Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

Pynio pisze: 29 gru 2021, 22:08 Pełen legal.
Pynio, tak technicznie rzecz biorąc to z 95%+ procent tytułów w TTS jest co najwyżej "legalna". W warsztacie są tylko dlatego, że nikomu się nie chce (lub nie czuje potrzeby) czegoś z tym robić.

Nie, żeby mi to przeszkadzało w jakikolwiek sposób, ale wolałbym, aby ktoś sobie nie wziął twoich słów do serca i w nie nie uwierzył.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2021, 00:38 przez Sir_Yaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Lossentur »

Pynio pisze: 29 gru 2021, 22:08
Spoiler:
W ten sposób stajemy się właścicielami KDM za 35,99 zł.

Pełen legal.
ps. są pełne instrukcje tam do wglądu.
Takie sprostowanie, nie jesteśmy właścicielami ani KDM ani Tabletop Simulator ani czegokolwiek co kupimy na Steam. Ta platforma działa na zasadzie subskrypcji.

O ile nie przeszkadzają mi gry planszowe które wymagają aplikacji to granie w symulację planszówki na komputerze zabija to co lubię najbardziej, czyli kontakt z fizycznymi elementami: tasowanie kart, przesuwanie figurek, rozkładanie planszy etc.. Zresztą nie po to ograniczam granie na komputerze, żeby mieć czas na planszówki, żeby grać w nie w 100% na komputerze :lol: Jednak tym którym to nie przeszkadza to Tabletop jest genialnym rozwiązaniem nie tylko ze względu na KDM ale i masę innych tytułów dla których użytkownicy potworzyli symulacje.
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Grahf »

Można, tylko po co?

Poza oczywiście ewentualnym przetestowaniem przed zakupem.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sir_Yaro »

Grahf pisze: 31 gru 2021, 00:10 Można, tylko po co?

Poza oczywiście ewentualnym przetestowaniem przed zakupem.
Łatwo potrafię wymyślić 3 punkty, w których cyfrowe kdm jest lepsze (albo przynajmniej mocno plusuje):
- cena, mało kogo stać w PL na wydanie 2k na podstawkę gry oraz sporo ludzi nie umie lub nie chce się im zrobić wersji PnP,
- rozkładanie i składanie gry to dla mnie mordęga, dodatkowo zajmuje dużo miejsca i trzymanie tego ciągle rozłożonego jest, co najmniej kłopotliwe,
- zautomatyzowanie części liczenia, szukania, pilnowania jest naprawdę pomocne.
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Grahf »

Moje tylko subiektywne odczucie jest takie. Bez sensu jest granie w cyfrowe planszówki. Jak chce pograć cyfrowo to odpalam konsolę lub kompa.

Kuriozalny jest też dla mnie argument rozkładania. Długo się czeka na lotnisku i to pakowanie i wypakowywanie, zobaczę lepiej filmik na YouTube zamiast jechać na urlop.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Grahf pisze: 31 gru 2021, 01:03 Moje tylko subiektywne odczucie jest takie. Bez sensu jest granie w cyfrowe planszówki. Jak chce pograć cyfrowo to odpalam konsolę lub kompa.
Dokładnie. Mam tak samo. Pracuję w 100% zdalnie, więc 8h przed kompem siedzę. Gry planszowe mają mi zapewnić odpoczynek od ekranów wszelkiej maści oraz umożliwić pogranie z kimś kto się fizycznie znajduje w tym samym pomieszczeniu :D Moim zdaniem apka jest świetna do testowania gier przed zakupem, ale by potem grać na niej...to odpalam konsolkę i pykam w "prawdziwą" grę.

Z ostatnich newsów KDM, mieliśmy "wielki" event pencils down, który miał zasygnalizować koniec prac nad GCE. Oczywiście to była podana data w ostatnim KS update. Czy się stała, tego nie wie nikt. Teraz czekamy na styczeń i oby konkretny update od nowego posłańca.

