(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

cyb3k pisze: 03 sty 2022, 14:35 Jakby co, to mi pasuje wyjątkowo nawet od 19:00, ale mogę być i wcześniej, o ile ktoś otworzy.
O ile dobrze pamiętam to ty jesteś Damian tak?
Awatar użytkownika
cyb3k
Posty: 102
Rejestracja: 03 wrz 2014, 20:16
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cyb3k »

gafik pisze: 03 sty 2022, 14:40
cyb3k pisze: 03 sty 2022, 14:35 Jakby co, to mi pasuje wyjątkowo nawet od 19:00, ale mogę być i wcześniej, o ile ktoś otworzy.
O ile dobrze pamiętam to ty jesteś Damian tak?
Bartek. Dawno mnie nie było to się można pomylić :)

Ktoś jeszcze chce wpaść choćby i na 2 godzinki? Mi akurat przed długim weekendem pasuje bo będę przejazdem najpewniej.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Dzięki Staszku, zuch z Ciebie, ucałuj Dziekana.

Całkiem prawdopodobne, że się pojawię, choć punkt 17.00 chyba mógłbym się nie wyrobić. Jeszcze skrobnę dziś albo jutro.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

A przypomnijcie. Gdzie to jest?
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

cezner pisze: 04 sty 2022, 17:24 A przypomnijcie. Gdzie to jest?
Wydział Mechaniczny Politechniki Opolskiej, Mikołajczyka 5. Sala - nie wiem która, póki co; pytać na portierni przy wejściu głównym.

Będę i przykluczniczę (o ile ktokolwiek wyrazi poniżej chęć przybycia). Jeśli komuś zależy, z dowolnego powodu, to mogę stanąć na uszach, np. kosztem jakiegoś obiadu i być jak najwcześniej, pewnie na 17tą. Może być też tak, jest taka ewentualność niegwarantowana, że i zjadłbym obiad, i też byłbym na 17tą, ale teraz nie jestem w stanie tego przewidzieć, mam coś do załatwienia i nie wiem aż tak dokładnie ile mi to zajmie i jakie korki będą. Jak coś ktoś to walić na priva, wymienimy się telefonami i będziemy in tacz, kogo jeszcze nie mam (np. Bartka mam; Ciebie, Czarku, nie mam).

A jakby coś, to kto i w co?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

hej, ja teraz nie przylezę i pewnie to niejednorazowe w obecnym okresie.
no i powiem uczciwie, że ja to bym w 18xx pograł jak już będę miał okazję się stawić.

Prędzej w bibliotece się pojawię, ale to też się zobaczy jak z czasem. Jednak piąteczek jest lepszy niż środa dla mnie.
to się jeszcze dogadamy co, gdzie i z kim.

Zdrówka!
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Obrazek

No i po ptakach... Nie zdążyłem *)... A tak się starałem, na dynamicznych kastomowych fontach. Cóż, kiedy indziej...

*) Rekompensata za spóźnienie składu należna wyłącznie po okazaniu egzemplarza 18EU lub 18PL w wersji Ultimate BitBox Deluxe.
Awatar użytkownika
cyb3k
Posty: 102
Rejestracja: 03 wrz 2014, 20:16
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cyb3k »

j_g pisze: 04 sty 2022, 18:21
cezner pisze: 04 sty 2022, 17:24 A przypomnijcie. Gdzie to jest?
Wydział Mechaniczny Politechniki Opolskiej, Mikołajczyka 5. Sala - nie wiem która, póki co; pytać na portierni przy wejściu głównym.

