Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

sasquach pisze: 07 cze 2021, 11:34 Bez przesady z tą dostępnością :) W mepelu jest nawet wersja KS: https://i-szop.pl/szukaj2/1/Tainted+Grail (którą polecam, bo wychodzi duuuużo taniej niż kupować wszystko osobno).
I nic dziwnego, że nie ma dodatków, bo po polsku wyszedł na razie tylko core i Niamh, a ona jest kickstarter exclusive.

No i retail jest w sklepach od dawna. Mniej więcej razem z wysyłką KS się pojawił.
Z dostępnością wersji retail..z tego powodu część graczy pewnie nie kojarzy że takowa istnieje.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: gnysek »

No ja akurat przypadkiem taką kupiłem, stąd z mojej perspektywy to jest jakieś zamieszanie. Myślałem, że te wersje KS to już dawno wyszły i po prostu się wyprzedały, a teraz zaczęto retailowe dopiero puszczać, a wychodzi, że tylko podstawka trafiła do sklepów później, a dodatków chyba nawet ludzie z KS jeszcze nie dostali (w językach innych niż EN?).
tommyray
Posty: 1307
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: tommyray »

Hardkor pisze: 07 cze 2021, 12:29
tommyray pisze: 07 cze 2021, 06:16
Mr_Fisq pisze: 04 cze 2021, 08:53 Może teraz jest już więcej osób mających za sobą rozgrywkę w: Age of Legends albo Last Knight?
Poprawiło się coś w zakresie grindu względem podstawki? Zastanawiam się, czy jest sens rozpakowywać nowe kampanie, jeśli podstawka mi nie podeszła...
Recenzja lekko porównawcza: https://boardgamegeek.com/thread/258811 ... n-campaign
Dzięki za link. Zrobiłeś ponownie hype na gre :D
Nawet mi nie mów, nadal czekam na swojego KSa :D
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Paskuder »

A to sorry myślałem że nie ma retailu. Generalnie całość wyszła en, wersje językowe na razie tylko podstawka.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: gnysek »

W sumie to nawet sklepy, które będą mieć dodatki mają ponad pół roku różnic w szacowaniu dat premier, co też nie świadczy dobrze o komunikacji ze strony wydawcy (no chyba, że to sam sklep olał zaktualizowanie karty produktu, może być i tak).
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: tomekmani3k »

gnysek pisze: 07 cze 2021, 15:04 W sumie to nawet sklepy, które będą mieć dodatki mają ponad pół roku różnic w szacowaniu dat premier, co też nie świadczy dobrze o komunikacji ze strony wydawcy (no chyba, że to sam sklep olał zaktualizowanie karty produktu, może być i tak).
Bo jedne sklepy podają to co wydawca a drugie wiedzą jak to jest z AR i dokładają jeszcze pół roku na zapas :D
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: gnysek »

Z KS to w sumie chyba nigdy nic w terminie nie dostałem, chociaż mam świadomość tego, że przy transporcie z Chin są jaja. Czyli pozostaje czekać, aż kiedyś pojawi się po prostu w sklepach (pewnie za 6-9 miesięcy), raczej nie będzie to produkt który ludzie wykupią w 15 minut, może uda się nie przegapić :)
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: sasquach »

gnysek pisze: 07 cze 2021, 15:04 W sumie to nawet sklepy, które będą mieć dodatki mają ponad pół roku różnic w szacowaniu dat premier, co też nie świadczy dobrze o komunikacji ze strony wydawcy (no chyba, że to sam sklep olał zaktualizowanie karty produktu, może być i tak).
No bo zwykle sklepy nie śledzą na bieżąco takich zmian póki nie zbliża się termin. Zresztą jak patrzę w swoją rozpiskę to mnie niż połowa, może nawet 1/3 KSów dotarła do mnie bez opóźnień, a mam już dostarczonych jakieś 30 projektów. AR mimo, że ma ciągłe problemy z opóźnieniami to i tak całkiem nieźle o nich komunikuje. W innym projekcje np. na miesiąc przed przewidywanym dostarczeniem, czyli jak powinni pakować kontenery na statek, napisali, że jednak mają pół roku opóźnienia :shock:. A wcześniej cisz, wszystko szło podobno gładko.
gnysek pisze: 07 cze 2021, 13:58 a wychodzi, że tylko podstawka trafiła do sklepów później, a dodatków chyba nawet ludzie z KS jeszcze nie dostali (w językach innych niż EN?).
Przecież masz wszystko wyżej napisane - core trafił do sklepów mniej więcej w tym samym czasie co KS do wspierających. Dodatki w wersjach innych niż EN będą dopiero pod koniec roku.
ArtsPe
Posty: 12
Rejestracja: 24 kwie 2021, 00:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: ArtsPe »

Mam pytanie dotyczące samouczka - grę odkupiłem i niestety widzę że samouczek jest już chyba wtasowany wr wszystkie karty. Znajdę gdzieś informacje co znajdowało się w samouczku, jakie karty w jakiej kolejności?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: grzeslaw90 »