Była też świąteczna wyprzedaż z kolejnymi nowymi figurkami i kośćmi. Ogólnie dla EU w moim odczuciu nie warta gra świeczki przy dodatkowych opłatach jakie należy ponieść. Część wciąż jest dostępna w sklepie. Kto chce otrzymywać info w dniu wyprzedaży powinien zapisać się do newsletera.

A ja w międzyczasie odebrałem wydrukowane 3D planszetki graczy, o których wcześniej wspominałem. Zainwestowałem i odebrałem już opakowania Feldherr(na prawdę ogromne pudła na wszystkie figurki z podstawki + dodatki, aż nie wiem czy z tym nie przegiąłem, ale w końcu elementy przestaną mi się odłamywać, co w Safe&Sound mi się już parę razy zdarzyło). A także wysłałem potworki z podstawki do malowania. Jestem bardzo ciekaw efektów.
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Dazir »

Ardel12 pisze: 31 gru 2021, 10:14 A ja w międzyczasie odebrałem wydrukowane 3D planszetki graczy, o których wcześniej wspominałem. Zainwestowałem i odebrałem już opakowania Feldherr(na prawdę ogromne pudła na wszystkie figurki z podstawki + dodatki, aż nie wiem czy z tym nie przegiąłem, ale w końcu elementy przestaną mi się odłamywać, co w Safe&Sound mi się już parę razy zdarzyło). A także wysłałem potworki z podstawki do malowania. Jestem bardzo ciekaw efektów.
A to widzę kolega podobnie jak ja:) Podstawka, Gorm, drzewo i do tego caly zestaw terenów 3d (w fajnej cenie i jakości na grupie FB gość drukuje i sprzedaje). Nie mogę się doczekać efektów, termin na luty:/

Apropos to o jakich planszetkach 3d mówisz? A masz może sprawdzone koszulki do segregatorów, czy tez zwykłe "na monety" się sprawdzają dobrze?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Dazir pisze: 31 gru 2021, 10:58 Apropos to o jakich planszetkach 3d mówisz? A masz może sprawdzone koszulki do segregatorów, czy tez zwykłe "na monety" się sprawdzają dobrze?
Wybrałem te:
https://www.thingiverse.com/thing:2812293
z wielu, które widziałem, wydają mi się najlepsze. Miejsce na uzbrojenie, statystyki zbroi i żetony. Męczyło mnie ciągłe zmazywanie, więc spróbuję kośćmi.

Ja używam na wszystkie karty Paladinów, nie trzymam sprzętu ocalałych w koszulkach do segregatorów, nie widzę u siebie potrzeby na to(gra leży rozłożona cały czas na stole na czas kampanii).
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

This is just a quick update to let everyone know that we may see further personal, professional, production and logistics disruptions as the omicron variant rages across the globe. And so I humbly ask for everyone to temper their exceptions in regards to the development and production timeline I outlined last year, prior to Omicron’s impact.
Trzeba przyznać, że są niepodrabialni :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Probe9 pisze: 07 sty 2022, 02:19
This is just a quick update to let everyone know that we may see further personal, professional, production and logistics disruptions as the omicron variant rages across the globe. And so I humbly ask for everyone to temper their exceptions in regards to the development and production timeline I outlined last year, prior to Omicron’s impact.
Trzeba przyznać, że są niepodrabialni :)
Nie śledziłem tego KS od początku, więc na mnie to aż takiego wrażenia nie robi jeszcze jak na wspierających, którzy w 90% gnoją tą aktualizację. Ja się oczywiście nie dziwię, bo co się dziwić, że ostatnie terminy można wrzucić w kubeł po kilku latach obsuwy.

IMHO przynajmniej dali update i zamierzają dać kolejny z końcem stycznia, co jest miłą odmianą po miesiącach ciszy między kolejnymi aktualizacjami.

