Diuna: Imperium / Dune: Imperium (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: NestorZolo »

Fojtu pisze: 29 gru 2021, 14:07 Zagrałem wczoraj w bardzo ciekawy wariant, który fajnie rozwija tematy, na które część osób narzeka.

Przy kupnie 2 kart w jednej turze można zniszczyć kartę.

Efekt:
1. Tanie karty zaczynają być sensownym kupnem, bo nie kupujemy nowej karty tylko tak de facto zastępujemy podstawową.
2. Realnym jest wybór kupna między 2+3 i 5. Nie kupujemy już po prostu najdroższej karciochy.
3. Talie są ogólnie ciekawsze w lategame, bo wypada sporo podstawowych kart.
4. Rynek kart nie ma zastoju.
5. Rada jest silniejsza.

Na razie zagrałem tak raz, jest trochę innych nieprzewidzianych konsekwencji. Liason zaczyna być niezłym zakupem, więc fremen bond jest ogólnie silniejszym efektem. Do tego łatwiej zebrać te 9 na robaka, bo talie są ogólnie silniejsze w późnej fazie gry. Nie jest to wariant dla wszystkich, ale jak ktoś chce poeksperymentować to polecam.
Zagraliśmy. Good home rule. 4 osoby, wszyscy zadowoleni. Dodatkowo rozszerzyliśmy rynek do 10 kart. Nam to pasuje. Budowanie deków jest ciut bardziej strategiczne, a nie na chybił trafił. W połączeniu z poprawionym odchudzaniem, talie powstają ciekawsze i można się nimi trochę nacieszyć, zanim skończy się gra. W dodatku dojdą karty, to można pomyśleć o wariancie wyrzucenia dwóch kart, przy kupnie trzech. Ale to raczej pod koniec rozgrywki i wyrzucając wcześniej kupione karty. W samej podstawce mogłoby braknąć kart. Możliwe też, że co za dużo, to nie zdrowo. Podsumowując, świetny wariant.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
Marek Ch.
Posty: 70
Rejestracja: 18 lut 2021, 17:49
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 41 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Marek Ch. »

sasquach pisze: 02 sty 2022, 18:29
Marek Ch. pisze: 30 gru 2021, 07:07 Polska wersja była, ale już jej nie ma, czy czegoś nie widzę?
Język zmieniasz w appace
Może jestem jakiś niekumaty, ale powiesz gdzie można zmienić język? U mnie w opcjach jest tylko to:
Spoiler:
sasquach
Posty: 1829
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: sasquach »

Język zmieniasz w samej Dire Wolf Game Room:
Spoiler:
Marek Ch.
Posty: 70
Rejestracja: 18 lut 2021, 17:49
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 41 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Marek Ch. »

sasquach pisze: 03 sty 2022, 10:47 Język zmieniasz w samej Dire Wolf Game Room:
Spoiler:
Oh, jakie to intuicyjne :D. Dzięki.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Fojtu »

NestorZolo pisze: 03 sty 2022, 00:25 Zagraliśmy. Good home rule. 4 osoby, wszyscy zadowoleni. Dodatkowo rozszerzyliśmy rynek do 10 kart. Nam to pasuje. Budowanie deków jest ciut bardziej strategiczne, a nie na chybił trafił. W połączeniu z poprawionym odchudzaniem, talie powstają ciekawsze i można się nimi trochę nacieszyć, zanim skończy się gra. W dodatku dojdą karty, to można pomyśleć o wariancie wyrzucenia dwóch kart, przy kupnie trzech. Ale to raczej pod koniec rozgrywki i wyrzucając wcześniej kupione karty. W samej podstawce mogłoby braknąć kart. Możliwe też, że co za dużo, to nie zdrowo. Podsumowując, świetny wariant.
Ja bym miał tylko uwagę, że ta zasada + rozszerzenie marketu do 10 kart może trochę przegiąć w drugą stronę i strategie na fremenów i bene geserit mogą się robić trochę za mocne. Ostrożnie bym do tego podchodził, ale można próbować różne wersje :)
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: NestorZolo »