ArtsPe pisze: 15 wrz 2021, 20:45 Mam pytanie dotyczące samouczka - grę odkupiłem i niestety widzę że samouczek jest już chyba wtasowany wr wszystkie karty. Znajdę gdzieś informacje co znajdowało się w samouczku, jakie karty w jakiej kolejności?
Niebieskie walki i dyplomacji 1-10. Spotkania już łatwiej znaleźć ;)
ArtsPe
Posty: 12
Rejestracja: 24 kwie 2021, 00:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: ArtsPe »

Domyślam się że po 15 jednak walki i dyplomacji, 4 spotkania i jaka jest 35 karta? Bo w instrukcji pisze ze powinno być 35 kart
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: addekk »

ArtsPe pisze: 15 wrz 2021, 22:02 Domyślam się że po 15 jednak walki i dyplomacji, 4 spotkania i jaka jest 35 karta? Bo w instrukcji pisze ze powinno być 35 kart
A nie karta pomocy ?
Weźże chodźże grać BGG
ArtsPe
Posty: 12
Rejestracja: 24 kwie 2021, 00:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: ArtsPe »

Kart pomocy jest 3, więc raczej nie 🤔 wyszło mi że chodziło po prostu o separator z napisem "samouczek"
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 229 times
Been thanked: 233 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Moonday »

Pytanie do osób które miały okazję pograć w TG w wersji cyfrowej oraz planszowej: czy rozgrywka TG Conquest w jakikolwiek sposób zepsuje mi wrażenia z gry w planszówkę? Pytam, ponieważ mam w najbliższym czasie okazję pograć w TG Conquest, ale planszowa wersja wciąż czeka u mnie na półce na dostawę drugiej fali. Czy Conquest w jakikolwiek sposób nawiązuje do planszówki fabularnie? Mogę obawiać się jakiś spoilerów? Mam na myśli też samą mapę i miejsca, które odwiedzamy.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: aduko »

Moonday pisze: 18 wrz 2021, 19:54 Pytanie do osób które miały okazję pograć w TG w wersji cyfrowej oraz planszowej: czy rozgrywka TG Conquest w jakikolwiek sposób zepsuje mi wrażenia z gry w planszówkę? Pytam, ponieważ mam w najbliższym czasie okazję pograć w TG Conquest, ale planszowa wersja wciąż czeka u mnie na półce na dostawę drugiej fali. Czy Conquest w jakikolwiek sposób nawiązuje do planszówki fabularnie? Mogę obawiać się jakiś spoilerów? Mam na myśli też samą mapę i miejsca, które odwiedzamy.

Nope, inna historia, bez spoilerów.
Xoltro
Posty: 260
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 70 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Xoltro »

Mam pytanie co to są wersję KS na sklepach, np.:

https://aleplanszowki.pl/przygodowe/532 ... results=29

W tej wersji będą wsyzstkie SGSy?

z tego:
https://www.kickstarter.com/projects/aw ... -of-avalon

?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Yuri »

Xoltro pisze: 16 paź 2021, 17:15 Mam pytanie co to są wersję KS na sklepach, np.:

https://aleplanszowki.pl/przygodowe/532 ... results=29

W tej wersji będą wsyzstkie SGSy?

z tego:
https://www.kickstarter.com/projects/aw ... -of-avalon

?
Tak, będą.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Fenrisek83 »

Xoltro pisze: 16 paź 2021, 17:15 Mam pytanie co to są wersję KS na sklepach, np.:

https://aleplanszowki.pl/przygodowe/532 ... results=29

W tej wersji będą wsyzstkie SGSy?

z tego:
https://www.kickstarter.com/projects/aw ... -of-avalon

?
SG tak ale nie będzie kampanii red death i echos of the past. Najlepiej napisz do sklepu.
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Evokenx »

Na aleplanszówkach wciąż jest zestaw z tymi kampaniami gdyby chciał je dobrać :)
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Gribbler »

A wiadomo kiedy te SG? Kupilem TG wlasnie na aleplanszowki chyba juz ponad rok temu...
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Gribbler pisze: 17 paź 2021, 08:26 A wiadomo kiedy te SG? Kupilem TG wlasnie na aleplanszowki chyba juz ponad rok temu...
Właśnie drukują. Dostawy pewnie zaczną się w styczniu.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: gnysek »

Niektore sklepy kupiły wersje KS i sprzedają u siebie, ale wtedy na duży nakład bym nie liczył (z drugiej strony - takie dodatki to na szczęście już nisza).
tommyray
Posty: 1307
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: tommyray »

Czy ktoś z was korzystał z takiego pomocniczego organizera dla kart i surowców naszej postaci? Jak używaliście to jak oceniacie użyteczność i sensowność takiej rzeczy?
https://www.etsy.com/hk-en/listing/7880 ... -dashboard
Awatar użytkownika
lou
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: lou »

Ja wydrukowałem sobie podobne z https://www.thingiverse.com/thing:4266114 i jestem bardzo zadowolony. Chowam grę do pudełka, a postacie wraz z kartami i znacznikami w całości do szafki. Wyjęcie/złożenie zajmuje mi max 2 minuty.
"Humans need fantasy to be human. "
— Terry Pratchett
moje gry
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: vojtas »

Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem TG. Czy ktoś wie, czy w grze występują jakieś błędy (jak to było w przypadku Nemesis)? Zacząłem czytać instrukcję i już dwa drobiazgi mi się rzuciły w oczy. :D
ODPOWIEDZ