Póki nie ogram podstawki i dodatków to mnie termin GCE nie rusza, no ale obecnie to końcówka obecnego roku + już zapowiedziana obsuwa. Dajmy 6 miesięcy...no to w sumie mogę już zacząć wylewać żale, bo pewnie będzie później xD

A tak wracając do gry, to ktoś może ma ogranego Gigaliona i może powiedzieć jaką wartość on ma względem wprowadzanych zmian gameplayowych? Warto w ogóle go rozważać?
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Dazir »

Gagalion - nie mam i nie grałem, ale się wypowiem:)
Chciałem kupić jednak ludziska odradzili mówiąc, ze jak nie ograłem normalnych dodatków to ten jest niepotrzebny. Dlaczego? Bo to osobny skirmish, nie bierze udziału w kampanii. Dobra mechanika, mega figurka, ale dla koneserów lub kogoś kto chce puknąć partyjkę zamiast kampani.
Ja pass tym bardziej, ze nie mam jeszcze kompletu pozostałych a o och ograniu nie ma nawet mowy przynajmniej do końca roku.
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

Ardel12 pisze: 07 sty 2022, 06:51
Póki nie ogram podstawki i dodatków to mnie termin GCE nie rusza, no ale obecnie to końcówka obecnego roku + już zapowiedziana obsuwa. Dajmy 6 miesięcy...no to w sumie mogę już zacząć wylewać żale, bo pewnie będzie później xD
Teraz to terminów już chyba nie ma bo Poots zmienił narrację:
The Gamblers Chest will be finished when I deem it so. It will be shipped and arrive at your door when I decide.
:D
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Luko_b
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 151 times
Been thanked: 63 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Luko_b »

Hehehe :) no grubo.
KDM to moj nr 1 ale mam nadzieje, ze dziad dostanie po dupie. Od dawna cwaniaczy tak jakby to swiat mial mu byc wdzieczny. Tymczasem koles jest sprzedawca ktory sie nie wywiazuje z umowy i strzela fochy gdy komus to nie pasuje.
Normalnie gwiazda :)

Podtrzymuje swoje zdanie. Z fali 3 i 4 wyjdzie wielkie G. Samym designem (ktory jest super) nie zalatwi gameplayu. Nie wiem czy mu zostala jakas kasa czy nie ale IMO brakuje mu matmy zeby poskladac gre ktora sie balansuje i ma sens. Klasyczny przerost formy i zero tresci. Dlatego ciagle „delay, delay, delay”. No ale to dla dobra waszego i naszego :) Covid spadl mu z nieba bo moze sie za nim chowac. Dobrze, ze Unicorn odpalil bo nie wiem na co by zwalil kolejne opoznienie.

Dobra, to tyle moich zali. Musialem to gdzies wylac. Sorry.
Milego dnia
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Probe9 pisze: 07 sty 2022, 11:17 Teraz to terminów już chyba nie ma bo Poots zmienił narrację:
The Gamblers Chest will be finished when I deem it so. It will be shipped and arrive at your door when I decide.
Tutaj widać już miał zapaść i go poniosło, no ale czyż tak nie wygląda cały projekt? Robi i obwieści koniec jak będzie zadowolony. Niestety dla nas brak jakiegoś szefa nad nim, który by ucinał takie opóźnienia, kończy się takimi obsuwami...

Jeden z jego komentarzy:
"Pencils are not down. The Godhand needs more work. And while technically a version of it exists, I need next week to make signifiant adjustments to it. I am breaking my word to improve the experience of fighting the final boss of this campaign. The rest of the team is working on rounding out the rulebook."

Czyli znowu złamane słowo i dalej gadka, że robi by było lepiej...W sumie jak ma to w tydzień ogarnąć, to po co w ogóle robić update teraz, zanim poczekać i wjechać na biało...No ale pewnie za tydzień, czy kiedy wleci kolejny update, będzie ponowna obsuwa, bo coś tam. Z drugiej strony w komentarzach też jasno dał znać, że ma uzgodnione z fabrykami druki na połowę lutego:

"@Sirrealnes, we have 3 potential printers lined up. One of them is actually domestic. For the two factories in china, the plan remains to begin preproduction mid feb and to start actual printing when the factories open after CNY."