Fojtu pisze: 03 sty 2022, 11:07
NestorZolo pisze: 03 sty 2022, 00:25 Zagraliśmy. Good home rule. 4 osoby, wszyscy zadowoleni. Dodatkowo rozszerzyliśmy rynek do 10 kart. Nam to pasuje. Budowanie deków jest ciut bardziej strategiczne, a nie na chybił trafił. W połączeniu z poprawionym odchudzaniem, talie powstają ciekawsze i można się nimi trochę nacieszyć, zanim skończy się gra. W dodatku dojdą karty, to można pomyśleć o wariancie wyrzucenia dwóch kart, przy kupnie trzech. Ale to raczej pod koniec rozgrywki i wyrzucając wcześniej kupione karty. W samej podstawce mogłoby braknąć kart. Możliwe też, że co za dużo, to nie zdrowo. Podsumowując, świetny wariant.
Ja bym miał tylko uwagę, że ta zasada + rozszerzenie marketu do 10 kart może trochę przegiąć w drugą stronę i strategie na fremenów i bene geserit mogą się robić trochę za mocne. Ostrożnie bym do tego podchodził, ale można próbować różne wersje :)
Owszem, mogą być mocniejsze. Tak czy siak karty tych dwóch frakcji lepiej działają (mają więcej zależności). Jednak w naszym gronie każdy to wie i jest ok. Do tej pory tworzone przez nas deki podczas gry, nie były satysfakcjonujące. Gdzieś mi się obiło o uszy, że w dodatku mają poprawić imperatora i gildię. Właściciel gry jest tak napalony, że dodatek na pewno kupi :) A ponadto lubimy eksperymentować. Po dwóch rozgrywkach, usunęliśmy kartę Kwisatz Haderach. Za bardzo nam wywracała rozgrywkeę. Może kiedyś wróci.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Fojtu »

NestorZolo pisze: 03 sty 2022, 12:46 Po dwóch rozgrywkach, usunęliśmy kartę Kwisatz Haderach. Za bardzo nam wywracała rozgrywkeę. Może kiedyś wróci.
Kwisatz ogólnie potrafi zamieszać, ale IMO najgorszą kartą pod tym względem jest Liet Kynes, szczególnie z tym wariantem. Jak kupisz ją z kilkoma fremenami to potem kupujesz 2 robaki w turę czasem.
Awatar użytkownika
NestorZolo
Posty: 333
Rejestracja: 29 lis 2019, 08:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 506 times
Been thanked: 123 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: NestorZolo »

Fojtu pisze: 03 sty 2022, 12:53
NestorZolo pisze: 03 sty 2022, 12:46 Po dwóch rozgrywkach, usunęliśmy kartę Kwisatz Haderach. Za bardzo nam wywracała rozgrywkeę. Może kiedyś wróci.
Kwisatz ogólnie potrafi zamieszać, ale IMO najgorszą kartą pod tym względem jest Liet Kynes, szczególnie z tym wariantem. Jak kupisz ją z kilkoma fremenami to potem kupujesz 2 robaki w turę czasem.
Mocna faktycznie. Myślę że 1 wpływ za inne karty wystarczy. Aczkolwiek takie zmienianie, to też lipne rozwiązanie. Jeszcze jest chyba karta, która ma zniżkę 3 na robaka. Niemniej jednak my z wariantu nie rezygnujemy póki co. Limit jeden robak na turę? Też nieeleganckie.
1.GWT, 2.BrassB, 3.Madeira, 4.Wildcatters, 5.ProjektGaja, 6.Skymines, 7.KlanyKaledonii, 8.Yokohama, 9.Endeavor, 10.Tyrrants, 11.Hansa, 12.A&K
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Piaskoryb »

sasquach pisze: 02 sty 2022, 18:33 gil
Ja to zwykle patrzę z niedowierzaniem jak nie mogę dobrać karty pozwalającej udać się do gildii :D
Za dużo kart to nie zdrowo :) są opcje wyrzucania niechcianych kart i są opcje dobierania. Zawsze jest jakiś sposób :D
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Wosho »

