Disney Villainous - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Disney Villainous - pytania i wątpliwości

Post autor: raiden25 »

Witam! Pytanie być może z powodu tłumaczenia gry a może z powodu nie ogarnięcia postaci.
DŻAFAR:
Magiczna Lampa - „używaj tej karty wyłącznie w Jaskini” - pytanie czy mogę ja zagrać i nie używać? Jeśli mam dżina pod kontrolą to nie chce znowu go tracić przez lampe. Według mnie powinno być słowo kluczowe „zagraj” a nie „używaj”…

Skoro mamy wężów-berło które według instrukcji pomoże przejąć kontrole nad dżinem to jak się domyślam lampa nie jest jedynym sposobem na zdobycie go.
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Disney Villainous - pytania i wątpliwości

Post autor: Nidhogg »

Lampa jest potrzebna do wygranej. Jednak może się zdarzyć że zanim zagrasz lampę to dżin pojawi się i go zauroczysz.
Jednak w takim wypadku zagrywasz lampę (musisz to zrobić jak chcesz wygrać) i musisz ją zagrać w jaskini, wtedy Dżin przestaje być pod Twoją kontrolą i pojawia się w jaskini i ponownie musisz go zauroczyć by wygrać.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Disney Villainous - pytania i wątpliwości

Post autor: raiden25 »

Nidhogg pisze: 27 gru 2021, 19:09 Lampa jest potrzebna do wygranej. Jednak może się zdarzyć że zanim zagrasz lampę to dżin pojawi się i go zauroczysz.
Jednak w takim wypadku zagrywasz lampę (musisz to zrobić jak chcesz wygrać) i musisz ją zagrać w jaskini, wtedy Dżin przestaje być pod Twoją kontrolą i pojawia się w jaskini i ponownie musisz go zauroczyć by wygrać.
Ok tylko:
1. Muszę posiadać lampe a nie ja używać zatem mając Dżina według mnie nie muszę używać zdolności lampy i znowu go cofać.
2. W jaskini jedynie mogę tej karty używać, ale jak rozumiem, zagrać ja mogę wszędzie, to samo mogę ja przesuwać jak chce. Chyba ze standardowo skopane jest Polskie tłumaczenie.
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Disney Villainous - pytania i wątpliwości

Post autor: Nidhogg »

raiden25 pisze: 28 gru 2021, 08:52
Nidhogg pisze: 27 gru 2021, 19:09 Lampa jest potrzebna do wygranej. Jednak może się zdarzyć że zanim zagrasz lampę to dżin pojawi się i go zauroczysz.
Jednak w takim wypadku zagrywasz lampę (musisz to zrobić jak chcesz wygrać) i musisz ją zagrać w jaskini, wtedy Dżin przestaje być pod Twoją kontrolą i pojawia się w jaskini i ponownie musisz go zauroczyć by wygrać.
Ok tylko:
1. Muszę posiadać lampe a nie ja używać zatem mając Dżina według mnie nie muszę używać zdolności lampy i znowu go cofać.
2. W jaskini jedynie mogę tej karty używać, ale jak rozumiem, zagrać ja mogę wszędzie, to samo mogę ja przesuwać jak chce. Chyba ze standardowo skopane jest Polskie tłumaczenie.
Ktoś przetłumaczył "możesz zagrać lampę tylko w jaskini" na używaj tej karty w jaskini
Lampę możesz zagrać tylko w jaskini cudów. A potem musisz ją przesunąć do pałacu.
Jak zagrasz lampę dżin uwalnia się z hipnozy, jest to opisane w broszurce Dżafara.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
ODPOWIEDZ