Ja trzymam kciuki. GCE wygląda bosko i chciałbym swe ręce na nim położyć.
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: pawianlsm »

Chyba coś się zaczęło ruszać! ♥️
Obrazek
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: chemik22 »

pawianlsm pisze: 07 sty 2022, 16:18 Chyba coś się zaczęło ruszać! ♥️
Obrazek

Tak ja już też dostałem tracking na moim backerkit, co prawda maila nie dostałem, ale wiedzę że już paczka jest w drodze nadana w Holandii. Żona mówi że już jest przerażona a jeszcze nie zaczęliśmy grać, a ja właśnie zamówiłem klej do plastiku.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

Ardel12 pisze: 07 sty 2022, 06:51A tak wracając do gry, to ktoś może ma ogranego Gigaliona i może powiedzieć jaką wartość on ma względem wprowadzanych zmian gameplayowych? Warto w ogóle go rozważać?
Rozważać możesz na końcu ;).
Gigalion/Gigalew to fajna figurka. Otrzymujesz też 4 figurki Ocalałych. No i w końcu jest karta ekwipunku tego kamienia w którym może się zakochać Ocalały i go nosi ze sobą :).
Ale tak poza tym, to ten dodatek jest 1 starciem, do którego masz właśnie już gotowy zestaw 4 Ocalałych. Po czym modyfikujesz swojego lwa po tej walce. Jest to jedna walka, taka ot dla funu poza jakimikolwiek kampaniami. Ale jako wprowadzenie dla nowych graczy średnio się nadaje, ponieważ Ci Ocalali to już mają swoje umiejętności, bronie, wyposażenie. Tłumaczenie komuś tego jak każda działa i co robi wydaje mi się bardziej skomplikowane niż rozpoczęcie nowej kampanii ;). Po tej walce, dokonujesz modyfikacji swoich wszystkich przyszłych kampanii. Zamiast polować na lwa 2 / 3 poziomu walczysz z Gigalionem. Po upolowaniu go, budynek Catarium / Lwiarni zyskuje "dobudówkę" w której możesz produkować dodatkowy ekwipunek. Jest to lew mocniejszy od tego z podstawki ale też dający więcej zasobów. Fajnie jest, że tak klimatycznie czuje się, że nie jest tak zwinny tylko potężniejszy od tego z podstawki. Na podstawowego lwa 2/3 poziomu nie było co łazić bez umiejętności dash/sprint bo lew odseparowywał i wybijał Ocalałych. Gigalew tego nie robi, za to rozpoczyna starcie kartą sprytu, która wyszukuje i dodaje do jego talii karty nastroju. Jest to ciekawe urozmaicenie gdy już nachodziłeś się w swoich kampaniach na podstawowego lwa tyle, że masz go dość. Gigalion dodaje powiewu nowości i staje się alternatywą dla farmienia Antylopy. Surowce zdobywane na nim, równoważą łupy z Antylopy. Bardziej opłaca się chodzić na niego.
Gdyby dostępne w sklepach były wszystkie dodatki to napisałbym, że chcąc uatrakcyjniać sobie rozgrywkę, lepiej zacząć kupowanie od szarych pudełek. Białe są zdecydowanie zakupami drugiego wyboru. Ale w sklepie KDM nie ma dostępnego nic, to ciężko tak to rozpatrywać ;).
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

krecilapka pisze: 08 sty 2022, 09:45 Gigalion/Gigalew to fajna figurka. Otrzymujesz też 4 figurki Ocalałych. No i w końcu jest karta ekwipunku tego kamienia w którym może się zakochać Ocalały i go nosi ze sobą .
No to za kamień propsy, bo już jedna postać miała u mnie go w kampanii :D Figurek ocalałych w sumie jest bez liku jak się ma podstawkę + EoD, choć brak im dynamiki tych z Echoes of Death i innych osobnych, więc figurki mnie nie przekonują obecnie.

No to jak zastępuje zwykłego Lwa to w sumie super. Ja na razie daleki jestem od znużenia nim, gdyż szybko przeskoczyłem na Antylopę i prędzej ją bym wymienił w kolejnej kampanii. Set lwa jest taki sobie, więc liczyłbym na jakieś ulepszenie go.