Będę i przykluczniczę (o ile ktokolwiek wyrazi poniżej chęć przybycia). Jeśli komuś zależy, z dowolnego powodu, to mogę stanąć na uszach, np. kosztem jakiegoś obiadu i być jak najwcześniej, pewnie na 17tą. Może być też tak, jest taka ewentualność niegwarantowana, że i zjadłbym obiad, i też byłbym na 17tą, ale teraz nie jestem w stanie tego przewidzieć, mam coś do załatwienia i nie wiem aż tak dokładnie ile mi to zajmie i jakie korki będą. Jak coś ktoś to walić na priva, wymienimy się telefonami i będziemy in tacz, kogo jeszcze nie mam (np. Bartka mam; Ciebie, Czarku, nie mam).

A jakby coś, to kto i w co?
To coś jak ja z ta 17tą; spodziewam się jakoś tak dojechać, ale nawet jakby mi przyszło poczekać pół godziny lub więcej, to zajęcie sobie znajdę.

Z racji ograniczonego miejsca i czasu na selekcję mam tylko Szklany Szlak, Cywilizację, Władcę Pierścieni - Konfrontację oraz Air,Land & Sea. Tylko 2 pierwsze są na więcej niż 2 osoby, więc raczej liczę na to, że przywieziecie coś fajniejszego czy w cokolwiek tam macie ochotę zagrać.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Ja chyba dziś nie dotrę. Ale za tydzień powinienem się pojawić
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Papier na portierni jest.
Spoiler:
Jak mówiłem przed 19.00 się nie pojawię więc jak zwykle sobie poradzicie.
Najlepiej kluczyk do sali B-116 wziąć. Od wejścia na lewo i schodami na 1. piętro. Sala jest przy schodach.
W razie kłopotów dzwonić do mnie (888272878).
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

Postaram się za tydzień być.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

No i pograne. Przetarliśmy z Bartkiem nowy polibudowy szlak.

Szklany szlak - na starcik. Fajnie było sobie przypomnieć. Daleko od optymalnego grania, ale to gra z tych co to wymagają ogrania i po ograniu wynagradzają fajnymi kombosikami.

Potem Łotergejt - ten sam przypadek co wyżej - wymaga dobrego poznania kart. Po raz kolejny wygrał Nixon. Czy ta gra jest w ogóle zbalansowana, czy to może ja nie umiem w nią grać? Z jednej strony kusi by się tego tytułu pozbyć, z drugiej strony, jakby się nauczyć grać, byłoby pewnie całkiem satysfakcjonująco.

No i moje drugie miejsce spośród dwuosobówek - AirLand&Sea. Jedna partyjka w ostatniej godzinie przed końcem - to by było moje marzenie (choć w sumie wystarczy, że za tydzień Bartek to przyniesie i po 21.00 pęknie mi jakiś tętniak, marzenie spełnione). Ciekaw tylko jestem, czy ktoś to wymyślił bez wysiłku i zadziałało, czy raczej wymagało długiego wygładzania, aby działało tak gienijalnie jak działa.

Staszek odpuścił. Nie mieliśmy nic epickiego na tak krótki czas, więc w sumie się nie dziwię. Staszek celuje w epickość.

Dzięki Bartek, bardzo fajnie było się spotkać po latach, pogadać i pograć w akurat tego rodzaju luźniejsze pomysłowe giery. Dla mnie supcio.

PS. Rozczarowuje tylko zachowanie Pitona - gdzie jest lajk pod moim wczorajszym dedykowanym animowanym gifem??? Heloł? Człowiek stara się, wieczory zarywa, wchodzi w tyłek, bo wiadomo, znajomość z celebrytą podkastowym to +10 do prestiżu nie tylko na dzielni, ale takie coś? Nie wiem, może sława i sodówa już uderzyła... Aha, Piton, teraz już lajka nie dawaj. Ja nie z tych co to o lajki błagają. Nic na siłę. Generalnie, bez komentarza...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Za co mam lajki dawać, zagrasz ze mną w 18xx to lajka dam nawet dwa i pocket detectiva dorzucę. Suche obietnice na ekraniku...

Lansujesz takie gry, że wstyd lajkować😜
Ja wczoraj w Pax Pamir grałem, tak dla kontrastu.

