu trudne do ogrania. Nie ma sceny turniejowej więc brak potrzeby kupowania wszystkiego, ludzie się z czasem wykruszali, myślę że przy takim modelu wydawania jaki był, każdy kolejny cykl sprzedawał się trochę gorzej i wolniej. Podstawka i Sagi na pewno miały wzięcie, ale z resztą nie było tak dobrze. Mam większość produktów z tej serii które wyszły po polsku (z wyłączeniem koszmarnych talii) i do dziś mam kilka przygód w które nigdy nie zagrałem oraz całkiem sporo bohaterów na zagranie którymi nie znalazłem czasu.
kucyk
Posty: 160
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: kucyk »

Zagubilem wkladke papierowa do Lasu Drúadan. Czy sa gdzies instrukcje do zestawow przygodowych? Ewentualnie czy mialby ktos mozliwosc zeskanowac mi te instrukcje? dzieki!
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Baloosh »

Wszystkie instrukcje są na stronach Galakty: http://galakta.pl/gry/gry-karciane/wlad ... postTabs=4

Tu ta Cię interesująca: http://galakta.pl/download/Las_Druadan(2).pdf
lemon_curry
Posty: 275
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 51 times
Been thanked: 21 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: lemon_curry »

myślicie, że jest szansa na dodruk przez Galaktę starszych dodatków jak Zdrada Sarumana, Głos Isengardu czy Hobbit?
Dzięki
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: zioombel »

Nie, odkąd Asmodee przejęło FFG to wydaje mi się, że już nic nie udało się nowego wydrukować.
lemon_curry
Posty: 275
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 51 times
Been thanked: 21 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: lemon_curry »

zioombel pisze: 23 gru 2021, 14:11 Nie, odkąd Asmodee przejęło FFG to wydaje mi się, że już nic nie udało się nowego wydrukować.
Ale w sklepie Galakty można kupić np dodatek Piaski Haradu z 2016
https://sklep.galakta.pl/18-wladca-pier ... lcg?page=2

czy oni to wydrukowali przed przejęciem FFG?
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: zioombel »

To jeszcze pierwszy druk jaki był.
lemon_curry
Posty: 275
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 51 times
Been thanked: 21 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: lemon_curry »

jaką matę dla dwóch osób byście polecili?
Czy ta może być?

Obrazek
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: khuba »

Pojawiły się jakieś nowe informacje na temat terminu dostępności re-edycji w Polsce(ewentualnie EU)?
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Mr_Fisq »

khuba pisze: 23 sty 2022, 20:00 Pojawiły się jakieś nowe informacje na temat terminu dostępności re-edycji w Polsce(ewentualnie EU)?
Ex-EU => Brytyjski Amazon podaje 28 stycznia (słabe źródło, ale zawsze).
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: ArnhemHorror »

khuba pisze: 23 sty 2022, 20:00 Pojawiły się jakieś nowe informacje na temat terminu dostępności re-edycji w Polsce(ewentualnie EU)?
Mój egzemplarz dotarł już w zeszłym tygodniu, zamawiałem z holenderskiego sklepu.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Evokenx »

Ja mam wciąż nadzieje, że Rebel serio weźmie się za sprzedaż angielskiej wersji w Polsce :)
Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 214
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 139 times
Been thanked: 50 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: AndreV »

Nowy w temacie Władcy LCG, gdzieś czytałem że ma być od nowa drukowany w formacie jak najnowsza kampania HwA LCG, czy ma być wersja PL? Czy tylko ENG?
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Baloosh »

Tylko ENG - nikt się nie podjął tłumaczenia materiałów Revised na polski.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Mr_Fisq »

Baloosh pisze: 24 sty 2022, 12:28 Tylko ENG - nikt się nie podjął tłumaczenia materiałów Revised na polski.
Galakta z tego co pamiętam nawet wprost zaprzeczyła, więc nie liczyłbym że coś się tutaj ruszy.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Sol
Posty: 69
Rejestracja: 20 lut 2016, 15:42
Has thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Sol »

Hej, jest gdzieś jakieś podsumowanie tej wersji. Na bgg jest napisane, że można używać starych kart, bo są takie same, ale nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. W stosunku do starego core seta to zawiera trochę dodatkowych kart do kampanii. Jak Saga?
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: ArnhemHorror »

Sol pisze: 24 sty 2022, 12:43 Hej, jest gdzieś jakieś podsumowanie tej wersji. Na bgg jest napisane, że można używać starych kart, bo są takie same, ale nie wiem, czy dobrze zrozumiałem. W stosunku do starego core seta to zawiera trochę dodatkowych kart do kampanii. Jak Saga?
Nowy core set zawiera te same karty graczy co stary, ale w pełnych kompletach (np. 3x Unexpected Courage). Karty są natomiast zaktualizowane pod względem wcześniejszych korekt (zgodne z oficjalnym F.A.Q.), a karty przeciwności są oznaczone wspierając tryb Easy. Jeśli posiadasz jedno z nowszych wydań starego core setu, nie zauważysz tu różnicy.

Natomiast z zupełnych nowości to pojawiły się karty wprowadzające tryb kampanii, wraz z kartami "boon" oraz "burdens", jak w sagach. Wraz z wydawanym równolegle dodatkiem The Dark of Mirkwood, tworzą one pięcio-scenariuszową kampanię. FFG obiecało udostępnić je dla wszystkich jako print-and-play w momencie amerykańskiej premiery w lutym.

Co do kosmetycznych zmian, to w tym core secie mamy dwie zupełnie nowe książeczki z instrukcjami: "learn to play book" oraz "rulebook", na modłę nowego stylu wydawania instrukcji w FFG, jak w Arkham LCG. Mamy też mniejsze "threat trackery", w liczbie 4, oraz inne żetony w walutach 3x oraz 5x.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 214
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 139 times
Been thanked: 50 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: AndreV »

Wielka szkoda że nie bedzie PL…🙁🙁🙁
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Xoltro »

Ja z tego powodu bojkotuje i wszedłem w HwA mimo że klimat dla mnie najgorszy z 3 największych kooperacyjnych LCG. Władca jest najbliższy memu sercu ale mówię stanowczo nie nieprzetłumaczonym grom.
Awatar użytkownika
AndreV
Posty: 214
Rejestracja: 11 lis 2016, 07:13
Has thanked: 139 times
Been thanked: 50 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: AndreV »

Rebel mi odpisał, że dalej pełne prawa do tytułu ma Galakta….
ODPOWIEDZ