Szarych, czyli tych "normalnych" EoD rozszerzeń(dla mnie te pudła są raczej brązowe)? Tak, nic nie ma i pewnie w tym roku reprintu nie będzie. GCE pochłonie wszystko i może w końcu zostanie wydany...
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

Mnie trochę dziwi ten brak dodruku "starych" rozszerzeń bo jakby nie patrzeć jest to raczej łatwa kasa bo zapotrzebowanie jest ogromne. A kasa chyba jest potrzebna skoro co chwilę wpadają do sklepu nowe figurki. W tym ostatnio wbrew obietnicy, że niczego nowego nie wrzucą do czasu ukończenia prac nad GC. PRowo też byłby to lepszy ruch bo wrzucenie do sprzedaży starych dodatków z pewnością by było lepiej przyjęte przez społeczność niż wrzucanie nowych figsów.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

Probe9 pisze: 08 sty 2022, 11:14 Mnie trochę dziwi ten brak dodruku "starych" rozszerzeń bo jakby nie patrzeć jest to raczej łatwa kasa bo zapotrzebowanie jest ogromne.
Niestety to może być przejawem niemocy finansowo - organizacyjnej. Produkcja Gambler Chesta będzie niewątpliwie kosztowała fortunę. Skalkulowane to zostało X lat temu, podczas kampanii kicstarterowej. Kolejne opóźnienia spowodowały, że obecnie są inne czasy i inflacja, dużo wyższe koszty produkcji, podatki, opłaty pocztowe, transportowe. Nie wiem w co ulokował Poots kasę zebraną podczas kampanii, ale na pewno jej wartość nie wzrosła, tylko ten kapitał zmalał. Do tego musiał do tej pory miesiąc w miesiąc płacić pracownikom. Wiec to też ciągle ubywa. Nie trzeba tęgiej głowy by zauważyć, że obecnie jest w stanie wypuszczać na rynek tylko to co nie wymaga wielkiego nakładu finansowego. Figurki pinupów: zapłaci za produkcję jakiegoś tysiąca, to sprzeda i ma na bieżącą działalność biura, plus kasa na druk nowego tysiąca.
Moja teoria jest taka: gdyby chciał wydać "brązowe" pudła dodatków, to to już by musiał sięgnąć do tego konta gdzie trzyma miliony dolarów. Jeśli to ruszy, absolutnie nie miałby czym zapłacić na Gambler Chesta. Pamiętajmy o czasie produkcji: Chińczycy ruszą z produkcją gdy im zapłaci. Pewnie też nie natychmiast, bo mają swoje terminy, klientów. Poots wspominał, ze proces produkcji wynosi ok.10 miesięcy. Gdyby więc wypuścił "brązowe" dodatki to musiałby: poczekać bez mała rok aż je wyprodukują w Chinach, później aż to wszystko się sprzeda - to jak nic operacja na około półtorej roku. A później po zebraniu tej kasy można by dopiero pchnąć sprawę Gamblera - czyli kolejny rok. Czyli gdyby się na to zdecydował, to miałby perspektywę 2,5 - 3 letniego opóźnienia, wściekłych klientów i co gorsze ryzyko, że słaba / powolna sprzedaż dodatków położyłaby firmę. On przecież widzi, że mnóstwo ludzi kupowało podczas BF, i to w ten dzień jest największy skok sprzedaży. To co wtedy nie zejdzie później sprzedaje się miesiącami. Co by się przekładało na kolejne wielomiesięczne opóźnienia. Dlatego wg mnie teraz nie może wykonywać żadnych ruchów wymagających finansowych nakładów.
Zauważcie też pewien wcale nie drobiazg. Gambler Chest już został OPŁACONY przez wspierających, ale Poots z tego do fabryk jeszcze nie wysyłał ani centa. Backerzy czekający na niego nie dadzą za niego już żadnej kasy. By to się dalej bujało musi wyprodukować dużo piekielnie drogich pudeł, które pójdą do klientów. Za dalszą działalność firmy zapłacą Ci którzy kupią je w sklepie, wesprą kolejną falę, a nie obecni backerzy. Napisałem historię dlaczego nie może wypuścić "brązowych" pudeł do sklepu, przed Gamblerem. Ale historia którą opisałem, może być tak naprawdę opisem rzeczywistości, która na przestrzeni ostatnich lat wydarzyła się na naszych oczach :lol:
Na szczęście wydaje się, że GC w USA wyprzeda się jak wszystko inne. To pobudzi kupujących którzy wesprą kolejne zamówienie pudeł z Gamblerem i zastrzyk gotówki umożliwiający hmm.... dodruk "brązowych" pudełek albo rozpoczęcie prac nad kolejnymi dodatkami :P. Niestety będzie się też musiał zderzyć z negatywnymi opiniami klientów spoza stanów. Odbierający będą rozgoryczeni, gdy zobaczą jak kolejne wielkie pieniądze muszą wyłożyć za podatek, VAT, przesyłkę. Pojawi się gromadna krytyka, że gdyby nie opóźnienie nie musieliby dopłacać niemalże połowy tego co już zapłacili. Pewnie będą i tacy co zrezygnują z zakupu bo ich może nie być stać, będą wkurzeni, minie im ekscytacja. Co akurat dla Pootsa złe nie będzie, bo te pudło będzie mógł sprzedać za cenę odpowiadającą bieżącej sytuacji na rynku, a nie tej sprzed dekady ;).
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Probe9 »