Ja nie mogę powiedzieć co ze środą za tydzień niestety,
ale jak biblioteka będzie to ja chętnie (18NEB albo 18FL)
- zapisuje się ktoś do biblio? Trzeba dać znać Graszkom wcześniej.
Pozdro!
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Ja w bibliotece mam nadzieję za tydzień być.
Mam też nadzieję być w środę na polibudzie.
Niestety wczoraj skończyłem pracę o 21 i się nie wyrobiłem.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 06 sty 2022, 11:45 Za co mam lajki dawać, zagrasz ze mną w 18xx to lajka dam nawet dwa i pocket detectiva dorzucę. Suche obietnice na ekraniku...
Ekranik nie lubi lania wody - się pojawisz to zagram. Mówię '- Sprawdzam' i czekam. Zobaczymy, kto wygra w tego tchórza.
piton pisze: 06 sty 2022, 11:45 Ja wczoraj w Pax Pamir grałem, tak dla kontrastu.
Zaiste wielka rzecz. Ja w PaxPamir grałem, gdy Ty jeszcze Zombie Kids męczyłeś i wchodziłeś bez zginania nóg do pudełka po GlumHejwen. Poza tym, etap grania na siłę, byle w ciężkie, mam już za sobą (etap chwalenia się tym, w co to ja nie grałem, był tak dawno, że już nawet nie pamiętam), teraz po prostu gram w to, co mi sprawia frajdę, bez spinki.

Co do przyszłego tygodnia i mojej obecności (PO i MBP) to na razie nie widzę przeciwwskazań, jednak obiecywać to będę mógł dzień, dwa przed danym spotykiem.

Udanego tygodnia.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Luuudzie...
Kto ma plan grac w Bibliotece w piątek? Sam grał nie będę... ale np. we dwóch to już można klepać coś fajnego

trzeba napisać do Dominiki, bo limit miejsc jest. Można pisać mailem (kontakt@graszki.pl) albo na priva na FB - i dajcie tam znaka czy macie certyfikat szczepienia.
tylko dajcie znać czy macie plan tam być, dzięki!

A pomijając ważkie sprawy organizacyjne - może coś pojeździmy kolejami ;) inne propozycje DOBRYCH gier też rozważę :P

(I sprawa środowa, się zreflektowałem po wolnym - moje dziecko ma wtedy zajęcia dodatkowe, więc jeżeli bym się kiedyś pojawił to naprawdę będzie to godzina 18:XX)
(a w tym tygodniu nie mam szans na bytność)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Ja planuję być w bibliotece.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Ja planuję być i w Polibuda i w Bibliotece...
Ale co wyjdzie z tych planów to już osobna kwestia
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Mógłbym się stawić i tu, i tam. Ustalcie tylko kolektywnie na co macie ochotę, abym, jeśli będzie dla mnie miejsce, nie siedział przy stole jak ten głąb i se zajawił wcześniej zasady.

PS. Graszki już mnie apruwowały.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Skoro Jacek cham sam się zapisał, nie poczekał na kolegów. No dobra, to ja się zaraz zadeklaruje mailem sam za siebie.

w Piątek możemy w jakieś 18xx zagrać o ile macie ochotę, wybór caaaałkiem spory, od Ameryki Północnej przez Europę do Australii (tam tylko zaszczepieni) - no lokomotywy to mój wybór #1, przyzwyczajcie się! 18xx ma tę przewagę, że siadamy do gry z minimalnym tłumaczeniem.
...ewentualnie możemy w osławionego Pamira, ale nie jest to mój konik - gra mega taktyczna, Czarek ponarzeka na losowość, Jacek nas zabije swoim słabym ogarnianiem.
Ale tutaj grałbym na 3 osoby MAX, bo podejrzewam, że przy 4 przestoje nas dobiją. Znając naszą grupę myślicieli to może nie być fajne przeżycie. Wiadomo, to kwestia ogrania, ale chyba 4 graczy to za głęboka woda na naukę.