Czy jest jakies info kiedy bedzie dostepny dodatek w jakiejkolwiek wersji?
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Arkhon »

Wosho pisze: 04 sty 2022, 10:19 Czy jest jakies info kiedy bedzie dostepny dodatek w jakiejkolwiek wersji?
Wciąż na statku zapewne, ten na wyspy miał przybić na przełomie roku.
źródło Discord DWD + https://boardgamegeek.com/thread/277294 ... ng-updates

więc póki co przewidywane q1 2022
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Lucky Duck Games »

W pierwszej połowie lutego dodatek PL powinien być dostępny.
Prawdopodobnie ruszymy z przedsprzedażą dodatku i deluxa 17.01
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Arkhon »

Lucky Duck Games pisze: 04 sty 2022, 13:49 W pierwszej połowie lutego dodatek PL powinien być dostępny.
Prawdopodobnie ruszymy z przedsprzedażą dodatku i deluxa 17.01
Czy będzie osobno prowadzona sprzedaż koszulek do kart?
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 474
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Lucky Duck Games »

Tak, też od 17.01 preorder.
Delux i koszulki tylko na naszej stronie (dodatek oczywiście też), a dodatek - we wszystkich sklepach.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Koszulki będą tylko na zwykłe karty, czy na karty postaci też? W sumie to mam całą grę zakoszulkowaną i tylko duże koszulki by mnie interesowały :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Jools »

Lucky Duck Games pisze: 04 sty 2022, 13:55 Tak, też od 17.01 preorder.
Delux i koszulki tylko na naszej stronie (dodatek oczywiście też), a dodatek - we wszystkich sklepach.
Mam nadzieję że nie podzielicie los Lacerty...
Bohyn
Posty: 16
Rejestracja: 16 lis 2018, 13:27
Been thanked: 3 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Bohyn »

Kiedy będzie udostepniona nowa grafika instrukcji ze zmianami z erraty?
Wydrukowałbym sobie te kilka stron i spiął instrukcję?

Kiedy będzie dostepna nowa grafika dla dlaty Zbiór przyprawy? tez dotyczy erraty
Szparagus
Posty: 100
Rejestracja: 22 lip 2017, 23:06
Has thanked: 24 times
Been thanked: 5 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Szparagus »

Co to jest wersja Deluxe?
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: karmazynowy »

Szparagus pisze: 05 sty 2022, 11:18 Co to jest wersja Deluxe?
https://shop.direwolfdigital.com/produc ... grade-pack
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: aspo »

Czy ktoś natknął się na zdjęcia tacek na zasoby, które mają wchodzić w skład pakietu Deluxe? Na ile toto będzie ładne i funkcjonalne?
Poważnie zastanawiam się nad zakupem (kostki jako wojsko sprawdzają się całkiem nieźle, a po zakupie dodatku Ix na planszy tak czy inaczej będą drewniane elementy - statki); porządnie wykonane organizery mogą być istotnym argumentem 'za'...
sasquach
Posty: 1829
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: sasquach »

Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: tomp »

Patrzę na unboxing i zastanawiam się czy będą deluxe packi per dodatek.

Komuś coś się rzuciło w oczy ? Jakiś komunikat od Dire Wolf ? ?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Mi właśnie, pytałam o to kaczki, ale nic nie wiedzą. Trochę mam dylemat, bo z jednej strony chciałabym mieć figurki, ale jak do dodatków ma ich nie być to zestaw się robi bezużyteczny. A obawiam się, że figurek może nie być, bo w sklepie dire wolf figurki są obecnie przecenione i lekko mnie to martwi. :(
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: eveni »

A ja odpuściłam zestaw deluxe. Pewnie będzie kosztował 150-250 zł (można kupić inną grę :wink: ), a szczerze to bardzo dobrze gra mi się drewnianymi komponentami.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Otorek »

Ja czekam tylko na dodatek i mam nadzieje, na jakiś insert do zwykłego pudła, który pomieści podstawke z dodatkiem. Deluxe pack to troche dziwoląg, przecież już wiadomo, że nie będzie figurek dla drednotów z dodatku i innych jego elementów.
ODPOWIEDZ