krecilapka pisze: 08 sty 2022, 12:28
Moja teoria jest taka: gdyby chciał wydać "brązowe" pudła dodatków, to to już by musiał sięgnąć do tego konta gdzie trzyma miliony dolarów. Jeśli to ruszy, absolutnie nie miałby czym zapłacić na Gambler Chesta.
Ja to właśnie widziałbym inaczej. Na stare dodatki zbiera zamówienia przez sklep w formie preorderu. Gdyby wskoczyła zadowalająca ilość to by dopiero zlecił produkcję, a część zarobionej kasy mógłby dosypać do GC. Przy takim zapotrzebowaniu, spokojnie by jakoś to PRowo ubrał, że ludzie by mieli wrażenie, że jeszcze im przysługę robi. Więc ja w tej formie pozyskania funduszy widzę jednak dwie zasadnicze przewagi nad pójściem w kierunku sprzedawania pojedyńczych figurek. Po pierwsze - przy starych dodatkach nie ma developmentu - tylko druk. Więc nie trzeba angażować ludzi w projektowanie i przygotowywanie nowych figsów, no a po drugie to jednak społeczność lepiej by przyjęła dodruk wyczekiwanych przez dużą grupę dodatków niż nikomu niepotrzebnych figurek z gołymi tyłkami.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Dhel »

Probe9 pisze: 08 sty 2022, 12:48
krecilapka pisze: 08 sty 2022, 12:28
Moja teoria jest taka: gdyby chciał wydać "brązowe" pudła dodatków, to to już by musiał sięgnąć do tego konta gdzie trzyma miliony dolarów. Jeśli to ruszy, absolutnie nie miałby czym zapłacić na Gambler Chesta.
Ja to właśnie widziałbym inaczej. Na stare dodatki zbiera zamówienia przez sklep w formie preorderu. Gdyby wskoczyła zadowalająca ilość to by dopiero zlecił produkcję, a część zarobionej kasy mógłby dosypać do GC. Przy takim zapotrzebowaniu, spokojnie by jakoś to PRowo ubrał, że ludzie by mieli wrażenie, że jeszcze im przysługę robi. Więc ja w tej formie pozyskania funduszy widzę jednak dwie zasadnicze przewagi nad pójściem w kierunku sprzedawania pojedyńczych figurek. Po pierwsze - przy starych dodatkach nie ma developmentu - tylko druk. Więc nie trzeba angażować ludzi w projektowanie i przygotowywanie nowych figsów, no a po drugie to jednak społeczność lepiej by przyjęła dodruk wyczekiwanych przez dużą grupę dodatków niż nikomu niepotrzebnych figurek z gołymi tyłkami.
O toto, właśnie tego nie rozumiem u niego. Zbiera zamówienie przez sklep, kupujący z góry opłaca, wydanie za parę miesięcy i spokój. Nawet by spróbował czy to się opłaci, no taki dnż. Ja nie rozumiem kompletnie co tam się dzieje, ale przypatrując się z boku w cale nie wygląda to dobrze i nie zachęca (pomijając koszt) by wchodzić w grę, której dalszy rozwój po prostu leży i kwiczy. A jak doda się do tego w jaki sposób jest u niego komunikacja z klientem to dla mnie to gwóźdź do trumny.