(wieczór "słabych" gier można kiedyś na polibudzie zrobić, szkoda chyba tracić taką okazję na coś lajtowego ?)

Jest nas 3 - Czarek, Jacek, piton - to "mniejsze" 18xx lub możemy brać pod uwagę Pamir.
jest nas 4 i więcej - to coś z szybkim bankrutem ;) albo coś dłuższego operacyjnego
(mogę też zabrać Sekigaharę na 2óch)

Dajcie znać jak się na to zapatrujecie, no chyba, że w ogóle dzielimy się na jakieś podgrupki i coś mi w oko ... Naprawdę proponuje się umówić konkretnie, zaoszczędzi nam to czasu i nerwów przy stole.
Dajcie proszę znać.

@Staszek
będziesz chętny na 18xx czy na jakieś eura się umawiałeś?
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 10 sty 2022, 21:47 [...]
Poza "chamem" wszystko potwierdzam, tru, pełna zgoda i przyklask każdemu słowu. Jeszcze jest trochę czasu na piątkowe dogranie.

A w środę ktoś w coś?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze: 10 sty 2022, 22:06
piton pisze: 10 sty 2022, 21:47 [...]
Poza "chamem" wszystko potwierdzam, tru, pełna zgoda i przyklask każdemu słowu. Jeszcze jest trochę czasu na piątkowe dogranie.

A w środę ktoś w coś?
A to taka Freudowska pomyłka, przecież wykreśliłem. Jeśli czuje się Pan urażony, to ja mogę przeprosić - z należnymi wyrazami szacunku :mrgreen:

Ja tam wale przydługi wywód W CO GRAMY - bo chcę Wam powiedzieć, że teraz wyjście na granie dla mnie to nie jest "pstryk paluszkami". Nie tylko ode mnie to zależy, a jeszcze muszę angażować osoby trzecie (babcia do opieki). Poza tym priorytety sobie ustawiłem nieco inaczej niż kilka lat temu (i nie chodzi tylko o 18xx) i dobrze mi z tym :)
To dlatego tak mi zależy na konkretnym umówieniu się i tzw. pewności, że wszystko wypali. Parcia na granie nie mam ogromnego, nie uda się tym razem - trudno - ale ustalmy to przed spotkaniem. A jak mam wyjść z chaty tylko żeby sobie pogadać, to się na piwo umówmy po prostu, mniej jałowych gadek przed spotkaniem będzie.

Pozdro i mam nadzieję do zobaczenia przy czymś planszowo-godnym naszego zacnego grona.

Aha - Wojtek chętnie dołączy jak będziemy grali w pociągi (Ticket to ride dookoła świata?), więc wybór się zawęża...
Jest nas na ten moment 4: Czarek, Jacek, Wojtek, piton i...

================
(nie)demokratycznie ustaliliśmy że na stole zagoszczą 1848 i 1830
do 1848 są materiały po polsku na BGG
1830 ktoś nie zna ?! :evil:
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

Hej, piątki totalnie mi odpadają. Jutro będę (na 99%) w okolicach 17tej. Co będzie grane?
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Piton ciągle nie wiem jak z piątkiem, ale chętnie do osiemnastki się przysiądę.

Jutro będę o 17.00 i możemy zagrać w coś Lacerdy albo Civ Poprzez W. albo w coś innego. Dawno nie grałem więc wszystko siądzie :P
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

gafik pisze: 11 sty 2022, 13:35 Jutro będę o 17.00 i możemy zagrać w coś Lacerdy albo Civ Poprzez W. albo w coś innego. Dawno nie grałem więc wszystko siądzie :P
Jeśli o mnie chodzi to wolałbym to pierwsze, albo ewentualnie trzecie. Jeśli mam coś wytargać z biblio to dajcie znać najlepiej dziś, do 15.30 link do katalogu mbp.
ODPOWIEDZ