Ogólnie dalej trzymam kciuki, bo potrzeba wg mnie na rynku takich szaleńczych projektów, które jednak się opłacą, no ale potrzeba też przy takich wariatach kogoś z kubłem zimnej wody...albo nawet i dwoma.
Grahf
Posty: 162
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Grahf »

Sprawdziłem Backerkita i też do mnie jedzie paczka.
Ponad 10 kg :shock:

Na razie tylko podstawkę wsparłem. Zobaczymy po paru rozgrywkach czy będę dalej inwestował jakieś chore kwoty w ten projekt 8) .

Jakie dodatki tak z ciekawości wprowadzają najwięcej zawartości, np. nowe kampanie?

Swoją drogą sortownia i kurier będzie miała zagwostkę, nadawca: Kingdom Death USA :lol:
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

Dhel pisze: 08 sty 2022, 14:43 Zbiera zamówienie przez sklep, kupujący z góry opłaca, wydanie za parę miesięcy i spokój.
Ogólnie to co właśnie opisałeś, to model sprzedaży kickstartera - a to już Poots zrobił. Niewątpliwie ma świadomość jaką niechęć by wzbudził usiłując drenować tą drogą kieszeń klientów, nie wywiązawszy się z podjętych wcześniej zobowiązań.
Wydawca ma dostęp do danych do których dostępu nie mamy my. Wie ile sprzedał podstawek, a ile dodatków i jak to się ma do siebie. Żadna chińska fabryka nie ruszy produkcji jeśli nie zamówi się X-tysięcy sztuk. To jest kilkaset tysięcy dolarów KOSZTÓW. Tyle trzeba wyłożyć gotówki. Czyli przesunąć ją z Gamblera / dodruku podstawek.
Pewnie ma też obcykane, że nie każdy kupujący podstawkę, wchodzi w dodatki. Że to jest ze sobą powiązane: sprzedałem 5 000 podstawek to oznacza, że 1500 kupujących wejdzie w dodatki. Ale Chińczykom trzeba zapłacić za minimum 10 tysięcy pudeł. By to zrobić, najpierw muszę wpompować w rynek o tyle więcej podstawek! A obecnie jak wszyscy wiemy nie ma podstawek w sklepie, i on czeka aż mu je wyprodukują. Dopiero jak to mu Chiny zrobią, zejdzie ze sklepu, to może osiągnie liczbę przy której wróci temat dodruku dodatków. Nawet ze świadomością, że ot tak pstryk 2 tysiące chętnych na kupno czegokolwiek, płacze po forach na całym świecie, nie zmienia to tej kalkulacji. Jakąś tam wizję i kolejność druku ma. Nie może też zapchać drukarni produkcją dodatków, bo mu wtedy Gamblera o kolejny rok przesuną ;).
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

Grahf pisze: 08 sty 2022, 15:15 Sprawdziłem Backerkita i też do mnie jedzie paczka.
Ponad 10 kg :shock:

Na razie tylko podstawkę wsparłem. Zobaczymy po paru rozgrywkach czy będę dalej inwestował jakieś chore kwoty w ten projekt 8) .

Jakie dodatki tak z ciekawości wprowadzają najwięcej zawartości
Hm, jestem w tej imprezie jakiś czas poprzez sklepowe zamówienie BF i moze vos mi umknęło: myślałem, ze backerkit jest tylko dla wspierających. Można normalnie się zarejestrować na BK i tam składać preordery?

Co do drugiego, to najlepiej Ci odpowie jeden z najważniejszych artykułów ma BGG:
https://boardgamegeek.com/thread/168672 ... s-answered
ODPOWIEDZ